Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Subwoofer szűrő
 
Témaindító: Dzót, idő: Nov 18, 2005
Lapozás: OK   35 / 39
(#) reloop válasza zsa hozzászólására (») Feb 29, 2020 / 2
 
Szia! Az R3 növelése valóban megoldás, de egyszerűbb R1, R2-t csökkentened. Hasonló alkalmazásban 39k helyett 10k ellenállásokat használok. A bemeneti ellenállás csökkentése nem megterhelő a hangkártya számára és jobb lesz az összekötő kábel által felvett zaj elnyomása is.
(#) zsa válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Köszönöm kipróbálom igy egyszerübb lenne .
(#) FAZ1 válasza toto78 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Ennek egy nagy baja van. Csak kettős táppal működik!
(#) proli007 válasza FAZ1 hozzászólására (») Márc 1, 2020 /
 
Hello! 4 éves kérdésre válaszolsz, olyannak aki 3 éve nem volt itt?
(#) kebazsi hozzászólása Márc 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Rendeltem egy építőkészletet. https://mikroshop.bolt.hu/id/01504-KIT-szubbasszus-szuro-aktiv-18dBokt-
A probléma az lenne hogy recseg és nem szépen szól az áramkör. Mellékelek videót.
Annyi hogy a 220nF helyett 150nF van mert nem találtam másikat.
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Szia! Ellenőrizd az elkó beültetés polaritását a két 10k-s ellenállás mellett! A tápod szűrése rendben?
Szerk.: az említett kondi lábain a féltápot kell mérned.
A hozzászólás módosítva: Márc 3, 2020
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
Holnap megnézem. Még lenne egy kérdésem. Mi célt szolgál a JP1 amivel lehet váltani az első tl072 IC 1-es és 7-es lába között?
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 3, 2020 /
 
A JP1 egy fázisfordítót tud a jel útjába iktatni. Azt az állást kell majd választanod, ahol a szub erőteljesebben szól. A frontsugárzók által leadott mélyek a szubbal összeadódnak, vagy kivonódnak attól függően, hogy azonos, vagy ellentétes fázisban érkeznek a hallgató(ság) fülébe.
No, ez erős leegyszerűsítse a gyakorlatnak, de "erre gondolt a költő" és van is benne valami. Majd kitapasztalod.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
Itt is volnék, megcsináltam amit mondtál a 2 10kOhm közös pontján lévő elkó jól volt a panelon és a rajzon is. Viszont nézegetve a panelt feltűnt hogy a kimenten lévő elkó a panelon fordítva lett beültetve de nem figyelmetlenségből hanem mert a beültetési rajzon is úgy volt. Most megfordítottam hogy úgy álljon mint a kapcsolásban tehát a - láb a kimenet, de így sem történ változás ugyanaz a jelenség mint tegnap. A 220nF helyett 150nF van és az alsó 33nF helyett 47nF ha ez számít valamit. Csatolok képet a panelról. A kondi + lábán 12.2 V táp melett 5.8 V-ot mérek szerintem ezzel még mennie kéne., de valami nem oké.
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2020
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
A kimeneti csatoló a rajzon helyes polaritású, bár valószínű az erősítő felől is van kondi, így nincs nagy jelentősége.
A 12,2 V pontatlan osztása nem megnyugtató, de ettől még tényleg működhetne.
A tápot kérdeztem, arra még nem válaszoltál. Érdekes lehet, kellően zavarmentes-e.
Az ellenőrzés következő lépése: mindkét IC 1-es és 7-es lábán 5,8 V-ot kell észlelned testhez képest.
A nanós kondik csak a kapcsolás frekvenciamenetét befolyásolják, torzítást nem okozhatnának.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Márc 4, 2020 /
 
A táp egy ilyen saját készítésű “labortáp” féleség 16 volt max feszültséggel és igen kis árammal max 500mA ebből kifolyólag nincs túl nagy puffer benne talán 470µF vagy lehet hogy max 1000µF nem vagyok biztos benne, de holnap összekapcsolok pár 9 voltos elemet és arról fogok méregetni annál tisztább tápot szerintem már nem tudok adni neki.
(#) kebazsi válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Megcsináltam újra, ez alkalommal sorba kötött 9V-os elemekről pontosan 18V táppal (kicsit kimerült elemek voltak már), a hibajelenség ugyanaz bár mintha talán észre vettem volna annyit hogy az a torzítás tulajdonképpen a nagy impuzusú mélyeknnél van azok torzulnak be mert a zene alsó énekhangjait azt a keveset ugyan de halkan lehet hallani tehát a vágás jó. Még annyi hogy az a TL072-es IC-k nem hinném hogy rosszak mert a mai kísérlet alkalmával mind a kettőt kicseréltem a TL071-et nem tudtam az nem volt itthon.
A mért értékek:
Mind a 2 TL072 lábain ugyanazok az értékek. Táp 18V
1: 8,6V
2: 8,6V
3: 8,6V
4: 0V
5: 8,6V
6: 8,6V
7: 8,6V
8: 18V
TL071-es IC
1: 0,15V
2: 8,6V
3: 8,6V
4: 0V
5: 0,15V
6: 8,6V
7: 17,2V
8: 0V
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Az értékek helyes működésre utalnak. Elképzelhető, hogy túlvezérled. Milyen erősítőt kötöttél rá?
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Egy telefon kb 100mV-os jelszintje a bemenet és egy TEA2025 bontott kis IC-s erősítő a próbálgatás idejére a végfok. A végeleges egy TDA7294 lesz egy mélyládában.
(#) Ronin válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Komolyan 1W-os IC-vel tesztelsz egy szubszűrőt? Ettől a TEA-tól még a TBA810-es is jobb volt hangban, pedig az is egy hulladék.
(#) kebazsi válasza Ronin hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Nem volt kéznél másik tudom hogy nem a legjobb, ma normális végfokkal fogom nézni. Egyelőre csak a működésére voltam kíváncsi.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2020
(#) reloop válasza kebazsi hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Az erősítő és a hangszóró is legyen képes a mély hangok visszaadására, valamint a szűrő elején és végén is megtalálható hangerőszabályzókat letekert állásból indítsd, mert a két fokozat együttes erősítése harmincszoros, elég szükségtelenül.
(#) kebazsi válasza reloop hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Megcsináltam normális végfokkal és letekert potméterrel teljesen rendben van tényleg túl volt vezérleve nagyon nagy az erősítése még a tda7294-es végfokra kötve is alig kelett feltekerni a potmétereken mielőtt elkezdene torzítani. Köszönöm a segítséget.
(#) SlyChocolate hozzászólása Máj 26, 2020 /
 
Urak tudnátok ajánlani erre egy jó előfokot?
Olyan előfok kellene ami egy autós fejegység sub kimenetét erősítene egy mono STK végfok bemenetére.
Aminek a jelszintjét potival tudnám állítani és esetleg lenne benne mély frekik állítási lehetőség is.
Szóval már adott a mono sub jel ami kicsit gyengécske azt kellene erősíteni.
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Itt a cikk róla.
Szeretnéd esetleg sima tápról működtetni a szimmetrikus helyett?
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Köszönöm.
Még nem olvastam a cikket de mindjárt......
A tápforrásom egy toroid ami szekunder oldalon egy AC 11.8 volt illetve két AC 26-26 voltra van tekerve.
(Nyilván egyenirányítás, szűrés után más feszültség értékeke vannak.)
Még nem tudom átolvasom a cikket......
(#) SlyChocolate válasza reloop hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Elolvastam a cikket igen a sima 12volt jobb lenne ha tudnál benne segíteni.?
Jól látom a cikkben nincs megadva a pontos panel méret?
(#) reloop válasza SlyChocolate hozzászólására (») Máj 27, 2020 /
 
A 11,8 V-os szekundered praktikusabb lenne a hangsugárzó-védelemhez. A végfok tápjából előtétellenállással és zenerrel csökkenteném le a feszültséget.
(#) zitzaki hozzászólása Jún 21, 2021 /
 
Sziasztok!

Remélem jó helyen próbálkozom a kérdésemmel. Szeretnék építeni egy aktív felüláteresztő szűrőt az alábbi paraméterekkel: potenciométerrel lehessen szabályozni körülbelül 30Hz-től 150-200Hzig.

A lényeg, hogy a belátott érték felett mehetne csak át a jel, körülbelül 18-24dB/okt meredekséggel. Gyakorlatilag mélysugárzó szűrő csak fordítva.

Ha esetleg valakinek lenne valami megoldása azt nagyon szívesen venném!

Köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza zitzaki hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Ilyet zsebből rajzolok!
Apró gond a meredekség, illetve a csatornaszám!
12dB/okt. mono csatornához is már kettős, azaz sztereó poti kell!! 24dB/oktávhoz a duplája, és sztereóban szintén duplázódik minden....
(#) mcc válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
A sztereo jelet lehet előbb öszegezni, és utána alkalmazni a szűrőt.
A mélytartományban nagyon rossz a térérzékelésünk.
(#) Gafly válasza mcc hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Kérdés ez volt:
Idézet:
„Szeretnék építeni egy aktív felüláteresztő szűrőt”

Erre a válasz:
Idézet:
„A mélytartományban nagyon rossz a térérzékelésünk.”

(#) mateatek válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 24, 2021 / 1
 
Bocs, hogy beleszólok, csak én is érdekelt vagyok a témában és tudom, hogy zitzaki mit szeretne, csak kissé pongyolán tette föl a kérdést.
Az alap fölállás az az, hogy van egy akkuról működő sztereó erősítő, ami reflex dobozokat hajt. Olyan helyen, ahol nincsen hálózati áram, de szükséges a hangerő. (hegyibuli, stb...)
A reflex doboz teszem föl 70 Hz-re van hangolva. Ami ez alatt van, azt már úgysem viszi át a doboz, de az erősítő igen és ez nem használ a hangszóróknak és ennek ellenére komoly áramot von el az akkuból. Tehát érdemes levágni. Erre kellene megoldás.
A cél tehát az akku és a hangszóró kímélése abban a sávban, amit már nem visz át a rendszer. A potméter talán még nem is számít, mert tudjuk, hogy a doboz 70 Hz alatt elhasal, tehát használható helyette fixen forrasztott ellenállás is, mivel tudjuk a paramétereket.
(#) Gafly válasza mateatek hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Ha ezt előbb tudtuk volna...
Esetleg tápeszültséget (legalább annyi, hogy 1 vagy kettő, minimum) és egyéb paramétereket lehetne-e tudni?
(#) mateatek válasza Gafly hozzászólására (») Jún 24, 2021 /
 
Általában 4-6 (nekem van 7) li-ion celláról hajtott BTL, illetve PBTL végfokok szólnak H2000-es hangszórókkal. Mivel ezek azért valamelyest hordozható cuccok, ezért egyik sem megy 50 Hz alá.
Következő: »»   35 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem