Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   173 / 177
(#) snapscan válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 21, 2020 /
 
Arra a pár darab, pixeles képernyőfotós részletre gondolsz, mint PLC? Akkor valóban feltettél, de ennél konkrétabbat nem igazán láttunk tőled, csak hallottunk - tipikusan mindig a 2ms-es részt. Tény, hogy igaz, erősen korlátozott a sebesség, és ezt nem lehet megerőszakolni egy kisebb ciklusidő beírásával. Jó, hogy profin nyomod, de sokszor van téma, amelynél - ha valóban segíteni akarsz a többieknek - kicsit többet is dobhatnál a közösbe ekkora tapasztalattal.
Mondom ezt úgy, hogy én elvagyok magamban a progival, köszönöm, csak az zavar, hogy hosszú évek óta áll az érdemi fejlesztése (néha 1-1 újabb, amúgy már elavult 8 bites bevétele a repertoárba nekem nem számít fejlesztésnek), holott bőven lenne még benne potenciál - minimum a használt uC modellekbe épített hardveres megoldások támogatása, de azért már egy 32 bites uC sem lenne örgötől való, valamint az egyedi kódú blokkokat is engedhetnék, ez sokkal használhatóbb lenne, mint ahogyan megoldották az asm betéteket. Évente egyszer rájuk írok, megkérdem, hogy mi várható, lesz-e fejlesztés, de semmi. Elolvassák, de nem reagálnak.
(#) dcsabi válasza snapscan hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Sajnos,mostanában keveset használom A Parsic-ot. P4-t 3-4 évvel ezelőtt napi szinten használtam, sok feladatot megoldottam vele. Már abban gondolkodtam napi szinten. Néha napján benézek ide, hátha valakinek alapvető kérdése van. Amit csak emlékezetből meg tudok válaszolni. Az utolsó verzió 3.60-as kiadása sokáig futott, talán én voltam az egyedüli aki ezért itthon pénzt adott. A P4, egy olasz cég megrendelésére készült. Ők mint viszonteladók vannak a képben. Anno én is gondolkodtam ugyanebben, de megelőztek. Akkoriban gyakran kommunikáltam a szerzővel. Ő egy Német informatikai mérnők.
Szerintem Hobbi kategóriában csinálta az egészet. Ha nagy rajta a nyomás, akkor módosít rajta valamit. Pl az én kérésemre tette bele a soros kommunikációba a Modbus-t. Nekem most ez egy nagy segítség.
Tudod, ha valaki pénzt adott egy berendezés működtető programjáért, utána nem szeretné újralátni a "közösben."
Kérdezzetek, visszakeresek hozzá megfelelő programpéldát és ide felteszem.
Nem a processzorok évjárata, valamint ára a lényeg, hanem a fejlesztő és a proci együttes eredményes használata. A másik fontos még, hogy stabil alkalmazásokat lehet csinálni vele. Meg gondolom, Ti is tudjátok milyen előnyei vannak, kevésbé felkészült programozói ismeretek közepette. Néha belenézek, azért. Ha van ordítóan hibás megoldás, azt jelzem.

Én legutóbb a 18F8722 alap verzióra fejlesztettem rá, évekig ezt nyúztam. Ő már mindent tud, nehéz teleírni!

Most újabban a 18F6722 lesz a kiszemelt áldozat, mert közben történt "egy, s más", (újraszülettem, többször, ennek újabb megelőzésével is foglalkoztam! ) és nincs kedvem olyan közeli pin-eket forrasztgatni. Nem számít pár száz forint különbség, ha valamit nem tudok használni, adhatják ingyen is!
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) snapscan válasza dcsabi hozzászólására (») Feb 26, 2020 /
 
Ha ilyen jóban vagytok, akkor igazán felvehetnéd a kapcsolatot vele, hogy szeretnénk egyedi blokkokat. Hátha lenne foganatja... Ebben az esetben neki nem kellene "nyomásra" ezt-azt belepakolni, hanem mindenki csinálhatná a sajátját tudása szerint. Pl. szoftveres szorzás (ami nekem nagy fájdalom) hardveresen, külön blokkba. Nyilván csak adott uC-ken menne, és ha nem az van kiválasztva, akkor jelez, vagy egyszerűen a normál multiplier blokkra cseréli. Ugyanígy beletehető lenne a modbus, canbus, stb. anélkül, hogy bármiféle fejlesztést kellene kérnünk tőle. Hiába a fejlesztő környezet és a uC eredményes használata a lényeg, ha a fejlesztő nem használja ki a uC képességeit, mert ekkor nem eredményes, bár tény, hogy működőképes. Csak nagyon lassú és erősen korlátozottak a megoldható feladatok. Ugyanakkor egyénileg programozott blokkokkal ez megoldhatja a felhasználó. Egyszer leprogramozza a blokkot (esetleg a szimulációt is meg kell írni hozzá, nem tudom, hogy az milyen alapon dolgozik), utána csak dobálja a lapra, mint bármi mást. Közkézen mindjárt megjelenne egy halom blokk, amit lehetne akár egymás között export/import alapon megosztani, és ez a programot erősen felértékelné, akár újabb pénzszerzési forrás is lehetne. Működhetne ez a része kb. úgy, mint a XOD esetében, ott olyan blokkot csinálok, amilyet akarok. Az pl. erősen fejlődik, de a túlburjánzott arduino keretrendszer miatt nem lesz megbízható sohasem, többek között ezért sem lesz soha igazi piaci szereplő.
Aztán lehet, hogy én gondolom rosszul, de az biztos, hogy egy custom block parsic 5-ért én biztosan ismét kifizetném a pénzt, és fejlesztési oldalról nem lehet nagy kihívás a srác részére.
(#) dcsabi válasza snapscan hozzászólására (») Márc 10, 2020 /
 
Ha többet dolgozol a P4-el, akkor nem lehet nagy feladat számodra egy ilyen blokkot létrehozni. Erre megvannak, most is a lehetőségek, szubrutin vagy makró formájában.Ami máshogy nem megy, ott az INC. betét lehetősége... Régebben egy bizonyos Gsm modemmel kellett, kommunikációt kialakítanom. Az AT-ASCII parancsokat megírogattam így. A program megfelelő állapotakor egy "tiggerrel indítottam" Jó játék volt, működött...
(#) kaqkk válasza snapscan hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Idézet:
„csak az zavar, hogy hosszú évek óta áll az érdemi fejlesztése”
Én ezért váltottan flowcode-ra és nem bántam meg (a p3.6 azért még ott csücsül a sokban de csak megszokásból)
(#) snapscan válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Az include-os megoldás és a custom blokk kb. fényévekre van egymástól használhatóságban. A makró meg teljesen más, ugyanúgy az alap blokkokból építkezik. Amíg nép szeret előbbivel játszani, igény sem fog megfogalmazódni a fejlesztésre.
(#) kontár hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Szép napot!

Nem boldogulok egy kis logikai kapus dologgal.Ha valaki segítene.
Egy "shottal" adnék egy H szintet. És lenne valahol a logikai kapuk után egy kimenet.
Az első shot után a kiment: L
A második shot után a kimenet: L
A harmadik shot után a kimenet: H
A negyedik kimenet után a kimenet: H
A következő shot után ismétlődne a folyamat az első shot értékével (L)
Tehát a shotokkal egy L-L-H-H-L-L-H-H-L-L-H-H kimenet sorozat kellene.
Köszönöm aki értem fáradozik
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Így gondoltad ?

valami.PIC
    
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Hello! A ZV számláló, pont ezt teszi a Q1 kimenetén.
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Igen . Én meg bonyolítom és bonyolítom ...
(#) proli007 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Hello! Én meg nem is látom, mert ezen a gépen nincs semmi progi, csak a Net..
(#) kaqkk válasza proli007 hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
De neked Vulkáni memóriád és logikád van !
(#) kontár válasza proli007 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
A ZV1 a Q1 kimeneten L-H-L-H csinál és nem L-L-H-H-t
(#) proli007 válasza kontár hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Bocs, Q2-őt kellet volna írnom..
(#) kontár válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Valami nem jön össze .Van egy ZV5 számláló ,és a IF42 komporátoron egy ZV1 bemenet
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Ezt nem értem milyen zv5 milyen if42 ? A példában amit csatoltam egy számláló van a zv1 és két komparátor if1 és if2
(#) kontár válasza proli007 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
100000 elnézést tényleg a Q1 ,és ezen gondolkodtam órákig

Nagyon köszönöm
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) kontár válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Ahova Te írtad abból nekem csak demo verzióm van .Lásd a képet.
De köszi

demo.png
    
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
A két verzió közti átváltásnál jöttek a fals számozások értelemszerűen átírod (úgy ahogy a.6 demóban látod akkor elvileg működnie kell (de Proli ötlete sokkal egyszerűbb és elegánsabb)
(#) kontár válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Az a poén,hogy próbáltam ,de nem engedte
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Akkor a példa alapján csinálsz egy új programot . Nem kell másfél órát másolni ..... Itt egy másik megoldás is
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020

valami2.PIC
    
(#) kontár válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Kipróbáltam
L-L-L-L-H-H-H-H-H-H Vagy ez is átíródott valahol.
Mivel nagy pangás van ezen a fórumon ,valószinűleg holnap felteszem mit kreáltam ,magyarázattal.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) kaqkk válasza kontár hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Fölteheted , de csak képként mert másképp nem tudom megnézni

valami4.PIC
    
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
Nézd meg a demóban , aztán rajzold át a 4 es verzióba . Ez működik és azt csinálja amit kértél

valamijo.PIC
    
(#) tomo007 hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Parsic 3.56
Honnan lehetne letölteni?
ha tudtok linket küldeni azt megköszönném.
***@***.**

A fórum nyilvános részére SOHA nem írunk ki e-mail címet, arra való az adatlap! A spammerbotok ezekre vadásznak! Ezen túlmenően ez egy fórum, tehát privátba nem kérünk semmit, hogy később is fellelhető legyen az információ!
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) kontár válasza tomo007 hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Szerintem ezzel boldogulsz!

Parsic 3.56
(#) dcsabi hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Nem olvastam végig az eszmecseréket pontosan. Egy tanács: a P első sorozatból, a 3.60-t részesíteném előnyben. Most ha elő kellene vennem, vakarnám a fejem... Ha valaki, tud segíteni az éppen lelkes kollégának, tegye meg. Sok példányban van szabad kézben az általam "elporlasztott" egyetlen legális példány. Tehát P 3.60 ehhez javaslom az MPLAB régebbi verzióját hozzátársítani, ami jó kis hobbi páros lesz. 5.5 vagy 6.5. ezek a Microchip archív oldaláról biztosan letölthetőek.
(#) kaqkk válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Az én oldalamon is fent van csak rá kell keresni (egyébként amióta feltette a kérdést a srác azóta nem volt fent a fórumon )
(#) sanyo08 hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Sziasztok!

A parsic készítő elküldte parsic v4 frisítést,demot ,examp-ot akit érdekel itt nézze!

https://www.parsic.de/parsic4/update
(#) snapscan válasza sanyo08 hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Szokás szerint pár hibajavítás, semmi konstruktív dolog.
Következő: »»   173 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem