Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   870 / 1119
(#) deebo válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Ha BIOS hiba, az sosem indul be. Ha a foglalatban piszkálva lettek az érintkezők, az mindíg problémás lesz egy idő után. Igazából minden infót megosztottál, csak azt nem amit kellett volna. Majd legközelebb.
(#) FAZ1 válasza deebo hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Amiket nem tudtam, azokat én megkérdeztem.
Erről szólna ez a fórum, vagy nem?
(#) Gabó válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Írtad, hogy nincs hangjelzés, ill többszöri indításra indul.
Tápot cseréltél, mint írtad, ezért mondtam, hogy marad a lap. Legtöbb esetben, a lap csipog valamilyen formában, ha hibát észlel. Vagy elindul. De ez mind más.
Makacs dolgok ezek a kontakt hibák, mert lehet már annyi is elég, hogy megnyomod a bekapcs gombot, és már visszaugrik a helyére. Itt ugye tudjuk, hogy eléggé van hőingás, tehát te használod, hő miatt valamilyen deformáció van, azt kihül más fele deformálódik de nem jól. Meglököd, stb, visszaugrik, megy.
Pl nekem van olyan VGA-m, ami hidegen memória hibás (kockás a kép), bemelegszik, kikapcs-bekapcs, utána bármilyen tesztet futtathatsz rajta, nem lesz hiba. Amíg ki nem hűl. Szóval ezek a hőingások csúnya meglepikkel szolgálnak.
(#) FAZ1 válasza Gabó hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
Én ezeddig igyekeztem a hasonló "meglepiket" kihagyni - már ha lehetett - és ha meg tudtam oldani.
Például - ennek a "néha indul, néha nem" lapnak is a kőkorszaki COMPAQ gépházamba a gyárilag beépített ki-be kapcsolója helyett tavaly behúztam külön 2 szál drótot a ki-be kapcsolónak - az előlaphoz, de annak a kapcsolónak magának nem ám csupán a két tüskéjét, hanem mind a négyet, azaz 2-2 tüskéjét kötöttem párhuzamosan, hátha csupán az a kapcsolóelem rosszalkodna.
A dupla kapcsolás meg aztán duplán biztos -
de valójában mégse ez volt a baja.

Lehet - hogy amint írtad - a processzornál nem érintkezik valamelyik lábacska abból a sokból. Most ezt a cuccot ideiglenesen kiváltom egy másik géppel, s akkor majd "megnézem én magamnak" azt a procifoglalatot.

Amit meg beteszek majd helyette, abban az összes rugós lábacskát a proci alatt már a tegnapi napon felemelgetnem, no meg hozzá - még habnak a tortára - rajta
2 db. 680µF /6,3V-os elektrolit kondenzátort cseréltem ki a processzor közvetlen környezetében, mert a régieknek kissé fel volt dagadva a tetejük.
Ma délután aztán "belőttem" a javításomat - és hasít, mit a szél ....

Ám eléggé sz@r meló ezekben az alaplapokban bármiféle alkatrészt kicserélni, mert
persze elsőre a rossz alkatrész sohasem akar kijönni belőle (róla),
utána meg szépen "ki kell preparálnom" magát a meglévő furatot, hogy az új alkatrész a nyák bármiféle sérülése nélkül simán bele tudjon menni már forrasztás előtt a helyére.
Ha ott egyszer nagyon elcseszem, akkor egyből dobhatom ki az egész alaplapot!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2020
(#) Udvari Zsombor válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Nekem egy igen régi 1998 előtti alaplapban kellene PS/2 aljzatokat cserélnem, mivel iszonyatosan ki vannak kopva! Eddig még a donor alaplapból sem sikerült kiszednem a csere alkatrészt, pedig még ónszívó fémharisnyával is próbálkoztam teljesen lepucolni az aljzat lábait...
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Mert nem jól csinálod, az ilyen csatlakozókat alsófűtéses állomással lehet kiszedni. Nekem egy Aoyue 853A van ilyen célra (csak sajnos ez elég kicsi). Tehát csak azt a részét tudom vele melegíteni, amivel dolgozom. 340 fokra állítva úgy 10 perc múlva mozdulnak meg a dolgok, ekkor szépen ki lehet emelni (az ónszívó harisnya csak ezután használható). Nem egy alaplapon cseréltem már VGA kimenetet, vagy USB csatlakozót vele.
(#) deebo válasza pittti hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
Vagy pákával beónozod, majd egyszerre fújod levegővel és a pákával is melegítgeted a forrpontokat, pillanatok alatt kijön.
(#) Szasza9668 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok!

Win 8.1 x64 mekkora helyet foglal?
Kb 16Gb kellene rátennem. Arra gondoltam, hogy telepítem hdd-re utána meg klónozom. Ram van a gépben bőven, így a swap méretét le tudom venni nullára.

Köszönöm!
(#) DannyTorrence válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Rengeteg vesződés ez feleslegesen, Aliexpressen 90 centért adnak 5 db-ot.
(#) nedudgi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ilyen aránylag gyorsan kopó alkatrészeket nem szabad (ajánlatos) bontottra cserélni.
(#) vladcepes válasza antiktelefon hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Szia! Tettem a gépbe egy használt alaplapot, sikerült beszereznem.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Sziasztok! Egy hdd-n a kondíció javítható? Úgy vettem észre ******.
Esetleg csinált már valaki olyat hogy két hdd-bol egyet? Van egy 500 GB OS vinyo ami kerreg, kattog, fel se ismeri a gép, aztán van ez a 160 as vinyo aminek a kondicioja már csak 68% és **** az 500 bol át akarom pakolni a 160 ba a lemezt hátha jó lesz.?
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) pittti válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 / 1
 
Figyu - április elseje már elmúlt...
Egyébként nem lesz jó.
(#) nedudgi válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Felejtsd el.
A harminc évvel ezelőtti ST-251-et még lehetett így javítani/buherálni.
(#) Ge Lee válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
A vinyók megbontását felejtsd el, egyébiránt meg próbáld ki a HDD regenerator nevű programot. Magam nem próbáltam, de jókat írtak róla. Egy 160-as vinyó az meg mára a rég elfeledett kategória...
(#) Epu2 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Annyi esélyed van, mint *** a jámbor életre. Több ok is van, amiért nem lehet. A környezeti tisztaság. Egy szösz, amit nem is látsz kinyírja. Az elektronika nem csereszabatos, gyakran az azonos típusú sem. Szerszámok. A barkács szerszámok alkalmatlanok. (Kibeleztem vagy 20-as a mágnesekért. A legfőbb ok, hogy pár-ezerért már kapsz hibátlant. Adatmentés, míg működik és egy könnycsepp elmorzsolása közepette, veszélyes-hulladéktároló.
Kipróbálom a HDD regenerátort egy "jó" de kondíció problémás HDD-n.

Ezt azért talán nem kellene!
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
Moderátor által szerkesztve
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat! Csak azért gondoltam,hogy mielőtt kidobnám mint veszélyes-hulladék-ként miért ne próbálná az ember megpiszkálni Szerszám az lenne,de ha nem kivitelezhető akkor felejtős. Csak azért gondoltam hogy megoldható mert mindkettő WD-s méretre mindkettő megegyezik ,gondolván egyikbe jó az elektronika másikba a lemez Akkor kipróbálom a HDD regenerator-t .
(#) DannyTorrence válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Szerintem mindenki nekiáll legalább egyszer szétbuherálni egy vinyót, mert érdekes.
Javítani nem tudod majd (még a tányérok egymáshoz viszonyított pozíciója is számít), de megtudod, mi van benne. Pl egy erős mágnes ami sok mindenre jó, vagy a tükröződő tányérok amik a kislányom kedvencei, gyűjti őket. A működő vinyót ne áldozd fel ezért.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) Doky586 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Építhetsz belőlük zenegépet: Bővebben: Link
(#) FAZ1 válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Talán a teljesen hasonlókkal ki lehet próbálni, de az ennyire eltérőkkel NEM!
Aztán például azonosaknál - vagy sikerül, vagy nem!
Ha mondjuk 2 db. 160-asod van és azokkal ilyen cserét variálsz - lehet némi esélyed, de az általában 1:10000-hez!

A vinyókon általában úgy van, hogy a vezérlő-lapjukba már alapból bele vannak programozva a gyári gyártási hibák, rossz kluszterek, stb. Azt "csak úgy" átrakni egy másikba??? HÁT???
Van ugyan olyan vinyó, amely kiírja magára, és talán csere esetén bejön, ámde ennek elég kicsinyke az esélye!

Én egyszer hoztam össze 2 darab tök egyforma 80GB-os Matrox-on, de annál működött.
(#) antiktelefon válasza vladcepes hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Hát akkor megérte a rászánt időt...
(#) Zsora válasza FAZ1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
80GB-os Matrox?
Az én Matrox Millennium G400-asom csak 32MB-os volt.
Viszont volt 80GB-os Maxtor DiamondMax-om.


Én anno (2002 körül) egy 13GB-os Quantum Fireball winchestert operáltam, amin elfüstölt a motorvezérlő IC. Szereztem egy másik hibás panelt, aminek - a volt tulaj elmondása szerint - más hibája volt, aztán szépen átpakoltam róla az IC-t az enyémre hőlégfúvó segítségével. Szerencsére hibátlanul működött, de biztos-ami-biztos, egyből lementettem a teljes tartalmát. Utána már nem tároltam rajta fontos dolgokat. Még fél évig ment is, aztán megint megdöglött. Ment a kukába.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Rá fog menni a 16 gigára, de csodára ne számíts. Mellé már nem sok dolgot fogsz tudni telepíteni és a frissítéseket rendszeresen kell karbantartani.
Win7-nek a 8gigás SSD elég volt úgy, hogy felment mell é egy navigációs program és a frissítéshez kapott egy bat fájlt, ami mindig kitörölte a softwaredistribution mappa tartalmát, így gyakorlatilag nem nőtt hatalmasra a windows.
(#) vladcepes hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat!
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Jelenleg a win 7 nem akar felmenni sajnos. A 8-as meg tetű lassú... T610 már a másodikat hekkelem.

A win 7 x64 telepítés alatt vagy driver vagy a képtelen vagyok a boot partíciót létrehoni problémával megáll.
Most VM alatt telepítettem win 7 x64 és a a vdi képet kimásolom az ssd-re...
Remélem el fog indulni....
(#) Szasza9668 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Nincs szerencsém...

Már 2 napja küzdök ezzel......

Valakinek valami ötlet?

Ha lehet maradnék a win 7 x64 alatt...
(#) antiktelefon válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
MBR-t próbáltál, vagy GPT-t?
Szerintem elég szenvedős lesz ekkora helyre felrakni, pagefile és hiberfil nélkül is. Lehet kis méretű windowst csinálni, de több idő működésre bírni, mint ami reális...
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Próbálkozz valami Linux-al. Az ráfér.
(#) FAZ1 válasza Zsora hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Idézet:
„80GB-os Matrox?”

Bocsánat! Egy kissé ELNÉZTEM!

Inkább 80GB-os Maxtor winchester. Az lett a valamikori Quantum Fireball-ok utóda.



A Matrox (Milleneum) inkább - ha még jól emlékszem - inkább egy videókártya volt.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Azt mondod a másodikat próbálod összehozni. Ezek szerint az első sikerült? Biztos vagy benne, hogy ez a 16 gigás SSD még működőképes? Esetleg a típusára keresve találhatsz javítóprogramot hozzá, ami helyre tudja rakni. A 8 gigással is így jártam, ahhoz volt gyári javítóprogi, mert ismert gyárihibája volt, amit tudott javítani.
Következő: »»   870 / 1119
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem