Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   178 / 207
(#) cicoka hozzászólása Jan 9, 2020 /
 
Üdv mindenkinek! Van egy 2 din-es ERISIN tipusú Android-os DVD-s fejegységem. Az a problémám, hogy a fejtámla monitoromon csak DVD módban jelenik meg a kép, ha SD kártyáról, vagy USB-n keresztül indítok el filmet az nem jelenik meg. Van rá valami mód, hogy mind a három lehetőségnél megjelenne a kép a monitorokon is? Köszönöm a segítséget.
(#) Sera26 hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy fejegységet (SAL VB4000) szeretnék autón kívül használni, konkrétan egy hangfalba szerelve hangszórókkal és így a műhelyem "bezenésíteni". Kapcsolóüzemű 12v/5A tápról flottul működik a dolog, kivéve, hogy a táp elvételével az egység elfelejt minden beállítást. Jelen pillanatban a sárga és piros vezeték közösítve megy a táphoz, ha jól tudom ezekből az előbbi felel a memória megtartásáért. Létezik esetleg valamelyikőtök tarsolyában megoldás erre a problémára? Szeretnék valami költséghatékony és jó megoldást találni, hogy legalább pár napig tartsa a fejegység az emlékeit. Segítségeteket előre is megköszöm.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) Inhouse válasza Sera26 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Egy kis dugasztápról menjen a memória szál. Így a nagy tápnak nem kell mennie, de nem fogja elfelejteni az adókat.
(#) Sera26 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Az a gond, hogy ha 2-3 napig nem megyek a műhely közelébe akkor mindent áramtalanítok, így a dugasztáp sem menne.
Gondoltam valami 12V-os akksira, de ahhoz kéne valami töltőáramkör, ami kissé már a képességeimen túl van
(#) Gafly válasza Sera26 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Uraságtól leselejtezett riasztó akku (az előbbire,) és dióda (esetleg ellenállás) az utóbbira?
Nekem is meg kellene lépnem (ott a polcon minden), csak erre már (még) nem futotta a hosszú téli estéken.
(#) Sera26 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Akku még csak csak volna, na de hova a dióda és hogy és milyen
Na és ki vagy mi tölti fel az akksit?
(#) vision61 válasza Sera26 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Szia!
Az akku pozitív direktben a memória szálra, negatív a test.
A tápegység pozitív a rádió főtápjára, negatív a test. Az akku töltéséhez kéne a dióda a
főtáp pozitív és akku pozitív közé, a dióda katódja az akkura. Viszont a diódán is esik feszültség, ezért ha valóban 12 V-os a táp, akkor még schottky dióda esetén is alacsony lesz a töltőfeszültség. Ha a tápodon van állítási lehetőség, meg kéne növelni a kimeneti feszültségét 12,5-13 V -ra. A rádiónak nem fog ártani, viszont a töltést be tudod állítani egy ellenállással néhány 10 mA-re.
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2020
(#) Inhouse válasza Sera26 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Az nem árt, ha a feltételeket előre közlöd és akkor nem kell barkóbázni.
(#) Sera26 válasza vision61 hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Ez jól hangzik, köszönöm szépen. Mondjuk egy zselés akkut képes tölteni egy kapcs. üzemű táp? Nem szükséges egyéb speciális töltő áramkör? Nem tudja "túltölteni" az akksit?
(#) Sera26 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 19, 2020 /
 
Igen, sajnos hibáztam, ne haragudj kérlek, ez kimaradt.
(#) andrÁSZ hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Üdv mindenkinek.
Segítséget kérnék,műhely rádióként használt fejegység egyik nap nem adott hangot.Teljes hangerőre tekerve hallani ,hogy van jel /rádió/de nem erősít.Kicseréltem a végfokoticét TDA2005 ,és ugyan az a jelenség.Valakinek ötlete???
Előre is köszönöm.
(#) Uviktor válasza andrÁSZ hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Takarítőnő poroláskor eltekerte a balance-t vagy fadert.
(#) andrÁSZ válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Sajnos nem,azokat is 100x néztem.???????
(#) set68i válasza andrÁSZ hozzászólására (») Jan 22, 2020 / 1
 
Kap megfelelő tápellátást? Pótméter jó? Egy észrevétel, és tanács: a világításnak használatos led nagyítólencséjét (hegyét) egy csípőfogóval ha levágod, akkor nem fókuszálja egy szűkebb helyre a fényt és nem csak egy része lesz látható a kijelzőnek.
(#) andrÁSZ válasza set68i hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Igen ,köszi az ötletet átalakítom a ledet,a képen még csak kísérlet volt.
Az jelent valamit ha a végfokIC bemenet lábát érintem gerjed a hangszóró?
(#) Inhouse válasza andrÁSZ hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Rádióról és kazettáról is ezt csinálja?
A TDA2005 elég gerjedékeny, ebben nem segít az sem, hogy minden példány kicsit másképpen teszi ezt. Ha nem az volt a baj, én visszaraknám az eredetit.
Dugd át másik kimenetbe is a hangszórót, illetve nézd meg, hogy az egyáltalán szól-e (valami másik forrással)!
(#) Joe_001 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Üdv!
Ha a jobb és baloldalon egyforma hangszórók vannak, és e sztereó erősítő IC(-k) ,mindkét bemenetén egyformán brummol, akkor alapból jó a végfok(ok), azaz működik a két oldal.
Ezt jelenti, TIT jelleggel.
Ez a szimmetriát, együtt futását a két oldalnak nem mutatja, csak, hogy haladhatsz előre. Keress rajzot róla, szerintem némítás probléma is lehet. Vagy a bemenetválasztó vacakol. Tehát a tippem a végfok előtt valami.
(#) andrÁSZ válasza Joe_001 hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Szia,igen valami némításra gondoltam én is ,de sajnos ez már meghaladja képességeimet/elismerem/,innentől már csak több kárt tennék mint hasznot.
Beadtam szervízbe!Majd írok mire mentek vele.
(#) Tomi111 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Ezekhez találni kapcsolási rajzot típus alapján. Vissza lehetne követni, hol van még meg a jel( azt írod halkan hallani, nagy baj nem lehet). Ezekben a régiekben lehet akár egy rossz furatgalván is.
De szervizbe?? Ismerősöd javítja? Mert ezeknek az értéke gyakorlatilag nulla. Használd, amíg jó, majd dobd ki és tegyél helyére egy hasonló, autóból kivettet.
(#) andrÁSZ válasza Tomi111 hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Szia,3000-4000-t mondtak javításra,tudom............!Ragaszkodom hozzá 13éve együtt "dolgozunk" ,csak a rádió részét használom.
(#) vasskos hozzászólása Jan 27, 2020 /
 
Sziasztok! Nagyon hasonló problémával küzdök egy Grundig Sound 3000-rel. Kapcsolási rajz nuku, van benne vagy 6 különféle erősítő IC. Digitális tuner nem talál álllomást, kazettán sincs hang. Érintésre ez is gerjed. Alaplap és kondik nem mutatnak fizikai elváltozást. Szívesen vennék én is bármi tippet.
(#) Uviktor válasza vasskos hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Üdv mindenkinek!
Én stereo decoder IC -re gondolok,nemrég javítottam egy ezeknél idősebb Blaupunkt-ot,ugyanezzel a problémával.
Mérjétek meg,nekem a decoder IC szinte minden láb tápfeszre (9v) került,lefogva a teljes audio vonalat.
A tápfeszt és a földet kivéve átlag 2-3 Voltot kellene mérni a kivezetéseken.
ElektroKonthánál még kapható ULN 3812A
(A tippért köszönet Hp41C-nek!)

Viszont ha már itt vagyok,én is kérdeznék,hátha Öreg Tom olvassa;
Javított egy Ford rádiót,ami 250mA körül evett alapból.
Küzdök egy ugyanilyennel,ráadásul mindig újraindul.
Regulátor IC jónak tűnik. Reset probléma?
Köszönettel UV
(#) vasskos válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Itt egy Motorola mc33074p van, aminek a lábain eltérő feszültségeket mérek. (0.3, 6, 12V) Viszont a TDA IC-k minden lábán 0V-t mérek. Félek donor lesz ebből a magnóból.

IMG_1906.JPG
    
(#) Uviktor válasza vasskos hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
Üdv,
A TDA1592 a katalógus
szerint az FM decoder.
De ha minden láb 0,tápfesz csak kell neki...
(#) Uviktor válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 27, 2020 /
 
3.láb test
5.láb tápfesz. (7.5-12V)
Mérd meg a 3.lábon a testet a készülék házához képest is,hátha földhurok alakult ki egy kiolvadt forrasztás miatt.
A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2020
(#) vasskos válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Köszi a tippet. Az 5. lábon 0.5V mérhető, a 3. láb összecsipog a készülék burkolatával. Kérdésem, ha az FM dekóder halott, akkor miért nincs hangja a magnó résznek sem?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) Uviktor válasza vasskos hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Üdv,
Sajnos az én tudásom kevés hogy miért.
Amikor én javítottam az enyémet,én is furcsállottam.
A magnó rész is csak alig hallhatóan szólt és gerjedt.
Elkezdtem mérni a gyári rajz szerint,és csak pislogtam.

De a Te eseted valószínűleg más.
Ez már egy modernebb tuner.
Gyanús,hogy miért mértél mindenhol 0V-ot.
Elsőre inkább a táp stabilizátor IC-re tippelnék.
Német típusok előszeretettel használnak 7809-et.
A kazetta mechanikák is általában 9V-ról működnek.
Ha látsz ilyen stabkockát benne,mérd meg a kimenetét,vizsgáld meg a forrasztásait,előszeretettel olvadnak ki.
(#) vasskos válasza Uviktor hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
7809-et vagy hasonlót sajnos nem találtam a fejegységben. Rajz nélkül szerintem nem jutok tovább.
(#) david187 hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Jó estét!
Szeretnék segítséget kérni. Van egy VW Beta rádióm és szeretnék rá egy aux bemenetet (kép mellékelve). Azt tudom hogy a CD tár kék iso csatlakozóval kell össze kötni, de nem tudom mit hova kössek. Valakinek lenne egy rajza vagy valami?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) macsaba hozzászólása Jan 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy 6006E CD RDS EON típusú autórádióm (Ford Mondeo-hoz), amibe bluetooth és aux lejátszási lehetőséget építek. Sikerült is, szól is de csak mono-ban.
Az egésznek az elve, hogy elvágtam a rádió modulból a hang keverő modul felé menő két sávot (valójában volt 2 db átkötés, azokat kiforrasztottam), és ezt a négy kábelt, plusz a földet kivezettem egy kapcsoló áramkörbe, ami vagy zárja az eredeti áramkört, vagy leveszi a rádiójelet és a saját BT modulomból érkező jelet köti a helyére. Egy sematikus rajzot feltöltöttem róla, a valóságban tranzisztor + relékkel + két gombbal kapcsolom. Szóval a lényeg, hogy amikor BT módban van a rendszer, a gyári fejegység a rádióegységből érkező hangjel helyett a BT jelet kapja.

A probléma, hogy a rádió ugyan szól stereóban, a BT nem. Van az LCD kijelzőn egy kis ikon, két egymásba érő karika, ez jelzi, ha a rádió stereóban van. Viszont amint elveszem a rádiójelet (átkapcsolok BT-re) ez a karika eltűnik. Ilyenkor a fejegység mono módba vált és bal sávon érkező hangjelet rakja ki mindkét végfokra, tehát gyakorlatilag mono-ban szól a BT.

A kérdésem az lenne, hogy mi alapján döntheti el a fejegység, hogy most stereo jelet kap-e és esetleg hogyan lehetne vele tudatni, hogy ez stereo?

Ha valakit érdekel szívesen megosztom vele a teljes működést.

Köszi,
Csaba
Következő: »»   178 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem