Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fénycső
 
Témaindító: ricsi, idő: Jan 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   30 / 30
(#) Tomi111 válasza Zole hozzászólására (») Ápr 16, 2020 / 1
 
Szia!
Kerestem egy régi könyvem, abban volt táblázat, igaz még T12-es csőre, de kb. T8-ra is igaz. Nem találom, de a wikin találtam egy táblázatot. Csatoltam. Kb jó lehet a táblázatban lévő érték, mert úgy rémlett régről, hogy a cső (T12, T8) égési feszültsége (V) nagyon durván a cső hossza centiméterben.
U.i.: ezek az értékek hagyományos fojtótekercses (50Hz)működés esetén érvényesek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2020
(#) Zole válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 16, 2020 /
 
Köszönöm szépen. Akkor ez igaz a T8 40, 36, 32 Wattos fénycsövekre. A 32 Wattos fénycsö csereszabatos.
(#) Laci66 hozzászólása Ápr 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Bocs hogy nem nézelődtem az előző hozzászólások között (lehet hogy találtam volna választ), de most nincs időm. Az előbb az "aprót" néztem és valaki 33W-os fénycsövet árul.
Nekem is van pár db, de előtétem csak 20W-os és 40W-os van.
Gondolom a 20-ast túlterhelné, de a 40-essel működtethető-e a 33-as cső?
Előre is kösz a választ!
(#) didyman válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
A 4-13 W közöttiek T5-ös csövek, de amúgy jó a táblázat. A T8-asok feszültsége kb. 10 %-kal alatta lesz.
(#) didyman válasza Zole hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
A 40 W-os T8 és a 32 W-os nem szabványos, nem csereszabatos.
(#) didyman válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 / 1
 
Az is valami nem szabványos lesz. Felejtsük el a teljesítményt fénycsöveknél, az üzemi áramerősségük a legfontosabb adatuk. Az, hogy egy nem szabványos, ismeretlen áramerősségű 33 W-os csővel a 20 vagy a 40 W-os előtét megfelelő párosítást fog adni, így nem eldönthető, csak méréssel.
(#) uniman válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 24, 2020 /
 
Ha azt "nézted", hogy F15W/33...akkor az nem annyi!
(#) Laci66 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Sziasztok!
Mindkettőtöknek kösz a választ!
Philips csövekről van szó. 33W-osak és hosszméretben a 20 és a40W-os közt van saccra
90cm-es lehet. Az öregem tévedésből vette, azt hitte jó a 40-es helyett, és még kevesebbet is
fogyaszt, na meg akciós volt.... Aztán meg volt sértődve mert nem váltották vissza neki.
Ha már megvan, jó lenne felhasználni őket.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Közben lementem a pincébe és megkerestem a csöveket. 90 cm-esek.
Philips master TL-D 30W/827 a tipusuk.
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Gugliztam egy kicsit és kiderült hogy a fénycső áramfelvétele 0,36A.
Még egy kör a pincében és az is kiderült hogy a 40W-os előtét 0,62A-es, a 20W-os 0,37A-es.
Tehát elvileg a 20W-os előtéttel működnie illene.
(#) Tomi111 válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 26, 2020 /
 
Szia! A 40W-os előtét nem lehet 0,62A(legalábbis ha hagyományos előtétről van szó). 0,43A van ráírva általában. Én lehet inkább a 40(36)W-osat tenném mellé, mint a 20W-ost. Bár az kicsit túlhajtja, a 20W-ossal meg nehezebben gyújt, de ki kell próbálni. Egyébként kapható direkt 30W-os előtét hagyományosban is: 30W-os
Meg elektronikus is van.
(#) Epu2 válasza didyman hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Az izzóegyenérték nem igazán frankó. kb 0,6-0,7 -es szorzóval esetleg.
(#) Tomi111 válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Szia!
Így van, kicsit nagyok a megadott wattszámok.
A 18W-os T8-as cső kb 75W-os izzónak fele meg. Itt 90W-ot ír???!!
(#) didyman válasza Epu2 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
A táblázat halofoszfátos csövekhez volt adott. Azóta három sávos fényporok vannak, kb. 30 %-kal több fényerőt tudnak. Illetve tudtak, mert ami szemetet manapság kapni lehet, azok megint nem tudnak ennyit.
(#) didyman válasza Tomi111 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
A fényerő egy dolog, a megvilágítás minősége, színösszetétele meg egy másik. Lehet, hogy a táblázat ezt is figyelembe vette. Vagy az akkori, összehasonlítás alapjául szolgáló izzók még nem duplaspirálosok voltak.
(#) didyman válasza Laci66 hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Az előtét nem tökéletes áramgenerátor. Csak azzal az adott csővel tudja azt az áramerősséget relatív pontosan produkálni. A 30-as cső pont az a kellemetlen rés a 20 és 40 W között, amit egyikkel sem tudsz jól betömni, ha az élettartam szempont.
(#) Zole válasza didyman hozzászólására (») Máj 1, 2020 /
 
A T8 32 Wattos fénycső csereszabatos. Méretben ugyan olyan mint a T8 36 Wattos fénycső. Itt a paraméterei.
(#) Zole hozzászólása Máj 1, 2020 /
 
Energia takarékosságra találták ki.
(#) didyman válasza Zole hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Bocsánat, igazad lesz, félreértettem-nekem a 32 W-os cső alapértelmezés szerint a középső méretű körfénycső. A wattmiser viszont sajnos nem olyan energiatakarékos, mint hirdették. 89 lm/W a hatásfoka. A standard T8 93 lm/W-os értékéhez képest ez visszalépés. Ahol fényáramra tervezünk világítást és nem csak a wattokat nézzük, ott ez a cső nem csak fogyasztást takarít meg, hanem fényerősséget is. Rosszabb hatásfokot hirdetünk fogyasztáscsökkenéssel? Ennyi erővel ki is tekerhetünk egy 36-os csövet a tízből és máris ugyanott vagyunk fogyasztásban, fényáramban pedig még mindig többet kapunk. A másik gond ezekkel, hogy a már eleve eléggé kisarkított hagyományos előtétek előszeretettel mennek tönkre ezekkel. Ez sajnos régi gond velük-igaz, korszerű helyen ezeket a csöveket már nem etetik hagyományos ballaszttal. Az elektronikus előtéteknél nem nagyon van gond ezek miatt.
(#) Directors hozzászólása Szept 2, 2020 /
 
Sziasztok!

Van egy lámpánk amiben ilyen neoncső való. Cseréltem a gyújtót is benne.
Meg is vettem ezt a csövet, viszont azt tapasztaltam hogy eléggé vibrál. Mint a régi képcsöves televíziók. Ez mi miatt lehet ? Vettem egy másik csövet is, csak az 4000k. Viszont ugyan ez a teljesítményű, és az nem vibrál. Nem tudok rájönni mi lehet a probléma. Amúgy azért vettem bele új csövet mert a régi tönkre ment. Begyújtott, majd pár másodperc elteltével kialudt. Aztán ismét be és így tovább.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2020

ph.jpg
    
(#) Tomi111 válasza Directors hozzászólására (») Szept 2, 2020 /
 
Ha vársz pár percet, akkor is? Ezeknek kicsit be kell melegedni, akkor érik el a teljes fényerőt. Addig vibrálhat, főleg a cső közepén.
(#) Directors válasza Tomi111 hozzászólására (») Szept 3, 2020 /
 
Okés, köszi!
(#) Laci66 válasza didyman hozzászólására (») Szept 5, 2020 /
 
Szia!
4 hónap távlatából elmondhatom, hogy a Philips 30W-os cső és a Tungsram 20W-os
előtét boldog házasságban élnek.
Az élettartam még kérdéses, de az előtét csak kézmeleg.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2020
Következő: »»   30 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem