Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus előtét fénycsőhöz
A téma hozzászólásai áthelyezésre kerültek ide » Elektronikus előtét fénycsőhöz
Lapozás: OK   13 / 13
(#) pipi válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Ilyesmi rémlik, csak kapcsolás kéne, ha nem túl bonyolult...
Köszi
(#) Janszi válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Skori szaktárs csinált ilyesmit úgy emlékszem,és nem volt bonyolult.
(#) pucuka válasza pipi hozzászólására (») Márc 25, 2020 / 1
 
Elég nagy kis légréses fazékvasra tekersz 0,3 - 0.4 .es drótból 5, és 10 - 20 menetet, 5 a bázis,10 a kollektor, valamint 150 - 300 menetet 0,1 drótból nagyfesznek. Tranzisztor akkora, ami elbírja a cső teljesítményét. Ha lehet minél nagyobb fT -jűt, mert különben melegedni fog.
A kulcs a blocking oszcillátor.
Ha nagyobb teljesítményű a cső, 15 - 36 W, akkor lehet ellenütemű inverter fog kelleni.
(#) pipi válasza pucuka hozzászólására (») Márc 25, 2020 /
 
Köszi mindkettőtöknek, elmélkedek, és megnézem skori oldalát is
(#) Lacika99 hozzászólása Ápr 9, 2020 /
 
Üdvözletem mindenkinek!
Adott ez a probléma, amit, úgy néz ki, hogy a "szakboltokban" dolgozó "szakembereket" nem érdekli! Ehy elektrónikus előtétet keresek, immár hetek óta. Ez az előtét, egy germicid lámpás szerkezetet hivatott működtetni. Még soha nem volt beüzemelve ez a szerkezet, Így az első beindítási kísérletnél már kiderült, hogy nem működik. Nyugdíjas vill.mérnök megállapította, hogy az előtét nem jó. Hiszek neki! Cserélném, de nem találok sem itthon, sem az EU-ban heleyettesítőt. Abban bízom, hogy itt valaki tud segíteni. Köszönöm!

előtét.png
    
(#) user1914 válasza Lacika99 hozzászólására (») Ápr 9, 2020 /
 
Hi!
Meg kell akkor javítani, lehet gyorsabb. De a kép jó elmosódott.
Hány wattos?
Üdv. M.
(#) asti hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Sziasztok,
Úton van egy ~100-200W-os ballaszt erős UV-C csőhöz.
Mivel lehetne szimulálni egy ilyen csövet, értem ez alatt hogy mivel tudnám helyettesíteni hogy a
ballaszt működjön de ne kelljen az uv-c csővet használnom?
Mivel korlátozott a cső élettartama, meg semmi kedvem bedobozolni meg beöltözni amíg a tesztelés folyik ezért keresek megoldást arra hogy a ballaszt előtt lévő invertert meg a ballasztokat is le tudjam tesztelni a csövek nélkül.
Köszi
(#) didyman válasza asti hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Ellenállással, amit az égési feszültségből és üzemi áramból számolsz ki. Ha melegkatódos a történet, akkor lehet, hogy azokat is szimulálni kell. De így, hogy ilyen sokat írtál arról az előtétről, csőről, nem könnyű megoldani. Ennyire őskínai, hogy tesztelni kell beépítés előtt? Annyira azért nem rossz egy cső élettartama, hogy ilyen tesztelési célokra ne fogj be egyet-hacsak nem ezres darabszámokat tesztelsz egy héten, akár használtat. Behúzod egy bergmancsőbe vagy kábelcsatornába (nem tudom, milyen alakja van), amin vágsz valahol ablakot, oda vastagabb üveglapot, vagy sok réteg fóliát raksz és nem kell beöltöznöd sem.
(#) asti válasza didyman hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Igazad van, lehet túlreagáltam a dolgot Be lesz dobozolva, csak amíg nem érkeznek meg az uv-c csövek addig gondoltam valamivel helyettesíteném hogy az invertert is tesztelhessem addig is. Elvileg ezekre a csövekre 13-16e üzemórát írnak, a ki-be kapcsolási ciklust próbálnám minimalizálni, de túlliuhegtem a dolgot
(#) bubuszoft válasza Rumcájsz hozzászólására (») Júl 3, 2020 /
 
Van nyákrajzod erről? Utánépíteném
(#) dzseno90 hozzászólása Nov 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Elektronikus előtét cseréjekor milyen paraméterket kell figyelembe venni, hogy az új előtéttel a neon cső vagy led cső szintén tudjon működni?
Köszönöm!
(#) kadarist válasza dzseno90 hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Szia! A feszültséget és teljesítményt (watt) kell egyeztetni.
(#) uniman válasza dzseno90 hozzászólására (») Nov 8, 2021 / 1
 
"neon cső...led cső"
Fénycső a helyes megnevezés, a neon az valami más...
De a "neoncső"-LED fénycsövekhez meg nem kell semmilyen előtét.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) dzseno90 válasza uniman hozzászólására (») Nov 13, 2021 /
 
Hello! Ha LED fénycsövet szeretnék használni alőtét nélkül, akkor hogy módosul a bekötés?
(#) Kastler válasza dzseno90 hozzászólására (») Nov 13, 2021 / 1
 
Led fénycső egyik vége (jelőlve) fázis nulla, másik vége rövidzár. (az esetek 99%-ában, de találkoztam olyannal aminél az egyik vége fázis volt a másik vége nulla.) Érdemes az eredeti fénycső kapcsoláshoz hasonlóan bekötni, mintha az előtétet és a gyujtót rövidrezártad volna. Így mindegy hogy teszed bele a led csövet.
(#) VIM hozzászólása Márc 10, 2023 /
 
Sziasztok! Egy kis eligazítást szeretnék kérni előtét ügyben. Van egy 14 wattos előtétes armatúrám amihez 13 wattos csövet sikerült vennem. Nem gondoltam, hogy ekkora a hosszméret különbség. A kérdés az volna, hogy átszerelhetem e a 13 wattos méretre a foglalatot, elviseli e az 1 watt többletet a cső?
(#) pipi válasza VIM hozzászólására (») Márc 10, 2023 /
 
elviseli
(#) grivers hozzászólása Vas, 10:39 /
 
Üdv olyan problémám lenne hogy adott egy akvárium fedél 2x30w van benne 1db tld 30/54w philips fehér + 1db tropical de luxe special plant light fur aquarien 30w pirosas fényű cső a fojtó az gyári 2db VS 30.330 30w, az lenne a gondom hogy annyira melegedig a folytó hogy megolvadnak mellette a kábelek eddig 2x ujralett kábelezve az egész, nos a lényeg hogy normális hogy ennyire melegedik? Vagy lehet e valamit csinálni hogy ne melegedjen?
(#) ferci válasza grivers hozzászólására (») Vas, 11:04 /
 
Szia!
Ha mechanikusan megoldható, "élben" fújasd meg 2 ventivel, a fojtók felett, kis terelőlemezzel kombinálva. A direkt hűtés sokszor nagyot változtat.
A kábelek és a fojtók közé pedig tegyél be valami hőálló csíkot, pl. vékony csupasz nyáklemez vagy hasonló.
Fényképek nélkül nehéz ötletelni.
(#) proba válasza grivers hozzászólására (») Vas, 12:45 /
 
Szerintem a folytónak nem az a dolga hogy melegedjen. Ha kettő van benne, azok egyformán melegszenek? Ha nem, a melegebbet cserélném...
(#) grivers válasza ferci hozzászólására (») Vas, 13:54 /
 
Itt a kép a folytó mellett épp anyí hely van hogy kissé szorosan elmegy a kábel 2oldalt, így mellé semit nem tudok berakni. Az az alumínium keret megy gyárilag van rajta szerintem.
(#) grivers válasza proba hozzászólására (») Vas, 13:55 /
 
Egyforma meleg mind2. De van ithol jópár másik folytóm de azok nagyobb teljesítményűek 36, 40, stb....
A hozzászólás módosítva: Vas, 14:03
(#) ferci válasza grivers hozzászólására (») Vas, 15:13 /
 
Akkor föléjük kell tenni a belső sarkoknál és rájuk fújni a levegőt, az a leghatásosabb.. aztán elmegy a meleg levegő kifelé, amerre lát.
Nagyobb wattos fojtót nehogy odategyél, mert a csöveid tönkremennek.
A hozzászólás módosítva: Vas, 15:14
(#) grivers válasza ferci hozzászólására (») Vas, 17:02 /
 
A problémát orvosolva nem épp esztétikus de megfelel, kapott egy LED szalag vezérlőt meg egy ventilátort+ alu trepniböl vágtam egy nem túl szép de a célnak megfelelö tetőt, és így keresztül fújja a levegőt az egészen, egész jó nem nagyon érezni hogy melegedik legalábbis nem fog megolvadni a kábel(remélem) meg ami van a fojtón alu burkolat az kapot hűtő pasztát.
(#) Tomi111 válasza grivers hozzászólására (») Vas, 20:34 /
 
Szia! Vegyél egy ilyet:
Osram Quicktronic fit T5/T8 QT-FIT 5/8 2×18-39
1 db kell a két csőhöz( csak kettővel üzemel). Semmi meleg nem lesz, kevesebbet fogyaszt és a csöveid élettartama is megnő.
Azok a hagyományos fojtók melegednek. Már egy óra működés után is forrók!
A hozzászólás módosítva: Vas, 20:37
Következő: »»   13 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem