Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső
 
Témaindító: ricsi, idő: Jan 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   29 / 30
(#) Tomi111 válasza laller788 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ha benn a gyújtó, mit csinál? Csak izzik a két vége folyamatosan? Akkor cserélj gyújtót! Nem nagy tétel, pár száz forint. Vagy villog? Gyújtó nélkül jól világít vagy vibrálva kisebb fényerővel? Ekkor a cső rossz. (Feketedni szokott a cső két vége az élettartama vége felé, majd villog begyújtás helyett)
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2019
(#) laller788 válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Ha benne van a gyujtó nem csinál semmit, hanem amikor kicsavarom a gyujtót közbe felgyullad és utánna stabilan világít.
(#) Tomi111 válasza laller788 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Hat szerintem próbálj bele egy új gyújtót. Lehet, hogy izzik a két vége, csak nem látod, mert az akvárium lámpáknál a szigetelés miatt szok lenni két rácsavarható műanyag a cső két végén. Mekkora a cső, 15W-os( kb 45cm) vagy nagyobb?
gyújtó
Ha veszel, olyan W-osat vegyél, ami benne volt, de ha csak egy cső van, akkor a 4-65W-os megfelelő.
(#) laller788 válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Igen 1 csöves 15w 45cm a cső, a gyujtó meg 4-65w. Köszi a segítséget veszek másik gyujtót. Egyébként a kislányom állítása szerint elkezdett vibrálni a fény és kialudt a világitás az akváriumban majd ő ekkor lekapcsolta meg vissza de már nem gyulladt fel ujra.
(#) Tomi111 válasza laller788 hozzászólására (») Aug 19, 2019 /
 
Hát így a csőhiba is esélyes, ha működés közben aludt ki. Egy multiméterrel ki lehetne mérni, ha van. Ohm-mérés ( 200 ohm ) állásban a cső végeire rámérve mindkét végén a két kivezetés között néhány ohmot kell mérni ( 5-10ohm). Lehet egyik vége megszakadt. Ha nem szakadt a cső egyik vége sem, és a gyújtó jó, akkor vagy rendesen világít vagy rossz cső esetén villog a cső.
(#) pipi válasza laller788 hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Kétesélyes Gyanús hogy összeégett a gyújtó érintkezője...
Először cserélj megfelelő teljesítményű gyújtót, utána cserélj csövet
Vigyázz, gyújtóból van olyan is ami 2 sorbakötött csőhöz való.
(#) Tomi111 válasza pipi hozzászólására (») Aug 20, 2019 /
 
Szia! A 15W-os csőhöz mindkét típusú gyújtó jó. A 4-65W-os és a 4-22W-os is.
(#) pplaci hozzászólása Okt 17, 2019 /
 
Sziasztok
Szeretnek egy terrariumi T5 fenycsohoz epiteni egy "hazat" csak nemtudom hogy kezdjem. Ugytudom, a sima hagyomanyos folyto nem gyujtja be, csak a speci, gyari. Ez igaz? Illetve a prizmat, vagy reflektort, nemtudom hogy mondjam, ami a fenyt veri vissza, azt ki miből csinalna?
(#) pipi válasza pplaci hozzászólására (») Okt 17, 2019 /
 
Elgondolkodtató... ilyen páradús? környezetbe bevinni a 230V-ot?
Nem lenne jobb egy gyári megoldás? Tisztább, szárazabb érzés...
Vagy kisfeszültségű ledes világítás nem alkalmas? Pl öntapis, vízálló ledcsík?
Csak így partszélről, nem vagyok egy terrárium szagértő
(#) Gafly válasza pplaci hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Szia,
nekem akváriummal vannak tapasztalataim.
Csatlakozok pipi-hez, én sem vinném be a 230V-ot.
A gyári akváriumban a T5-ös fénycsövet egy kis inverter működtette, ugyanarról a 12V-os tápról amiről a többi cucc is ment. Tehát volt ott is magasabb feszültség, csak a hálózattól elválasztva. És váltakozó feszültségről ment, emlékeim szerint.
Majd lecseréltem "nanotechnológiás" vízálló ledszalagra. Nem biztos hogy jó ötlet volt, mert tippem szerint a fény spektruma nem tetszett a növényeknek, és mind kidöglött.
Reflektort én vékony alulemezből csinálnék. Akár félbevágott sörös doboz.
(#) tothbela válasza Gafly hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Egyetértek. Sajnos nekem is a ledesítés miatt haltak ki a zöldségek az akváriumból. Hiába ügyes az amatőr, nem kerülhető meg a gyári ajánlású fénycső.

Reflektornak a sörösdobozon kívül lepusztult LCD monitor paneljéből bontott fehér fólia is nagyon jó. Ez van hátul a plexi mögött.
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2019
(#) gyuszo válasza Gafly hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
4000K, vagy 6000K-s volt a LED ? Ha az előbbi, az volt az oka a növények pusztulásának.
Nálunk az utóbbi van 1 éve és semmi gond. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 18, 2019
(#) granpa válasza Tomi111 hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
A 4-65 W-ossal nem minden cső szeret begyújtani. Volt, hogy egy doboz gyújtóból csak 2 db-bal volt hajlandó gyújtani a cső.
(#) pipi válasza Gafly hozzászólására (») Okt 18, 2019 /
 
Van valami növényeknek való led, azt hiszem lilás szine van.
Meg is találtam: Bővebben: Link
(#) gyuszo válasza pipi hozzászólására (») Okt 19, 2019 /
 
Igen, amit te ajánlasz az 9000K. A legújabb LED-es akváriumokhoz, ennek a kettőnek a kombinációja van. Tehát 1 db 6000K-s és 1 db 9000K-s, attól függően, hogy milyen növények vannak benne.
Ha ennél kisebb színhőmérsékletű LED van betéve, az nem tesz jót a növényeknek és elpusztulnak.
(#) jordskott hozzászólása Jan 30, 2020 /
 
Sziasztok! A germicid csövekhez milyen meghajtás való? Fojtó+gyujtópatron elég neki?
Az miért van, hogy több fertőtlenítő lámpát forgalmazó cégnél a tartalék cső méregdrága ?
(#) user1914 válasza jordskott hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szevasz!
Én mindenképp a fojtó+gyujtópatront helyezném előnybe. A hagyományos rendszerben a csövek hosszabb életűek voltak mint a mostani elektronikus meghajtás esetében. A gáz összetétel is a régi rendszerhez lett beállítva és nem a több kHz meghajtáshoz. Nem beszélve az elektróda fogyásról amit, az elektronikus egyfolytában fűt, úgy vélem feleslegesen. De ez a saját véleményem.
Üdv. M.
(#) Gafly válasza jordskott hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Szerintem elektromosan nincsen jelentős különbség a germicid és nem germicid cső között.
Drágának meg azért drága szerintem, mert kevesen veszik (nem tömeg árú).
Mellesleg kinek hol/mi a drága?
(#) Skori válasza jordskott hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Elektromos szempontból nem különbözik a normál fénycsőtől, ugyanolyan meghajtás kell hozzá. Az ára pedig azért több mint a sima fénycsőé, mert kvarcüvegből kell készíteni, hogy átengedje az UV tartományt, ugyanis a sima üvegen az UV-nak csak kis része tud átjönni.
(#) jordskott hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat! Jó, hogy semmi extra nem kell hozzá. Az árat arra értettem, hogy egy sima izzókkal foglalkozó szaküzletben 4-6000ft, de egy légtisztító vagy gyógyászati segédeszköz üzletben már ugyanaz 39000ft, pedig mindkettő UV-C és a hullámhosszuk, teljesítményük is azonos.
(#) nedudgi válasza jordskott hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Azért van más különbség is. Az UV csöveket használják másra is. Kerti tavak fertőtlenítésére is használnak ilyen csöveket, kisteljesítményű szivattyúval, és medencék fertőtlenítésére jóval nagyobb pumpával, nyomással. Nem mindegy, hogy mekkora nyomást kell kiállni annak a kvarcüvegnek. UV cső kell műanyagok keményítéséhez, és másfajta a fertőtlenítéshez. Előbbi esetben gyengébb paraméterek is megfelelnek, míg az egészségügyi felhasználáskor más hullámhossz, teljesítmény kell. előbbi esetben még egyszer odatartja a leány a körmét, ha nem sikerül, egy szike elégtelen fertőtlenítése viszont életbe kerülhet.
(#) jordskott válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Most a medencétől elvonatkoztatnék, mert ott nyilván vízmentesség, érintésvédelem stb. az nem is érdekelne engem. Kapható 55W-os osram germicid cső csirátlanításra 5-6000ft-ért, ill. különböző cégek által forgalmazott saját, horror áron kínált "légtisztitó" berendezés(amiben a műanyag kínai cuccban, még egy ventillátor is található). Tartozékaként ugyanaz a cső "tartalék" csőnek megvásárolható 39000ft-ért. Mitől germicidebb ugyanaz a cső közel 40 ezerért, mint a 6000ft-os ugyanolyan gyártás, vagy vannak kategóriák, hogy melyik a brutálisabb?
Az adatlap szerint mindkettő ugyanazt a hullámhosszt hozza, a teljesítménye ugyanaz, mindkettő germicid, sőt a márka is ugyanaz. Akkor mi indokolja a 35 ezres árkülönbséget? A "tartalék cső" titulus, vagy a UV-C között is vannak variánsok?
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
(#) jordskott hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Mindezt azért kérdezem, mert egy csontvelőrákos ismerősömnek nincs 2-300 ezer forintja ilyen túlkapásokra, de ha ugyanaz a cső funkciója akkor szerelek fel neki a szobába egy neont amit míg fürdik és wc-zik bekapcsol a szobán kivülről.
(#) rockersrac válasza Gafly hozzászólására (») Feb 4, 2020 /
 
A hagyományos előtétnél is melegek az elektródok. Az elektronikus előtétből pont az a fajta jó, ami fűtve gyújtja a csövet, mint a hagyományos fojtós megoldásnál.
(#) jordskott hozzászólása Feb 6, 2020 / 1
 
Ha másnak ilyen gondja támadna, felhívtam pár izzó és fénycsőforgalmazó céget. A különböző légtisztítókban alkalmazott UV-C csövek indokolatlan drágasága abban rejlik, hogy nem szabvány méretekben gyártatják, ezért a pótlásuk is az adott cég keretein belül lehetséges. Köszönöm mindenkinek a segítségét! Üdv
(#) vacziferi hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy fénycsöves GE Brio lámpával van problémám. Ki kellett cserélnem a fénycsövet elhasználódás miatt. Nem kaptam "márkásat", csak Kallux gyártmányút tudtam venni, ami vagy nem akart felkapcsolni. Kicseréltem a gyújtót is, amivel azt értem el, hogy nagy nehezen felgyulladt, de gyengén és vibrálva világít.

Ötleteket szeretnék kérni hozzáértőktől, hogy mit nézzek meg vagy cseréljek. Lehet hogy az új cső hibás?

Köszönöm
(#) pipi válasza vacziferi hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Teljesítményben ugyanolyat vettél?
(#) vacziferi válasza pipi hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Igen, 28W.
Azóta annyi változott, hogy kb 3. gyújtási kísérletre begyújt, a fényerőt is hozza, de egy kis vibrálás így is maradt.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2020
(#) Zole hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Sziasztok. Valaki letudná irni a T8 fénycsövek üzemi feszültségét amin müködik gyújtás után.
Következő: »»   29 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem