Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   323 / 360
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Köszi Kokozo! Vért izzadtam.
(#) kokozo válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
De legalább megtanultad.. Legközelebb már könnyebb lesz.
(#) Koncsar válasza kokozo hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Még jó, hogy a háttérben kapok segítséget.
(#) niedziela válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Ha megfigyeled a port állapotának változását a " led1_onof " változó állítja be.
Ha ennek kezdőértéke 0 vagy 1 , az szerint változik, alacsony, vagy magas szintre áll a port kezdéskor.
(#) Koncsar válasza niedziela hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Kipróbáltad? Mert nekem ez nem azt csinálta. A Kokozo segítsége az hasznos volt és működik is.
(#) niedziela válasza Koncsar hozzászólására (») Nov 30, 2019 /
 
Ha a kezdéskor magas szint kell, akkor a portot magasba kell állítani.
Semmilyen számlálóval nem kell bűvészkedni.
(#) Kovabe hozzászólása Dec 15, 2019 /
 
Sziasztok

Segitséget szeretnék kérni. Sajnos gépcsere volt és a flow az működik is megfelelően de a PicKit2 folyamatos táphibát jelez. A topikban is kérdeztem de ott csak annyit kaptam hogy próbáljam meg éleszteni de ahoz ki kéne szednem az alkatrészek egy részét.
A hiba a következő:
Feszültség hibát jelez folyamatosan és az eszközkezelőben a nem látom mint PicKit2 hanem csak USB HID.

Az oprendszerem win 10
(#) niedziela válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Szia,

Nekem egyszer volt hasonló, akkor újra szoftvereztem.
PK2V023200.hex
(#) Kovabe válasza niedziela hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Az a baj hogy már több alkalommal is próbáltam. A furcsa hogy az eszközkezekőben nem jelenik meg mint PicKit. Próbálom kalibrálni a feszültséget de akkor azt írja hogy gyenge az USB.
(#) mhatalyak válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Szia, egyszer jártam ugyanígy. Már pontosan nem emlékszem, hogy hogyan, de a google adott rá választ. A pickit2 progijában kellett pár fájlt kicserélni, holott előtte működött. Azthiszem a Microchip hivatalos oldalán találtam meg a megoldást.
(#) Kovabe válasza mhatalyak hozzászólására (») Dec 16, 2019 /
 
Keresem de a fene rossz angolommal necces hogy meglelem. Emlékeim szerint már korábban is volt hasonló de akkor is itt valaki segített.
(#) niedziela válasza Kovabe hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
pickit2 programja látja az eszközt ?
A pickit2-n villog valamelyik led ?
(#) Kovabe válasza niedziela hozzászólására (») Dec 17, 2019 /
 
Bocsánat, a sztorihoz hozzá tartozik hogy egy házgyári eszköz.
A program a kommunikáció ellenőrzés folyamán látja, van rajta 3 LED, az egyik mint tápellátás, folyamatosan világít, a másik kettő felvillan ha be akarom kapcsolni a tápellátást illetve ebből az egyik világit ha tápot kalibrálnék.
(#) bubuszoft hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Sziasztok.

Annak idelyen lehetett a Conradnal kapni egy H-tronix gyártó által készített Avr-el működő szulfát mentesítő akkuőrt. A lényege az volt, hogy 20s-onként rásütött az akkura egy 0.1ms ideig. Ezt a kis programot akarom megirni úgy, hogy belső ascillátorát használnám, és pic-et használn~k nem avr-t. És kiegészíteném, ahogy a gyári kapcsollásban is van 3 leddel piros, sárga zöld. A poros, 12 volt alatti akku a sárga 12-13,3v közötti akku, 13,3 felett a zöld égne.
Hogy indulnátok neki, delay utasítással nem lehet megoldani, mert akkor áll a pic, de nekem az akkufeszt is kell nézni.
Csináljam timer-el?? És egy számlálóval? Viszonylag pontos lesz a 0,1mS idő? És mivel állandó akkura akarom rátenni, így fogyasztás szempontjából érdemes lenne aludni küldeni? Mi ébresztené fel a pic-et?

Tudnátok írni egy programot, hogy lássam, hogy hogy kéne nekiugrani ennek? Köszi előre is
(#) niedziela válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 23, 2020 / 1
 
Használj timer-t, azzal méred a 20sec-ot és a szerintem nem 0.1 hanem, 1msec-et is
Analóg bemeneten tudod mérni az akku feszt is, aludni nem kell a pic-et elküldened, mert amit fogyaszt, az gyakorlatilag semmi.

És emellett két dolgot még hadd jegyezzek meg, a napjainkban kapható gondozásmentes akkuk nem jellemzően szulfátosodnak, ha az autó töltése jó, akkor gyakorlatilag évente, a hidegek előtt érdemes egyszer akkutöltővel feltölteni, ránézni.
Az akkuk problémáját 5-6 éves korukban az adja legtöbbször, hogy elpárolog a víz és kilógnak a cellák.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 2
 
Összedobtam egy példát (alapnak jó lesz) A ledek kapcsolási értéke a használt feszültségosztó függvényében változik ., a beírt értékek csak hasraütés szerűek nincsenek kiszámolva !
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020

akkutolto.fcf
    
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Szia!
Na ez az a project ahol teljesen lényegtelen hogy használsz e késleltetést vagy nem.. Itt semmi olyan nem történik a programban aminek lényeges lenne a pontosság. mi múlik azon hogy 1ms-os késleltetést teszel bele? megmondom lehet hogy a töltés szintet figyelő led 1ms-al később gyullad ki? És akkor mi van? a szemed úgy se látja akkor meg nem mindegy? A program megállását meg inkább a kapcsoló figyelések (WAIT TO LOW) szokták megállítani nem a késleltetések.
Tehát az én meglátásom szerint a tmr felesleges, a 7-es lábra teszel egy 1/4-es osztót ami a 20V-ból 5V-ot csinál, minden led elé teszel egy 330ohmos ellenállást, 4-es tábat 5Vra húzod egy ellenállással, és kész..

tolto.fcf
    
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Nem érted a lényeget , ő szulfátmentesítő töltő szeretne és 1ms es impulzusokkal szeretné "bombázni" az akksit ,de közben figyelni kell a töltöttségi szintet (ezért kell a megszakítás hogy az adc is mérhessen közben)
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Nem is az 1ms es időzítésekkel volna baj , hanem a köztük lévő hosszú szünettel ...
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Csak 1 kérdés, megnézted a programot amit feltettem? Ha igen nem írtál volna semmit
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Igen miután írtam megnéztem a programot is (fordítva kellett volna csinálnom)
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm, ezzel biztos menni fog
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Csak úgy mellesleg megjegyzem, hogy a legtöbb gyári makróban használják at 1-2 ms -os időzítést, pl lcd-nél. Tehát nyugodtan használhatod Te is, főleg ha csak ilyen egyszerű a program. Mint írtam a gombok wait figyelése állítja meg a programot bizonytalan időre, ami a bizonytalansági tényezője miatt nem ajánlott. Természetesen ha csak 1 ledet kell kapcsolni vele az a legegyszerűbb módja annak is.
(#) bertasz hozzászólása Feb 7, 2020 /
 
Sziasztok,
Egy ki segítségre lenne szükségem Flowcode témában (6-os verzió).
Van egy HJ-5G PIC fejlesztő boardom, amire remekül rá lehet tölteni a Flowcode-al fejlesztett programokat.
Most azonban elakadtam, ugyanis a boardon 8 bites BUS-al oldották meg az adatátvitelt a PIC és az LCD1602 között.
A Flowcode-ban viszont 4 bites a BUS-a a két soros 16 karakteres LCD-nek, ezért, értelemszerűen csak az ottani szimulációban működik.
Találkoztatok-e hasonló problémával? Mi lehet a megoldás? Esteleg létezik ehhez az LCD-hez való fcpx fájl, amit belemásolhatok a components könyvtárba?
Köszönöm
(#) baloghzoli1 válasza bertasz hozzászólására (») Feb 7, 2020 /
 
Szia
8-bites kijelzö
Outputs->LCD generic->Jobb oldali panel Tulajdonságok->Connections->Interface mode
(#) bertasz válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Szia,
Köszi, de eleve nincs LCDGeneric az Outputs-ban. Pedig most a v6 mellé feltettem a v4-et is.
És sajnos egyikben sem találtam lehetőséget arra, hogy szerkesszem a Connections-t.
(#) baloghzoli1 válasza bertasz hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Szia
Az baj
(#) bertasz válasza baloghzoli1 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Szia
Látom.
Esetleg át tudnád küldeni a hozzá tartozó fcpx fájlt a components mappából?
Nekem csak ezek vannak:
LCD.fcpx
lcd_4x20.fcpx
lcd_eb005.fcpx
lcd_I2C.fcpx
LCDAdafruitOLED.fcpx
LCDAdafruitOLED4x20.fcpx

Ha jól gondolom csak azokkal tudok tervezni amik a components mappában vannak.
Vagy esetleg honnan lehet letölteni "alkatrészt" hozzá?
Köszönöm.
(#) kaqkk válasza bertasz hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Bármelyik karakteres kijelzőt lehet használni 4 bites üzemmódban nem értem miért akarod 8 bitesben ? Én már vagy 10 éve használom a Flowcode-t de egyszer sem volt igényem arra hogy feleslegesen elhasználjak 4 kimenetet .
Következő: »»   323 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem