Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   412 / 441
(#) (Felhasználó 122012) válasza niedziela hozzászólására (») Márc 15, 2020 /
 
OK! akkor megbeszéltük!
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Akit esetleg érdekel ...
https://www.samacsys.com/eagle-library/
Nálam már működik.
(#) twingo16v hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Sziasztok!
Eagle-ben van olyan lehetőség, hogy a kész nyáktervet végig lehessen mérni?
A Layoutban van “mérés” funkció olyanra gondolok.
Illetve Eagle-ben, hogy lehet ellenőrizni, hogy egy furat furatgalván e ?
(#) Alkotó válasza twingo16v hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
1. A "mérni" alatt nem tudom mire gondolsz. A SprintLayout-ban sincs "mérés" funkció, de arra gondolok, hogy a "TEST" parancsot fordította valaki így. Ha ebben nem tévedek, akkor az egymással összekötött részek eltérő színnel való megjelenítésére az EAGLE is képes. Erre a "szem" ikon szolgál ami a "Show" parancsot indítja el. Ha egy rézfelületre kattintasz ilyenkor, akkor a színbeállításnak megfelelő "magas-fény"-ben fogod látni az összekötött részeket. Természetesen minden oldalon egyszerre ha többoldalas a panel.
Fontos részlet, hogy nem a megvalósult kötéseket mutatja, hanem az azonos névre hallgató részeket jeleníti meg. Tehát ha például 2 pont még csak légvonallal van összekötve, akkor is mutatja a két pontot, és persze a légvonalat is látod.
2. Ebben nem vagyok biztos, de nagy valószínűséggel azt gondolom, a DRILL minden esetben furatgalvános, és a HOLE pedig nem az.
(#) twingo16v válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Köszönöm szépen!
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
Idézet:
„Ebben nem vagyok biztos”

Legyél az
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Tévedés, rosszul gondolod: nem fordította a "TEST" parancsot senki "mérés" funkciónak!

Az eredeti magyar nyelvű súgóban így néz ki a fordítás:
- Teszt funkció (Teszt gomb)
- Mérés-Mód (Mérés gomb)
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Legyél elnéző ostobaságaim láttán. Remélem a kérdező (twingo16v) hasznát tudja venni a gondolataimnak.
Ismereteim szerint az SL-nek nincs "eredeti" magyar nyelvű súgója. Vannak fordítások, de azokat nem a gyártó készítette hanem szorgalmas felhasználók. Ha el tudod engedi a szó szerinti fordítást, és szem előtt tudod tartani az elektronikai célirányt, akkor talán be tudod látni, hogy itt a "mérés"-től általában valamilyen elektronikai jellemző értékének meghatározását várnánk. Az SL-ben is így van ez, ezért a "Measure" parancsot -különös tekintettel az eredményként kapott geometriai jellemzőkre-, nem szerencsés szimplán "mérés"-nek fordítani.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 28, 2020 / 1
 
Nálam Via (Átkötés) és Hole (Lyuk (Furat...)) szerepel. Első galvános, második galván nélküli.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
A VIA azért "átkötés", mert tartalmaz egy DRILL-t és beállítástól függően akár minden rézrétegen tartozik hozzá egy valamilyen alakú PAD is.
A furatlábas alkatrészek PAD-jai is hasonlóak, mert ott is van egy DRILL és van forrasztható felület hozzá a rézrétegeken.
De minden esetben a DRILL az, ami a furatgalván miatt létrehozza az oldalak közti elektromos kapcsolatot.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Szó szerinti fordítást elengedem, csak hogy két dologról beszélünk:
Idézet:
„de arra gondolok, hogy a "TEST" parancsot fordította valaki így”

a "TEST" parancsot senki nem fodította "mérés"-nek, ezt csak a te gondolatod.
geometriai jellemző - méret (angol nyelvben általában - size) de a szövegkörnyezet eldönti.
Kérdésem: az EAGLE rendelkezik eredeti magyar nyelvű súgóval, mert azt meg én nem ismerem?
Utána nézek, mert szerintem azt is folyamatosan alakítgatják.
A hozzászólás módosítva: Márc 29, 2020

measure.JPG
    
(#) Lucifer válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Idézet:
„az EAGLE rendelkezik eredeti magyar nyelvű súgóval, mert azt meg én nem ismerem?”


Nincs magyar súgója, ezer éve még mikor electrocad-ék forgalmazták Mo-n volt magyar felhasználói kézikönyv.

A program magyar fordítását én csináltam, de régen nem foglalkoztam vele, ami meg is látszik rajta.
(#) niedziela hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Idézet:
„1. A "mérni" alatt nem tudom mire gondolsz. A SprintLayout-ban sincs "mérés" funkció, de arra gondolok, hogy a "TEST" parancsot fordította valaki így.”


Ez egy feltételes mód, "arra gondolok, hogy a "TEST" parancsot fordította valaki így."
Nem azt jelenti, hogy a nemlétező magyar nyelvű help-ben, vagy a nemlétező magyar hivatalos nyelvű programban igy szerepel. Viszont szerepelhet igy egy nem hivatalos leírásban, egy nem hivatalos program magánfordításában.

Tehát twingo16v olvashatott egy nem hivatalos leírást ahol a "TEST" mint mérés szerepel, vagy használhat egy programot amiben a TEST mérésnek van átnevezve, vagy akár twingo16v maga is elnevezhette igy TEST funkciót hibásan.

Nem ez a lényeg hanem az, hogy a kérdező megértette a kérdésére a választ.

A többi parttalan vita.

Az Eagle is csak németül és angolul jelenik meg "kézikönyv" formában.
Program pedig hivatalosan is megjelenik magyar fordítással, több más nyelv mellett.
(#) Gránátalma hozzászólása Márc 31, 2020 /
 
Sziasztok!

9.6.0-s EAGLE-t használok most több-kevesebb sikerrel.

A problémám a következő. Rajzoltam egy footprintet, linken a screenshot, látható, hogy a furatszerelt lábai mérete kisebb, minthogy elérje a PAD-et mellette (egyébként a mérete: Diam:25.590mil, Drill:23.620mil shape:long)

Viszont, ha elmentem és PCB nézetben lerakom, már a másik képen látható nagyobbik lábmérettel jelenik meg és összeér a mellette lévő PAD-del. Mi lehet ennek az oka?

Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
(#) Gránátalma válasza Gránátalma hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Jah még annyi, hogy gondolom valami rule check szól bele, de az egyetlen PCB rule az example, ami az alapértelmezett, én abban erre vonatkozót nem véltem felfedezni.
(#) Lucifer válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Idézet:
„Mi lehet ennek az oka?”

A DRC szabályok minimális maradékgyűrű beállításai (restring fül).
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
(#) Moderátor hozzászólása Gránátalma hozzászólására (») Ápr 1, 2020
 
Kérjük, hogy a későbbi visszakereshetőség érdekében képet ne linkelve tegyél a hozzászólásodba, hanem töltsd fel a fájl mellékletbe, a hozzászólásodhoz!
Köszönjük.
(#) niedziela válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Idézet:
„furatszerelt lábai mérete kisebb, minthogy elérje a PAD-et mellette”


Félve kérdezem meg, hol mellette ?
Csak mert a második linken sokkal jobb a lenyomat mint az elsőn.
(#) Lucifer válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Idézet:
„Csak mert a második linken sokkal jobb a lenyomat mint az elsőn.”

Ha itt shieldre rántja az USB VCC-t az összeérő padek miatt az miért is jobb?
(#) Gránátalma válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Igen, ezt olvastam valahol a neten is, csak ilyen opciót meg nem találok. Kép alapján ami leginkább hasonlít rá ez a lenti, de ebbe meg ha megadok 1 mil-eket, meg 1%-okat, akkor is ugyan ez a jelenség történik.

Szerk.: Igen, ez lesz az a fül, és ha a DRC lefut kicseréli a footprintben szereplő méretre, de addig lerakásnál, meg míg a DRC le nem fut a zárlatos footprintet mutatja.... ehhh. Ez elég fura megoldás, de oké.

Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
(#) niedziela válasza Lucifer hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Mert az egyik alul a másik felül van, ha meg a furatszereltet kétoldalasra veszed, más alakú PAD illene. De az ami az első rajzon van az öszintén szólva is .....
De kinek a pap, és kinek a papné
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2020
(#) Lucifer válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Idézet:
„Igen, ezt olvastam valahol a neten is, csak ilyen opciót meg nem találok.”

És valóban az Autodesknél 8.3 és 9.5.1 között átnevezték a menüpontot valamikor
(#) Gránátalma válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 1, 2020 / 1
 
Bár nem tudom értelmezni, hogy mi az a “Mert az egyik alul a másik felül van”. Erre csak annyit tudok mondani, hogy az alkatrész rajza a gyártó ajánlásai alapján készültek. Ez van.
(#) jethro hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok.Ha egy nyákrajzot másolok eltűnnek a pad-ok,miért?
(#) Frankye válasza jethro hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Csak azok a rétegek (layerek) másolódnak át, amelyek láthatóak. (Megtévesztő lehet, mert ha az "Original" réteg nem látszik, azaz azok a kis hajszálkeresztek, amelyek az adott elem közepét jelzik, nem látszanak, akkor az adott elem sem másolódik.)
(#) jethro hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Szia Mi a megoldás?Ha mindent bejelölök és úgy másolok akkor sincsenek pad-ek.
(#) Frankye válasza jethro hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Hmmm. Ez érdekes, mert akkor kellene működnie. Szerintem. Legalábbis nálam így működött. (Igaz, régebbi verzió.)
Ebben az esetben sajnos nekem sincs rá ötletem. Hátha valaki másnak lesz.
(#) Alkotó válasza jethro hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Ha van kapcsolási rajz, akkor nem tudsz másolni NYÁK rajzot. Hibaüzenetet kapsz.
Egy adott panel többszörözésére azért vannak lehetőségek, de az messze nem egy kijelöl és másol kombináció. Azért van ez így, mert azonos pozíciószámból nem lehet kettő vagy több a panelon.
A panel többszörözéséhez a Panelize.ulp-ra van szükség Ez létrehoz egy külön rétege az eredeti pozíciószámokkal, és ha ezt kapcsolod be a normál pozíciószámok helyett a gerber készítésekor, akkor célba lehet érni. Fontos részlet, hogy lehet olyan felirat is a pozíció rétegen, ami nem pozíciószám. Ebben az esetben ezeket is át kell tenni az új rétegre, mert egyébként nem fognak látszani a panelon ha kikapcsolod az erdeti pozícióréteget.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020

hiba.png
    
(#) jethro válasza Alkotó hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Köszi.Nincs kapcsolási rajzom,csak a nyákot terveztem.A régi húszéves progival sosem voltak
ilyen gondok,vágólapra raktam és 10-et simámán rátettem egy A4-es fóliára.Tavaly már egyszer belefutottam,csak nem emlékszem mi lett a megoldás.
(#) jethro hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Köszi mindenkinek,megoldódott!
Következő: »»   412 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem