Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » UV-s NYÁK levilágító készítése
Lapozás: OK   134 / 136
(#) kaqkk válasza Maffija hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Milyen fényérzékeny bevonatot és milyen maszkot használsz ? Nálam DRY fóliával 45 másodperc volt a tökéletes levilágítás .
(#) Maffija válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
UV spray lehelet vékonyan lefújva néhány piros led fénye mellett:
https://www.gme.sk/sprej-fotocitlivy-lak-positiv-20-200ml

ezután egy fémdobozban megy a sütőbe 15 percre 70 fokon. A felhasználásig ami általában nálam 1-2 nap a dobozban marad.

A maszkolást teljesen átlátszó projektorba való fóliára nyomtatok 1200 dpi -ben laser nyomtatóval kétszer, amit egymásra ragasztok a teljes lefedettség érdekében.

Ma vagy holnap de legkésőbb a hétvégén használni fogom a levilágítót, készíthetek pár fotót. Tegnapelőtt festettem a 11x12 centis nyák lapkát.

Majd megy a lúgba, a végén sósav-perokid és víz keverékében maratom.
(#) kaqkk válasza Maffija hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szerintem a P20 hoz is sok a 20 perc de ha neked bevált akkor jó .
(#) Maffija válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Hidd el rengeteget kísérleteztem, nálam ez működik.
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Szia! Ledszalagnak más a hullámhossza és inkább lila mint UV, ezért kell kb 3X annyi idő neki.
Cserébe gyorsan el lehet készíteni. Nekem is van egy ilyen, sima papírral 60 perc. Fóliával 20'.
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Levilágítótól is függ. Pl. az is növeli az időt, ha normál üveg van a fólia és a fényforrás között.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Én is a hullámhosszra gyanakodtam.
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Nov 28, 2019 /
 
Igazi UV fénynél a fehér dolgok kék/fehéren "világítanak", ennél a ledcsíknál meg semmi csak a ledszalag fénye látszik.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Nov 29, 2019 /
 
Az én levilágítóm ilyen , két arcszoli a vateráról , egy kiselejtezett hűtőkompresszor (vákuumos a leszorító keret) és egy bontott elektronikus időzítő 45 s re beállítva

2899178.jpg
    
(#) Maffija hozzászólása Dec 2, 2019 / 1
 
Hétvégén használtam a levilágítómat és ahogy ígértem közzé is teszek két fotót az eredményről. A második képenen már védőfesték is van, amit szintén az UV világítómmal követtem el. Levilágítási idő 20 perc, ahogy azt már említettem.
(#) kaqkk válasza Maffija hozzászólására (») Dec 2, 2019 /
 
Nagyon szép lett gratula
(#) Maffija válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 3, 2019 /
 
Köszönöm, a maszkoló festéssel most próbálkoztam először. Sok időt belefektettem.
(#) sk3tch hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Érdeklődnék hogy LCD panellal nyákot fotoeljárásal készített itt e valaki, avagy van e tapasztalata ezzel kapcsolatban? Nekünk már sikerült így levilágítani, de nem lett tökéletes. Amiket így első körben csináltunk:
- LCD panel bontása (sajnos csak 1280x1024, vagy 13xx es van)
- germicid lámpa 450W(UV-C, igen tudjuk veszélyes bőrre/szemre)
- hűtés hogy a kijelző ne melegedjen túl (ezzel nincs is gond)

A végeredmény hogy a panelt nagyon sok ideig kell levilágítani (30-40p) hogy érdemlegessen elő lehessen hívni. Fényérzékelővel 1200lumen lcd nélkül, lcdvel 120lumen mértünk. Igaz a germicid lámpa tág tartományban sugároz így ez nem feltétlenül lehet referencia értékű.
Várok építő jellegű ötleteket, hogy egy használható cikk legyen a hobbi felhasználók körében ez.

Köszönöm a segítségeteket!
(#) kaqkk válasza sk3tch hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
A germicid cső a ludas a dologban (sima uv fénycső kell ) Teljesen más a hullámhossza a két csőnek . Én arc szolival 40 másodperces időket produkáltam ....
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2020
(#) sk3tch válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
És annak a fényereje átmegy az LCD-n is? kb 10% fény jön át rajta.
(#) Bakman válasza sk3tch hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Ha az UV fény 10 %-a átmegy, akkor használható, csak levilágítási idő kérdése. Én normál, 4 mm vastag üveglap mögül világítom az előre lakkozot panelt. Ezek miatt tíz percig kell világítani.

Ami nálad problémásabb lehet, az egyrészt a felbontás, másrészt az, hogy a lakk és a takaró pixel között sok lesz a távolság, nem lehet éles határvonalakat készíteni. Ha a kijelzőn a terület fekete, akkor mennyire fekete? Azon átjut a fény?
(#) kaqkk válasza sk3tch hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Idézet:
„És annak a fényereje átmegy az LCD-n is?”
Én azt honnan tudnám ? Te építed az lcd-s levilágítót próbáld ki ,én csak arra hívtam fel a figyelmedet hogy a germicid miért nem jó . A vaterán 3-5000 ért már 4 csöves (4*15W) arcszolit kapsz , nem egy ökör ára , ha lcd vel nem sikerül még sima fóliával tudod majd használni .
(#) usane válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
A 40 perc akkor is soknak tűnik. A germicidnek is van annyi spektrum szórása, hogy kevesebb legyen. Bár nem írta melyik fotoeljárás. Ha pozitívos akkor nem szóltam, mert ahhoz lehet, hogy kell annyi ekkora eltérésnél. Meg az is valóban kérdés mennyit enged át az LCD.
(#) Massawa válasza usane hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Az semmiképp nem jo, ennyi idö alatt a szürt fény alávilágitja a rajzot, jobb esetben szörös lesz a vonalak széle rosszabb esetben kimosodik a fotoréteg. A legjobb eredményt az adta amikor 5 percnél rövidebb volt az expozicio.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) usane válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Kérdés, hogy az LCD mennyi szűrt fényt enged át, elvégre nem tinta vagy fotofilm.
Egyébként írta is, hogy nem lett tökéletes, de lehet, hogy azért mert még kevés volt a megvilágítás.
(#) kaqkk válasza usane hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Sok hát de az uv-c az akár mennyire szórt spektrum akkor sem uv-b A pozitív20 és társai a 365nm hullámhosszon érzik jól magukat ilyen erővel kék leddel is világíthatná ...
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Én is inkább beraktam 300 UV LEDet, de csak egyetlenegyszer használtam. Ami minden kell a NYAK elöállitásához ma már otthon egyáltalán nem éri meg ezzel vacalkolni. Akit esetleg érdekel olcson eladom......
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Én ezt használtam vagy 8 évig
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2020
(#) Massawa válasza usane hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Ha ennyit kellett. Világitani akkor vagy a fényforrás gyenge vagy tényleg megeszi az LCD az UV sugarat. ( erre valamikor a drogériákban ingyen voltak primitiv meröeszközök, hogy a megfelelö naptejet használd.
Esetleg a telefonnal vagy fényképezögéppel meg lehet mérni mennyi a veszteség ha az LCD keresztül megy a fény. Ha olyan nagy higy 10-percig kell exponálni akkor használhatatlan.
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Vagy nem jó a hullámhossz ...Mint már írtam a germicid uv-c a fotóeljárás meg uv -b -t kíván 365nm a leg optimálisabb
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Lehet, innen nem látjuk.
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Leírta hogy germicid innentől meg van a hiba oka .
(#) sk3tch hozzászólása Ápr 5, 2020 /
 
Ahogy leírtam az lcdn 10% fény jön át 90%szűr. 450W-os germicid lámpa volt, és P20 fotolakk. Kipróbálom az UV-ledes verziót, megnézem mennyire hatásos.
(#) kaqkk válasza sk3tch hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Merre laksz ? Hozd el a cuccost és betesszük Az én levilágítómba 2*60W uv fénycső (mielőtt többet beleölnél )
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) robertelektro hozzászólása Aug 6, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretnék levilágítót készíteni egy kis segítség kellene.
Adott egy 24 voltos transzformátor azt kellene egyenirányítanom, amit hajtania kellene az
10 db 3w led 700ma áramfelvétellel. Tudnátok kapcsolást küldeni.
Következő: »»   134 / 136
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem