Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hosszú idejű időzítő
 
Témaindító: misteer, idő: Okt 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 16
(#) ini válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Ez nagyon jó lenne
Kb mennyi összeg egy ilyen készen ?
(#) ini válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Ez is érdekelne mert nekem a kijelző nem számít hanem minél egyszerűbb és olcsóbb legyen
Minimum 4 darab kellene
A 15 relé pedig egy 3 hetes ciklus lenne ami jobb a várttól
(#) Bakman válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Az elkövetkezendő hónapokban biztos, hogy nem lesz időm építeni ilyet. Ha szeretnél egyet és nem tudod elkészíteni, az apróhirdetési részen adj fel hirdetést. Arra azért készülj, hogy csak az anyagköltség 10 000 Ft felett van, ebben az árban nincs semmilyen relé és azok meghajtója.

Továbbá pontosítani kell a feladatot, mert a szerkezet ha bekapcsol egy kimenetet, azt csak egy perc elteltével tudja kikapcsolni. Nem tudni, hogy ez neked így jó-e vagy sem.
(#) kaqkk válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Ha veszel ebből kettőt , akkor már csak a picpanel kell az 5voltos táppal . Tulajdonképpen ha megoldod hogy a tárolókból mindig csak a kellő mennyiség jusson ki egy egy nyitásnál akkor nem 3 hetes hanem végtelen ciklus lesz és elég annyi kimenet ahány tároló lesz .
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020
(#) ini válasza Bakman hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Egy perc sok a központi zár motornak nem ilyen hosszú működésre van tervezve
Biztos meg lehet oldani mással is de a 10 ezer már sok
Mert amire kész relékkel munkadíjjal postával lesz minimum 20 ezer
(#) kaqkk válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Hány db ra volna szükséged ? Van pár kész nyákom ami (nem erre lett tervezve) de kb12-14 relét rá lehetne kötni , a program meg egy este elkészül ha pontosítod mit hogyan szeretnél , beszéljük meg privátban ...
(#) ini válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
5 cső 5 külön nyitó szerkezettel nem tudom másképp megoldani
De elfér több cső is
Nekem valami kész eszköz kell mert nem tudok programozni
Max be tudom építeni a nyákba az alkatrészeket meg össze építeni a kimeneteket a motorokkal
12v relé van otthon
Bojlit kellene etetni napi rendszerességgel 5-8 golyó alkalmanként
Meg lenne töltve az 5 cső es automatán engedné ki minden nap 1-1 cső tartalmát
(#) kaqkk válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Akkor 10 relé kell ? A nyitás -zárás hoz ? Mondjuk 2 -5 másodperces meghúzási időkkel ? Van ötletem hogyan tudnál adagolni (és nem az egész menyiséget kiönteni ) Ha 12v os reléket akarsz használni akkor sajnos meg kell várnod amíg a megtervezett nyák megjön kínából .
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020
(#) ini válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Annyi a lényeg hogy a kimeneten legyen 5-6 másodpercig 12 V
És 24 óránként mindig más kimeneten legyen áram
(#) kaqkk válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
És hogyan húz vissza a központizár motor ? Az nem fordított polaritásra zár vissza ?
(#) proba válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
A csővek alatt egy forgó tányér, amin csak egy Lyuk van. Egy digitális kapcsoló óra mint időalap. Ha megoldod, hogy minden bekapcsolásra egy egységet forduljon a tárcsa, már megoldódott a kérdésed. Akár úgy hogy 1 perc alatt fordul egy egységnyit, akár úgy hogy minden csőhöz felszerelsz egy egy mikrokapcsolót, meg közéjük is egyet egyet. Az óra kimenetére egy morzés jelfogót kötsz, ami húzott állapotban a csövek közötti mikrokapcsolókat, ejtett állapotban a csöveknél lévő kapcsolókat zárja rövidre. Így amíg nem kapcsol az óra, addig a következő félállásba fordul a tárcsa, ha az óra kapcsol, akkor a kapcsolás idejére, a lyuk a sorban következő cső alá kerül.
(#) proba válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Amúgy ha egy szelepelt csövet készítesz, egy tartály alá, rákötsz két kapcsolóórát két szelepre, akkor hetekig el lesz az egész. Egyik óra az alsó szelepet vezérli, a másik a felsőt. Alsó nyit, a cső tartalma a vízbe, alsó zár felső nyit, a cső feltöltődik. felső zár alsó nyit, a tartalom megint a vízbe. Nem biztos hogy a sok kimenet sok cső a nyerő stratégia.
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020
(#) ini válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Motornak nem kell vissza húzni ha nyit pont elég
Mechanikusan lesz vissza nyomva
(#) ini válasza proba hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Ezen gondolkodtam én is
De egy bizonyos fokú elfordulás a tárcsán nehezebb pontosan kivitelezni
A csövenkénti nyitás egyszerűbbnek tűnik
(#) proba válasza ini hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Nem tartom rettenetesen nehéznek, minden cső mellé egy egy mikrokapcsoló, mikor oda ér a lyuk, akkor kapcsol, és leáll a motor. Két kapcsoló órával egy motorral, csövenként egy mikrokapcsolóval kész is. Ha nagyobb a lyuk, mint a cső, túlzott pontosság sem fontos.
(#) proba válasza proba hozzászólására (») Máj 2, 2020 /
 
Szerintem így menne. Minden kapcsoló alapban zár, ha a lyuk a csőhöz ér, az adott kapcsoló bont. az órák meg felváltva kapcsolgatnak 1-2 percre. Egyik nap az egyik, másik nap a másik .
A hozzászólás módosítva: Máj 2, 2020

léptet.jpg
    
(#) proli007 válasza proba hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Hello! Nem kell ehhez két óra. Hiszen naponta etet. Minden végállás sorbakötve. Amikor oda ér a legközelebbihez, megbont. Az óra meg naponta rövidre zárja az összeset, amíg a motor el nem hagyja a mikrókapcsolót. Egy óra alatt össze lehet fabrikálni az időkapcsolóval.
(#) proba válasza proli007 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Az olcsó órák 1 percet tudnak, vagy azt kell megoldani, hogy ez alatt ne forduljon egy osztást a tárcsa, vagy impulzussá kell alakítani a kiadott jelet, akár egy lépcsőházi automatával. ( vagy van még egy lehetőség, csak nem vettem észre?) Amúgy sokat egyszerűsödik a programozás, ha csak egy van.
Amúgy lehet jobb volna tényleg egy tartály, és abból, valami automata kutyaetetőhöz hasonló módon egy egy porciót kiadni. Sokkal olcsóbb, és hosszabb távon önjáró dolog keletkezne.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) proli007 válasza proba hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Egy digitális óra reléáramköre megtáplálható az aksiról is. (Persze 12V-os relével.)
Az órában egy tranyó hajtja meg a relét. Ezt ha kicseréljük egy BS170-re, és elé egy differenciáló RC tagot teszünk, akkor az RC tag idejétől fog függni a relé behúzási ideje, nem az óra idejétől.
De lerajzoltam. Az 5 naphoz 5 cső van. Alaphelyzetben a tárcsa luk az STBY állásban áll. Amikor az óra ideje eljön, zárja a végállásokat (csak az 5. napét nem). Így a tárcsa elindul, és elmegy az első napig. Az kiürül, és várja a következő napot. Ez így megy az 5. napig. De onnan a tárcsa már nem megy tovább. Töltéskor megnyomjuk az STDY nyomógombot, a tárcsa alaphelyzetbe áll, és tölthetőek a csövek. Elég egyszerű, nem?

BOJLI5D.png
    
(#) ini válasza proli007 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Igyekezni kell az egyszerű kivitelre. Plusz az sem gond ha minél kisebb és kevesebb áramot fogyaszt egy 12V 2Ah akkut terveztem beépíteni tudom cserélni mert van belőle 2db
Ráadásul az egészet vízállóvá kell tenni
Mivel magyar honban élünk kicsi nádban rejthető a cél hiszen mindent ellopnak ami látszik
Emiatt nem is szeretném ha drága lenne
Ahogy nézem az a pic 5db kb 1000ft az alin szóval egész olcsón össze lehetne hozni a hardvert
12V30A relét kellene működtetni az elektronikának az bőven elbírja a központizár motort(korábbi munkám miatt rajtam maradt vagy 30 db)
(#) proba válasza proli007 hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Átalakított órával könnyű....
(#) xitibi hozzászólása Máj 16, 2020 /
 
Sziasztok.
Valaki rá pillantana, segítene átszámolni proli007 rajzán lévő rc tagot (CD4541) úgy, hogy max 20 perc legyen az időzítés. Én számolásom szerint: R1:7,8kΩ P1: 20kΩ C1:80nF R2: 20kΩ.
Előre is köszönöm.Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2020
(#) proli007 válasza xitibi hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Hello!
T=1.1*(R1+P1)*C1*2^16 (Ohm-Farad-sec) Tehát nem jó a számítás..
Kondit olyant érdemes választani ami van is a sorban. Potit meg középállásban figyelembe venni, vagy két végértéken is kell számolni hogy a tartomány megfelel-e számodra..
Természetesen ha ez ciklikusan teszi, akkor az idő ennek kétszeresére nő.
A hozzászólás módosítva: Máj 16, 2020
(#) xitibi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
Hello.
Köszönöm a segítséget, Ha jól számoltam R1:1kΩ P1: 20kΩ C1:100nF
Így 1,2 perc és 25,26 perc között tudok variálni.
(#) proli007 válasza xitibi hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Te egy tizedessel elszámolod.
R*C=21e3*100e-9=0,0021sec (e3=1k és e-9=1nF)
0,0021s*1.1=0,00231s (oszcillátor működéséből eredő konstans, de tápfeszre kissé változik)
0,00231s*65536=151,38s (2^16=65536)
151,38s/60=2,523 perc (egy perc=60 másodperc)
Ez lesz a táp bekapcsolásakor az első félperiódus, egy teljes időzítő periódus pedig két félből áll.
A ciklikus működés ezért 5 perc lesz..

Egyébként pedig nem szabad ilyen kis ellenállásra lemenni, mert az 1k már összevethető az oszcillátor kimeneti ellenállásával. A kimentet pedig nem illik ennyivel terhelni, mert 12V táp esetén már 12mA-al töltögetné a kondit. Tehát jobb ha 10k alá nem megyünk.
A hozzászólás módosítva: Máj 17, 2020
(#) xitibi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Hello.
megnéztem a kis excel táblám valóban el írtam egy tizedessel.
Újra számoltam. R121k P1:100k C1:100nF igy ~5 perc és 29 perc kőzőt tudok variálni.
(#) xitibi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Még egy kérdés, hová kellene tennem egy kapcsolót ha azt akarom hogy csak a kapcsoló megnyomása után kezdődjön a számlálás?
(#) proli007 válasza xitibi hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Az a kérdés, hogy mit értesz a "kapcsoló megnyomása" alatt. Mert bár van nyomós kapcsoló is, de ha nyomógombot értesz alatta az egy más eset.
Mert erre a célra ha kapcsolóval indítanád, ott a Reset bemenet. Jelenleg az a GND-n van és ekkor számol. Ha ezt a bemenetet felhúzod egy ellenállással a tápra, amit majd a kapcsoló húz a GND-re, akkor a kapcsolót bekapcsolva számol, kikapcsolva Reset-ben áll.
De ha nyomógombbal indítanád, az egy másik helyzet, mert annak pillanati megnyomását (a nyomás tényét, vagy is információját) tárolni kell, hogy abból tartós állapot legyen.
Tehát nem mindegy mit szeretnénk elérni és hogyan. Azt mindig tisztázni kell, hogy logikus legyen.

Egyébként pedig akár a tápfeszt is lehet kapcsolni, mert annak megjelenésekor automatikus Reset állapot van. (Nagyon helyesen..) Tehát a számlálás kezdeti állapota biztosítva van az IC-ben.
(#) xitibi válasza proli007 hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Hello.
Ez esetben egy kapcsoló egyik állásból másik állásba való mozgatásával értem.(billenő kapcsoló)
A táp kapcsolása sajnos nem megoldás esetemben.marad a rst láb. Mekkora ellenállást javasolsz ha a táp 12v?
(#) proli007 válasza xitibi hozzászólására (») Máj 17, 2020 /
 
Ez mindig a távolságtól és a környezettől (zavarok/szigetelés) is függhet, mert akár egy 100k is elegendő. Ha közelről vezérled, akkor egy 10k megfelelő, ha távolabbról, akkor egy 2.2k a célszerű választás. Azért nem kritikus itt, mert a zárt kapcsoló ellenállása "nulla", így zavar nem ülhet rá, nyitottnál meg el kellene teljen a késleltetési időnek, hogy hasson.
Következő: »»   13 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem