Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LC mérő
 
Témaindító: jocoka, idő: Jan 22, 2007
Lapozás: OK   184 / 188
(#) sector99 válasza Skori hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Szia !
Lehet hogy elkerülte a figyelmemet, de OLED-ről tudnál konkrét tipust mondani ?
(#) sany válasza p_istvan hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Kerámia kondikat érdemes lenne párhuzamosan, illetve sorosan is mérni? Abból lenne kis pF értékűm.
(#) p_istvan válasza sany hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Ez egy egyszertrű liearítás teszt, kis értékű, 1 nF alatti kondival nincs értelme, mert kisebb mint a saját kkezdőkapacitása!
A kondenzátor anyaga is majdnem mindegy, de nagyobb értékeknél a kerámiát kerülném. (10-100 nF értéknél már ritka az NPO...)
(#) Skori válasza sector99 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Évekkel ezelőtt vettem a kijelzőt, és nem írtam fel a típusát. Szétnyitottam a műszert, de nem tudom leolvasni a típust, teljesen szét kellene szednem, de azt nem akarnám, nagyon össze van rakva. Emlékeim szerint TME-nél vettem, próbáltam ott megkeresni, de pont olyat persze nem találtam. Egy régi fotót be tudok tenni róla, ezen még rajta van a fólia, az arányai és a mérete talán saccolható a kép alapján.
Így ránézésre talán erre hasonlít a legjobban: WEH001602H lehet, hogy ilyen, de garanciát nem vállalok rá...

Szerk: még annyit, hogy a szoftverben korrektül van leprogramozva a 2x16-os kijelző kezelése. Annak idején kipróbáltam egy másik, kisebb OLED, és egy rakás különféle (kicsi, nagy) LCD kijelzővel, gyakorlatilag mindegyik kijelzővel jól működött. Még olyat is kipróbáltam, hogy egyszerre két kijelzőt kötöttem rá, és működött mindkettő. Szóval nem nagyon lehet mellényúlni a kijelzővel, legfeljebb a méretei eltérnek, de arra ott az adatlap, meg a nyákterv, ez utóbbit lehet módosítani is.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) sector99 válasza Skori hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm a részletes választ ! Szét ne szedd a műszeredet !...
Bevallom nem tudtam, hogy létezik 16X2 karakteres oled változatban is. És ahogy néztem, nem is olcsó. Ha jól értelmeztem, akkor csak karakteres kijelzőt tud a szoftver, grafikust nem. Egy ilyen például jó lenne ? (bocs, ha nagy butaságot kérdezek...)
(#) CHZ válasza sector99 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Itt is lehet majd rendelni, LCD kompatibilis.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2020
(#) vargaf válasza sector99 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Nem jó, mert ez I2C meghajtást igényel, a programban pedig 4 bites meghajtású van beírva.
(#) sector99 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
No ezt akartam megtudni, csak nem jól kérdeztem. Köszi !
(#) vargaf válasza sector99 hozzászólására (») Márc 27, 2020 / 1
 
De ha az adatlapokat megnézted volna, láthattad volna, hogy az egyiknek 4 kivezetése van, a másiknak 14! A 14 lábból 10 be van kötve. Ezt a 4 lábúval hogyan tennéd meg?
(#) lanti hozzászólása Ápr 30, 2020 /
 
Sziasztok! Kinél lehet venni kit-et?
(#) vargaf válasza lanti hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Már senki sem árul kit-et, 2009-2010 körül volt ez gyakori. Az építéshez minden információ rendelkezésre áll, az eredeti cikk alapján megépített kapcsolás jól működik.
(#) lanti válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
Köszi! Esetleg kész készülék eladó?
(#) vargaf válasza lanti hozzászólására (») Ápr 30, 2020 /
 
(#) arus12 hozzászólása Jún 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Tudna valaki tanácsot adni?

Évek óta használok egy LCM3-ESR mérőt nagy megelégedettséggel (1.2-es a szoftvere).

Minap bekapcsolás után a frekvencia értékek helyén ? jelent meg! Kalibrálni sem lehet.

Mi romlott el benne? Hogy tudom javítani?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) dokidoki válasza arus12 hozzászólására (») Jún 19, 2020 /
 
Szét kell szedni, és valami forrasztási hibát keress. Lehet, hogy leesett, és mint a vasmagos tekercs nagyobb tömegű alkatrész forrasztás elengedett. Ha utoljára kikapcsolva még jó volt. Ha meg az utolsó méréskor keletkezett a hiba, akkor bármi lehet.
(#) p_istvan válasza arus12 hozzászólására (») Jún 19, 2020 / 1
 
Az L/C kapcsoló kontakthibája is lehet.
(#) arus12 válasza dokidoki hozzászólására (») Jún 20, 2020 /
 
Semmi ilyen probléma nincs, nem érte mechanikai sérülés, nem esett le, kapcsolók is jók. Utoljára bekapcsolva is még jó volt. Létezik hogy ez PIC hiba?
(#) zsa hozzászólása Júl 3, 2020 /
 
Sziasztok. Anno vásároltam egy lcm3 készüléket . Kérdésem esr mérésnél 0pf ki induló mérésállapott ,az új low esr kondik tesztelésénél közel táblázatban megadott ohm értéket kapom . Mekkora eltérésnél állapitható meg a rossz kondenzátor? Másik kérdésem kiegészítő mérővezetékem is van hozzá , a beültettett kondik mérésére. Ezzel az a gondom hogy teljesen mindegy milyen értékü kondit mérek vele , kijelzettérték 250-330 amit nem tudok értelmezni táblázatban . Pl beültettett 16v 1000uf nél kijelzett érték 256 , de 16v 470uf esetén pár tized eltérés a külömbség. Valaki elmagyarázná ezzel a mérővezetéknél hogyan kell kalibrálni a készüléket?
(#) Skori válasza arus12 hozzászólására (») Júl 4, 2020 /
 
Meglett, a hiba oka?
(#) arus12 válasza Skori hozzászólására (») Júl 7, 2020 /
 
Valószínű PIC hiba, de sajnos nem és már senki nem foglalkozik LCM3-ESR mérővel.
(#) vargaf válasza arus12 hozzászólására (») Júl 7, 2020 / 1
 
Ez ebben a formában nem igaz, én is két hete égettem egy v1.20 PIC-et javításhoz.
(#) hadihajos hozzászólása Aug 7, 2020 /
 
Tisztelt Csoporttársak!
Sikerült szereznem egy Telmes TR-2153 (RLC) mérőhidas műszert. Valamikor telepről vagy külső táp-ról üzemelhetett. Szeretnék egy (esetleg rövidzár védett) tápegységet építeni hozzá. Sajnos az elért és letöltött gépkönyve elég halványan látszik. Más irányú végzettségű lévén - gondolom az erősítő és a mérőhíd más feszültsége(ke)t és áramo(ka)t igényel. Erre utal, hogy még a híd feszültsége is különböző legyen.
Legtöbbet információt itt találtam; http://regimuszereklhanzi.5ms.eu/web.php?a=regimuszereklhanzi&o...bpqVIA
Vélhetően - a tájékoztató szerint - Döme Viktor csoporttárs vagy más jó ismerője lehet a készüléknek.
Kérem a segítséget.
Köszönettel!
(#) Gafly válasza hadihajos hozzászólására (») Aug 8, 2020 /
 
Jó kis műszer, ebben még volt anyag.
Akkor a segitő szándék jegyében, a Tanyán olvasható leirás és rajz van róla.
Ha jól látom, a táplálása
Idézet:
„12 db 1,5 V nagy botelem”
, amivel szerintem érdemes lenne elsőként kipróbálni. Ámbár ez mostanság "kész anyagi csőd" kategáriába esik, a mai elem árak mellett.
Ha ki akarod váltani az elemeket, akkor azt a 15*1.5=18V-ot 2*9V-al kell megoldani, mert a műveleti erősitő (ua709 ) kettős táplálású. Ez esetben Puskás trafó és 78/7909 kinálja magát. Kis szerencsével be is lehet applikálni a teleptartóba.

Vigyázz rá, megérdemli.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2020 /
 
Hajónapló, kiegészités: 12 az a 15. A többi igaz, amit irtam.
(#) jano36 válasza hadihajos hozzászólására (») Okt 19, 2020 2 / 1
 
Szia hadihajós!
A közelmúltban elhatároztam, hogy a hobbielektronikán semelyik témához nem szólok hozzá, de egy hadihajós kedvéért mégis megteszem.
Jómagam nem vagyok hadihajós, mégis rendkívüli módon ismerem a hadihajós eszközöket.
Különösen az AM-ek elektronikáját és a hozzátartozó gyakorló aknát. Többfajta víziaknával volt szerencsém a gyakorlatban is találkozni.
Egyedül Gafly-tól kaptál egy kis segítséget, de rá jellemző módon adott is meg nem is.
Végtelenül lusta embernek tartom magam, de Gafly még rajtam is túltett. Lusta volt egy használható kapcsolást összehozni.
Részemről összeállítottam egy kapcsolást, lásd melléklet, a Lomexben megvásárolhatod a szükséges alkatrészeket. Még egészítsd ki egy törésgátló gumival a hálózati zsinórhoz. Bőven belefér az akkumulátorok helyére.
Üdv
(#) jano36 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 19, 2020 1 /
 
Szia öreg barátom Gafly (Na azért ne vigyük túlzásba).
Van egy függőben lévő párbeszédünk ezt a közeljövőben pótlom.
Azért nem tudom megállni, hogy egy kicsit piszkáljalak.
A 12 az a 15 igaz. Azonban a fejből számolásnál 5x-el Megbuxxxxx,
Előző hozzászólás: 15*1.5=18V
Az angol nyelvű bővített változatot hamarosan küldöm.
Üdv.
(#) qvasz2 válasza jano36 hozzászólására (») Okt 19, 2020 / 4
 
Kedves jano36! Stab IC kimenetére nem teszünk 1000 µF-ot, teljesen felesleges! Viszont erősen hiányzik a 100 nF előtte és utánna! Célszrű továbbá egy dióda a bemenet és kimenet közé, fordított irányban(az esetleges visszatáplálás megöli a stabIC-t)
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Okt 19, 2020 / 1
 
Ha jól emlékszem, jó a 12, és a 15 is. A teleptartóban 15 hely van, de csak azért, hogy bele lehessen tenni NiCd akkukat is.
Ha 1,5 V -os elem van benne, akkor abból 12 -t kell belerakni, + 3 dummy, (12×1,5=18)
Ha NiCd, akkor 15 -öt kell belerakni, + 0 dummy (15×1,2=18)
A dummy az egy elem méretű henger, rövidzárral.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2020
(#) jano36 válasza qvasz2 hozzászólására (») Okt 19, 2020 3 /
 
Üdvözöllek qvasz2

Nézzük az általam javasolt tápegységet. Kezdődik azzal, hogy az eszközben kettő darab pár 10 mA- t fogyasztó IC van mégis Góliát elemeket raktak bele. Valójában nem tudni mekkora a fogyasztása az eszköznek. Első nekifutásra egy olyan transzformátort kellet keresnem, amelynek a magassága nem haladja meg a Góliát elemnek az átmérőjét. Hány VA-s legyen? Gondoltam az általam kiválasztott 5VA-es trafó megfelel. Nem tudni mekkora az áramfelvétel igy hasra ütve 2200µF-ot választottam. Lényege, hogy az adott helyen elférjen. Nem tudni mekkora az eszköz minimális működési frekvenciája. Biztonsággal 1200µF-ot választottam. Ide minimális ESR-el bíró kondenzátort javaslok. Tekintettel arra, hogy a kimeneti kondenzátor jóval kisebb a bemeneti kondenzátornál garantált, hogy gyorsabban esik a kimeneti feszültség, mint a bemeneti tehát az ajánlott dióda nem indokolt. 100nF-os kondi bemenetre tételét semmi nem indokolja. Kimenetre sem indokolt, mivel az eszköz bemenetén ezek a kondik megtalálhatók.
Szívesebben vettem volna, ha hadihajós kérését Te teljesíted, hadihajós is örült volna, hogy egy szakember és nem egy amatőr javaslatát keljen elfogadnia.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2020
(#) pipi válasza jano36 hozzászólására (») Okt 19, 2020 / 3
 
Hali!
Indokolt, vagy nem, nézd meg a gyártó adatlapját mint mond a kondikról, és akkor látod hogy kell vagy nem, illetve mekkora kondi Bővebben: Link
Következő: »»   184 / 188
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem