Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Régi műanyag alkatrészek kifehérítése (Retr0bright)
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szucsistvan123 hozzászólása Máj 5, 2020 /
 
Üdv!

Használta már valaki a Retr0bright nevezetű anyagot?
Van egy pár darab műszergomb amit ki kellene fehéríteni. Sima hidrogén-peroxiddal is működne vajon?
Vagy esetleg ezeken kívül mit lehetne használni még?

Köszi.
(#) Bakman válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Az írás szerint a sárgaság visszajön, gyorsabban, mint eredetileg megjelent. Csináld magad: Instructables. Pár tudnivaló: YouTube.
(#) Gafly válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Nálam a körömkefe és szappan páros be szokott jönni.
De hogy ez miért nem fért bele a restaurálós topic-ba, miért kell neki saját?
(#) kzozo válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Én gélt használtam, egész meggyőző az eredmény (felső burkolat).
(#) Gafly válasza kzozo hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Ha viszont anyagában öregedett el, nem a felülete nagyon koszos, akkor rövid az örülés.
(#) kzozo válasza Gafly hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
A belső felület nem volt annyira sárga, mint a külső, ebből arra következtetek hogy a műanyag még "egyben" van. De persze majd kiderül.
(#) zsoltee0001 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Persze, nyomtatók burkolatát szoktam, hogy eladható legyen (fene a pofámat ), 30% hidrogénperoxid + kis vanish oxi action (katalizátor) + szőkítőpor ez összekeverve ráken, vigyázva, mert nagyon oxidál, kitesz napra és jön a csoda.
Sajna egy idő után visszasárgul.
(#) Skori hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Nekem valamilyen ismeretlen anyagtól elszíneződött néhány, eredetileg fehér műanyag alkatrészem, sárgás-lilás árnyalatban. (pár éve, kínából rendelt cucc, a csomagból ismeretlen folyadék csurgott....) Az elszíneződés anyag belsejében is megvolt, még a felület csiszolásával sem lehetett eltávolítani. Hypo-ba áztattam be, ez kb. 1 hét folyamatos áztatás alatt tudta megszüntetni az elszíneződést!
(#) bbatka hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Cif súrolószer is eredményes lehet.
(#) Topi hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Témába vágó youtube csatornát ajánlanék. Annak is azon részét, amiben konkrét módszereket mutat:
Youtube: The 8-Bit Guy / Commodore 64 Restoration and new retrobrit...hnique
(#) DannyTorrence hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Pont ma próbáltam ki egy floppymeghajtó erősen sárgult elejét 35%-os peroxiddal fehéríteni.
1 deci peroxid ment átlátszó műanyag dobozba, bele a sárgult alkatrész. Üvegbotot tettem rá súlynak, majd az egészet lefedtem átlátszó fóliával és ment ki a napra. 1 óra alatt visszaállt az eredeti színe és még használható a peroxid is.
(#) Joe_001 hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Anno, anno a Proctor and Gamble habspréjével dolgoztunk a monitorok sárgáját eredeti színre hozta le. Nem tudom, van-e még. Ammónia szaga volt. Ez időtálló módon dolgozott...
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) Joe_001 válasza Gafly hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Anyagában, de nem mélyen. Nem teljes keresztmetszetben szokott megsárgulni.
(#) greatman hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Primo retrobright

A leírásban megtalálható a használt anyag, és beszerzési forrás.
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem