Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mozgásérzékelő
 
Témaindító: jana, idő: Jan 8, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 30
(#) Bakman válasza proba hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Vannak olyan mozgásérzékelők (konkrét típust nem tudok), amelyekben független relé (SPDT) van, kivezetve mindhárom érintkező.
(#) proba válasza Bakman hozzászólására (») Márc 29, 2020 /
 
Mondjuk én automatice 230V-os mozgásérzékelőre gondoltam, ott nem hiszem hogy gyakori. Riasztókhoz valóban régebben én is találkoztam olyannal, amiben mindkét kontaktus ki volt vezetve.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 6, 2020 /
 
Hali! Van egy ilyen mozgásérzékelő kapcsolóm. Külsőleg így néz ki. Rá kapcsolom az áramot, bekapcsol, majd a beállított időre kikapcsol, de nem kapcsol vissza a mozgásra. Mikor rákapcsolom az áramot és bekapcsol, mozgást végzek előtte, tartja a bekapcsolást a mozgás ideje alatt. Mikor abba hagyom a mozgást, a beállított időre lekapcsol, de szintén nem kapcsol vissza. Képek.
(#) Johnycorp válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Szia.

Az a működés teljesen rendben van, amikor feszültségre kapcsolás után egy ideig bekapcsol. A kondenzátoros időzítő dolgozik benne, kisütött állapotban van a kondenzátor a bekapcsoláskor. Ezt menet közben az elektronika végzi, hasonlóan, mint az NE555 esetében.

Amennyiben nem kapcsol be mozgásra (de ahogy írtad, a feszültségre kapcsoláskor mégis reagál erre), akkor a 100_5650.jpg képen a D203S PIR szenzortól jobbra látható fotódióda (vagy áramköre) hibás.

Feszültség alatti mérésekkel óvatosan, mivel nincs galvanikus leválasztás. A tápellátást a 100_5649.jpg képen látható panelen lévő kapacitív tápegység végzi!
(#) mraulajos válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Csak hogy valamennyire képbe legyek. A D203S érzékeli, hogy éjjel vagy nappal, a mellette lévő fotó dióda pedig a mozgást.? A fotó dióda, ha nem 3mm es, hanem 5, annak van jeletősége? Mert olyanom van.
(#) Inhouse válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Középen van a PIR (passzív infra érzékelő), rá is van írva. A LED valószínűleg a fényt érzékeli, fotóellenállás nem látszik, régebben az volt az elterjedtebb.
Gondolom sötétben próbáltad, vagy pedig feltekerted a napocska + irányába a próbánál...
A táp részen a C10 és C14 gyárilag ilyen hosszú lábbal van beforrasztva?
A hozzászólás módosítva: Máj 6, 2020
(#) mraulajos válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 6, 2020 /
 
Fel van tekerve teljesen nappalra. A táp részen minden kondi új. Akkor akarom helyére rakni őket, ha esetleg működik.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 15, 2020 /
 
Hali!
Vissza térve ide.
Kicseréltem az infra ledet, de mint ahogy írtam is, nekem csak 5mm es em van. Most már érzékeli a mozgást oly annyira, hogy néha, a lekapcsolás után, azonnal visszakapcsol. Volt ez kérdésem, hogy az 5, és a 3 mm es között van e érték/érzékenység különbség.? Egyáltalán, milyen értékek vannak ebben az estben. Ha szerzek be sima 3 mm es infra ledet, annak jónak kell lenni?
(#) mraulajos hozzászólása Máj 15, 2020 /
 
Például itt, melyikből válasszak?
(#) mnyugger hozzászólása Szept 17, 2020 /
 
Segítséget szeretnék kérni.
Ismerősnél kellene mozgásérzékelővel kapcsolni az éjszakai világítást.
Úgy, hogy a macsek ne kapcsolja fel. Ne villogjon, ha mászkál.
Régebben olvastam, hogy vannak olyan érzékelők amik egyszerre passzív infra és dopler radar kombinációval érzékelnek és be lehet állítani, hogy pl 25 kg (kutya) fölött érzékeljen. Gyerek nincs, csak felnőttek.
Ötlet?
Köszi.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Vagyonvédelmi célú mozgásérzékelőknél van macskaálló kivitel, feltéve ha 25kg-nál kisebb a macsek.
Villanykapcsolósban nem tudom, de lehet hogy el tudod úgy helyezni, hogy kitakarható legyen a macsek, feltéve ha nem magasabb mint 120cm.
(#) mnyugger válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Az a típus már nem kapható, de tényleg sok macskaálló van. Sajnos árérzékeny a project.
Ezt néztem ki. Ezzel van a legkevesebb munka és árban is elfogadható.
(#) Gafly válasza mnyugger hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Erre nem irják hogy macskaálló, de lehet hogy egy gyűrűvel ki lehet takarni a macsekot.
Én meg ezt ezt néztem ki, a villanykapcsoló mellé felszerelve, esetlegesen árnyékolással. De erre meg lehet hogy azt mondják, hogy ronda...
A vagyonvédelmist meg azért nem ajánlom, mert ahhoz még egy csomó minden kell pluszban.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2020
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Szept 18, 2020 / 1
 
Ennek megvan az a előnye, hogy be lehet állítani úgy, hogy a vízszintestől lejjebb ne lásson. Cserébe kültérben egy-két év alatt elporlik az eleje.
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2020 /
 
Akkor ez a nyerő, és szerintem szobamacskáról beszélünk, tehát az UV állóság nem szempont.
(#) vargagerp hozzászólása Dec 22, 2020 /
 
Sziasztok

Nagyon nagyon kezdöként egy videó alapján próbálom megérteni az alapokat. Kezdésnek szeretnék 2 db led reflektort rákötni egy mozgásérzékelőre és egy kapcsllható fali dugvillára. Kérlek benneteket nézzétek meg megfelelő-e amit lerajzoltam.
(#) Bakman válasza vargagerp hozzászólására (») Dec 22, 2020 /
 
Jó lesz így, mehet a szerelés.
(#) VIM hozzászólása Dec 26, 2020 /
 
Sziasztok! Van három mozgásérzékelős LED reflektorom, ezekből csak egy működik ezidáig megfelelően. A másik kettő bekapcsolás után folyamatosan világít vagy fél fénnyel se, alig láthatóan. Előzőleg egy héten át megfelelően működött mind. Az a nyolclábú IC az esetleg valami PIC volna vagy egy 555 az időzítőhöz és az hibásodott volna meg vagy a BT 137S-600E hibásodott meg?
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Az ócska meghajtás vagy az elégtelen hűtés miatt a LED-ek szoktak tönkremenni. Ez az első tippem, mindenféle mérés nélkül.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Idézet:
„Előzőleg egy héten át megfelelően működött mind.”
Egy hét alatt ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ahhoz képest, hogy találkoztam olyannal, amit már másnap cserélni kellett, jól is bírta.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
A meghajtás az valóban elég triviális de a reflektor rész az jól működik csak a kapcsoló vagy érzékelő része nem jó. Az NTC 5D-11 az egy soros tag a BT137S-el és az fölé van hajlítva mint egy lágyindítóként, hogy annak hője majd csökkenti az ellenállását. Ha bekapcsol ez a mozgásérzékelő elég komoly rádiófrekvenciás zavart okoz a közelben. A triak túlérzékenysége okozhatja a folyamatos bekapcsolva maradást, mert nem hat rá sem a szürkület sem az időzítő de az érzékenység negatívba állítása sem.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Nekem 2db van a házon, két éve hibátlanul működnek .
(#) Bakman válasza VIM hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Mérések nélkül csak puffogtatni lehet a levegőbe. Az a baj, hogy az ilyen reflektorok elég nagy hányada ipari hulladék, ezt pl. a nagy zavarsugárzás is bizonyítja.
(#) VIM válasza Bakman hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Az érdekelne, hogy a vezérlője milyen nyolclábú IC-t tartalmaz, mert ha csak 555 azt fogom és kicserélem de mivel nincs rajta olvasható felirat tanácstalan vagyok. Jó az az ipari hulladék amire nekem kell és amennyi időt, ha más nem lesz akkor egy másik mozgásérzékelővel fogom kapcsoltatni a reflektort de előbb ezt szerettem volna megjavítani ha lehet.
(#) erbe válasza VIM hozzászólására (») Dec 26, 2020 / 1
 
99 %-ban nem a meghajtó rész szokott meghibásodni, hanem az érzékelő tápellátását biztosító kondenzátor. Sorban vele van egy ellenállás majd egy graetz és Zener. Ha a kondi értéke és a zeneren eső feszültség rendben van, akkor érdemes másfelé keresgélni. Ha nem kapcsol le, akkor már lehet a triac, de relét is találtam már összeragadva.
(#) proli007 válasza VIM hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Hello! Kizárt hogy egy 555-ből mozgásérzékelőt gyártanánk..
A lónak is négy lába van, de nem minden négylábú ló..
(#) proba válasza erbe hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Ha új, marad az ipari hulladék kategória. Az általad felvázolt hiba bekövetkeztéig azért egy-két évet dolgoznak.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Most néztem a negyedik képen. R1, mellette a nagy piros kondi, D1 és Z1 a táprész, amit említettem. Z1 és a mellette lévő elkón kellene lenni 12-24 V körüli feszültségnek. Esetleg kevesebb is lehet, mert a relé igényel nagyobb feszültséget.Ha a hátoldalon nincs semmi, a 8 lábú IC mikrovezérlő lehet.
1. Világosság érzékelés a fénymérő ellenállással a potméter állása szerint
2. Bekapcsolás késleltetés (elrőppenő madár vagy lepke ne kapcsolja)
3. Kikapcsolás késleltetés a potméter állása szerint
4. Infrás mozgásérzékelés és annak érzékenység állítása
5. Triac meghajtása
Ezeket a funciókat nehéz lenne egyetlen 555-össel megvalósítani. Régebbi mozgásérzékelőkben 14-16 lábú IC-k vannak. Általában szépen simára köszörülve. Nem értem, mire ez a nagy szakmai féltékenység. Bárki rákeres egy cél IC-re, összetákol vele valamit és kész. Ilyesmit ma már nem lop senki.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Dec 26, 2020 /
 
Egyiken találtam feliratot. 14 lábú, EC22B. Nem vagyunk előbbre. Talán 2003-as gyártású.
Következő: »»   27 / 30
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem