Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   191 / 250
(#) nedudgi válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Készleten volt a monitor?
(#) nedudgi válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Nem biztos, hogy a Posta a hunyó. A NAV ugyanúgy akadályozhatja. Ha a nyomkövetésnél azt látod, hogy vámkezelve, akkor talán a Posta a hunyó.
Egyébként javaslom, hogy emilben keresd meg a Posta ügyfélszolgálatot. Kicsivel talán lassabb, de részletesebb választ kapsz.
(#) bbb válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Hogy higgadtan tudjak velük értekezni, a honlapon lévő zűrlapot használtam inkább. Kíváncsi vagyok mennyi nap lesz a válasz és mennyi idő lesz, míg elmozdul a "Nemzetközi Posta Kicserélő Központból".
(#) attika válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Én egy percig sem idegesítem magam, mindent úgy rendelek meg(ha egyáltalán rendelek), hogy vagy meg jön vagy nem.
Ha nem jön meg akkor visszakérem a pénzemet.
Megértem a mostani helyzetet, a járvány előtt is voltak ilyenek és most a járvány alatt is vannak.

Gondolom nem életmentő cuccot rendeltél.
Sőt azt vettem észre, hogy az eladók is teljesen máshogy állnak most hozzá, ha nem kapom meg a csomagomat elég csak egy levél és nincs több kérdése, minden kérésem nélkül elindítja a refundot.
(#) bbb válasza attika hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Én se idegeskedek, csak furcsáltam, hogy hetekig áll náluk anélkül, hogy frissülne.
De mit nem hoz a panaszkodás, néhány perce megérkezett, holott még mindig a nyomkövetés szerint ugyan ott pihen
(#) mraulajos válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Hali!
Idézet:
„De mit nem hoz a panaszkodás, néhány perce megérkezett, holott még mindig a nyomkövetés szerint ugyan ott pihen”
Az a nyomkövetés nagyon bizonytalan. Nekem már azt is megadta egyszer, hogy a csomag kézbesítve, tőlem 200 km-re lévő postahivatalba. (rendeléstől számított egy hét múlva) Be mentem a helyi postára panaszt tenni. Azt mondták, nyugodtan várjak, meg fogom kapni a csomagot. Elő fordul, hogy több csomag/küldemény, ugyan azt a posta/követési számot kapja. Meg is kaptam, a szokott időre, és a postaszám ugyan az volt mint előzőleg. Hát, - ez már csak ilyen.
(#) Massawa válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Amikor rákattintottam azt mondta a rendszer, hogy több mint 10 van raktáron... ( azota is azt mondja, hogy raktáron van 2-4 nap a szállitás, most nem mond számot.
De ez már a 3. hely ahol várok. Az Amazonnál már 10 napja ( ott is azt irja, hogy raktárrol jön). A másik két bolt helyi (10-20 km-es környéken)
A hozzászólás módosítva: Ápr 6, 2020
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Szerencsére az Amazon, csak akkor huzza le a pénzt, ha elindul az áru.
(#) bbb válasza mraulajos hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Idézet:
„Elő fordul, hogy több csomag/küldemény, ugyan azt a posta/követési számot kapja.”
Igen, ilyenkor a zsákra teszik a számot és odáig tudod követni, míg a zsákot nem bontják ki. Ez a filléres dolgokra jellemző, s ilyenkor felismerhető az azonosítóból is. Jelen esetben viszont holland nyomkövetési szám volt rajta, s egyedi, mégis elfelejtették frissíteni.
Na igen, ha egyszer a postánál nem úgy "racionalizálnának", hogy az emberek bérén faragnak és az embereket rugdossák olyan munkaidőkbe / munkakörökbe, amitől inkább maguk mondanak fel, hanem tényleg értelmesen változtatnának, akkor akár még működhetne is. Sebaj, ezt a csomagot megkaptam, most béke van.
(#) tursaba hozzászólása Ápr 6, 2020 /
 
Sziasztok! A Paypal számlámra bankszámláról utaltam pénzt, de másfél hét után sem látszik a Paypal számlán, hogy feltöltődött.
Az utalás elment és korrekt adatokkal a bankból.
A COVID miatt késhet ? Jártatok így mostanában ?
Köszönettel.
(#) antikzsolt válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 6, 2020 /
 
Még régebben utaltam. De akkor is 2-3 munkanap után rajt volt. Max5 nap. De már rég nem utaltam. Felesleges macera stb.
(#) tursaba válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Köszönöm. Ezelőtt nekem is ennyi volt. (COVID előtt)
Kis összeggel még egy utalást kipróbálok.
(#) antikzsolt válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Akkor ott valami hiba van. Érdeklőd meg a bankodnál hogy mi történt. Vagy ha van netbank a státuszt ellenőrizd.
(#) lelkes amatőr hozzászólása Ápr 7, 2020 /
 
Sziasztok,

Ismeri valaki EZT az oldalt, lehet innen rendelni kockázat nélkül?
(#) nedudgi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Régen sokat vásároltam tőlük, akkor nem volt gond. Valószínűleg ma is csak a járvány lehet a veszély.
A hozzászólás módosítva: Ápr 7, 2020
(#) Massawa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Most nem mert a két kedves posta beszüntette a nemzetközi forgalmat, de amugy nincs velük gond.
(#) lelkes amatőr válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 7, 2020 /
 
Elvileg saját futárjuk van, pesti átvételi ponttal. Ezek szerint a posta ki van iktatva a láncból?
Nedudgi-ra hallgatva akkor nyugodtan rendelhetek tőlük.
Köszönöm a választ mindkettőtöknek.
(#) tursaba válasza antikzsolt hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Szia ! Ellenőriztem, mielőtt írtam. A státusz, adatok, utalási cél, utalás teljesítés dátum, személyes azonosítóm, minden jó.
A Paypaltól válasz, levélautomatától érkezik csak, hogy nézzem meg a tipikus válaszokat.
Ilyen panasz a tipikus reklamálásokban nincs, hogy a 2 hete elutalt pénz nem látszik a Paypal számlán. !
(#) tursaba válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Írtam a banknak, hogy hozzájuk nem ért az átutalás, vagy a Paypal nem akarja látni a számlámat ?
1 kis összeget próbaként utaltam és 2 nap múlva látta a Paypal.
Az előző kallódik valamerre.
(#) Doky586 válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Szerintem elgépelted a számot, és most valaki csodálkozik hogy vajon ki és miért küldött a pp számlájára pénzt..
(#) Bakman válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Elméletileg egy számot nem lehet elgépelni, a teljes számsor tartalmaz ellenörző összeget is.
(#) Doky586 válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Idézet:
„egy számot nem lehet elgépelni”
Tehát ez az emberi tökéletesség..

Akár van benne ellenörzés (akár 3db számot is elgépelhet?) akár nincs a kérdező ugyanazt fogja tapasztalni. Legfeljebb nem csökken a banki egyenlege..
(#) morgo válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 10, 2020 /
 
Ráadásul a bank oldalán vissza lehet ellenőrizni, hogy mikor mennyit milyen számlára utaltam, és teljesült-e a tranzakció.
(#) tursaba válasza Doky586 hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Nem gépeltem el, de nem is tudnám a pp számlaszámot. A két átutalást ( nem sikeres és sikeres) az első volt, hogy összehasonlítottam, illetve ellenőriztem, mielőtt ide írtam. Egyformák és hibátlanok. A személyes azonosítóm is. Most várom a bank kivizsgálását.
(#) Massawa válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Megint növelted Asselborn GDP-jét.....
(#) tursaba válasza Massawa hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Az meg kicsoda ? Bemutatnád ? Nem ismerősöm, sem szponzoráltam. Remélem a bank kideríti ünnepek után hová sikkadt el a lé .......... ????
(#) Massawa válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Mit gondolsz miböl él Europában a legjobban az a városállam ahova a pénzt küldted?

A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2020
(#) Bakman válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Idézet:
„Most várom a bank kivizsgálását.”
Kb. hat - nyolc hét minden ilyen és ehhez hasonló eset.
(#) tursaba hozzászólása Ápr 15, 2020 /
 
Sziasztok !
Szeretném megkérdezni tőletek, hogy az eBay Money Back Guarantee a rendelési ( kifizetési) időponttól számítva x napig élhetek vele, vagy az ebay az eladóval kötött megállapodásától függ?
A megérkezés dátumára mostanában eléggé hosszú időket adnak meg, pl.: III.27- i rendelésre IV. 16- VI.2-őt. Nálatok is ilyen hosszú a mostanában megadott szállítási idő?
(#) niedziela válasza tursaba hozzászólására (») Ápr 15, 2020 /
 
Nyilván ha te azt látod, akkor más is azt látja, hiszen nem személyreszabott a szállítási idő.
Ha letelt aszállítási idő 60 nap van elvileg, de érdemes egyszerre jelezni az eladó felé, hogy nem érkezett meg, ekkor ő azt mondja, hogy várj még egy kicsit, akkor vársz egy hetet, ha nem jön meg akkor nyitasz egy case-t és visszakéred a pénzt. Azt, hogy küld egy másikat azt ne fogadd el.
Következő: »»   191 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem