Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelzős időzítő kapcsoló fejlesztése
Lapozás: OK   1 / 2
(#) lrogacs1 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Segítségét szeretnék kérni tőletek. A járvány elleni védekezésben nagy szerepe van az általam gyártott fertőtlenítő berendezéseknek. Hogy még felhasználóbarátabb legyen, kellene egy vezerlőpanelt fejlesztenem hozzá. Sajnos nincs rá most kapacitáson, ezért kérek segítségét. Nem kell nagy dologra gonbdolni. Ez egy időkikapcsoló áramkör lenne, amin be lehet állítani, mennyi idő után húzzon be egy relét. A beállított időt pedig számolja visszafelé a kijelzőn. Tud ebben nekem valaki segíteni? Ha igen, annak részletesebben is megírom, hogy mi lenne a projekt. Köszönöm.
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Szia,
mik lennének a részletesebb dolgok? Szerintem ha időkritikus a megvalósítás, Arduinoval meg lehetne oldani relatív gyorsan.
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2020
(#) vargaf válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Ez a kapcsolás megfelelő lenne?
Univerzális időzítő
Ilyen áramköröm van készen, megbízhatóan működik.
(#) vargham válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
Milyen jellegű ez a berendezés?
Gondolom, már forgalomban is van. Tudsz küldeni linket?
(#) kokozo válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 4, 2020 /
 
ha az idő lejárt akkor mi legyen? Újrainduljon? Mennyi ideig húzza a relét? STB..
(#) lrogacs1 hozzászólása Ápr 4, 2020 /
 
Nos ez egy ózonos fertőtlenítő berendezés. A lényege, hogy amikor bekapcsolom, akkor be lehessen állítani az időt, hogy mikor kapcsoljon ki. Eddig egy már készen kapható időzítőt építettem bele, ami 15perc-30perc-1h-2h-4h-8h lépésekben volt időzíthető és minden beállításhoz egy LED kapcsolódott. Innen lehetett tudni, hogy hova állítottam. Amikor elindítottam, egy relé behúzott és kiadta a 220v-ot berendezés többi elemének. Amikor lejárt az idő, akkor kikapcsolta. Ez így tökéletesen működik, csak szeretném egy kicsit kibővíteni, modernizálni a dolgot.

A feladat az lenne, hogy egy kis kétsoros kijelző írja ki nagyjából a következőket:

Főkapcsoló bekapcsolásával megjelenik egy "üdvölöm, kérem állítsa be az időt" szöveg

Egy gomb megnyomásával lehessen felfelé léptetni mondjuk 30 perces intervallumokban. (vagy két gomb, fel-le léptetéshez)

A kielzőn ilyenkor egy "idő: 30perc"..."idő: 8óra" kijelzés látható

Egy OKÉ gomb megnyomásával eltároljuk az időt.

Ezután megjelenik egy "Hagyja el a helyiséget!" felirat és 30 másodpercről elkezd visszaszámlálni a számláló

A 30 perc letelte után elindul a beállított időintervallum visszaszámlálása és kiadja egy relén keresztül a 220-at a gép többi alkatrészének.

A folyamat végén kiírja, hogy "vége"

Ennyi
(#) kaqkk válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Idézet:
„A folyamat végén kiírja, hogy "vége"
Hány nyelvet lehessen rajta beállítani ? Hány országba szállítasz ?
Idézet:
„A járvány elleni védekezésben nagy szerepe van az általam gyártott fertőtlenítő berendezéseknek.”
Hány darabot gyártasz egy évben ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2020
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 /
 
Ez nem egy veszélyes feladat, ha szeretnéd, megírom neked PIC-re vagy arduinora, neked csak le kell gyártanod és beégetni a kódot.
(#) kokozo válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 5, 2020 / 2
 
Tehát egy pénzért árult termék továbbfejlesztéséért ingyen szeretnél hozzájutni, azért hogy még több pénzt kaszálj? Ha felajánlasz legalább 1 db-ot ingyen egy egészségügyi intézménynek, akkor szerintem bárki meg tudja csinálni 1 perc alatt..
(#) lrogacs1 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Nem egyet ajánlottam fel. Hanem hármat a helyi kórháznak. Plusz egyet-egyet a helyi orvosi rendelőknek. Elég lesz, vagy adjak még? Előbb kérdezz, mielőtt ítélkezel vagy irigykednél. Mielőtt azt hinnéd, hogy ez óriási kasza, nagyot tévedsz. Egyébként a berendezést én magam terveztem, fejlesztettem, a mai napig egyedül gyártom és ebből tartom el, nem királyi szinten a családom. Most segítséget kértem. De látom, nem tőled kapom meg.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) lrogacs1 válasza b10up hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Köszönöm, én sem gondolom bonyolultnak, csak én nem tudom megcsinálni! De aki ért a pic programozáshoz, annak szerintem ez egy viszonylag alap feladat. Sajnos ezt az arduino dolgot csak hallottam, de ne értek hozzá semmilyen szinten. Pic-et programoztam már kb. 23 éve, amikor az még újdonság volt, de már elfelejtettem azt is. Szóval igen, a lehető legegyszerűbb módon szeretném megoldani. Hogy egyszerúen lehessen gyártani is. A segítséget pedig megköszönöm.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Arduinoval pedig egyszerűbb lehet, és ha nincs semmid PIC-ezni, néhány darab esetén jobban megéri ezt választani.
(#) vargham hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Az Arduino környezetet kihagynám. Ez biztonságkritikus alkalmazás.
Maga az AVR mikrokontroller, rendesen megírt szoftverrel jó lehet.
Amúgy az időzítőnél még korrektebb megoldás lenne a koncentráció mérése.
Szóval ha árulod, akkor biztosan van rá minősítésed is. Ebben az esetben, ha komponenst cserélsz, akkor újra kell minősíttetni. Számoltál ennek a költségével?
(#) nedudgi válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Az egész koncepciót kellene újragondolnod.
Az önálló kijelzőjű kütyü drágít a dolgon. Vezeték nélküli, például WiFi, vagy BT megoldásban kellene gondolkodnod, akkor egy mobilról, vagy PC-ről lehet vezérelni.
Nem ártana mozgásérzékelős letiltás sem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) b10up válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Idézet:
„Az önálló kijelzőjű kütyü drágít a dolgon. Vezeték nélküli, például WiFi, vagy BT megoldásban kellene gondolkodnod, akkor egy mobilról, vagy PC-ről lehet vezérelni.”


Nem kötekedés, de ez hogyan lesz olcsóbb, mint egy sima 2 soros karakteres LCD?
(#) nedudgi válasza b10up hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Egy ESP8266 egy Pic mikrokontrollerrel összemérhető áron elérhető.
Számold hozzá a doboz kialakítását, nyomógombokat.
(#) b10up válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Jogos, anyagilag talán szerezhető így némi előny. Viszont programozni kicsit több idő, megtanítani használni még több, és szerintem nagyobb hibalehetőség is. Persze ha van rá igény, lehet így is csinálni.

Ettől függetlenül a mozgásérzékelős és egyéb letiltós védelmeket támogatom, valami buzzerrel megfejelve.
(#) lrogacs1 hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Hű, jó sok konstruktív kérdés. A koncentráció mérő szenzorok nagyon drágák. Többek között ezért nem terjedt el a lakosság körében ez a fertőtlenítési módszer. Azoknak a felhasználóknak, akik ezt hivatásszerűen űzik, van kézi mérőműszere.

A wifis, bluetoothos megoldás viszonylag egyszerű, mert van hozzá készen kapható kapcsoló modul. De ahhoz appot kell fejleszteni, mert ami van hozzá, az inkább okosotthon vezérlő.
Egyébként pedig azért nem jó a wigi, mert ezek az eszközök ritkábban vannak egy helyen. Általában hozzák-viszik őket. Ha nincs wifi, akkor meg nem programozható. Az nem jó. A lényeg az egyszerűség. Minél gyorsabban, egyértelműbben beüzemelhető legyen. Ja és az is lényeg, hogy az ózon erős oxidalószer. Tehát minel kevesebb alkatrész kellene az áramkörbe. Azt is légmentesen kell zárnom.
(#) nedudgi válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
A WiFi lehet saját hálózat is, amihez mobiltelefon is csatlakozhat. Egy közönséges .html alapú vezérlés egy webprogramozáshoz értőnek ujjgyakorlat. De ha ilyen nincs kéznél, az ESP8266 Basic nyelven is programozható.
(#) lrogacs1 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Arra célzol, hogy a mobil és a vezérlő között jön létre egy "saját" wifi? Vagy a vezérlő Access Pointként is működik és úgy csatlakozik rá a telefon?
(#) nedudgi válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Pontosan. Ez akár rugalmasan változtatható a későbbiekben.
(#) lrogacs1 válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
És ezt tudják ezek az ESP8266-os modulok? Vajon mi van akkor, ha a telefon eltávolodik éls megszakad a wifi kapcsolat. Mi történik a visszaszámlálással?
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Te kintről ilyen esetben csak indítod a számlálót, az valójában az ESP-n belül történne, amit a telefon kiír, az az ESP-ből olvasná ki. Utána vagy pediodikusan ESP-ből olvasod ki a hátralévő időt, vagy kiolvasod egyszer és a telefonon is párhuzamosan futhat egy számláló.
Lényeg, hogy a beállított időpontban mindenképpen kikapcsolna.
(#) lrogacs1 válasza b10up hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Na ez tökéletesen hangzik. Azt hitte, az ESP-ben ilyet nem lehet csinálni. AZt hittem az csak egy wifi modul, amin keresztül lehet vezérelni egy relét. Nem tudtam, hogy abban is futhat a számláló. Akkor ebben szeretnék kérni segítséget

De a kijelzős projektet is folytatnom kell, mert az t nagyon fontosnak találom akkor, amikor nincs semmi más eszköz az embernél.
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
A lehetőségek száma végtelen, csak ki kell találni, pontosan mire van szükséged és az hogyan lesz biztonságos és felhasználóbarát
(#) lrogacs1 válasza b10up hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Tudsz nekem ebben segíteni?
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Az eredeti elképzeléssel igen, viszont ESP-t nem programoztam még, nekem a következő ugrás a raspberry, de az ide túlzás.
(#) lrogacs1 válasza b10up hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Kár, mert jó lenne kész elemekből építkezni. Gyorsabb és annyit gépet nem készítek, hogy érdemes legyen komolyabb mennyiséget gyártani
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Ha nem ragaszkodsz a wifi/bluetooth megoldáshoz, én továbbra is azt mondom, hogy arduinoval ez biztonságosan megépíthető és üzemeltethető, ha az ember nem csinál hülyeséget programozáskor.
(#) lrogacs1 válasza b10up hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
De akkor kell egy arduinohoz való kijelző, egy arduino vezérlő, plusz egy 220v/5v táp. Ja és egy nyák a kapcsolókkal.

Ezzel kicsit bonyolódik a cucc.
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem