Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   275 / 282
(#) cobi2 válasza sgery hozzászólására (») Márc 5, 2020 /
 
Én igaz egy kicsit maradi vagyok, de ezek a rendszerek nem véletlenül maradtak fent ennyi ideig. Ezeknek is megvan az előnyük, azért az interneten kívül is van élet. Szar de van!
Aztán meg nyüszögés van, hogy feltörték a riasztót, meg hogy találtak egy hibát a riasztó szoftverében és több millió riasztó sebezhető. Bár igaz, hogy így már feszítővasra sincs szükség, egy laptoppal is be tudsz törni a házba.
(#) sgery hozzászólása Márc 5, 2020 /
 
Van még egy dolog amire nem jövök rá, ez pedig a sziréna.
Signal ps-128-as van hozzá. A 12V +--át bekötöttem az AUX +--ra.
A sart1-et pedig a Bell - -ra.
A bell +- közé tettem 1k ellenállást.
A szabotás +--át pedig egy sima csatornára köttem, az megy hibátlanul.

Egyrészt amíg nincs rajta a szirénán a táp addig csak puffog vagy mi.
Ha élesítem és riasztást gerenálok akkor puffog hármat és villog pirosan.
Ha pedig beütöm a kódot hatástalanításhoz na akkor már szirénázik is és sehogy se tudom kikapcsolni csak teljes áramtalanítással.
(#) sgery válasza sgery hozzászólására (») Márc 5, 2020 1 /
 
Amatőr hiba, a szirénán jumperral negatív indításba kellett tolnom mert alapból pozitívon volt. Most már működik végre ahogy kell.
(#) merglt hozzászólása Márc 12, 2020 /
 
Sziasztok!

Szerintetek gondot okozna ha a gégecsőbe amibe a riasztókábelek vannak behúzva még bemenne egy 12V DC kábel? (ha még belefér). 220V-ról olvastam hogy azt nem illik mellé húzni, bár egyesek szerint gondot nem okoz a működésben, de érintésvédelmi szempontból nem célravezető.

Abból kiindulva viszont, hogy az érzékelők papír szerint 8,2-16V DC tápfeszültséggel működnek, arra gondolok, hogy nem okozhat gondot ha behúzok mellé egy 12V DC kábelt. 1 vagy 2 IP kamerát szerenék meghajtani vele és így tudnám megoldani, hogy minden eszköz egy helyen legyen és egy helyről működjön egy szünetmentes tápról.

Köszönöm a válaszotokat!
(#) pipi válasza merglt hozzászólására (») Márc 12, 2020 /
 
Hali!
Simán berángathatod, pláne ha az is árnyékolt kábel, mint a riogatós...
(#) THK hozzászólása Márc 15, 2020 /
 
Sziasztok,
egy nemrég otthonra beszerzett DSC 1616-ot állítgatok részben PC-ről is, DLS 5 programmal, soros porton rácsatlakozva (ezen a gépen még van COM1, így átalakítót nem kell használjak).

Ez vajon szándékosan úgy működik, h csak a programban a kommunikáció elindítása után szabad rádugni a riasztó paneljára a soros csatlakozót, vagy az enyémmel lehet vmi nyűg?

Mert ha egyszer így áttöltöttem az adatokat, utána legközelebb hiába próbálom ismét: time-outol, és csak akkor lesz sikeres a kommunikáció, ha ismét lehúzom a panelről a soros csatlakozót és visszadugom...
(#) THK válasza THK hozzászólására (») Márc 16, 2020 /
 
ill. arra rájöttem most, h ha a kommunikáció előtti ablak alján az "auto hangup when finished" elől kiveszem a pipát, akkor lehet többször is ismételni az áttöltést... viszont a kezelő elérhetetlen marad a kapcsolat bontásáig.
(#) Sanya111 hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Szép estét mindenkinek!
Lehet rossz helyen járok de azért meg kérdem.lenne egy öreg kombájnom ami 24 voltos és van benne 5 figyelmeztető lámpa és azt szeretném úgy megoldani hogy tenni szeretnék egy visszajelzőtt alkotmány mellé plusz szeretnék mellé hang jelzést is hogy hamarabb észre vegyem ha valamelyik jelző felvillan. előre is köszönöm
(#) TFM hozzászólása Márc 29, 2020 /
 
Sziasztok!
Panel kapcsolási rajzot keresek 585, 1616 féléről. Főleg az akku környéke érdekel, ha csak részlet van.
Van valakinek, vagy hol találok?
Köszi!
TL
(#) Razol3 hozzászólása Ápr 2, 2020 /
 
Sziasztok!
Infrasorompókat szeretnénk bekötni DSC riasztóba. Hogyan kössem be? Késleltetett 1-re programozzam?
(#) cobi2 hozzászólása Ápr 17, 2020 /
 
Sziasztok!
Olyan hibát tapasztaltam, hogy pillanatnyi áramkimaradás után 11, 2-es hiba (Vevőegység 01..04 FTC hiba: Hibás kommunikáció a vevőegységgel.) jelenik meg. Ha kihúzom az utp kábelt, majd visszadugom a kommunikátorból, magától helyreáll. Mi lehet a baja? Fix IP címen van.
Köszi!
Cobi
(#) THK válasza THK hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Halott ez a fórum sajnos, de ne maradjon itt az egykori kérdésem megválaszolatlanul: a DSC központot át kell tenni letöltési módba PC-s, soros vonali kommunikáció előtt.
Ilyenkor a kezelő elérhetetlenné válik ennek idejére.
Ezt az üzemmódot kiváltja a kábel panelracsatlakoztatása is, vagy ha már ott van, a kezelőn beütött * 8 [TELEPÍTŐ-KÓD] 499 [TELEPÍTŐ-KÓD] 499 parancs is.
(#) Marksza123 hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy sziréna negatív és pozitív indítás között mi a különbség?
(#) HA5AWS válasza Marksza123 hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Szia!
Pont az mint amit a szöveg mond. Mi a központ felől jövő jel polaritása. A DSC testet ad tehát negatív indításra kell állítani.
Üdv: Gábor
(#) M676 hozzászólása Máj 5, 2020 /
 
Sziasztok
Van egy PC1616 központom ikonos kijelzővel, két infrával és ajtóérzékelőkkel.
A felinstallálás után világít a sárga system lámpa. A hibakód olvasásra (*2) az 1-es szám világít a felső sorban. Megnyomva az 1-es gombot nem történik semmi, néhány másodperc múlva a „2”-es szám jelenik meg az alsó kijelzőn – de nem történik semmi. Szirénát nem használok, az első indításnál nem volt ellenállás a „Bell+” és „Bell–” között, de most már 1k beépítésre került
Van esetleg vmi ötletetek, hogy mi lehet a probléma ill. hogyan lehetne megnézni a pontos hibakódot ?
Előre is köszi!
(#) Kovabe válasza M676 hozzászólására (») Máj 5, 2020 /
 
Szia

Az 1-esen belül 1-es az aksi hiba, a 2-es sziréna áramkör hiba.
A bell + és - közé tegyél egy 2,2k ellenállást, az 1k-ra rövid zárat érzékel.
Bővebben: Link
(#) toto23 hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Sziasztok,
A szüleim riasztójával akadt egy kis gond, és a helyzetre való tekintettel nem szeretnének szerelővel érintkezni (nyugdijasok már), ezért nekem kellene segiteni a probléma megoldásában:
A tegnapi napon festés miatt leszedték a kültéri szirénát, aztán visszahelyezték és este élesitették a rendszert (10-12 alkalommal szólalt meg az az éjjel), üzemzavart jelez. Elsőre az akksi cserére ondoltam, mert már elég régi, depontosan nem tudom hogyan kellene azt megvalósitani.
Tupus: DCS PC3000
Tud nekem valaki segiteni?

Előre is köszönöm, Viktor
(#) Marksza123 válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Köszi!
(#) Marksza123 hozzászólása Máj 7, 2020 /
 
Sziasztok!
Dsc PC1616ra lehet kötni VL640es Hf-et? Mert a gyártó paradoxra ajánlja.
Előre is köszönöm a segítséget
(#) Gafly válasza toto23 hozzászólására (») Máj 7, 2020 /
 
Mivel a szirénát vették le a festés miatt, ezért jó lenne tudni a sziréna nevét
Esetenként szokott lenni rajtuk falról letépős érzékelő, amit nem biztos hogy a piktorok ismernek...
(#) M676 válasza Kovabe hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Sziasztok
Köszöm a választ. Kicseréltem az ellenállást 2,2k-ra, de nem oldotta meg a problémát.
Ami furcsa, hogy a hibakód olvasás után az 1-es szám világít, de megnyomva csippanást lehet hallani és nem történik semmi. A 2-es szám felvillanása vszínűleg ettől független.
Átnézem a megküldött doksik alapján mégegyszer a bekötéseket.
Köszi. Üdv.
(#) Marksza123 hozzászólása Máj 22, 2020 /
 
Sziasztok
Dsc pk5516 3as rendszer hibát írja ki hogy tudnám ki iktatni a hibát?
Előre is köszönöm a segítséget
(#) kisslaszlo94 válasza Marksza123 hozzászólására (») Máj 26, 2020 / 1
 
Telefonvonal hibát jelent
A TLM figyelést ki tudod kapcsolni, (ha nincs a központra kötve) a 015 szekció 7 opciójával.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2020
(#) Marksza123 hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Sziasztok ez miért kell a riasztóba?
(a képen a relére gondolok)
(#) HA5AWS válasza Marksza123 hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 1
 
Szia!
A képből nem derül ki a bekötése. A szirénánál szokták csinálni, hogy a tápfeszültség megszakításával indították. Így elég volt két szál vezeték.
Üdv: Gábor
(#) Gafly válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Vagy négy, ha szabotázs is kell (azaz néha szereretne az ember visitás nélkül akkut cserélni a szirénában).
(#) Marksza123 válasza HA5AWS hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Köszi a segítséget
Megnéztem a szirénahoz van kötve
(#) dpetey77 hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Hogyan lehet bekötni egy MobilArm-Nano modult egy DSC Alexor PC9155 riasztóba?

Köszönöm!
(#) Marksza123 hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Sziasztok!
Dsc pc1616 rendszerhibát ír ki (1) megnyomtam az 1 és gombot akkor az 1es és az 5ös számot írja ki mit jelent ez?
(#) HA5AWS válasza Marksza123 hozzászólására (») Jún 6, 2020 /
 
Szia!
a felhasználói kézikönyv segít! Bővebben: Link
A videó szerint a 2-es és az 5-ös led jelez. Ez sziréna köri hibát jelez valamint busz hibát.
Üdv: Gábor
Következő: »»   275 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem