Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   96 / 137
(#) Bakman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
A túl nagy amplitúdó, ami az antennán keresztül érkezik a modulba, torzítást okoz a bemeneti fokozaton a modulban. Ez természetesen csak tipp, komoly műszerek nélkül esélytelen megmérni.
(#) usane válasza pipi hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Közben kiderült nem törli, csak valamit elírtam.
(#) zsoltee0001 válasza Bakman hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Lehet ellene valamit csinálni?
Repeater módba kötött kültéri wifi antenna mellett van és arra van ráhangolva.
(#) Bakman válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 13, 2020 /
 
Próbálj meg a kettő közé, vagy az ESP antennája közelébe egy darab vas lemezt rakni. Próba-szerencse alapon.
(#) PHARO hozzászólása Márc 13, 2020 /
 
Sziasztok!

Mit kell módosítani a programban, hogy ESP-01-el menjen? Mi a pontos elnevezése a kimeneteinek, amit használni kell?
GPIO0 -SDA ,
GPIO2 -SCL ,

4-5. sor:
const int SDA_PIN =
const int SDC_PIN =

Lehet, hoz ez se jó: "0x3c". Talán 0x3d a helyes?

0 és 2-re nem ír hibát (ez esetben nem működik), de a többire igen. D3-D4-el NodeMCU-n megy rendesen, de nekem ESP-01-hez kellene.
Előre is köszönöm!

  1. // Display Settings
  2. const int I2C_DISPLAY_ADDRESS = 0x3c;
  3. #if defined(ESP8266)
  4. const int SDA_PIN = GPIO0 / D5;         //  0;   // D3;     // GPIO0;
  5. const int SDC_PIN = GPIO2 / D3;            //2;   // D4;     // GPIO2;
  6. #else
  7. const int SDA_PIN = 5; //D3;
  8. const int SDC_PIN = 4; //D4;
  9. #endif
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2020
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Márc 19, 2020 /
 
Sikerült meggyógyítani az ESP01 modulokat. Kínából megjött az EEPROM, kicseréltem, bootloader indult, program feltöltve, működik!!! Szóval úgy néz ki az ESP8266 chip bírja az 5V-ot, csak az EEPROM nem ( az is csak írás közben halálozott el, amíg olvasni kellett addig simán bírta).
(#) Sly hozzászólása Márc 19, 2020 /
 
Sziasztok!Karadio-t èpitett már valaki?Èn epp ma dobtam össze egyet ès az a gond vele hogy nemigazán akar "normálisan" szóllni...ESP 8266 ès arduino mp3shield(vs1053)Nemtudom software vagy hardware hiba e...Nagyon az az èrzèsem mintha esp hiba lenne...A hibajelensèg az,hogy a stream elinditása után szinte csak összevisszaságot lehet hallani...Kisem lehet èrteni miaz ami szol...Mintha valami codec hiba lenne...Utána tisztul kicsit,de sose.lessz tökèletes..Valami ötlet?Wifi router 3 mèterre...Nem a kapcsolatban van hiba...Elmèletileg...
(#) DecebaL hozzászólása Márc 20, 2020 /
 
Sziasztok!
Utoljára 3 éve tudtam foglalkozni esp-vel, költözés majd az építkezés az egész napom kitette. Most hogy megint van időm elővettem félbehagyott dolgaimat. Az Esp-01 is, szomorúan tapasztaltam, hogy azóta nem fejlesztették az Espbasicet. Tudja valaki, hogy mi az oka? Esetleg van valami hasonló basic alapú vagy más egyszerűen használható firmware?
(#) Kékróka válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Én sem akartam elhinni hogy a BASIC zsákutca. Eleinte gyors sikerélmény, de nagyságrendekkel kevesebb példa és felhasználó. Előbb utóbb ha valamicskét is belemerülsz, a C-nél kötsz ki.
(#) jwaldha válasza DecebaL hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
(#) Tardief hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Sziasztok!

Egy éppen készülő eszközbe egy ilyen ESP modult terveztem bele. Ennek van saját oszcillátora vagy szülkséges egy külső kristályt használnom?
(#) nedudgi válasza Tardief hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
A modul működéséhez nem szükséges külső kristály.
(#) Kékróka válasza Tardief hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Bővebben: Link
Nézd meg a 16. oldalon.
(#) Tardief válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Köszönöm mind a kettőtöknek a választ.
Nem túl bőbeszédű a dokkumentációja ezeknek...
(#) pipi válasza Tardief hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Hali!
Ha éppen új cucc készül..
Lehet érdemesebb ESP32-es modulok közül válogatni, Gyorsabb, nagyobb flash/ram, két magos proci, jóval több lábkivezetés. A programozás majdnem ugyanaz, jó eséllyel átportolható akár az esp8266-os példaprogram, vagy már megcsinálta valaki, legalábbis Arduinó alól...
(#) Tardief válasza pipi hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Még készül. Akkumlátorról fog menni és nincs szükségem nagyobb számítási teljesítményre.
Ha jól láttam, akkor a fogyasztása nagyobb az ESP32-nek.
(#) usane válasza pipi hozzászólására (») Márc 24, 2020 /
 
Felesleges ágyúval verébre. Persze ha kell akkor nics mese. Egyébként a 8266 kiforrottab, bár eddig a 32-es eszközöm is megbízhatónak tűnik.
(#) usane hozzászólása Márc 26, 2020 /
 
Olyannal találkozott valaki, hogy az ESP8266 analogread közben lecsatlakozik a wifiről? Ha ezt kikommentelem akkor elérhető marad a wifin.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2020
(#) nedudgi válasza usane hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Olyat olvastam régebben, hogy valamilyen perifériás műveletek idejére érdemes kikapcsolni a WiFit. A részletekre ne emlékszem, de jobb lett az eredmény, ahol alkalmaztam. Ez magyarázhatja, hogy fejlesztők már csípőből ki/be kapcsolgatják. Évekkel ezelőtt volt, már nem jutnak eszembe a részletek.
(#) usane válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Értem, köszi. Ezzel csak az a bajom, hogy ciklusonként többször is kiolvasom az AD-t. Még ha minden loop-ban csak egyszer olvasnám is ki 80MHz-es órajelen az is nagyon gyors. Nem hiszem, hogy a WiFi követni tudná. Kiváncsi vagyok ez vajon a 32-esnén is fenn áll-e. Azt hiszem az a WiFi-t a külön magon kezeli.
(#) nedudgi válasza usane hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Fix IP esetén tudtommal sokkal gyorsabban épül fel a kapcsolat, tényleges megszakadás nem lesz. Akkor sem, ha a DHCP kiosztott, MAC címhez rendelt IP-t ad. Nem emlékszem a korlátokra, de egy AD mindenképpen belefér. Ebbe beleköphet a WiFi csatorna, router leterheltsége.
(#) usane válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Értem. Akkor majd tesztelgetem mit bír. Köszönöm.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Márc 27, 2020 /
 
Sziasztok
Szerintetek, hogy lehetne megoldani, a wifi rátanítását ne ssid és a password alapján?
(#) Lamprologus válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
pl: WiFiManager-el!
(#) kszabi hozzászólása Márc 30, 2020 /
 
Sziasztok!
Pár év után elő vettem egy modemcu v3-at. Még fut rajta a régi program.
Viszont a Win10 nem látja. Hiába tettem fel a CH340 drivert, még az eszköz kezelőben sem jelenik meg.
Mi lehet a hiba?
Köszi Szabolcs
(#) Johnycorp válasza kszabi hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Szia.

Elképzelhető, hogy csak drive probléma, és maga az eszköz fizikailag menne.
Eszközkezelőben gondolom nézted és ott nincs ismeretlen eszköz.
Ha kihúzod majd kis idő múlva visszadugod a NodeMcu-t, nem változik az eszközkezelő listája?

Esetleg ezzel vagy hasonlóval:
Bővebben: Link
(#) kszabi válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 30, 2020 /
 
Ezen már túl vagyok
Ha a CH340 driver telepítésnél nyomok egy uninstallt ez kapom:
no device is found!
A telepítés után ezt látom:
the drive is sucessfully Pre-installed in advance
Mégse jelenik meg az eszköz kezelőben, pedig a vas működik.
CP210 driverrel se megy.
(#) gyerek67 válasza kszabi hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Szia Szabi!
Lehet, hogy triviális a kérdésem: a kábeled jó?
Nálam előfordult, hogy a korábban jól működő USB kábelben eltört az egyik adat ér.
Már csak telefon töltésre jó.
Másik gépre nem próbáltad rádugni?
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
(#) kszabi válasza gyerek67 hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
De igen. Meg szivatott a kábel.
Kicseréltem és jó lett.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2020
(#) gyerek67 válasza kszabi hozzászólására (») Márc 31, 2020 /
 
Nos, mivel nálunk itthon ezek mindenfelé előfordulnak a lakásban (szerintem tenyésznek is a kis rohadékok), megjelöltem azokat, amelyek alkalmasak adatátvitelre.
Gyanú esetén a jelölést azonnal elveszti. (Szigszalag, kötegelő, bármi.)
Következő: »»   96 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem