Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 2 kapcsoló üzemű táp párhuzamos kapcsolása
Lapozás: OK   3 / 3
(#) tamast2 hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Na, hát nem vagyok meggyőződve róla, hogy mindent értettem, de köszönöm a sok segítséget! Sorba akkor köthetem a tápokat, ha jól értettem. Párhuzamosan csak akkor kössem, ha nagyon értek hozzá. Még egyszer köszi mindenkinek!
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) ferci válasza tamast2 hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Írd le pontosan, mi nem tiszta.
A párhuzamos kötést felejtsd el egyelőre.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) pucuka válasza tamast2 hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Párhuzamos kötésnél az áramelosztást kellene megoldani, az pedig nem egyszerű feladat. Ahhoz mindkét táp vezérlését kéne átalakítani, egymástól függővé tenni.
Általában aktív eszközök párhuzamos kötése nem egyszerű, minden esetben körültekintően kell eljárni.
(#) kadarist hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Nem olyan nagy ödöngősség ez a párhuzamos kötés. Néhány alapszabályt kell betartani, de alapvetően egyszerű a helyzet. Leírás rajzokkal: Bővebben: Link.
(#) pucuka válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Ja, mindíg az viszi a teljes terhelést, aminek picivel magasabb a kapocsfeszültsége. Tehetsz rá akárhány diódát, az ezen a tényen nem változtat. De az korántsem igaz, hogy két egyforma táp párhuzamos kapcsolása esetén a leadott áram kétszerese lehet. Ahhoz az áramforrások kifinomult vezérlése szükséges. (ahogy az energia iparban az erőművek vezérlése)
Két akku párhuzamos kapcsolásánál is addig folyik a kiegyenlítő áram, amíg a kapocsfeszültségek meg nem egyeznek, azután az áramosztás a belső ellenállásuk arányában történik. Az meg elég ritkán egyezik meg.
(#) mugab válasza kadarist hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Egyébként tényleg egyszerű, csak az alábbi pár feltételt kell betartani:
a tápegység belső ellenállása közel azonos legyen
a tápegység feszültsége közel azonos legyen, (pár milivolt max.)
a külsö vezetékezés ellenállása közel azonos legyen.
És minél nagyobb áramokról van szó, annál inkább necces a dolog.
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem