Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3435 / 3940
(#) jani1987 hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Van valami ami nekem zavaros egy kicsit. Adott egy 250V-os tápra kötött 5,1k-s ellenállás és egy negatívra húzott 50µF-os kondi. Az ellenállás negyed wattos. Az utána következő ellenállás 10k (anód ellenállás) és egy wattos. Hozzátenném, hogy egy triódás áramkörről van szó. A katód ellenállás 390 ohm és negyed watt. Indokolt a 10k-nál az egy watt vagy lehet ez is negyedes? Ugyanaz az áram megy rajtuk végig. Amíg a telefonnal nem tudok fényképezni addig képet sem tudok mellékelni.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2020
(#) kendre256 válasza jani1987 hozzászólására (») Márc 23, 2020 / 2
 
P=I2*R
Ugyanakkora az áram, ugyanakkora a négyzete is, de az egyiket 390 Ohm-mal szorzod, a másikat 10000 Ohm-mal. A 10 kOhmoson több mint hússzor akkora lesz a teljesítmény.
(#) Bakman válasza bajuszvas hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Nem lehet helyettesíteni. A DS18B20-nak kötött protokoll szerinti digitális ki- és bemenete van.
(#) Lacaboy hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Sziasztok!

Passzív sávzárószűrőről tudna valaki kapcsolást mutatni 1kHz-re?
(#) kendre256 válasza Lacaboy hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
(#) zsolt58 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Köszönöm a választ. Ki probáltam és ezt dobja ki. (melléklet)
Feltöltöm a sys.txt-t hátha segit.
(#) Sanya111 hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Szép estét mindenkinek!
lenne egy öreg kombájnom ami 24 voltos és van benne 5 figyelmeztető lámpa abbol 3 pozitiv kapcsolásu és 2 negativkapcsolásu és azt szeretném úgy megoldani hogy tenni szeretnék egy visszajelzőtt a kormány mellé plusz szeretnék mellé hang jelzést is hogy hamarabb észre vegyem ha valamelyik jelző felvillan. előre is köszönöm
(#) Kovidivi hozzászólása Márc 24, 2020 /
 
Helló.
A sima kék, nyákba ültethető sorkapcsok vajon hány A-t bírhatnak el?
Erre gondolok speciel: Bővebben: Link
Ebay-en 10-16A közötti értékekkel találkozok. Tapasztalati értékek érdekelnének inkább.
Köszi.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2020
(#) Gafly válasza Sanya111 hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Szia Sanya!
Beloptad magad szivem egyik csücskébe ezzel az öreg kombájn-al, meg hogy ezek szerint dolgozol is vele, és gondozod/ápolod is.
Sok közös vonást vélek felfedezni a kombájn és a kamion között (azt leszámitva hogy mindkettő marha nagy )...
Tehát (ugyan nem értek hozzá), de én igy fognék hozzá:
Erős fény
Nem erős fény
Toldó
Test
Rácsippantó
Pop szegecset, zsugorcsövet meg úgyis használsz.

A hangjelzésen még gondolkozom (meg nem is értek hozzá).
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) kendre256 válasza Sanya111 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
A hang előállítására:
Ez egy olcsóbb, de csak 16V-ig működik (nehezebb 30V-ig működőt találni):
Bővebben: Link
Ez egy nem olcsó hangjelző, 35V feszültségig, és az adatlapja szerint egy ideig a vízbe merítést is bírja:
Bővebben: Link
(A 24V-os akku feszültsége töltéskor 28-28,5V-ig is felmehet!)
(#) Sanya111 válasza Gafly hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Szia Gafly !
Sajnos nincs annyi pénzem hogy újat vegyek
(#) Sanya111 válasza Sanya111 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Igy diodákkal jol müködik már csak egy panelba kell belle ültettenem és szerintem minden jó lesz
(#) pucuka válasza Sanya111 hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Öreg legény nem vén legény, ha rendesen karban van tartva.
(#) Epu2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Állandó terhelésként a negyedét-harmadát. Az is inkább a beforrasztástól és az odavezető fólia szélességtől függ.
(#) Kovidivi válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Köszi.
(#) jimitek hozzászólása Márc 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Egy igen furcsa tapasztalattal kapcsolatosan szeretnék segítséget kérni.
Van ez a VCS-100V/10A fesz/áram mérő kis kütyü.
Remekül működik, külön tápos meghajtással, azonban az imént tapasztaltam, ha konkrétan a fényképezőgépem áramfelvételét méri, akkor valamiért 200 és 600mA közötti értékek között ugrál.
Nem a stabil egyébként külön multiméterrel mért 340mA terhelést mutatja.
Minden más, ellenállás vagy villanymotor vagy akár mi más mint terhelés esetében stabil értékeket mutat.

Annyit még hozzátennék, hogy a kamera előtt még van egy kis áramkör, lényegében ez (link) a feszültség átalakító. Ki és bemenetén 2200µF kondenzátorral.
Szóval egy nagyon jól szűrt fogyasztóként működik (oszcilloszkóppal mértem), és még sem jelzi ki a megfelelő áramfelvétel mértékét.

Van-e bárkinek bármi ötlete, hogyan lehetne kezelni ezt a rendellenességet, vagy honnan eredhet?

U.i.: a VCS-100V/10A kivételesen ebay-ről való (jelenleg), nem a Hestore-ról , hátha ez számít.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2020
(#) proli007 válasza jimitek hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Hello! Az alkalmazási ajánlatában az áll, hogy amennyiben a "saját tápját" méri, a vékony feketét nem szabad bekötni. Vélhetően pont ebből az okból kifolyólag.
(#) jimitek válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Igen-igen, de nem a saját tápját méri, így ha kikötöm, nem működik.
(#) proli007 válasza jimitek hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
"Remekül működik, külön tápos meghajtással, azonban az imént tapasztaltam, ha konkrétan a fényképezőgépem áramfelvételét méri, akkor valamiért 200 és 600mA közötti értékek között ugrál."
Ebben az esetben akkor ezt hogyan kell érteni? Mert én úgy értettem, hogy ha a műszernek van külön tápja jó, ha ugyan arról táplálkozik, mint amiről a kamera is táplálva van, akkor ugrál.
Ha ez nem így van, akkor egy Móricka rajz többet ér minden költői szónál..
(#) jimitek válasza proli007 hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
A műszernek minden esetben külön tápja van.
Amiről a kamera működik az egy másik táp, és ezt méri a műszer.
Mint ahogy egy multiméter.
Két külön táp. (ábra)

ábra.jpg
    
(#) Patópali válasza jimitek hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Idézet:
„Annyit még hozzátennék, hogy a kamera előtt még van egy kis áramkör, lényegében ez (link) a feszültség átalakító. Ki és bemenetén 2200µF kondenzátorral.”


Valószínűleg e miatt.
(#) proli007 válasza jimitek hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Ezek a műszerek, nem jól viselik a mérés ingadozását. Mert amíg a kézi műszer integráló AD-vel mér, ezekben mikrokontroller. Abban pedig SAR típusú AD van. Míg az első átlagolja a mérést a mérési idő alatt, addig az SAR mérése alatt a mért érték nem változhat. Tehát ebből is adódhat az ingadozás. Valamint ahogy Pató írja, a két kondi között folyhatnak kiegyenlítő nagy áramok. De a kamerának is lehet ingadozó áramfelvétele, amire az DC/DC konverter nem jól reagál. De ezt kipróbálhatod, ha más tápról táplálod az egészet..
(#) Gafly válasza jimitek hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Agyaltam azon, hogy hol van a sönt az áramméréshez, és hogy miért nem méri bele a saját maga fogyasztását.
(#) vargaf válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
A sönt az áramméréshez a képen látható, a csatlakozók mellett.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) Gafly válasza vargaf hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
TI több információval rendelkeztek mint én.
Én még annál a három képnél tartok, ami a linkelt HE Store oldalon van.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) vargaf válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Sok éve ilyen műszer van beépítve az akkumulátor töltőmbe.
(#) Gafly válasza vargaf hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Elhiszem.
Rendes adatlapot nem láttam róla, de igazán nem is kerestem.
Most ezért nehogy előkeresd, annyit nem ér a dolog.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) vargaf válasza Gafly hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Itt a két bekötési lehetőség.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) raczviktor hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Hello mindenkinek, akadt egy olyan problémám hogy nem tudom meghatározni ez milyen ellenállás. A mindenféle resistor generátorok nem sokat segitettek, ilyen szinkódot sehogy sem hagyott beállitani. Valószinüleg ki van égve ezért nem nagyon lehet megmérni. Teljesen kezdő vagyok. Gondoltam most van időm ilyesmire. Szóval adott egy Vestel HTV-130 házimozi rendszer, elég régi már, a garázsban volt zenehallgatásra, majd egy nap bekapcsolás után nem sokkal el kezdett füstölni, kihúztam a dugót, vissza be, akkor pukkant egyet és azóta semmi. Dondoltam a tápegység elhalálozott, de látszatra csak ezt az egy ellenállást néztem hogy meg van égve, a többi alkatrész, nem tünik sérültnek, a nyák minimálisan meg van sötétedve, de nem vészes, valószinübb hogy valami elszállt.
(#) Gafly válasza raczviktor hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Attól tartok, hogy nem ez fog lenni a legnagyobb gondod. De ne legyen igazam, mert nem értek hozzá...
Következő: »»   3435 / 3940
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem