Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Dinotti elektromos kerékpár
Lapozás: OK   1 / 1
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Vettem egy fentnevezett elektromos kerékpárt idáig nem volt semmi gond, mind a két üzemmódban rendesen üzemelt. Nem tudom mi történt vele, ha elindul nagyon dorombolósan megy a motor az agyban a fogaskerekek rendben, gázadást veszi, de a dorombolás is nő. A motor 36v 250 w. Ha valaki tudna segíteni megköszönném. Üdv. Sándor
(#) bbb válasza kiskíváncsi hozzászólására (») Máj 9, 2020 /
 
Mennyi km van benne? A "dorombolás" nekem nagyon arra hasonlít, mikor autónál is a kerékagy kezd kikopni, s a csapágy elkezd benne morogni.
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Km nem tudom, szétvettem a kereket ahárom műanyeg kerék és a fogaskoszorú teljesen újszerű, a tengelycsapágyazás is jó.Tegnap még semmi baja ma már nagyon doromból, ha egyántalán elindul.
Ha nem ellenkezőleg megpörgetem a kereket, majd bekapcsolom a hajtást hirtelen megáll és dorombolva elindul.mintha hiányozna fá
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
hiányozna egy fázis
(#) bbalazs_ válasza kiskíváncsi hozzászólására (») Máj 10, 2020 /
 
Ellenőrizd a három fázis egymáshoz képesti ellenállását. Ugyanígy a hall szenzorokat is.
Elképzelhető vezérlési hiba vagy valami a FET-ek körül.
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Nagy nehezen szét szedem a motort.A három fázis rendben. A hall elemek nem panelen hanem a vastamag réseibe vannak bedugva. Azokat még nem tudtam ellenőrizni.
(#) bbalazs_ válasza kiskíváncsi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Ki vannak vezetve. Ehhez nem kellett volna szétszedni, csak ha kiderül, hogy valamelyik nem jó.
Ezek általában open kollektoros hall-ok, szóval táp+föld és valamilyen, tápról megtáplált led+ellenállás kell nekik, aminek a másik végét földre húzzák, ha mágnest érzékelnek.

Szóval ez az összeállítás és lassan forgatni a tengelyt a kerékben, akkor sorban kigyulladnak (vagy ha csak 1, akkor villog a forgatás ütemére.
Ha mindhárom jó, akkor menjünk beljebb, a FET-ekhez. Ha minden tápot elveszel és forgatod, akkor akadozik? Ha igen, akkor egyik fázis belső FET-je zárlatban van.
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Ezeket mértem
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Esetleg ilyen halljaim vannak.Az autó iparban használatos hasonló a mért értékek.
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Még össze kellene raknom a teszteléséhez. A hallelem paraméterei ami nekem van.
(#) bbalazs_ válasza kiskíváncsi hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Jó lesz. Az ellenállás keveset mond, de ha a zöld-fekete között nem mérsz semmit, az nem jó jel.
Persze, már ha kivéve mérted, hogy nem volt mágnes a közelében.
Talán a vezeték szakadt meg. Mérd a lábától. Ha ott jó, akkor vezeték, ha nem, akkor érdemes a kapcsolást megalkotni. Nem muszáj lednek lennie, de tápot mindenképpen kapjon az output láb is egy ellenálláson át, és akkor ott a lábán méred, hogy lehúzza-e.
(#) kiskíváncsi hozzászólása Máj 11, 2020 /
 
Kicseréltem a zöld vezetékhez tartozó hall elemet és neked köszönhetően csoda történt szépen fojamatosan forog, nem dorombol. Még egyszer nagyon köszönöm a segítséget !!!
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem