Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   342 / 371
(#) philips100 válasza k_h hozzászólására (») Márc 26, 2020 /
 
Szia,

Próbáld meg a Pocket toolpath fület. Ez elvileg "zsebet" mar.
üdv
(#) kameleon2 válasza k_h hozzászólására (») Márc 27, 2020 /
 
Van offset állítási lehetőséged. Ezt plusszban és mínuszban is állíthatod.
(#) giskard hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Üdv ! Belefogtam egy CNC építésbe. 4 db 1000mm 20-as talpas rúd, z tengely 20-as hidraulika szár.
Mozgó hidas. Tudom, hogy az x tengely csapágy távolságai annál jobb minél nagyobb, de egy elfogadható kompromisszumként mennyit javasoltok ?
(#) Pali79 válasza giskard hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Az attól is függ, hogy milyen erőnek lesz kitéve. Hobbi célra elegendő ha a két kocsi között 10-20mm távolság van.
(#) kaqkk válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 28, 2020 /
 
Ha 20mm es talpas tengelyt választott akkor ott már lehetnek "erők" inkább 10-20 cm távolságot ajánlanék (kérdés hogy mekkora munkaterületre tervezte) 1m- munkaterület = 2kocsiméret+ kocsitávolság
(#) giskard hozzászólása Márc 28, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(nem terveztem semmire (igazi hobbi), a cél az ár érték arány és a rendelkezésre álló anyagokból kihozni közel a maximumot (az y motor pl. egy 2,8 Nm-es Nema, az x motorok meg ismeretlen gyártó és paraméterű, de bazi nagy unipoláris 2 db))
(#) k_h válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 29, 2020 / 1
 
Ó bakker. :-O Leírhattad volna hol találom ezt meg. Már kínomban 3d max-ban szerkesztgettem a vektorokat meg kínlódtam vele. Aztán valahogy amikor vissza importáltam a képet Aspire-ba akkor figyeltem fel rá hogy a drawing fülön van egy offset selected vectors ikon. De jó! Hát itt eszembe nem jutott, hogy keressem. Így igazán könnyű dolgom lesz. Közbe még a nyák készítés cnc-vel témát is felkerestem.
(#) suvalovo hozzászólása Ápr 3, 2020 /
 
Sziasztok

Valaki tud nekem segíteni UCCNC makro programozásban ki és bemeneteket kellene programoznom de nem találok hozzá használható leírás állítólag c nyelven működik, de ami programokat találtam cak a g kódokkal dolgoztak. Köszi mindent.
(#) kaqkk válasza suvalovo hozzászólására (») Ápr 3, 2020 /
 
(#) Pali79 hozzászólása Ápr 12, 2020 /
 
Lassan eljutok odáig, hogy a kábelezéssel foglalkozzak. Azon gondolkodtam, hogy a motorok vezetékeit miként kössem a meghajtóhoz. Pontosabban a motoroknak van kb 10cm vezetékük és ezt miként kellene meghosszabbítani? Láttam többféle megoldást, de valahogy egyik sem volt túl szimpatikus. Láttam sima sorkapcsos (csoki) megoldást ami a legegyszerűbb, de valahogy olyan gagyinak tűnik. Aztán láttam D-sub csatlakozót, de itt fázisonként több mint 4A van, ezért ezt gyengének érzem. Nézegettem a különböző csatlakozókat, de nem találtam normálisat. Van valakinek ötlete?
(#) mutatvanyos válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Én ezeket a csatlakozókat használom, és beváltak: csatlakozó
(#) Pali79 válasza mutatvanyos hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Ezt ismerem, ilyet tervezek a vezérlő dobozhoz használni. A motorok mellé valami más fajta kéne. A régi pc vinyóknál használt molex táp csatlakozó jó lenne, de nem találtam olyat ami rögzíthető lenne. Pedig csak két kis nyamvadt fül kellene a két oldalára, de olyat nem láttam.
(#) Peter65 válasza Pali79 hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
A rengeteg féle csatlakozó közül hadd ajánljam az úgynevezett Mini fit csatlakozó családot. kb. 9A-ig jó, létezik belőle anya és apa lengő csatlakozó, ha lengőre szeretnéd, de az apa ház előlapra is szerelhető (nem csavaros, hanem beszorulós), elég sok pólusszám változata van, és azok is lehetnek egy vagy kettő sorosak. Pl. A Lomex-nél is elég jó választék van. Bővebben: Link
Ha egyébként a D-sub jó lenne, akkor használj több párhuzamos kontaktust. 4db párhuzamosan biztosan elviszi a 4A-t.
(#) Gab_Bee hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Nemrég hozzá jutottam egy Bosch Rexroth golyós anyához tengellyel, csapágyakkal. A bibi annyi, hogy a golyósanya visszafordító műanyag rész elolvadt az előző helyen ahonan kaptam. Na most nem egy olcsó tengelyről van szó, így nem e lehetne az anyát életre kelteni? Egyik oldali vissza fordítója megvan, a másik olvad meg, mert kenés nélkül használták. Tudtok esetleg olyan helyet, ahol ilyet javítanak, vagy esetleg alkatrészt hozzá?

Köszönöm válaszotok.
Üdv,
Gábor
(#) Massawa válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Elvben a golyosanya egy mezei szabványalkatrész, csak meg kell keresned hol kaphato. ( ebay, aliexpress, bang-good stb).
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) Gab_Bee válasza Massawa hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Kerestem, de ezt nem találtam. Vagyis de, gyárit.. 350 euróért.. amit köszi de kihagyok.
Erről lenne szó.
(#) Massawa válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Ez igy nem mond semmit és valoszinü, ha igy keresed soha nem is fogsz találni. Az Ebayon > 15 $ ért van csak ahhoz tudni kell, hogy milyen az átmérö meg milyen az emelkeděs.

Itt van egy kis utmutato:

kugelgewindemutter
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) Gab_Bee válasza Massawa hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Pontos adatlapom van róla. Köszi az infót. Megnézem.
(#) bbatka válasza Gab_Bee hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Az R-el kezdődő a cikkszáma
(#) Macsek71 hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Sziasztok !

Nyomtatóból bontott bipoláris léptetőmotorral "játszanék"... Az A,B tekercsek kivezetéseit egyszerűen ellenállásméréssel megtaláltam, de melyik a + ?
A vezérlő A+,A- illetve B+,B- jelölésekkel bír .
Mi van, ha az egyik tekercset fordítva kötöm rá ?
Kössem nyugodtan, és ha össze-vissza rezeg, kerreg a motor akkor az egyik pár vezetéket cseréljem meg?
(#) kaqkk válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Idézet:
„Kössem nyugodtan, és ha össze-vissza rezeg, kerreg a motor akkor az egyik pár vezetéket cseréljem meg?”
Igen ..
(#) juhasz10 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Ha nem cseréled fel az A-t a B-vel, mindenképpen fog forogni. Ha megcseréled a + és a - kivezetést, fordul a forgásirány.
(#) kameleon2 válasza Macsek71 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
A legegyszerűbb, ha megkeresed a párokat. Méréssel nem mindig egyértelmű, azonban ha kézzel könnyedén tudod forgatni a tengelyt, akkor köss össze egy párt találomra. Ha továbbra is könnyen forog, akkor nem nyert. Ha érezhetően nehezen fordul, az jó lesz egy párnak. Ha megvannak a párok, akkor megvan az A-+, A-, B+, B-. Hogy melyik melyik, azt csak polaritásfordítással már variálhatod, csak a párok vezetékeit a másik páréval ne cseréld fel. Maximum rossz irányba indul, akkor cserélgethetsz. Pár perc alatt kész.
(#) Macsek71 válasza kaqkk hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Köszi!

Megvan az elfoglaltságom következő hétvégére
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Sziasztok!

Kérdésem lenne. Jól látom hogy a HGR és az MGN sinek között a profil milyensége a fő különbség?

Melyik mire jobb?
(#) tiggersoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Az MGN 2x1 golyósoros, a HGR pedig 2x2.
(#) Firefighter1 válasza tiggersoft hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Ebből kiindulva a HGR-nek elvileg jobbnak kell lennie!?! ( pedig eddig azt láttam olcsobbnak!)
Stabilabb? Vagy jobban ellenáll az erőknek? vagy időtálobb?

Mondjuk a terhelést tuti jobban kell birnia!
(#) tiggersoft válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Elvileg igen. Bár kicsit pontosítanék, az MGN egy sín-kocsi páros, a HGx pedig egy egész család, HGR a sín (rail) ehhez lehet többfajta kocsit választani az igényeknek megfelelően.
(#) Firefighter1 hozzászólása Máj 19, 2020 /
 
Sziasztok!
400x450x50mm hasznos területű favázas (réteglemez) géphez milyen sinezést ajánlotok?

Köszönöm
(#) Pali79 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Szerintem az sbr16 a minimum.
Következő: »»   342 / 371
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem