Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   325 / 360
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
10K val van az MCLR a pozitívra kötve. Nem tudom, hogy external külsőre van-e állítva, holnap megnézem.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 17, 2020 /
 
Megnéztem a flow fájl beállításait ...
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 17, 2020 /
 
IItt 5 ohm és 100K vanebben a kapcsolásban

getfile..jpg
    
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 19, 2020 /
 
Sziasztok
Valamiért kilövi a pic-et. Két pic-et hazavágott, hogy miért nem tudom, elvileg nem lett volna szabad. Fet drive-val pontosan hogy kell működtetni? Tudna valaki egy Mórickarajzot feltenni? Az adatlapján amit megadtatok, látom, hogy a drive 1 és8-as lába a pozitívra, a 4 és 5 negatívra. Kondinal kicsit megszűrve, a 2 lába a demenet ( direktbe ráköthető a pic-re, nem kell ellenállás?). 5-7 összezár, és mehet a Fet Grain lábára. Direktbe, vagy kell ide elenállás? A másik, hogy a Drive 5-15 volz között üzemel, mekkora feszültségre rakjam, ha a pic 5 voltot ad ki max?? Bocs, a buta kérdéseket, de soha nem gasználtam még ilyet.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
A PIC mehet 5 V-ról, a többi itt: Bővebben: Link.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2020 /
 
Akkor 1,8 láb plusz 12 re, 4,5 gnd-re. A 2-es direktbe a pic-el, az 5és6 láb kimenet, direktbe megy a Fet-re. Jól gondolom?? Ezért a régi kapcsolásért, kivágta a picemet. Jó tanulópénz volt.
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 19, 2020 /
 
Tegnap voltam egy barátomnál, több milliós Fluke műszerei vannak, és nem akartam elhinni. Nem az volt a gond, hogy én 330Ohm és 10K val a földre csináltam a Fetnek egy feszültségosztót, hanem, hogy a Fernek óriási a pillanatnyi áramfelvétele ( mivel kondiként viselkedik). Ez persze ha eléri az 1 Volt feszültséget, és kezd nyitni a Fet, megváltozik. Elején a pianatnyi áram 1...1,5A ez ölte meg a Pic-emet
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 23, 2020 /
 
Sziasztok

Flowcode 6 ról kérdeznék tőletek, mildegy, hogy Pl egy lábát hogy adom meg neki? PL PORT A 1 vagy0 vagy Led on off. Azért kérdezem, mert az ötösnél a gombkezelés nem igazán ment. A másik, hogy Mplabbal pickit3 al égetek, de ahogy beolvasom a hexát, azt látom, hogy az óra nem belsó, ezt átálítom, meleégetem, próbából visszaolvasom, és nem belső óra jelenik meg, ilyennel találkoztatok már, Pic elfeküdt. 3.3Voltra állítottam, automata feszültségmeghatároz@ssal, mert 5 voltnál ugatott a program
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Tudni kéne milyen pic ről van szó van amelyikben nincs belső óra , de a flow tud hexre fordítani nyugodtan kihagyhatod a körből az mplab ot ... Az 5 ben a gombkezelés is tökéletesen megoldható többféleképpen is ha OTT NEM MENT A 6 BAN SEM FOG ... . A lábat lehet kimenetként megadni RA3 1-bekapcs RA- 0 kikapcs De a led on- led of is tökéletes
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Idézet:
„A lábat lehet kimenetként megadni RA3 1-bekapcs RA- 0 kikapcs”
Elírtam : RA3 -1 bekapcs RA3 -0 kikapcs
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
12f675
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Ennek 4megás belső órája van hány Mhz re állítottad ?
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
4Mhz
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Tedd fel ide a programodat , megnézzük a beállításokat hátha ott "feküdt meg a pic "
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
Parancsoljatok, én nem látok benne hibát, de lehet, hogy ti igen.

tolto.fcf
    
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Ezekkel a beállításokkal próbáld De a helyedben kicsit átdolgoznám a programot , ha merül az akksi ne merítse tovább a cuccos , mondjuk 13v alatt ki kéne kapcsolni a kisütőimpulzust .
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Persze, az lesz, csak egyenlőre induljon be, mert valamiért megfeKtette a két pickPIC-emet
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
A másik témából már tudod hogy miért ....
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Jeeeeeee Nagyok vagytok srácok, most kipróbáltam, egy 1s 1s idővel, szépen nyit a fet, mindennek az okozója, hogy nem tettem bele drive meghajtót, köszi mégegyszer
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
(#) bubuszoft hozzászólása Feb 25, 2020 /
 
Egy gyors kérdés
Hogy lehet C nyelven beletenni Flowba hogy egy kimenet várjon 5 Secundumot, majd nyisson 100us majd zárja a kimenetet. Lehet az, hogy a Flow 5.1.0.0 valamiért nem képes beintegrálni ezt a parancsot.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 / 1
 
Nem értem minek ehhez C kód ? Eddig mindent megoldottál időzítéssel , ez a feladat sem különb.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2020
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 / 1
 
Egyébként ha az időzítéseket megszakítással oldanád meg (ha jól emlékszem már évekkel ezelőtt is javasoltam) ez a kérdés fel sem merült volna .
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Sziasztok

Pic 12f675 hiba, vagy a Flow hogy nem kezel mikroszekundumot! Flow 5,1,0,0 is kipróbáltam, és Flow 6 al is, eredmény ugyanaz, csak ms beállításnál hajlandó kimenetet generálni a pic
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Ezt hogyan állapítottad meg ? Van tárolós oszcilloszkópod ? Ekkora jelet maximum avval lehet "megfogni"
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
Miért nem frissited fel 5.5re?
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
dso 138 al néztem, semmit sem akart mutatni
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
5,5 nincsen per pillanat.
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Feb 25, 2020 /
 
rányomsz a frissítés gombra és megcsinálja
Következő: »»   325 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem