Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán állapot lekérdezés
Lapozás: OK   1 / 1
(#) roleez hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Adott egy kondenzációs BAXI kazán; és hozzá egy Q7RF Computherm termosztát.
Domoticzba be szeretném vinni azt az információt, hogy mikor fűt (azaz bekapcsolja a
termosztát). Ugye per pillanat "száraz" indító kontaktot ad a Q7RF vevőegysége és vár
a kazán. Ezt szeretném lemásolni, majd Wifi-n adni a Domo-ba.
Gondoltam, hogy Shelly-t vagy ESP8266-ot beteszek közbe - aminek a status-át már látom.
Működhet így?
Köszönöm,
Roland
(#) latyakosa válasza roleez hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Hello,
A kezelési útmutatója szerint nem 2.4 GHz-s a termosztát, hanem 868,35 MHz-s Bővebben: Link.
Az ESP-ből csak wifi-set ismerek. A shelly-t nem ismerem.
De a kazántól egy másik adó vevő párossal el tudod küldeni a jelet az okosotthon vezérlődbe véleményem szerint.
(#) Tetye válasza roleez hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Persze, a vevő száraz kontaktját le kötöd a kazánról, az ESP, egyik lábát megrelézed, arra rákötöd, és kötsz rá még egy lábat. Így a termosztát amit kapcsol egy ESP láb, és egy másik relé lesz, a másik relé kontakt meg mehet a gázkohóba. Egy akár a termosztát helyett az ESP-vel is tudod párhuzamosan vezérelni. Illetve látod hogy épp mi a státusza. Esetleg egy-egy szenzor az előre menő visszatérőre. Modbus- vagy mqtt simán feltolja Dominak. Én most a HASS-al jásztok(HomeAssistant). Domira nem jöttem rá hogy tudom életre kelteni.
(#) jack01 hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Érdeklődni szeretnék hogy honnan lehetne zc18 1 fég kazánhoz vezérlő panelt szerezni .
(#) vision61 válasza jack01 hozzászólására (») Feb 22, 2020 /
 

Szia!
Pl. itt.
Ez, és az elődei is egyébként a keringető szivattyú csökkentett fordulatszámú működtetéséhez kellenek. Enélkül is működnie kell a készüléknek.
De ennek van saját topikja.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) fenyvesi hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
OpenTherm Gateway a megoldás. Kész integráció van hozzá Hoem Automation rendszerekhez. Pl. Domotica:
https://www.domoticaforum.eu/viewforum.php?f=75

Ld. a hírdetésem:
https://www.hobbielektronika.hu/apro/apro_113685.html

Önállóan is elkészíthető, megvannak a rajzok.
(#) dc001 válasza roleez hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Én úgy nézem a Q7RF vevő oldala és a kazán között csak egy sima relé van 10. oldal:
https://www.radiator-arak.hu/product_attachments/b51b9094b58a26d0d8...f9.pdf

A legegyszerűbb szerintem ide tenni egy 5 vagy 12V-os relét, tápot és egy opto csatolót, pl.:
A tápot keresztül vezetni a Q7RF vevő 1-2 csatlakozón és a relébe bekötni. Vele párhuzamosan egy ellenálás és opto. A relé kimenetét meg bekötni a kazánba.

Az opto csatolón keresztül meg be lehet kötni az ESP8266-ra, hogy mikor húz meg a relé vagyis mikor indítja a kazánt a termosztát.
(#) proba válasza dc001 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
A még egyszerűbb, (szerintem) megmérni, miféle ármot kapcsol a termosztát. A vezérlő szálra ennek megfelelően egy soros opto a kiegészítőkkel. Annak a kimenete meg mehet az ESP-re. A kazán meg remélhetőleg nem sértődik meg a hiányzó 1,2V-on.
(#) vision61 válasza dc001 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Idézet:
„Én úgy nézem a Q7RF vevő oldala és a kazán között csak egy sima relé van.”

Termosztátokban bistabil relét használnak, ezek csak egy rövid impulzust kapnak az átváltáshoz. A kimenetére viszont már köthető "bármi".
(#) proli007 válasza vision61 hozzászólására (») Ápr 23, 2021 /
 
Hello! Azokban a termosztátokban van bistabil relé, amik elemes működésűek. A Q7RF veőnek van tápja, abban sima relé van.
(#) vision61 válasza proli007 hozzászólására (») Ápr 24, 2021 /
 
Szia!
Az igaz, hogy van egy egyszerű, soros kondenzátoros tápja (emiatt volt is már néhány javítani nálam), de ettől függetlenül ezekben is bistabil relé volt.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem