Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 66
(#) asch válasza diginewl hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Nemhogy bejelölni kell a különböző NYÁK-okat, hanem kamuból össze kell kötni őket! Aztán úgyis elvágod, meg sniccerrel lekaparod ami nem kell és kész is van.
(#) Kovidivi válasza diginewl hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Nem tudom, hogy utólag miért követelnek pénzt, de előre szoktak árat mondani... Ha pl. utólag kérnek még 10$-t, akkor másnál gyártatom le a nyákot. Plusz amit te bemásoltál, pontosan követted az utasításaikat! Felraktál 3 különböző tervet, és otthon elvágtad. Nem értem, miért problémáznak.
Számomra a "different design" sem egyértelmű. Pl. gyártatni akarok egy műszert, aminek a doboza is nyákból van, a dobozon belül pedig van középen egy plusz nyák. Én ezt mind rá tudom rakni egy nagyobb nyákra, a nyákok közé marást rakok plusz törési pontokat. Minden nyák egy célt szolgál, egy műszer, egy kapcsolási rajz. Majd meglátjuk, mit szól hozzá a Jlcpcb.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) pipi válasza diginewl hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Ez eddig is így volt kinti gyártók többségénél, egy féle panelből bármennyit összemontírozhatsz a 100x100mm méretbe, különbözőket nem, illetve trükközhetsz, a különbözőket összekötöd, pár felesleges fóliával, a körvonalat meg nem jelölöd...
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) superuser hozzászólása Márc 1, 2020 / 1
 
valahogy így
De ez sem igaz, mert ők egyszerre teszik mind a hármat.
Van akinek ez sem elég.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 1, 2020 / 4
 
Szerintem kár ezen rugózni. A szabály világos. Nem lehet a szuper kedvezményes áron olyan panelt kérni, ahol több különböző kis panel van egy lapon (azonos lehet több). Az ár így is pimaszul olcsó, itthon az üres panelt nem kapnád meg ennyiért. És ha bármi mégis indokolja ezt a fajta összemontírozást, akkor az a +4$ szintén nagyon méltányos felár érte.
Azt javaslom, ne a kibúvókat keressétek, hanem örüljetek ennek a páratlanul kedvező lehetőségnek.
Végül megjegyzem, ebben a kérdésben toronymagasan a JLCPCB a leginkább rugalmas, ők a legkevésbé szigorúak. Eddigi tapasztalataim alapján rendkívüli módon elégedett vagyok a munkájukkal és a hozzáállásukkal.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Teljesen igazad van, de mégis a "different design" számomra nem teljesen definiált...
Pl. Rendeltem már nyákot, 120x100mm-eset, amit középen el lehetett törni (marással volt kikönnyítve, és törési pontokat raktam a nyákok közé. Még írtak is email-t, hogy 2mm túl kevés a nyákok között, növeljem meg 3mm-re, hogy amikor marják, nehogy eltörjön...). Az alsó része üres volt, az került egy alumínium tárgy hátuljára (csavarozva), a nyák felső részén pedig a konkrét kapcsolás volt, ami az alu tárgy elejére került. Akkor most a hátlapot külön kellett volna megrendelnem, mert az már "different design" volt? Egyébként legyártották, sőt, még rákérdeztek, hogy az alsó rész miért üres, és hogy ha akarom, akkor a felső részt rámásolják az alsó területre. Ellentmondásos kicsit.
Ezek szerint ha több, egymástól független kapcsolást akarunk egy nyákra tenni, az számít "different design"-nak, ha pedig egy nyákot úgy tervezek meg, hogy abból esetleg egy dobozt is össze lehet forrasztgatni, akkor az egy "design". Én így gondolom.
Itt meg tudod nézni a nyákot: Bővebben: Link
Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2020
(#) FAZ1 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
És az az egész - a be-ZIP-pelt és elküldött cucc alapján rendelt nyák az már legyártva, házhoz szállítva - magyarul tokkal-vonóval
- kb. mibe kerül?
(#) kaqkk válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Miért kérdezed ? Indíts egy rendelést , fizetés előtt pontosan kiírja (van vagy 3-4 féle postázási lehetőség 3-4 féle áron)
(#) FAZ1 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
OK!

Csak tájékozódás gyanánt kérdeztem ...
(#) diginewl válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Nem vitaindítónak szántam, de jó összeakadtatok rajta, azt látom... Már megint összekeveritek a HOBBYT a pénzkereső tevékenységgel. Nem tudtok rajta túllépni... ez baj.
A jel azért volt a végén.
Számomra a 10*10 panel egy áramkör - mert ennek van egy előállítási díjja, ha arra sok funkcionálisan használható egység kerül akkor, ráfért és kész - a végén egy áramkört fognak alkotni, mert egyetlen tápról fognak működni.
A honlapjukon direkt kitérnek erre a lehetőségre: ha te szabdalod fel, akkor kérd így.
Ezért nem értettem a felárat. Ez van.
Én kicsiben csinálom, saját részre, azaz egy 10*10-es egységre rengeteg egyszerű áramkör ráfér, ezért örültem eddig ennek a kedvező lehetőségnek is. Így sem rossz, csak meglepett.
Ismétlem: hobby, de inkább még az sem: kedvtelésből elektronikázom!
(#) superuser válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Pár dollár. 10 USD körül kézhez kaphatod a kész panelt, panel méretétől függően.
Ha feltöltöd egy zip-ben a Gerbert, egyből kiírja az árat. Nem kell hozzá regisztrálni sem.
(#) FAZ1 válasza superuser hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Én néhány áramkörömet a layout.hu oldalról szerzett nyákprogrammal terveztem meg.
Annak a programnak egyáltalán és önmagában van ilyen "gerber" elnevezésű valamilye, avagy mi lenne az a "gerber" (amit valójában egy ZIP-be kellene becsomagolni)?

Másik kérdésem - melyik weboldalra lehet ezeket a nyák-megrendeléseket eljuttatni?
(Ne kelljen már végiglapoznom az összes oldalt - csak ezért)
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) kaqkk válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 2, 2020 /
 
Idézet:
„a tervből kell gerber és fúrófájlokat generálni (ne ijedj meg tudja a sprint)”
Nem is olyan régen írtam ... És éppen neked . Például a
JLCPCB oldalra lehet feltenni a rendelést . A gerbert megtalálni egyszerű : fájl- export - drill -gerber .....
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
(#) Moderátor hozzászólása FAZ1 hozzászólására (») Márc 3, 2020
 
Idézet:
„(Ne kelljen már végiglapoznom az összes oldalt - csak ezért)”

Nyilván olvastad, de azért becses figyelmedbe ajánlom:
Gyakran Ismételt Kérdések (GYIK)
Azon belül:
Idézet:
„III. Használjuk a keresést, mielőtt kérdést teszünk fel. Oka: Már korábban, másnak is felmerülhetett ez a kérdése, így lehet, hogy gyorsabban kapunk választ a kérdésünkre. Továbbá feleslegesen nem növeljük a megválaszolandó kérdések számát. Ha a felhasználó nem használta a keresést, és kérdése már több témában is megtalálható, a moderátornak joga van a felhasználót figyelmeztetni és a témát törölni.”
(#) Alkotó hozzászólása Márc 12, 2020 /
 
Szokatlan információkat kapok.
A később rendelt panelekre hamarabb érkezést jósol a nyomkövetés mint a korábban rendeltekre.
Ennek lehet realitása?
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
A szerencsétlenek most keresik az utakat, hogyan jutassák el az árut hozzánk. Nem repülnek a repülök, a vonat vagy 10-15 napig jön a hajo meg 3-4 hét mire ideér. ( s gondold el mennyien várnak az árura Kinábol. Csak a gyogyszerek alapanyagának a 75% onnan jön, de most nincs mivel hozni. Ilyen kis dolgokat meg mindig hozzácsapták a nagy szállitásokhoz meg a sok ezer repülö poggyászához, amik már 1 honapja nem járnak Europába. Épp ma kaptam egy hirt, hogy egy hete nem találnak szolgáltatot aki átvenné a csomagot. Sajnos ez van. A postán feladják azután napokig hetekig pihenget valahol.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2020
(#) superuser válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Tökéletesen működik a csomag szállítás Kínából.
És igen valóban rövidebbek voltak eddig a határidők.
Ennek a magyarázata a lecsökkent termelési kapacitás, változatlan szállítási kapacitás mellett.
A közlekedési korlátozások a teher forgalmat nem érintik.

Hogy a jövőben mi várható, az más kérdés, mivel most áll vissza a termelés. Ennek következtében lehetnek torlódások.
(#) Massawa válasza superuser hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Hát nem tudom miböl következtetted ezt. Nekem több csomagom van uton, és ahogy Alkoto kolléga irta a frissebb rendelés már itt van a korrábbiak meg még uton és az utolsot valoszinü le kell mondanom ( ilyen még nem fordult elö), mert már 10 napja nem tudják feladni. Csak az expressz (drága) szállitások müködnek, igaz, hogy az is 12 napig jött a korábbi 4-5 helyett.
Abban igazad van, hogy a korlátozások a teherszállitást direktben nem érintik, csak korábban rengeteg áru került a személyszállito gépekre, amik most nem repülnek, igy a csak teherszállito gépeken hiányzik a kapacitás ( és emiatt felverik az árakat is). Sok szállito, aki korábban 30 napra vállalta a szállitást, ma 51 napra teszi ugyanezt.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2020

IMG_4463.PNG
    
(#) superuser válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Pár napja jött DHL-em, vámolás alatt egy Fedex csomag, úton egy másik express csomag és kb. még 6 darab AliExpress légi postás trackinges csomag.
Tracking alapján mindegyik normálisan halad.
Annyi info, hogy aminek nincsen trackingje, azt valószínűleg még nem adták fel, mert sok helyen a mai nappal álltak vissza a munkába.
Szerintem eddig a leállások volt a szűk keresztmetszet, nem a szállítás.
(#) Massawa válasza superuser hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Mit gondolsz honnan linkeltem a korábbi infot? A nyákos DHL is 12 nap után érkezett, holott 2 nap alatt készen voltak és azonnal feladták (tracking is volt).
(#) superuser válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Köszi, hogy megosztottad velünk.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Az előrejelzéshez hűen, a későbbi rendelésem ma megérkezett, és elvileg a korábbi is meg fog érkezni néhány napon belül.
Nincs ezzel semmi bajom, de mint érdekesség megér egy rövid hozzászólást.
(#) Massawa válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 17, 2020 /
 
Nekem is ma megjött 3 csomag.....
(#) NickE hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Március 15-én rendeltem a JLCPCB-től, gyorsan el is készült a nyák, da a postázással gond van, a tracking nem is ad infót a csomagról. Mivel korábban ebből a nyákból itthon gyártattam, még van belőle, így nem sürgős, de azért lassan már jöhetne.

Aliról rendelt cuccaim vegyesek, van, ami meglepően gyorsan megérkezett, de sok a problémás eset is.

Van egy fedexes küldeményem is, kínából elment japánba, most meg Hongkongba vissza. Érdekes... Ez is már több, mint egy hete ott kóvályog, azért korábban ilyen fedex szintű csomagszállítókra ez nem volt jellemző.
(#) gerry hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
A márc 10.-én feladott ebay-es csomagom tért vissza az indulási helyére "biztonsági visszatérés" megjegyzéssel. Aztán márc 28-án újra elindult útjára a track szerint. Mikor ér ide az passz. Ugyanattól az eladótól vásároltam egy drágább csomagot egy nap késéssel, na az már ideért 1 hete!
(#) mazso1988 válasza NickE hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Én március elején rendeltem a JLCPCB-től nyákokat. Amik elvileg 5.-én el is készültek, és postázták őket. Oldalukon nézve a csomagkövetést március 29.-én Magyarországra ért, de a mai napig nem kézbesítették.
(#) atiotezer hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Sziasztok. Aki rendelt már JLCPCB-től nyákot DHL szállítással az miként kapta meg a csomagot?

Elkészült a nyák, kaptam egy DHL-es azonosítót, ami szerint Németországban kézbesítették a csomagot, írtam a JCLPCB-nek, ők azt írták, hogy egy csomagként megy németbe a csomag és majd onnan küldik szét mindenkinek. Így viszont semmiféle azonosítom nincs, hogy egyáltalán mikorra várhatom a csomagot, mert sajnos nem mindig tudok otthon lenni. Előre is köszönöm, ha valakinek van infója erről, mert eddig csak sima levélként jöttek a nyák-ok, és ott egyértelműen láttam, hogy mikor merre van a csomag.
A csomag értéke vámhatár alatti.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2020
(#) bbb válasza atiotezer hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Ha DHL futár hoz neked csomagot, akkor fel fognak hívni, hogy mikor mennek (a futár hív fel előtte, s ha neked nem jó, akkor meg tudod kérni, hogy később menjen). Ez egyéb esetekben nekem mindig így volt, nem hiszem, hogy a JLCPCB kedvéért másként csinálnák.
(#) NickE válasza atiotezer hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ha DHL hozza a csomagot, azt itthon vámolják?
(#) atiotezer válasza NickE hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Eddig nekem amit a DHL hozott, (ebay, aliexpress, stb) mind itthon került vámolásra.
Következő: »»   28 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem