Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1318 / 1384
(#) Bakman válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Nekem úgy tűnik, pisti89 megoldotta a problémát, 200 °C és 4 perc paraméterekkel.
(#) eyess válasza Bakman hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Probléma nálam nem volt nála már annál több, ahogy nézem a végeredményt.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Amiről képet tett fel az az első próba volt ....
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Amit felraktam kép, az a sikertelen verzió.
Kb 10-12 próba után jó lett, de a minőség még nem stabil
(2 panel kellett, az első sikerült, a második hibás lett, ami csak ötödik próba után lett megfelelő)
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Nekem az a legelső volt igen azzal a melegítéses módszerrel.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Gratulálok mázlista vagy hogy elsőre sikerült ...
(#) pisti89 válasza janigel hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Áztatást nem próbáltam, de próbáltam hidegen/ melegen, szögben húzni a papírt, az se vált be.
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Értem .Szerintem a dolog ott hibázhat , hogy a meleg préselőd nem sík mindenhol , tehát nem teljesen nyomja a nyák felületét mindenhol.Én pont azért csináltam üveggel , hogy ez valamennyire elkerüljem.
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ennek a gépnek pont az lenne a lényege, hogy viszonylag egyenletesen fűt, finoman szabályoz és hogy a szilikonlap rugalmasan nyomja össze, így nem tudja az ember túl nyomni, kilapítani a rajzot.
A szabályzója elég pontos amúgy
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ha 10x szer csináltam volna , vagy többször , akkor az a teszt nyák láthatóan rongyá lenne égve.És nem volt cél a mindig új nyáklap felhasználása.
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Magasságra elég sok hely van még, megpróbálom én is valami üveggel majd.
(csak szereznem kell valami hőálló üveget, na meg annyival is több idő lesz a "préselés"
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Az egyik NYÁK nekem is elszíneződött kicsit, de már nem érdekel, ki lett maratva.
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Én sima 3mm ablak üveggel csináltam az volt itthon kéz közelbe ,Még azt sem mondanám , hogy hiper szuper üveg volt.
Viszont arra még visszaemlékszek , hogy megvártam amíg elér egy bizonyos hőfokot a melegítő , aztán csúsztattam a fűtőszál alá.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) pisti89 hozzászólása Feb 8, 2020 /
 
Apropó maratás:
Hidrogén-perixid + Sósav kombinációt használtam

Figyelem, van lejárati ideje!
A sósav 2018-ban, az oxi meg még 2017-ben lejárt.
Tömény keverék is olyan volt, mintha vaskloriddal kínlódtam volna (kb 30 perc panelenként- 3 panelt csináltam:dizzy
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Na akkor a napokban kipróbálom úgy is.
Én is előmelegítve próbáltam
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Valószínűleg a hidrogénperoxid volt a "bűnös" az elbomlik vízre és oxigénre , tehát felhígul ... Próbáld ki ha rácseppentesz a rézre és nem barnul meg azonnal akkor már megpusztult ...
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ha hőálló üveget szeretnél használni az szerintem nem lesz jó , mert pont nem fog melegedni tőle a nyák. Mivel neki az a feladata , hogy a hőt ne engedje át.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ugye ez vicc volt ? A hőálló azt jelenti hogy nem reped törik gyors hőmérséklet változásra . Az üveg (bármelyik ) elég jó hőszigetelő, tehát kell idő amíg átmelegszik ... Amikor már elkezdelek csodálni mindig előjössz egy ilyen kijelentéssel ....
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Kell , de azért nem szükséges hiper szuper üveg.Engem te csak ne csodálj nincs rá szükségem.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
(#) pisti89 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Pontosan így jöttem rá
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Végre egy ember aki gondolkodik , kipróbálja a feltevését és ....
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Nem jól írtad .Úgy kellett volna írnod végre egy olyan ember aki újat próbál kitalálni.
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Pedig a kijelentéseid egy átlag hobbistában csodálatot ébresztenek , te bármilyen technológiával tökéletes nyákot varázsolsz elsőre .
(#) pisti89 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ebben nincs semmi extra, de azért köszönöm

Nem volt kéznél mérőpikli, így a régi módszert alkalmaztam.
Panelra rálocsoltam az oxid, aztán ha elkezd elszíneződni, akkor mehet rá a sósav, ha túl heves a reakció akkor vízzel hígítani.
Pár éve pont itt olvastam
(#) pisti89 válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Én is így érzem.
Nem tudom hogy csinálja
Lehet csak akkor posztol, mikor más sikeres, az első 100 próbát meghagyja magának
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Így van ahogy mondod , de ezek szerint akkor csak csodálattal figyeltél jó pár évvel ezelőtt ugye.Sajnos te magadról ezt nem mondhatod el .
Ja melyik technikát találtad te ki
(#) kaqkk válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Én már szólni sem merek , a következő posztban megkapom ....
(#) eyess válasza pisti89 hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Ez nem így van , és felesleges ezen rágódni .Keress vissza van olyan is ami még olyan se lett mint most a tiéd.De viszont sok olyan ami valóban elsőre jó lett.
(#) pisti89 válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Csak irónia volt, azért írtam OFF-nak
Nem rágódom rajta, csak tőled sok szép panelt láttam, a rosszakat meg nyilván átugrattam
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Feb 8, 2020 /
 
Talán a laminálást , amit csak akkor kezdett mindenik használni amikor egy másik tag kipróbálta és leírta hogy tényleg jó , Aztán gyorsan áttértem a DRY fóliára mert az mindig megbízható minőséget hoz,és 8 évig csináltam nyákokat sokaknak itt a fórumon...(minden hétvégén gyártottam)
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2020
Következő: »»   1318 / 1384
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem