Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Li-Po - Li-ion akkumulátor és töltője

Témaindító: yokesz, idő: Máj 30, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   245 / 245
(#) Kovidivi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 25, 2020 /

A névleges és a töltési végfeszültség különböző érték! Egyébként honnan vetted ezt a 3.2V-ot? Nem 3.7V az?
(#) Kovabe válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /

Az aksira van írva hogy 3,2V, ezért is vagyok bizonytalan.
Ilyen aksi
(#) pipi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 25, 2020 /

TP4056: Input Supply Voltage: 4.5~6.0 V https://www.hestore.hu/prod_10039706.html
tp5100(ali/ebay) szimpatikusabb, mert nagyobb feszről járhat, és kapcsolóüzemű
Mindkettőnél a töltőáramot ellenállás cserével tudod beállítani
(#) Kovabe válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /

4056 van itthon kb 50 darab, de még mindig a feszültség a kérdés. A barát (google) nem akar segíteni.
(#) nedudgi válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1

A TP4056 nem alkalmas LiFePO4 akku töltésére. TP5000 modul kell a kollégána, és áat kell kötni LiFePO4 üzemmódba.
A LIIon töltési végfeszültsége 4,2V, A LiFePO4 esetén 3,6V kell.
(#) nedudgi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1

Ezek nem LiIon akkuk, a TP4056 megöli őket. TP5000 kell nekik.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) Kovidivi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1

A linken szerepel a pontos típus. LiFePo4. Ez a kémiája a cellának, ennek megfelelően kell töltened.
(#) Kovabe hozzászólása Márc 25, 2020 /

Köszönöm az iránymutatást, így már könnyebb lesz a dolgom.
(#) pipi válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 26, 2020 /

Bocsi, én leragadtam amikor még li-iont írtál, azért mondtam a tp4056-ot.
(#) Epu2 válasza Kovabe hozzászólására (») Márc 26, 2020 /

Attól függ, melyikre gondolsz. A 3,2V a cella névleges feszültsége.
(#) Massawa hozzászólása Sze, 8:41 /

Egy érdekes összehasonlitás és eszmefuttatás a 18650-s akkukrol.

Akku teszt
(#) Rosszmáj válasza Massawa hozzászólására (») Sze, 17:40 /

Kösz. Ennyit a 9000mAh kínai akkukról
(#) Massawa válasza Rosszmáj hozzászólására (») Sze, 18:12 /

Volt ott egy jobb is. Egyenesen 9999 mAh-s akku volt ( biztos nem volt más számuk a nyomtaton)
Ami érdekes az az akkuk tömege.
Lehet, hogy ezeket a számokat csakis parasztvakitásnak szánják, ahogy az ilyen akkuk sem jok másra. ( ugyan ki vesz meg ilyesmit, már a neve is gyanus). Amugy karácsony elött vettem pár kinai cuccot akkukkal, érdekes modon mindegyikben tisztességes akkuk voltak és müködnek éppen olyan jol mint a márka s akkuk. Pl az Einhell akkukkal egy kicsit szivtam. A gépekhez duplát adnak, de mind a két gép akkujai közül a második sokkal gyengébb mint az elsö - teljesen egyformák. Igy van 4 akkum, kettö tökéletes kettö, meg müködik egy darabig.
A hozzászólás módosítva: Sze, 18:18
(#) GPeti1977 válasza Massawa hozzászólására (») Sze, 18:37 /

Egyenként töltsd fel megfelelő töltővel mert széthanholódnak.
(#) Massawa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Sze, 19:20 /

Gyári processzoros töltö is van hozzá, balancerrel. Szétszedni nem igen lehet. Egy akkut még a cirkusz elött kicseréltem, de még nem volt alkalom tisztességesen kiprobálni. Nem vagyok nagyon az Einhell hive, már többször elöfordult, hogy nem azt tudja amit várt az ember a géptöl. Az elsö masina ajándék volt...
(#) Csirk hozzászólása Csü, 9:09 /

Sziasztok,
egy morzsaporszívóban szeretném kicserélni a halott akksipakkott (3*1.2v) litiumosra. Vettem hozzá 2db 20A-es cellát és 15A-es védelmet is. A tervem az volt, hogy a két cellából 2P-t készítek, és arra megy rá a védelem. Egy kicsi TP4056 töltő modul lenne még fixen tákötve a cellára (esetleg egy plusz kapcsolóval leválaszthatóan) a porszívó belsejében, a dokkoló adná neki az 5v-ot.
Kipróbáltam egy cellával védelem nélkül, bekapcsolás után ~8A-t fogyaszt a motor. Kipróbáltam védelemmel, az viszont induláskor letilt, nem elég a 15A neki.
Szerintetek hogyan lenne érdemes bekötni? Két cella 2p pakkban védelem nélkül rákötve? Vagy mindkét cellára tegyek 1-1 védelmet, és azok kimeneteit párhuzamosan?
A töltő maradhat fixen az akksin, vagy töltés után kössem ki?
Köszi a segítséget előre is.
(#) Epu2 válasza Csirk hozzászólására (») Csü, 10:12 /

Egyszerűen oldanám meg. A 2P cellaára semmit nem kötnék, azaz igen. Egy Fehér LED-et 10mA korláttal. Ha a cella lemerül a LED sem világit. Na meg egy 1 A-es töltőmodult.
Következő: »»   245 / 245
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu