Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD kijelzős időzítő kapcsoló fejlesztése
Lapozás: OK   2 / 2
(#) kaqkk válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Egy pic egy 2*16 os lcd kijelző egy relé két nyomógomb meg egy 5v os táp (akár telefon töltő is jó) ez a minimál megoldás , evvel árban az arduino + lcd vetekedhet de a relé ahhoz is kell .
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Idézet:
„De akkor kell egy arduinohoz való kijelző, egy arduino vezérlő, plusz egy 220v/5v táp. Ja és egy nyák a kapcsolókkal.”


- Mikrovezérlőnek kell arduino/PIC
Hestoreban 1695 bruttó forint 1db-os tételben az arduino nano kompatibilis panel.
PIC-hez kell még PicKit amit ha gyárit veszel, 23 ezer az új. A mikrovezérlő már kijön a feléből, de ahhoz még kell/ajánlott lehet oszcillátor, kondenzátorok, plusz panelmunka...



- Arduinora simán rámegy LCD kijelző, vagy ha nincs elég port, párszáz forint egy i2c to LCD adapter. Ilyet használok nem egyet és ugyanolyan megbízhatóan működik, mintha direktben lógna az LCD a vezérlőn.
KC-1602-BB karakteres LCD 1537 forint bruttó, a legolcsóbb kb ami háttérvilágításos, két soros és jól is olvasható. Ilyet nyúzok, hibátlan.
Opcionálisan ha kevés portos vezérlővel hajtjuk, 417 forint egy i2c lcd meghajtó hozzá.


- Tápot sehogy nem úszod meg, arduinonál annyi könnyítés van, hogy beépítetten van stab áramköre és 7-12V közti bemenővel is lehet hajtani.

-Relé is mindenképpen kell, hiszen 230V-ot fogsz vele kapcsolni.
Ez is <500 forint alatti tétel még a meghajtó FET-tel együtt is.

A kapcsolóknak/gomboknak nem muszáj nyák, vannak olyanok is, amiket csak átfúrsz az előlapon és a saját műanyag pöckei vagy csavaranya megfogja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) kaqkk válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Ezek arduino-pic kompatibils relépanelek Ez meg egy arduino
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Valoszinü, hogy olcsobban jösz ki a PIc helyett egy NANO-val. Nem kell NYAK sem mert az LCD rádughato a NANO-ra
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2020 / 1
 
(#) kaqkk válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Igen , de nem 100% csak munkában kevesebb (a nyák 10db kínából 7 dollár , a pic lehet mondjuk 16f628 600FT/db ) a többi alkatrész filléres . De az tuti hogy az arduino panellel egyszerűbb a hardver , csak össze kell tologatni . Mint látod én is arduinot linkeltem
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) Massawa válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Én a minap vettem vagy 20 NANOt, darabja kevesebb, mint 3 € , gyakorlatilag semmi más nem kell hozzá.
(#) lrogacs1 hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Akkor tulajdonképpen egyilyen kijelző kell, ami arduinohoz jó és egy ilyen arduino nano? Na, meg a gombok és a táp
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) kokozo válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 6, 2020 / 1
 
Lehet hogy egyszerűbb, de ez eladásra szánt termék lesz, pices verzió trafós táppal, omron relével (nem a kínai 100ft-os hulladékkal, amit az arduino relémodulok tartalmaznak) simán kijön 5000/db-ból még a hestoréból is. Ha meg kínából lenne minden pic16f630 250Ft/db lcd 600Ft lehet kijönne 2000 alatt.. Mellesleg több lesz belőle gyártva, ott meg már simán veri az arduinot. Nem beszélve arról hogy akár 1 panelen minden rajta van, és nem kell kábeldzsungelt csinálni. ( egy kis kábel a táphoz egy kis kábel a reléhez stb.) a programozó meg 5000 a pk3 .. Tehát már 10 db-nál érdemes végiggondolni nem hogy 100db-nál. És ha még be is vizsgálják, sokkal nagyobb az esély rá, hogy elsőre átmegy a vizsgán mint a kínai relémodul, ami nem megy át. De mindenki úgy csinálja ahogy akarja, én csak irigykedni jöttem ide..
(#) Massawa válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
A kijelzö szép, de nézz körül, mert nagyon felverték a posta árát (€3,80). Épp most mondtam le egy rendelést, mert ott is azzal jöttek, hogy duplája lesz a postaköltség, mint amit az Ali ir, de a baj az, hogy nem tudom az Alin keresztül megfizetni a magasabb portot, mert a rendszer ezt nem kinálja fel. Ezért vissza kellett mondani és most ujra probálom, de hagyni kell, hogy kiszámolják.
(#) kaqkk válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Valószínűleg igazad van , egy panelon kompakt módon az egész bizalomgerjesztőbb....
(#) vargham hozzászólása Ápr 7, 2020 / 1
 
Ha egy eladásra szánt TERMÉKET építesz, és Aliexpressen rendeled a komponenseket, akkor hogyan
- Igazolod a ROHS megfelelőséget? (Elteszed az alig olvasható, kínai nyelvű, fénymásolt papírt és reménykedsz.)
- Számolod el a beszerzési költségüket? (Szintén sajtpapír.)
- Hogyan garantálod az alkatrészek megbízhatóságát? (A legtöbb IC párára érzékeny. Egy rendes disztibútor légmentes csomagolásban, silica gel és nedvesség indikátor társaságában szállít. Aliról általában egy névjegykártyára celluxozva érkeznek az alkatrészek, görbült lábakkal. Sokszor bontott, vagy gyári selejt, amikben egy-egy funkció már nem vagy csak hibásan működik.)

Nem lehetetlen, de nehéz lesz. Van korrekt kínai beszállító, de idő megtalálni, és nem az $1 + free shipping kategóriában lesz.
(#) b10up hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Mondjuk ha nem csak pillanatnyilag működőképes, de tartós és bizalomgerjesztő rendszer kell, akkor beugrónak lehetne mondani egy easyEDA-ban megtervezett, majd legyártatott és beültetett panelt. Drágának drága (a posta része főleg, de sok panelnél már egészen jól redukálódik ), de akkor az utómunka kb annyi vele, hogy be kell kötni a tápot, relé kontaktust és 10 másodperc alatt betölteni a programot
(#) kokozo válasza b10up hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Kb 20 alkatrészből áll az egész, ebből 10 a táp. Minek kellene ehhez külföldi céget megbízni? Ennyi alkatrészt beültetni 10 perc, programozással együtt..
(#) b10up válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Idézet:
„Minek kellene ehhez külföldi céget megbízni?”

Természetesen nem muszáj külföldinek lennie.

Idézet:
„Ennyi alkatrészt beültetni 10 perc, programozással együtt..”

Hát igen, ha adottak a feltételek. De a témaindító nem tudom, milyen felszereltséggel rendelkezik és mennyi darabot szeretne, így esetleg ezen még nyerhet is időt.
(#) kokozo válasza b10up hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Én csak gondolom, mivel elektronikából él, hogy egy forrasztója azért csak akad.
Mutatok egy példát erre a rettenetesen bonyolult áramkörre, amit még mindig lehetne egyszerűsíteni..
(#) b10up válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Meggyőztél. Bár én SMD-ben gondolkodtam elsőre, a tiédet ha akarja, szovjet pisztolypákával is össze tudja varázsolni ha nagyon nincs más.

A gariszöveg feldobta a napomat
(#) kokozo válasza b10up hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Az lcd mérete majdnem hogy fix, persze vannak kisebb méretűek is, de azok már szalagkábelesek általában. Ezért felesleges smd-t használni. A trafó úgy se férne el az lcd alatt, ezért is felesleges miniatürizálni.
(#) Massawa válasza vargham hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Na sikerült összehordanod elég nagy marhaságokat - akárcsak egy piaci kofa. A félvilág ugyanott veszi a cuccokat és mindenkinek van ROHS papirja (Kinában elöbb volt, mint itt Europában kötelezö lett). Annak is megvan a modja, hogyan jutsz a kinai áruhoz ugy, hogy az megfeleljen az üzleti stb. elöirásoknak. (Nem kellene ezt összekeverni a mi majdnem egyenként vett alkatrészeinkkel).
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) lrogacs1 válasza vargham hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Szeretem, amikor így kiosztanak! Nos.: 1. én tesztelésre linkeltem be azokat az alkatérszeket.
2. Lehet, hogy te sajtpapírt számolsz el költségként (vagy inkább magánszemélyként próbálkozol 20EUR alatt tartani rendeléskor a vételárat papíron), de én hivatalosan, cégként vásárolok nagyobb mennyiségben alkatrészeket kínai gyártóktól már vagy 10 éve. Vámolom, ÁFA-t fizetek rá. MInden pénzforgalom számlán történik, így nehéz ezzel okoskodni.
3. A Rohs megfelelőséget a gyártóm igazolja. Nincs okom kételkedni. Nem egy garázsban gyártják a cuccokat 10 éves gyerekek.

Szóval kicsit tegyük már félre ezt az "én jobban tudok mindent és ezt bele is mondom a képedbe, ha akarod, ha nem" mentalistást egy kicsit. Köszönöm.

A legjobb, hogy ahogy nézem, pont az ilyen, egyáltalán nem építő jellegű kommentek kapnak csak lájkot. Mi fáj, mondjátok?
(#) lrogacs1 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Köszönöm. Igen, én is úgy gondolom, hogy össze lehet ezt hozni a kijelző mögött, SMD alkatrészekkel is. AZ lenne a legjobb. Természetesen van pákám. Nem csak hagyományaos, hanem forró levegős is SMD forrasztáshoz. Szóval megoldható minden.

Most elkezdek kicsit ismerkedni a FlowCode 8 programmal. Azzal meg tudom vajon tervezni, amit szeretnék?
(#) b10up válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Akkor gondolom ha van SMD állomás, a nyákgyártás sem ismeretlen terep számodra. Így azért egyszerűbben lehet kísérletezni is.
(#) lrogacs1 válasza b10up hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Persze, hogy nem. Csak próbálnám minél egyszerűbben megoldani, nehogy egy kijelző építése legyen a legidőigényesebb az egész gépben. Mert akkor nem éri meg.
(#) Massawa válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 7, 2020 / 1
 
Számold ki mennyit tudsz rá szánni. Manapság egyre több cég vállalja komplett kivitelezést ( NYAKot és beültetést - neked még az alkatrészeket sem kell beszerezned). Ha kell segitség küldj egy privat üzenetet, tudok néhány kapcsolatot, ahol talán elvállalják itt Europában részben vagy egészen a kivitelezést. Kinában biztosan.
(#) kaqkk válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 1
 
A nyákot ugyanúgy meg tudod rendelni kínából JLCPCB-től és 2 dollár 10 db 10*10cm alatti nyák (5 dollár a+szállítás)
Idézet:
„Most elkezdek kicsit ismerkedni a FlowCode 8 programmal. Azzal meg tudom vajon tervezni, amit szeretnék?”

Avval meg tudod csinálni ,de lehet hogy az ismerkedés tovább fog tartani mint a program megírása
A hozzászólás módosítva: Ápr 8, 2020
(#) kokozo válasza lrogacs1 hozzászólására (») Ápr 8, 2020 / 1
 
Én flowcode-ból az 5-öst ajánlom, mert egyszerűbb kezelni, és amire most kell bőven tudja. Nem beszélve arról hogy kisebb kódot csinál, így ugyanabba a picbe jobb program írható.
(#) vargham hozzászólása Ápr 8, 2020 /
 
Nem tudhatom, hogy az itt hozzászólóknak mi a háttere. Senkit sem néztem hülyének, csak felhívtam a figyelmet a kínai beszerzés problémáira. Azt kérem, hogy engem se nézzetek hülyének. Saját tapasztalatok alapján írtam a fentebbieket. Hét éve dolgozom egy cégnél, ahol egészségügyi termékek fejlesztésével és gyártásával foglalkozunk. Van kínai forrásunk, és gyártópartnerünk is. Megbízhatóak. De idő volt eljutni idáig, mire kiválogattuk őket. Találkoztunk borzasztóan silány alkatrészekkel. Olyannal is, hogy mást küldtek mintának, és mást szállítottak... Ahogy előfordultak gondok a papírokkal is.
(#) proba válasza b10up hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Hogy nagyobb legyen a választék ESP-hez is lehet kijelzőt, és relét illeszteni. Ezt a minimális szoftver tudást is bőven elviseli. Amit nem tudok mennyivel megbízhatóbb egy PIC ( azok egy része már mégiscsak 20-30 éve bizonyított ) Az esp-nél ez még csak most kezdődik. Amúgy a Wifi tényleg nem annyira fontos, főleg idősebb embereknél. Minimálisan egy / két enkóder, az idő beállításhoz, és egy gomb az idításhoz, jól kezelhető.
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem