Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kenyérsütőgép
 
Témaindító: morfondi, idő: Máj 31, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 14
(#) Inhouse válasza tiktaki hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Jól raktad össze? Jól van rajta a szíj? Az előzőnek nem tekerte magára a kirojtolódott szálait?
(#) tiktaki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
A mechanikus dolgokat ellenőriztem. Minden ok.Tovább megyek, minden 1:20 -nál hosszabb program rendben elindul és fut, majd 1:20 -nál következik a már leírt zavar. Az 1:20 -nál rövidebb programok már zavarral "indulnak".
(#) reloop válasza tiktaki hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Akkor használd a hosszú programokkal! Meglátod merre alakul.
(#) tiktaki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Lehet, hogy nem voltam egyértelmű. A pl.3:50 -es progam rendben elindul és fut 1:20-ig, aztán jön a jelzett hiba. A pl. 0:58 -as program a hibával "indul".
(#) reloop válasza tiktaki hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Ez úgy értendő, hogy 1:20-nál indítja a motort ha kell, ha nem?
Sajnos a vezérlőprogram meghibásodására nem ismerek javítási lehetőséget.
(#) tiktaki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Egészen pontosan, ha hosszabb program fut, akkor 1:20-nál, ha valamelyik 1:20-nál rövidebb programot indítanék, akkor azonnal a jelzett hiba jelentkezik.
(#) mindenes válasza tiktaki hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Szia ! Jó volna tudni hogy milyen munkafázist kellene hogy végezzen ilyenkor a gép. Ha ezt tudjuk akkor pontosabban lehet következtetni a hiba okozójára, helyére. Lehet hogy a motornak ehhez most semmi köze. Mikor elinditod ugye kezdi a dagasztással, stb., a sütés csak később fog következni. Nekem nincs kenyérsütőgépem, 1-2 javítottam már de a sütési programokat sohasem tanulmányoztam behatóbban.
A hozzászólás módosítva: Ápr 25, 2020
(#) mindenes válasza mindenes hozzászólására (») Ápr 25, 2020 /
 
Van a gépben egy 4u hasáb alakú kondenzátor. Ezt reloop is jelezte, ezzel mi a helyzet?
(#) reloop válasza tiktaki hozzászólására (») Ápr 25, 2020 / 1
 
Értelmetlen a motor indítása 1:20-nál, ezt olvasom ki a leírásából.
Kivenném a vezérlőpanelt és ellenőrizném a tápszűrő kondikat, hátha csak ilyen egyszerű hibája van.
(#) tiktaki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szép napot! Kivettem a panelt, ha jól mértem egyik kondi (4 db) sem zárlatos. Köszönöm a táblázatot. Amit még tapasztaltam, az 1:30-as dagasztó programrendben elindult, majd 1:14 körül átment a korábban jelzett akadozva, zúgó hibás üzemmódba.Közben elfeledkeztem róla,de kb. 10 perc múlva a hibás üzemmódban újra indult. Most már figyeltem,és kihúztam a hálózatból. A kapcsolóra nem reagált.
(#) reloop válasza tiktaki hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Az eddigi információból az szűrhető le, hogy a vezérlő program meghibásodott. Erre sajnos nem ismerek javítási eljárást.
(#) tiktaki válasza reloop hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Köszönöm! A vezérlőpanel egyáltalán valahol kapható, ha igen vajh. mennyiért? Szabad-e foglalkozni vele? Nemes egyszerűséggel kuka?!
(#) gaalandr válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Sziasztok,

Végül a szíjat, a relét, és a motorba épített hőbíztosítékot kellett cserélni. A motorhoz rendeltem üvegszövet csövet és zsineget. Összerakásnál egy kolléga tanácsára nagyon figyeltem, hogy ne szoruljon a motor. A négy csavarral lehetett befolyásolni ezt. A szíjat rátéve először nehezen ment, de állítottam kicsit a motor pozícióján és a szíjat szilikonzsírral megkentem. Utána sokkal könnyebben forgott.
Két kenyeret sütöttünk vele, már csak a receptet kell kitapasztalni.

Köszönöm mindenkinek a segítséget! Rengeteget tanultam, nagyon jó érzés, hogy sikerült megjavítani és nem kellett kidobni az egészet.
(#) uniman válasza gaalandr hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
A szíjat zsírral megkenni !? Biztos jó ötlet ez?
(#) gaalandr válasza uniman hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Bordásszíj, csúszni nem fog.

A kenés után sokkal könyebben lehetett kézzel hajtani.
A zsír pedig szilikonzsír.
(#) uniman válasza gaalandr hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
"Bordásszíj"...az van kétféle. De ilyet gyárilag sem zsíroznak...a későbbiekben ráragadhat mindenféle kosz, ami nem tesz jót neki.
(#) kékestv hozzászólása Szept 3, 2020 /
 
Üdv. mindenkinek.
SilverCrest SBB 850 E1 Kenyérsütő gép nem fűt!
Ez a készülék egyik program résznél sem indítja el a fűtést. Mérések alapján kiderült,hogy a vezérlő panelen lévő ic-ből,nem jön ki a meghajtó jel.
Az IC-t beazonosítani nem tudtam. Gondolom valami PIC vagy mikrovezérlő lehet. A rá írt adatok: Gyártó:CHK Tipus: HEA1619. Ki találkozott már ilyen IC vel. Egyáltalán,lehet e újra programozni.
üdv.

HEA 1619.jpg
    
(#) Inhouse válasza kékestv hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Nem igazán gyakori, hogy egy kenyérsütőben levő PIC-nek pont az a lába megy tönkre, ami a fűtést kapcsolná. Fűtőszál jó? Hőkioldó(k)? A relé, ami kapcsolja átad? Behúz? Már több alkalommal volt itt olyan hiba, hogy a relé behúzó tekercse szakad meg.
(#) kékestv válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Üdv. Már mondtam a szkópon látni,hogy nem jön ki jel az IC-ből. Visszakövettem a relé meghajtó áramkörét és ráadásul a steckeren(pont ahol van a relé megh.) van is egy jelölés,(H) az az heating.
(#) Inhouse válasza kékestv hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Szkópot nem mondtál, az olyan ágyúval verébre egy kenyérsütőben.
(#) reloop válasza kékestv hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Szia! Kéne lenni valahol egy hőérzékelőnek, példa.
Ha ez hibás, vagy szakadt a vezetéke, a vezérlés nem engedélyezi a fűtést.
(#) Iszkakof István válasza reloop hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Ez a táblázat nekem is nagyon jól jött. Ugyanebben a sorrendben van az én kenyérsütőmön is a lehetőségek. Az adagolást, hogy miből mennyi kell, azt is ha feltennéd, nagyon nagy örömet szereznél vele.

Vezérlő.jpg
    
(#) vargaf válasza Iszkakof István hozzászólására (») Szept 16, 2020 /
 
Néhány recept.

10_11.pdf
    
(#) reloop válasza Iszkakof István hozzászólására (») Szept 16, 2020 / 1
 
Ezen a linken kenyérsütőgép használati útmutatók vannak, bennük receptekkel és tanácsokkal min kell korrigálni, ha nem a kívánt eredményt kapjuk. Egy adott géphez még a saját leírás alapján is 2-3 lépésben szoktam igazítani a hozzávalókat, mivel a nyersanyag is befolyásoló tényező, tehát ne várj azonnali sikert.
A pontos mérés és a bevált recept dokumentálása a jó kenyér/kalács titka!
(#) Inhouse válasza kékestv hozzászólására (») Szept 17, 2020 /
 
Szia!

Ráleltél a megoldásra?
(#) sondi hozzászólása Nov 28, 2020 /
 
Üdvözlök mindenkit a fórumon !
Egy kis segítséget szeretnék kérni kenyérsütőgéppel kapcsolatban.
(Gondolom ez mindenkit meglepett! )
Ékszíjat cseréltem egy Solingmeyer gépen, evvel semmi baj sem volt, de összeszereléskor észrevettem, hogy közben sikerült letörnöm egy alkatrészt. Megpróbálok feltenni egy képet róla Az a kérdésem, hogy mi ez és vissza lehet ezt forrasztani valahogy?A mellékelt kép bal alsó szélén lévő fekete kerek alkatrészről van szó.( a képet ebből a fórumból másoltam egy 2015 -ös hozzászólásból-elnézést, ha ez sért valakit. ) A pontos helyzetét sem tudom, hogyan volt eredetileg . Egy + és - jel van rajta Ha valaki rám szán némi időt, hogy elmagyarázza, Azt nagyon megköszönöm!
Üdv

DSCF8013.JPG
    
(#) Inhouse válasza sondi hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Ez egy csipogó, anélkül még valószínűleg működik.
Azt, hogy vissza lehet-e forrasztani valahogy nehéz megmondani innen, amikor nem raktál fel képet az állapotáról. Sajnos elég sérülékenyek, ha egyszer szétjött, lehet, hogy nem fog rendesen szólni már. Mérd meg, 15ohm körül volt, amiket eddig láttam.
(#) sondi válasza Inhouse hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Köszönöm szépen!
Én is valami akkura gondoltam magamtól de abszolút nem értek hozzá.(máshoz sem)
Ilyet lehet vásárolni? De ha nélküle is fog működni, tökéletes lesz
Ha kipróbáltam megírom a választ.
Köszönöm Inhouse!
(#) gerenk válasza sondi hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Szia!
Sima piezo hangszóró lehet kapni hasonlót elektronikai boltokban. Jelzésre szolgál amikor kéri keverés közben a magokat esetleg lehet még más jelzés is. Ha nem tört szét a háza akkor vissza is forrasztható. Egy kerámia sárgaréz lemez korongra felvitt kerámia és arra gőzölt ezüst réteg. Tulajdonképpen egy piezo kerámia kondenzátor. A műanyag ház mint tartó és hangképző szerkezet funkcionál valamint biztosítja a lapkával az elektromos érintkezést.
(#) fecameca válasza sondi hozzászólására (») Nov 28, 2020 /
 
Attól függ, mije tört le, talán még vissza is forrasztható. Amúgy egy kávé áránál kevesebbért is kapható csak a boltba kell menni érte: Bővebben: Link
Következő: »»   11 / 14
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem