Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Laminátor (javítás) készítés
Lapozás: OK   8 / 8
(#) lala0606 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ja látom hogy saját gyűjtemény a "keresgélek" foto alatt. Ha ilyet találnál még egyet abbol már meglehet csinálni a másikat is. Tizes furatra böviteni, és a körmös részt kialakítani benne.
(#) lala0606 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Ha belegondolok mennyi ilyen és hasonlo dolgokat kidobtam már külömbözö bontások után, "Úgyse kell semmire" cimszóval!!! A másik meg az hogy ha szeretne mindent eltenni az ember, akkor hamar kinövi a házát! Igy is annyiminden van hogy sokszor azért nem találja amit keres.
(#) lala0606 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
És ha ezeket tudnád nélkülözni, én szivesen átvenném, az adatlapomon publikus az email cimem, ott megbeszéljük a részleteket.
Köszi.
(#) lala0606 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 29, 2016 /
 
Szia, találtál-e valami hozzá hasonlót?
Köszi.
(#) uniman válasza lala0606 hozzászólására (») Ápr 29, 2016 1 /
 
Hello! Igen...később bővebben privátban.
(#) braner hozzászólása Máj 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Beruháztam egy Buthe Office F1000 hideg-meleg laminátorra.Átengedtem rajta egy nyákot próbaként, de nem elég meleg. Nagyon halványan ment át csak a nyomat.A készülékben van egy KSD 301 10A 250v 175 Celsiusfok, és ugyanez a tipusu 120 Celsiusfok termosztát.Üssze vannak kötve egymás mellett 1 cm-re.A kérdésem az lenne, hogy melyiket cseréljem ki és milyen hőfokura?
Én ránézésre a 175-öst cserélném 200-ra.
Véleményetek?

Szép napot
(#) kaqkk válasza braner hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
a 120 as alá tegyél egy vagy két csillámlapot , és úgy próbáld ki .
(#) braner válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Mindjárt próbálom csillámmal.Remélem megtalálom őket.
(#) braner válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Kipróbáltam. Sajna nem tökéletes.Fele rajtmarad a papíron.
(#) kaqkk válasza braner hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
De már jobb mint csillám nélkül ? Akkor tegyél még alá + ban valamit ...
(#) braner válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Kicsit jobb lett.Forróbb lett a nyák is mint előtte.Teszek még alá valami szigetelőt.
(#) braner válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Szia!

Teljesen jó lett.Minden átment a panelra.Csak az a bökkenő, hogy elkenődött mert erős a nyomás.Erről későn olvastam.Közben megnéztem a hengereket, de nem lehet közéjük tenni semmit, hogy nagyobb legyen a hézag.Lehet elvágom a két görgő közt és összecsavarozom bakelit lemezzel.
(#) kaqkk válasza braner hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Ha visszább veszel a hőfokból nem fog elkenődni, meg kell találni az optimumot.
(#) fsub hozzászólása Jan 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Az ebben a hozzászólásban olvasható, GMP Photoart 17LSI laminátor átalakításával kapcsolatban szeretném kérdezni olyantól, aki ezt a módosítást megcsinálta a készüléken és emlékszik is még rá, hogy van, hogy tulajdonképpen az 1.8k-s ellenállást az R88 ellenállással párhuzamosan kell rákötni, a kapcsolót pedig közbeiktatva a plusz ellenállással kötöm sorba? Bocs, ha túl triviálisat kérdezek, de nekem a rajz alapján nem egyértelmű a dolog.
Illetve a másik kérdésem, hogy ha ezt az átalakítást megtettem, akkor hol kellene mérnem a hőmérsékletet, hogy leellenőrizzem, nem fűti-e túl a készüléket a megemelt hőmérséklet?
Köszönöm!
(#) bbalazs_ válasza fsub hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Az R88 a lapon van, a piros szaggatott a vezetékezés.
Szavakban: sorba kötöd a kapcsolót az ellenállásoddal és az ellenállásod szabad lába megy a lapon levő ellenállás egyik végére, a kapcsoló szabad lába a lapon levő ellenállás másik végére.
(#) fsub válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jan 26, 2020 /
 
Köszönöm a magyarázatot! Akkor jól gondoltam.
Már csak az R88 ellenállást kellene megtalálnom, mert a jelzett helyen más számozású található. Be tudná valaki jelölni, hogy melyik ellenállásról lenne szó? Mert az alkatrészek alatt találhatók azoknak jelölései, nem szeretném kiforrasztgatni egyesével az összes szóba jöhető ellenállást.
(#) fsub válasza fsub hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Leírom, hátha még más is hasznát veszi: Az én készülékemnél más számozása lehet az alkatrészeknek, nincs például R88-as ellenállás, ami a leírásban szerepel és az értéke is más, mint amannak. Helyette az R15-ös jelölésű ellenállás értékét kellett megnövelni a hengerek hőmérsékletének megemeléséhez. A kívánt 190 fok eléréséhez egy 220 Ohmos ellenállást kötöttem sorba az 1kR-os R15 ellenállással. Az R15 ellenállás pedig szintén a fehér csipogó alatt, a C5 jelzésű tárcsakondenzátor mellett található. Minden mást a leírásnak megfelelően csináltam.
(#) janigel hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Sziasztok!
Ismeri valaki ezt a laminátort ?
Nyák laminálásra szeretném használni, de nem tudom hogy alkalmas-e rá.
A nyák vastagság szempontjából (1,55 mm) kérdezem.
A másik a hőmérséklet, amit fel kell emelni 190 fok környékére.
A típus : Sigma-EL142-01
ui : sajnos használati utasítás sincs hozzá.
(#) scooby_ válasza janigel hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Szia!
Nekem volt, és határozottan nem. A nyák túl vastag, hogy beférjen. A mechanika nem alakítható át normálisan, főleg mert javarészt műanyag, kopik, felemelt hőfoknál olvad. Ramaty konstrukció.
(#) berez hozzászólása Jan 25, 2022 /
 
Sziasztok,a laminátor motorja bekapcsolás után mindig forog? Hogy érzékeli ha papírt dugok bele?
Egy 220V 4w motor van benne,kiszedtem,rátettem 220-ra,nem megy ,akkor ez a bja?
(#) kaqkk válasza berez hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Igen mindig forog , és nem érzékeli a papírt . Ha nem megy akkor az a baja ....
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) berez válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Köszönöm,belemértem valahol a tekercsben szakadás van...
Következő: »»   8 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem