Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák

Témaindító: leono, idő: Szept 1, 2006
Lapozás: OK   230 / 230
(#) vision61 válasza Busz hozzászólására (») Márc 17, 2020 /

Nincs CR2-es FÉG konvektor, feltételezem, valamelyik F8 variáns lesz az alany.
Külön kerámiát még nem kellett cseréltem, lehet kapni egyben.
De szerintem samott és vízüveg jó lehet a ragasztásához.
(#) Busz válasza vision61 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /

Nem F8 -as, és a képen lévő alkatrész sem hasonlít. Ez még a régi békebeli FÉG CR2 szeleppel ami nekem kell, lásd bontott kép.

De az sem az enyémből származik, nem mertem még szétkapni mert még a végén fűtésnélkül maradok a karanténban.

Ehhez ezeket ajánlotta a lángőr:
"Komplett égőcsövünk nincsen csak kerámia betétünk van.."
https://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=2424
https://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=11914

A vicc az hogy az utolsó 110-es van kiégve, de az első kettő meg 175-ös, tehát bele kell ragasztani valahogy mert a régi is ragasztva van ahogy látom.

Van egy bontottam de ugyanúgy selejt, nagyon törött a vége.
Vagy ilyennel betudom valahogy ragasztani a lyukat, hogyan kell ezt a port használni tudja valaki?
https://langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=07038
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2020
(#) vision61 válasza Busz hozzászólására (») Márc 17, 2020 /

Ez itt nagyon off, semmi köze a gázkazán vezérlőkhöz.
A CR-2 jól írod, a kompakt egység, (szelep) típusa, de ettől még a konvektorod egy régi F8. 20+ év alatt elég sokkal találkoztam.
(#) Busz válasza vision61 hozzászólására (») Márc 17, 2020 /

Nincs gázszerelő topik. De akkor legközelebb majd nem ide.

Tehát akkor kompletten vegyek, ezekkel + ragasztgatással nem lesz jó?
https://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=2424
https://www.langor.hu/webshop/cikk_doc.php?xtipus=11914

Ui: amennyibe a komplett égőcső kerül annyiért komplett konvektort is kapok, igaz CR1-est de a parapet legalább stimmel.
(#) zoszka válasza Busz hozzászólására (») Márc 18, 2020 /

Ha viszed a régit, kapsz helyette... Itt..
(#) kobold hozzászólása Márc 22, 2020 /

Sziasztok,

egy Immergas Zeus Mini tárolós kazánnal vagyok most elakadva, az a kérdés, lenne-e valakinek ötlete?
Induláskor a keringtető beindul (hallhatóan keringtet is), aztán pár másodpercenként felvillan a sárga LED-je, ami a doksi szerint NTC hibát jelent. Nem indul a ventillátor, nem indul a gáz, nincs gyújtás sem, csak ez a hibajelzés. A Reset-et látszólag végrehajtja (adott idő után villogtatja a piros LED-et), de közben és utána is marad a hibajel, akár csak HMV módba kapcsolom, akár kombináltba.
Az NTC-ket persze kimértem, 12 kOhm környékén vannak szobahőmérsékleten (ujjal melegítve csökken is szépen), vezetékek és kontaktok rendben. Kipróbáltam két darab 4k7 ellenállással az NTC-k helyett, azokon valami 3.45 V esett üzem közben (tehát meghajtás is van valami), de nem változott semmi.
Nincs túl sok minden az NTC-k és a processzor között, mindent végigmértem, néhány gyanúsabb forrasztást megigazítottam, de... Akkor ez most tényleg panelcsere lesz?

DSC_0513.JPG

(#) VIM válasza kobold hozzászólására (») Márc 22, 2020 /

Szia! Ebben a készülékben vízhiány nyomáskapcsoló nincs véletlenül?
(#) kobold válasza VIM hozzászólására (») Márc 22, 2020 /

Amennyire az adatlapból és a készülék átnézéséből lejött, ebben szinte semmi nincs... Egy NTC az előremenőn, egy a puffertartályban, és szerintem áramlást is ezekkel ellenőrizhet, mert áramlásérzékelőnek nem bukkantam a nyomára. Keringtető, gázszelep, presszosztát, gyújtó, ventillátor, váltószelep. Kábé ennyi az egész.
(#) tibibalogh520 válasza kobold hozzászólására (») Márc 22, 2020 /

Ha a presszosztátra 3 vezeték megy, nézd meg, hogy rendesen át ad-e a kapcsolója mindkét állapotban!
(#) kobold válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /

Két vezeték megy rá csak, és működik, mert ha a gumicsövön át másik állapotba fújom (vagy szívom), vagy ha csak átteszem az egyik ágat NO-NC kontaktot váltva, akkor presszosztát hibát is tudok kapni, vagyis még a vezérlés is érzékeli, és reagál rá.
Pont emiatt nehezen hiszem, hogy a processzorban éppen egy-két NTC bemenete pukkant volna meg, azon kívül meg semmi... Nem volt villámlás, áramszünet sem, egyszer csak kakukk.

Azt még megnézheted, hogy a reléknél lévő két csatlakozóból a három pólusú a ventilátoré és az melyik reléhez tartozik és ha nem kap táplálást az melyiktől függ vagy már az is az epromtól kapja a jelet? A reset után sem jut el a ventilátorig a folyamat? Csak ötletelek.

A reléket a processzor hajtja meg, tranzisztorokon keresztül. Ezeket már mind átnéztem. Reset után egyből jön az NTC hiba, és ugye ki tudja, hogy a logika akasztja meg a továbblépést valami egyéb hülyeség miatt, vagy eleve a logika sérült, és akkor akár még az NTC hibajelzés is hamis infó.

Gondolom, hogy a tápfeszültséget azt már szintén leellenőrizted. Nem tudom, hogy a szivattyú után a ventilátor indulása esetleg mitől van függővé téve vagy csak időarányos késleltetéssel következik a sorban vagy együtt indul a szikráztatással.

A táppal kezdtem, abban reménykedtem, hogy mondjuk a panel fele megnémult miatta, de nem.
Én jelenleg ott tartok, hogy ha elhihetem az NTC hibajelet (mert amúgy a proci mintha működne), akkor nem is fog elindulni a ventillátor, mivel a program onnantól kezdve védi a kazánt a túlhevüléstől. Ámde ha az NTC-k jók (márpedig...), és a jelük el is jut a processzorig (eljut), akkor vagy pont tönkrement egy vagy két analóg bemenet csak úgy, vagy valamit nem vettem észre.
Még annyit meg tudok csinálni, hogy holnap kiszedem a tranzisztorokat és kondikat egyesével, meg azt a két optocsatolót, végigmérek mindent, és ha nem, hát, akkor ez most hetvenezer lesz.
(#) VIM válasza kobold hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1

Azért nem biztos, hogy új panelt kell venni. Bővebben: Link

Köszi a linket, ezt továbbítom
(#) kobold válasza kobold hozzászólására (») Márc 24, 2020 /

Frissítés (hátha másnak ez jön jól): a földelés bekötőpontja "alatti" kondenzátor (C25, 100 nF MKP X2) valós értéke 1.6 nF volt. Gyors ránézésre ez a gyújtás érzékelésének tápellátásához kellett, de már abbahagytam a panel visszarajzolását. Csere után sem változott semmi, egyéb hibát nem találtam, úgyhogy vagy hardveresen megsérült a processzor, vagy esetleg így 13 éves korára elfelejtett valamit az EEPROM-ja, vagy valami ilyesmi. A panel egyébként nagyon érzékeny darab, a könnyen felszakadó forrszemek miatt nem diadalmenet a kiforrasztás.
Mindenkinek köszönöm az ötleteket.
(#) Inhouse válasza kobold hozzászólására (») Márc 24, 2020 /

Jellemzően a lángőr részen szokott ilyen lenni, és kb ilyen jelentősen veszti a kapacitását is, mire már nem tudja a lángot érzékelni. Nézd meg a nagy értékű soros ellenállásokat (10-20MΩ) is a környékén, van amikor megszakadnak. Illetve, ha olyan az áramkör, akkor lehet még ott 1-2db elektrolit kondi is, ami hasonlóan kapacitás szegény lesz.
(#) kobold válasza Inhouse hozzászólására (») Márc 25, 2020 /

Lángőr... Mennyivel egyszerűbb szó, és miért nem jutott így eszembe
Mivel nem bírtam magammal (illetve úgyis mindegy), visszahoztam a panelt, és megint nekiesek. Köszönöm a tippeket, most már az jön, hogy sorban egymás után mindent kiforrasztok annyira, hogy biztosra megmérhessem. Csak tényleg nehéz ezzel dolgozni, mert ha az ónszippantó nem végez jó munkát, akkor a legkisebb feszegetésre is reccsen a forrszem. De majd kíméletes leszek
(#) Inhouse válasza kobold hozzászólására (») Márc 25, 2020 /

A lángőr rész eleje soros kapcsolású alkatrészekből áll, lehet, hogy elsőre nem is kell pl. az ellenállásokat kiforrasztani.
Esetleg a jó öreg cseh pillanatpáka segíthet, hajlíthatsz egy olyan hegyet, ami átéri az alkatrész mindkét lábát. Egyszerre melegítheted őket és húzhatod ki a helyéről. Utána már csak a lukat kell kiszippantani tisztára. Ellenállás lába mehet óvatosan külön, külön.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
Következő: »»   230 / 230
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu