Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Tesla lemezlejátszó
 
Témaindító: pinter18, idő: Jún 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   1 / 5
(#) pinter18 hozzászólása Jún 3, 2008 /
 
Sziasztok olyan problémám lenne hogy van egy Tesla típusú lemezlejátszóm amibe van egy kazettás deck is.
Sok ideig állt a polcon aztán gondoltam bekepcsolom,de ha felcsavartam a hangerőt akkor csak halkan szólt!Gondoltam megcsinálom,szét is szedtem és kicseréltem a benne lévő két MDA2010-es tipusú ic-ket.
erre az egyik kimenet már jól szól de a másik fele nem szól és mintha búgna is!

Mi lehet a probléma?
(#) loky93 válasza pinter18 hozzászólására (») Jún 3, 2008 / 4
 
a GND (föld) rész rá van kötve a burkolathoz,mind a kettő résznél?
(#) loky93 válasza loky93 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
az erősítőmnek ez volt a baja. és vannak benne tranzisztorok? VAGY AZ IC VAN ROSSZUL BEFORRASZTVA
(#) pinter18 válasza loky93 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Ha a kimenetnél ,a csatlakozón lévő vezetékekre gonolsz akkor igen
(#) pinter18 válasza pinter18 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
Az ic-k egymással ellentétes állásba voltak bent és úgy is forrasztottam be őket
(#) pinter18 válasza pinter18 hozzászólására (») Jún 3, 2008 /
 
hol kéne lennie a földelésnak?
(#) McDeath hozzászólása Okt 20, 2009 /
 
Sziasztok!
van egy tesla nzc144 típusú lemezlejátszóm, ámde a mechanikája ki lett szerelve belőle. Ráraktam egy jack dugót a tű helyére és csak búgott a hangszóró, majd mikor nézem hogy mi van akkor egyszer csak elkezdett füstölni egyszerre 2 db ellenállás (képen bekarikázva) és elkezdett mégjobban búgni...
nem tudom hogy mi van vele szal segítség kéne hogy mit csináljak hogy még működjön?
légyszives segítsetek nekem
előre is köszönöm
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
ja a tranyótípusa lemaradt: x1 ad168
(#) kadarist válasza McDeath hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia!

Szereld le a Jack-dugót. Akkor is búg és füstöl?
(#) McDeath válasza kadarist hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Szia
Igen sajnos akkor is búg és füstöl...még izzik is a tekerés az ellenállás körül...
(#) kadarist válasza McDeath hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Zárlatos lett a tranzisztor. Szereld ki, és csere. Ilyen AD típusokat mát nem kapsz üzletben, bontottal próbálkozz. Megpróbálhatsz szilíciumtranzisztort beépíteni helyette, például BD250-es típust, ez bírja a strapát, de akkor a mási tranyót is cseréld. Nézd meg a meghajtó tranzisztorokat is.
(#) McDeath válasza kadarist hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
okés köszönöm majd jövő kedden (nov3.án) végrehajtom a suliban a cserét és majd visszazólok hogy mizujság
és köszönöm a segítséget
üdv McDeath
(#) kadarist válasza McDeath hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
Várom a beszámolót!
(#) McDeath válasza kadarist hozzászólására (») Okt 20, 2009 /
 
oksa akkor majd nov 3.-án(de lehet h előbb visszaszólok
szia és jócakát
(#) McDeath hozzászólása Nov 3, 2009 /
 
Alejátszóhoz még nem sikerült nagyon hozzányúlnm szal 1 hét halasztás mert csak akkor lesz gyakorlatom...
ja és kapcsolási rajzot kékne cseréni...
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
OFF:bocsi a hozzászólásismétlésért csak tegnapi hibámat javítom
ON

Keresni cserélni hejett
(#) Inhouse válasza McDeath hozzászólására (») Nov 4, 2009 /
 
Javítsd tovább!
hejett=helyett

Üdv
Inhouse
(#) McDeath válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 5, 2009 /
 
okés köszi akkor az is
(ha ezt a magyartanárom látná...)
(#) Inhouse válasza McDeath hozzászólására (») Nov 6, 2009 /
 


Firefoxhoz van magyar helyesírás ellenőrző plugin. :yes:

Üdv
Inhouse
(#) McDeath válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 10, 2009 /
 
igaz de ki van kapcsolva
a lemezlejátszóval sajna nem tudam megin foglalkozni mert nem volt időm a sok tanulnivaló miatt ugyhogy elnézést...:S
(megin tolva 1 hétig)
üdv
(#) Inhouse válasza McDeath hozzászólására (») Nov 11, 2009 /
 
Megválnék egy Tesla lemezjátszómtól, most nincs nálam, máshol tárolom, pontos típust csak később tudnék mondani. Sajnos a fej tönkrement benne. A cucc a komolyabbak közül való, van súlyozás a karon, meg ilyesmi... Amúgy jó állapotú. Egy arra érdemesebb jelentkező elvihetné valami csecsebecséért...

Üdv
Inhouse
(#) szaki390 hozzászólása Nov 27, 2009 /
 
Üdv!
Rendelkezem egy tesla nzc710 típusú lejátszóval és 2 szerintem eredeti hangfallal!! a tű nem müködik benne viszont szeretnék túladni rajta! van hozzá körülbelül 30 lemezem is!!
(#) Ricsi89 válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 27, 2009 /
 
Helló!
Milyen típusú a lemezjátszó? Megvan még? Tudom nem épp a legjobb helyre írtam, de lehet érdekelne.
(#) Inhouse válasza Ricsi89 hozzászólására (») Dec 16, 2009 /
 
Muternál van, megnézetem vele és majd írok.

Üdv
Inhouse
(#) Inhouse válasza Inhouse hozzászólására (») Dec 29, 2009 /
 
Megnézettem vele újra, mert már kétszer elfelejtette...
Tesla NC420
A fej hiányzik, bár azt amúgy is érdemes lett volna újat rakni...

Üdv
Inhouse
(#) McDeath válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 19, 2010 /
 
Sziasztok
A lemezjátszóval annyit tudtam foglalkozni hogy kicseréltem benne egy ad162 germánium tranyót és megszólalt de viszont újra bezárlatosodott... szóval ott még van egy kis bibi... jövő héten megnézegetem az összes diódát félvezetőt stb... asztán majd még meglátjuk
üdv
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
üdv
Nem Tud valaki neán egy kapcsolást a végfokhoz mert az döglődik de rendesen 2 db tranyót lőtt el
kapcsolás nélkül meg elég nehéz hibát javítani úgy hogy mindent kiszedtem és megnézem hogy jó e... (minden jó de mégse megy.. ill megy egy darabig asztán hal meg.)
Valaki netán nem tudná belinkelni vagy elküldeni nekem?
tudom hogy létezik google de ott meg nem találtam semmit....
Köszönöm
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Jan 25, 2010 /
 
Ja a típusszámot elfelejtettem leírni
tesla NZC 140
üdv
(#) McDeath válasza McDeath hozzászólására (») Márc 9, 2010 /
 
Sziasztok!
Végre készen és itthon van (tesla nzc140)
A hiba benne az volt hogy valaki belerakott egy plusz ellenállást és egy úttal elvágta a fóliát is. Ezért nem lehetett beállítani a tápfeszültséget, ezáltal a végtranzisztorok túl nagy feszültséget kaptak emiatt az egyik oldal megadta magát majd a táp tranzisztor is feladta. Cseréjüket követően és az ellenállás eltávolításával valamint a fólia helyreállításával a probléma megszűnt. A végerősítő beállítása közben véletlenül megcsúszott a mérőcsúcs és valamit rövidre zártam egy pillanatra és elszállt az az oldal amit mértem. Újabb végtranzisztor csere után már vigyázva beállítottam a megfelelő helyeken a megfelelő feszültségeket és meghallgattam. Jól szólt. Jött az elő-fok: mivel a megfelelő fezsültségeket képtelen voltam beállítani rajta komplett csere következett. Az "új" elő-fok potméterei kicsit zajosak voltak, amit kontakt-sprayvel orvosoltam. ezek után lepróbáltam az összes ki és bemenetet majd összekötöttem az elő- és a végfokot. Ezek után ráadtam egy kis zenét hogy meghallgassam végre hogy hogyan is szól
Tökéletes volt szóval jöhetett a kiegészítés: egy rossz dvd tápját beleépítettem a lejátszó üresen maradt közepébe(aljába) és a lejátszó tetejére(egykori mechanikát lecserélve) egy pc-cdrom került "házzal" (egy számítógép házból kialakítottam egy fedelet és egy tartót). Még fogok bele tenni egy kijelzőt és egy mp3 dekódert, egyesítve egy kezelőszervvel. No meg egy infra portot a távirányításért, már ha sikerül kivitelezni az infra dekódolást, mert a dvd távirányítóját gondoltam erre a célra. Ez majd még a jövő zenéje lesz.
üdv McDeath
(#) szakacsze hozzászólása Máj 11, 2010 /
 
Sziasztok!
Van egy régi lemezjátszó-erősítő cucc Tesla NZC 130 Stereo fekete előlapos, hozzá RK09 hangfalak. A gond az hogy legalább az egyik recseg, a magashangok rosszak recsegnek, néhány gomb letört, kijött. Hangerő szabályzáskor recsegés.
Számítógép és egy yamaha deck van rajata keresztül hajtva, RCA/Din átalakítóval.
Érdemes e megcsináltatni ? Szvsz a lemezjátszón is tűt kellene cserélni, vagy legalábbis nem ártana. Vannak még hozzá alkatrészek ? Ha vmelyik hangfal is rossz akkor gondolom a másikban is cserélni kell a membránt h egyforma maradjon a hangjuk, vagy kukázni mindkettőt és hasonló paraméterű újakat venni érdemesebb ?

Szegeden hol érdemes javíttatni ? Donort talán tudok hozzá szerezni, a hiányzó gombok rossz alkatrészek végett mindenképp kell.
Következő: »»   1 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem