Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   416 / 441
(#) aherhof hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
Kedves fórumozok,

Lenne még két kérdés, ebben kicsit elakadtam.

Adott egy terv, ami több oldalt/sheet-et ölel magába. A terv maga olyan, hogy nincs benne alkatrész ismétlődés, minden alkatrész csak egy oldalon szerepel. Azaz pl egy soklábú alkatrész is minden hozzávalóval egy oldalon szerepel. A különböző oldalak nem függetlenek teljesen, van ami pl buszon, tápon, egyéb jelen össze van kötve, de van hozzá rendelve csatlakozó/kivezetés és vezetéken lesz összekötve.
Ha kész ez a schematic, és átváltok nyák tervezőre, akkor egy panelre/panel mellé pakol mindent.
Van lehetőség arra, hogy
1. több panelre tegye rá az áramkört
2. És megadhatom/hozzárendelhetem, hogy adott panelre melyik sheet/oldal kerüljön?

Azaz konkrétan: 5 oldalas a terv sheet szinten, ami két darab panele kerülne rá.

Van rá megoldás esetleg azon túl, hogy külön tervként kezelném az egészet?

Köszönöm előre is!
(#) niedziela válasza aherhof hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
20-as rétegen rajzolsz két panelt más nincs.
Ha gyártatod majd külön kell másolnod.
Más nincs, nem elegás de müködik.
Az alkatrészeket kézzel kell oda tenned ahova tartozik
A hozzászólás módosítva: Máj 13, 2020
(#) aherhof hozzászólása Máj 13, 2020 /
 
A másik kérdésem ami lenne, az talán blockoknak nevezhető. Adott egy áramkör, amin van nagyságrendileg 40 alkatrész egy mikrovezérlővel. Ebből az áramkörből kell kb 40-50 db-ot felfűzni, maga az áramkör kb teljesen ugyanaz pár kivezetéstől eltekintve.

1. Ez a funkció a design block vagy a modul közül valamelyik (nem tudom mi a különbség), ha jól gondolom? Pontosan hogyan hozom létre? Kijelölöm, és azután mi a teendő?
2. Ha egy blokknak megtervezem a rajzát, majd a nyák tervét is, majd többszörözöm, akkor a nyák terv is ugyanígy lerakható egymás mellé többször?
3. Ha utólag egy egy összekötést kell létrehoznom egymáshoz, akkor a már egymás mellé lerakott 50 egység után ezt megtehetem?

Köszönöm előre is!
(#) aherhof válasza niedziela hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 


Ok köszi, akkor lehet a külön tervként kezelés jobb lesz adott esetben.
(#) moderboy válasza aherhof hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Létrehozod a modult, megrajzolod amit szeretnél benne látni, aztán a port paranccsal tudsz csatlakozásokat csinálni a modulban lévő rajz és a külvilág között.
Nem generál külön nyák tervet a modulokhoz, csak a rajzot lehet vele egyszerűsíteni.
(#) aherhof válasza moderboy hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Köszi az infót, akkor kb meg is van, mi a különbség a modul és a design block között.
(#) Alkotó válasza moderboy hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Mire gondolsz amikor "modult" említesz?
Aherhof válasza azt sugallja, mintha ez valamilyen Eagle parancs vagy lehetőség lenne, de én még nem találkoztam ilyennel.
(#) moderboy válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Erre a gombra, áramköri blokkokat lehet vele tömbösíteni.
(#) Alkotó válasza moderboy hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
Köszönöm. Tanulmányozom.
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 16, 2020 /
 
A modul a sch, a designblock meg a pcb.
Bár a kettő önálló életű, de egynek is kezelhető
(#) aherhof válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Közben látom megválaszolták, nem egyértelmű a különbség nekem funkcionálisan. Biztos van persze.
(#) aherhof válasza niedziela hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Ezt pontosan hogy érted, hogy egynek is kezelhető? Ez érdekelne.
(#) niedziela válasza aherhof hozzászólására (») Máj 18, 2020 /
 
Nem próbáltam de a modulból talán lehet des.blokkot csinálni.
Ki kell próbálni... hátha
(#) mc-4 hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok!

A nyák tervben lerakott alkatrész forrpontját padjának méretét hgyan tudom megváltoztatni?
Köszi!
(#) mcc válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Jobb egér a panelen az alkatrészre, aztán "Open package" ott tudod editálni az alkatrész paramétereit. Ha kész, mentés, utána felül kell írni önmagával (replace).
A hozzászólás módosítva: Jún 2, 2020
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Egy adott alkatrészét igy, ha minden alkatrész pad-jét akarod módosítani azt lehet szerkesztés nélkül is.
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Szia!

Ez a nyákon lévőkre vonatkozik?
Az egyszerűbb lenne.
Köszi!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Panelnézet, megnyitod a DRC-t, azon a fül -annular ring és min - max érték módosítása PAD / VIA
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Itt lesz a ló elásva... lbr-t hiába szerkesztem, nem változik az alkatrész pad mérete a nyákon.
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Ja, a PAD szerkesztés enélkül csak egy n + n1 határok közt működik
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
A ló az kutya!, de ez volt a megoldás!
Köszönöm!
(#) mcc válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Azért mert az lbr-ben hiába változtatod, ha utána a nyákon a régi marad. A módosítás és a mentés után a replace paranccsal ki kell cserélni egy pont ugyanolyanra. Akkor az összes ilyen alkatrészt kicseréli az újra szerkesztett verzióra. Így kicserélheted -mondjuk-, a CBE lábkiosztású TO-92-es tokozású tranzisztorokat. A többi alkatrész nem változik.
(#) mc-4 hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Sziasztok!

Kézi kijelöléssel miként tudom levágni a pirossal bejelölt teleföldelt területet?

Köszi a segítséget!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Ott vannak az ikonok vizszintesen felül, kivágás..stb
(#) mhl hozzászólása Júl 16, 2020 /
 
Sziasztok!
A problémám, hogy a poligon tükrözésnél eltűnik. Illetve több kijelölt poligon tükrözésnél összeolvad. Mit csináljak hogy normálisan működjön?
(#) mhl válasza mhl hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Megvan, átrakta másik fóliára, az meg ki volt kapcsolva.
(#) Alkotó válasza mhl hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
A tükrözés másképpen működik a kacsolási rajz és a paneltervező felületen. Te még azt sem mondtad el melyiken akarsz tükrözni.
(#) mhl válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Elfelejtettem, mert annyira felbosszantott a program. A paneltervezőben volt ez a gondom, a felső réteget átfordította alsónak. Nem gondoltam, hogy térben tükröz.
(#) Alkotó válasza mhl hozzászólására (») Júl 16, 2020 / 1
 
A paneltervező felületén a tükrözés = a másik oldalra helyezés. És ezt jól is csinálja a program, helyesen teszi (forgatja) át a másik oldalra az alkatrészt.
(#) mhl válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 17, 2020 /
 
Kösz! Egész komoly ez a kis ingyenes program.
Az EasyEDA-ról térek át, mert meguntam hogy minden alkalommal be kell jelentkezni.
Következő: »»   416 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem