Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   97 / 137
(#) kszabi hozzászólása Márc 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Melyik az a fügvény amivel lekérdezhető
hogy AP módban csatlakozott e az ESP-re eszköz?
Arduinóban.
Köszi.
(#) pipi válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
(#) zsoltee0001 válasza kszabi hozzászólására (») Ápr 1, 2020 /
 
Engem a múltok ugyanígy szivatott meg, csak töltésre alkalmas USB kábel.
Jellemzően rövid, 10-20 centisek ilyenek.
(#) Lamprologus hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
ESP01-el próbálok AdvancedWebServer alapján megjeleníteni egy oldalt ... csak sajnos a magyar ékezetes betüket rosszul jeleníti meg, hiába állítom át a html kódrészben a karakterkészletet.

Hol lehet állítani máshol?
(#) pipi válasza Lamprologus hozzászólására (») Ápr 2, 2020 /
 
1. Kérdés mire állítod
2. kérdés milyen kódkészlet van használva a html-ben...
A kettőnek szinkronban kell lenni.
Ha az arduinó saját editorában jól látod, akkor utf8 lesz, arra állítsd
nálam a html-ben: <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
....
Bekapcsolás óta eltelt idő: <span id="x_pwron"></span><br>
Utolsó internetes óraszinkron: <span id="lntp"></span><br>
Hostname: <a id="hostn">...</a><br>
HW Azonosító: <span id="x_chipid"></span><br>
.....
az arduinóban lett szerkesztve(nem tudom a ittt a HE az oldal konvertál-e megjelenítéshez)
(#) zsoltee0001 hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Sziasztok

Szerintetek az miért van, hogy néha lecsatlakozik a routerről az ESP és csak az ESP újraindítással csatlakozik vissza (két egymástól teljesen független ESP ugyanúgy lecsatlakozott.
Ha felcsatlakozás közbe lekapcsolom a routert, majd vissza akkor viszont simán újra csatlakozik.
Tehát a visszacsatlakozással elvileg nincs gond, akkor miért van, hogy bizonyos esetekbe mégis újraindítást igényel.
Ahogy eddig feltűnt, ha pl letöltök (leterhelem a netet) akkor csinálja, de ez még nem egyértelmű.

A másik kérdésem, használt-e valaki mobilnetes routert ESP-vel? Vannak-e buktatói, ill. tudna ajánlani tipust? (nagyon pici adatmennyiségről van szó).
Üdv
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Nem lehet hogy "hibás" a kódod, bizonyos körülmények között, ha valami kommunikáció nem sikerül/késik, beragad valami hurokba/kiakad/nem ismétel, valahonnan hiányzik egy yield()
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
A két ESP-n teljesen más kód van.
Most feltöltöttem egy harmadikra egy kódot, amin semmi egyéb nincs, csak fölcsatlakozik és tudom nézni, hogy online.
(#) usane válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Milyen router? Nekem eddig nem volt ilyen problémám pedig 24/7 működik már egy ideje egy ESP8266 a hálózaton. Igaz nem közvetlen a gatewayhez csatlakozik hanem AP-n keresztül, de a gatewayen (ami a DHCP-t biztosítja) van adatforgalom.
(#) cszotyi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Sziasztok!
Nekem 8 darab ESP8266-os modulom van a hálózaton, nálam is jelentkezett ilyen probléma, hogy néha ledobta valamelyiket a router, általában naponta, de néha annyira kiakadt, hogy még a mobil sem bírt csatlakozni rá. Most a negyedik fajta routert használom, ez már elég stabilnak tűnik, több mint három hete semmilyen felakadás nem volt. A mostani router TP-LINK ARCHER C1200.
(#) zsoltee0001 válasza cszotyi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Oké, de nekem nem a routert kellett újra indítani, hanem az ESP-ket.
Nagyon ritkán, 2-3 hetente csinálja.
Elképzelhető, hogy összefüggésbe van a net leterhelésével.
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Olyan próbát is csinálhatsz, mi történik, ha a bejövő net-et lehúzod a router bemenetéről, akkor is kiakadnak-e az esp-ek.
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Tényleg, azt kipróbálom holnap.
(#) pipi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Ja, ha az esp-ek nem mennek ki az internetre, akkor nem kéne számítson
(#) nedudgi válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Az ESP tápján mekkora szűrőkondenzátor van? 330µF, vagy nagyobb a táplábon megoldhat problémákat, mert tekintélyes áramcsúcsok lépnek fel működés közben.
Az ESP a WiFi műveleteket megszakításban végzi. Ha az általad írt program ezt akadályozza, elvesztheti a fonalat.
(#) toma3757 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Szia!

Statikus vagy dinanamikus a címkiosztásod a hálózatban?
Ha az utóbbi, akkor előfordulhat, hogy a DHCP szerverrel van gond vagy éppen az új cím "kérésével".
Erre megoldás lehet, hogy átállsz statikusra, nem kell a teljes tartományt, elég egy részét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) andyka hozzászólása Ápr 10, 2020 /
 
Sziasztok
Ezzel a kóddal bibelödök már egy pár napja.
Igy csórén müködik is, ha localPort -ot valtoztatok és ha servert hozok létre ugyanarra a portra (masra mint a 8888). Lekérdezi rendesen az időt.
A probléma akkor adódik amikor statikus IP -vel hozom létre a servert, már nem kapcsolódik/ nem kap választ az NTP servertől.
Megjegyzem hogy a routerbe portolva (Port Forwarding) van az IP az új port -al.
Külömben a kütyü nagyon jól müködik mint server, csak az órát nem tudom beiktatni.
Hól van a hiba, mit kellene változtassak, hozzátegyek ?
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Talán, ha a nem működő kódod raknád be...
Az ntp lekérdezéshez semmilyen port forwarding nem szükséges a routerben, ez kimenő kapcsolat kezdeményezés.
Port forward csak a bejövő kapcsolat kezdeményezések esetén kell.
Az sem világos milyen szervert hozol létre... Miért kell átírni a működő portot...
A statikus IP-t meg lehet oldani máshogy, az esp-en maradsz dhcp-ben, a routerben a dhcp oldalon meg foglalsz/kiosztasz fix ip címet az esp mac addresséhez
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Hello, innen, meg innen inspiraltam es bejott.
Persze hogy nem kell PortForward az NTP lekérdezéshez, de mint emlitettem egy szerverről van szó amihez hozzá is kell férjek kintről

Most valahogy az évet, hónapot, napot, órát és percet nyerjem ki belöle, integerbe
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) pipi válasza andyka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Miért olyan helyről próbálsz mintát, ahol a nem működőre panaszkodnak?
Nem teszed ide a kódodat, mit vársz? Nem tudni milyen ip-t, gateway-t dns-t állítasz, nem tudni mi van a routeredben beállítva, Részemről passz. Ez kb olyan hogy rossz az autóm, megmondanád mi baja?
(#) andyka válasza pipi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Anélkül hogy tudjam milyen színü ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2020
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
A telyes kódot hiába teszem fel, már le voltam tójva hogy összevissza írom, nem lehet benne eligazodni
(#) zsoltee0001 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Azóta se csinálta, egyszer nem dobta le a net.
Közbe eszembe jutott, szüleim házánál 2 wifis kamerából az egyik ugyanezt csinálta.
Amelyik a telekomos modem routerre volt ráhangolva, ott is kb hetente újra kellett indítani a kamerát.
Áthangoltam egy wifis antennára (ami messzebb volt, gyatra rálátás) azóta tökéletes.
(#) zsoltee0001 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 10, 2020 / 1
 
Ezt már rég kérdezni akartam, hogy milyen puffert érdemes betenni, mert múltkor mértem az áramfelvételét és elégé rángatta (gagyi kábel) az egyik kísérleti példányomnak.
Akkor 470µF kell, ha jól értem.
Azt, hogy a program mennyire akadályozza, két teljesen független esp egyszerre lett offline.
Szerintem a routerrel lesz valami.
(#) zsoltee0001 válasza toma3757 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Az a wifis antenna amire kapcsolódik az esp, az statikus kiosztású, az alap modem router pedig dinamikus, ami az ipcímeket kiosztja. Ha jól emlékszem .32 .33 .34 végűek szoktak lenni az esp-k.
De nem a felcsatlakozással van gondom, hanem bizonyos körülmények között offline és utána nem is tér észhez, csak ha újra indítom az esp-t.
(#) toma3757 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Az esp-k akkor most dinamikusan kapnak címet vagy statikusan? Ebből nekem nem világos.
Értem a problémádat, és ez lazán lehet dhcp-hez köthető szerintem még mindig, legalábbis én már találkoztam hasonló jelenséggel más eszköznél.
DHCP lease time miatt lehet ha nem "elég jó" a dhcp kliens és nem megy a megújítás.
Szerintem próbáld ki, hogy statikusra állítasz legalább egyet, és ha utána is jelentkezik a hiba akkor ezt legalább kizárhatod.
(#) zsoltee0001 válasza toma3757 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Pont tegnap du. hajította le kettő esp-t is, egyidőben, meg volt terhelve a net.
Az esp-k dinamikusan kapcsolódnak a wifi antennához, még sose próbáltam statikusan.
A wifis antennához kapcsolódik még egy wifis router bridge módba, statikusan.
Érdekes módon azt nem hajította le, akkor lehet, hogy tényleg ez lesz a megoldás kulcsa?
(#) neogeo2 hozzászólása Ápr 13, 2020 /
 
Üdv Mesterek!

Egy ESP01-et próbálok programozni, de sajnos a képen látható hiba miatt nem sikerül.
A programozást most egy UNO-n keresztül próbálom végrehajtani, de egy sima CH340G USB-TTL átalakítóval is ugyan ez a hibaüzenet. A kapcsolás a mellékelt kép szerint van.
Amit eddig próbáltam még a sebességállítás (9600, 57600, 11200). Nem vezetett erdményre.

Valamit biztosan nem csinálok jól, de mi lehet az? Esetleg a modul a rossz?
Minden tippet köszönök!

A hibaüzenet szövegesen is:
Idézet:
„Arduino: 1.8.7 (Linux), Board: "Generic ESP8266 Module, 80 MHz, Flash, Disabled, All SSL ciphers (most compatible), ck, 26 MHz, 40MHz, DOUT (compatible), 512K (no SPIFFS), 2, nonos-sdk 2.2.1 (legacy), v2 Lower Memory, Disabled, None, Only Sketch, 115200"

Sketch uses 257672 bytes (51%) of program storage space. Maximum is 499696 bytes.
Global variables use 26572 bytes (32%) of dynamic memory, leaving 55348 bytes for local variables. Maximum is 81920 bytes.
esptool.py v2.6
2.6
esptool.py v2.6
Serial port /dev/ttyUSB0
Connecting....
Traceback (most recent call last):
File "/home/roland/.arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.5.2/tools/upload.py", line 25, in <module>
Chip is ESP8266EX
esptool.main(fakeargs)
Features: WiFi
File "/home/roland/.arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.5.2/tools/esptool/esptool.py", line 2670, in main
MAC: 60:01:94:18:61:2b
Uploading stub...
esp = esp.run_stub()
File "/home/roland/.arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.5.2/tools/esptool/esptool.py", line 593, in run_stub
self.mem_block(stub[field][from_offs:to_offs], seq)
File "/home/roland/.arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.5.2/tools/esptool/esptool.py", line 506, in mem_block
self.checksum(data))
File "/home/roland/.arduino15/packages/esp8266/hardware/esp8266/2.5.2/tools/esptool/esptool.py", line 364, in check_command
raise FatalError.WithResult('Failed to %s' % op_description, status_bytes)
esptool.FatalError: Failed to write to target RAM (result was 0107)
esptool.FatalError: Failed to write to target RAM (result was 0107)

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.
(#) zsoltee0001 válasza neogeo2 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Az arduino IDE program/fájl/beállítások / további alaplap kezelő URL-ek:

http://arduino.esp8266.com/stable/package_esp8266com_index.json

be van másolva?
(#) zsoltee0001 válasza toma3757 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Próbálkozok a statikus IP -vel, ezzel a példa alapján:Bővebben: Link
Odáig eljut, hogy pingelhető, a beállított IP címen, de nem megy ki a netre, pedig az átjáró biztos, hogy jó.
Következő: »»   97 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem