Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   415 / 441
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Kösz, közben rájöttem a trükkre. Már müködik. Kis is javitgattam, majd a legközelebbi rendelesre majd ez megy.... ;

eagle3.JPG
    
(#) niedziela válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Akkor csak arra tudok gondolni, hogy 9.5 alatti verziód van, mert azokban még több probléma volt a polygonnal.
Csatoltam egy board-ot, nézd meg nálad hogy jelenik meg
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020

polygon.brd
    
(#) Gránátalma válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
9.6.0 van fent, egy hete telepítettem kb. A te boardod tökéletesen működik nálam is. Ami viszont érdekes, hogy az enyém meg egy új board, amire már kb elhelyeztem az alkatrészeket, még huzalozás is csak alig van rajta, (nem állítgattam el semmit). Nem igazán értem. Nyitottam kíváncsiságból egy zsír uj boardot én is, abban is működik a módszer, csak abban nem, amit már elkezdtem.

Fogtam az egész cuccomat, kijelöltem, áttettem a te üres boardodra és ott jól működik továbbra is a szigetezés, szóval valami a brd-vel történt nálam. Ha megtudom mi okozza leírom, köszi a segítséget, nyitok az egésznek egy új brd-t.

szerk2: valami a projekt mappával van, mert ha belerakom az uj boardot, már ugyan úgy cutout-ot csinál azon is neki ..... egyre érdekesebb
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) niedziela válasza Gránátalma hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Törölj ki minden fájlt a project mappából és csak az sch brd maradjon
(#) Gránátalma válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Összehoztam, mostmár működik rendesen. A vicces, hogy egyenként áthelyezgettem mindent a mappából, eagle projekt azonosító filet, a .pro- filet stb.... nem oldotta meg egyik sem. Csak a mappa csere. (új projekt, abba átmozgattam cut-tal a tartalmakat, fileokat kidobtam)

Köszi a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020
(#) twingo16v válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
Volna még kérdésem a tegnapihoz.
Megcsináltam ahogy mondtad, a programban jól is mutatja, de ha a JLCPCB oldalán megnézem gerber viewerrel, vagy ha Layout 6-al, akkor a bottom oldalon nagyon sok alkatrész lábánál nincs ott a forrasztási felülez és a gnd közötti elválasztás, viszont val ahol van, ez leginkább az ic-knél látszik.
Miért van ez?
Lásd a képen, gnd hiba

Az Eagle-ben jó. Eagle gnd kép.

Ha tud valaki segítsen legyen szíves, mert nem szeretném úgy legyártatni, hogy rögtön a kukában landol.
(#) niedziela válasza twingo16v hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
A jlcpcb oldalán a megjelenitő olyan amilyen.
Ha az eagle-ben jó, akkor 100% hogy jó, de ha még alaposabb akarsz lenni akkor nézd meg itt is
Online Gerber
Persze az sem baj ha van egy sima gerbernéző a saját gépeden is.

És ide nézzél rá amit bejelöltem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2020

GND hiba.jpg
    
(#) Alkotó válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 12, 2020 /
 
A gerber nézegetőnek kipróbáltam az új béta verzióját. Egy rövid regisztráció után lehet hozzáférni, és nekem tetszik. ZIP-ből megcsinálja a panelt (sajnos csak zip-ből, tehát a rar-t nem fogadja el, ezért újra kell tömöríteni a gerbereket), és nagyon ügyesen kezeli a két oldalasságot, mert ahol fedi egymást a két oldal rézrétege, ott egy harmadik színt használ.
Pár perces tesztelés alatt nem találtam meg hol lehet a rétegek színét tetszőlegesen módosítani, de nem is feltétlenül szükséges, mert az alapértelmezés is jó.
(#) twingo16v válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Köszönöm.
Amit linkeltél "online gerber" szerint jó.
Akkor mi lehet a gond a Layout 6-nál, meg a JLCPCB-nél, hogy rosszul olvassa?

Szerinted nyugodtan küldhetem gyártásra?
(#) kaqkk válasza twingo16v hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Idézet:
„Szerinted nyugodtan küldhetem gyártásra?”
Nem ! A vezetőket igazgasd meg (nagyon közel vannak egymáshoz és a forrszemekhez is ) és a vastagságukon is állíthathatsz . Ilyen az amikor autorouterrel dolgozik a program , működik de ......
(#) niedziela válasza twingo16v hozzászólására (») Ápr 13, 2020 /
 
Gerber szempontjából igen.
De fogadd meg kaqkk tanácsát és használj szélesebb sávokat kicsit szellősebben.
Én nem tudom mi ez, lehet helyenként 2A-3A is fog folyni, szóval a tervezéskor vedd figyelembe ezt is. Az amit bekarikáztam biztosan nem jó.
Ezen a zöld panelen nyugodtan használhatsz 0.8 - 1mm széles sávokat.
De a gyártó igy is elkészíti ahogy van.
A hozzászólás módosítva: Ápr 13, 2020
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 19, 2020 /
 
Sziasztok!

Hozzáértő szakember segítségét szeretném kérni, hogy létrehozza egy potméter rajzát és tokozását, könyvtári alakját. Nagyon nem boldogultam vele...
Köszönöm a segítséget!

pot.jpg
    
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 19, 2020 /
 
Tessék egynek jó lesz

rv16af.lbr
    
(#) niedziela válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Kicsit kiszineztem

rv16af.lbr
    
(#) elektrorudi hozzászólása Ápr 20, 2020 /
 
Üdv Urak!
Egy 8.0.1-ben elkezdett projektet folytatnék 9.2.0 verzióban (bár nem tudom, ennek van-e jelentősége?).
Minden tökéletesen működik, kivéve, hogy az alkatrészeket nem tudom áttenni a top oldalról a bottom-ra és vice versa! Az előző verzióknál ezt a tükrözéssel kellett, de most mivel? Vagy mit csináltam rosszul?
Előre is köszönöm.
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 20, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm szépen!
Régen foglalkoztam az Eagle-vel, de a járvány jó oldala ez... van egy kis időm!
(#) eaglee71 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Sziasztok!
Az 9.2.1 verzióval kapcsolatos kérdés, bár ilyet a régiben nem próbáltam:
Ha megváltoztatom a rajzlap keretet E*8-ról L*16-ra, a hivatkozások elvesznek: 1/ ?? pl. tehát a lapszámon túl elveszti az agyát. Mit kell tenni ilyenkor? Valamit frissíteni? aktualizálni?
(#) mc-4 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
Sziasztok!
A nagy munkálatok között kitöröltem a nyák szerkesztőben a keretet.
Hogy tudom vissza varázsolni?
Köszi a segítséget!
(#) niedziela válasza mc-4 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Nem tudom mit nevezel keretnek, de a lemez külső határoló része a 20. dimension réteg
Azzal húzzál vonalat.
(#) mc-4 válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Az lett az, köszönöm!
(#) aherhof hozzászólása Máj 8, 2020 /
 
Sziasztok!

Kezdő ismerkedős Autodesk Eagle kérdésem lenne. Most ismerkedem velem, és már a elején vannak dolgok, amik nem tetszenek . A 9.5 verzió van fent.

Alapból a projekt könyvtárat lehet módosítani valahol? azaz máshová tenni, mint az alapértelmezett könyvtárba?Ha igen, hol? Nem sikerült megtalálnom - bár biztos láma vagyok és bénázok. A fájlokat külön (schematic, board, stb) persze külön el tudom menteni másként, de én boldogabb lennék, ha egy másik meghajtóra dolgozna, mint ahová alapból teszi.

Köszönöm előre is a segítséget!
(#) Lucifer válasza aherhof hozzászólására (») Máj 8, 2020 / 1
 
Idézet:
„Alapból a projekt könyvtárat lehet módosítani valahol? azaz máshová tenni, mint az alapértelmezett könyvtárba?Ha igen, hol? Nem sikerült megtalálnom - bár biztos láma vagyok és bénázok.”

Opciók -> Mappák -> Projektek
(#) aherhof válasza Lucifer hozzászólására (») Máj 8, 2020 /
 
Köszi!

Esküszöm vagy 3x átnéztem ezt a menüt, de nem találtam benne, ennyire vak vagyok így este.

Mégegyszer köszi.
(#) aherhof hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
Ismét beleütköztem két problémába , kérnék szépen segítséget.

Az egyik a többoldalas tervvel van, azaz ha nem egy Sheet jön létre. A gondom az, hogy több lapon is végigfutnának a jelek. Mi a módszer a több lapon lévő jel "összelinkeléséhez", mit kell alkalmazni? Próbálgattam pár dolgot, de vagy nem engedi, és rám szól hogy van már ilyen név, vagy engedi az azonos nevet, de nem köti össze pl a nyák terven, hanem két független vonalnak kezeli.

A másik kérdésem a busz lerakása. SPI buszt szerettem volna lerakni, az kivezetések nevei megegyeztek, össze is rendeltem őket, de az lett a végeredménye, hogy a MOSI-MISO-SCK jelekből egy rövidrezárt kupac lett . Van esetleg valakinek erre gondolata, vagy van rá valami tuttorial, hogyan is kell?

Köszönöm előre is.
(#) aherhof hozzászólása Máj 9, 2020 /
 
A másik témám mint zöldfülű kérdezném, néha elég érdekesen viselkedik a program. Ez másoknál is így van? Nem emlékszem a régi Eagle kapcsán ilyen anomáliákra.

Időnként "eltűnik" a berakott saját alkatrészem a mappából, vagy ott van és nem találja, vagy éppen nem aktiválja vagy mifene. Elég furán kezeli számomra az alkatrészeket. Az alkatrészkezelés kapcsán dühöngtem ma párszor nem is kicsit . Vagy csak nálam működik rosszul a bénaságom miatt? De rengeteg apró bosszantó dologgal találkoztam, ami persze könnyen lehet az én tudatlanságom oka.
(#) niedziela válasza aherhof hozzászólására (») Máj 9, 2020 / 2
 
Kezdem az elején.
A programnak nincs problémája, működik rendesen.
Másik két problémádra is van válasz, de egyszerűbb mindenkinek ha csatolod azt a rajzot amivel foglalkozol, mert a bekötött szemmel való távgyógyítás nem lehetetlen, csak üres körök futtatása.
Hogy hol rontod el nem tudom, de itt a válasz.
A hozzászólás módosítva: Máj 9, 2020
(#) aherhof válasza niedziela hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Kb. ugyanezt látom nálam is, de valamiért az egyes busz vezetékeket összezárja rövidre, nem csak az azonosakat. A buszon kb 50 eszköz lóg egyébként, a terv elég nagy, nem szívesen raknám be, de akkor eljátszok vele egy ilyen kis megoldásban mint te a tied alapján, hátha kijön mit rontok el.

Köszi szépen!
(#) aherhof válasza niedziela hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Közben azt hiszem megvan mi a baj, belekavartak az azonos nevű wirepadok, mert azokkal kezdtem el csinálni.
(#) Gránátalma válasza aherhof hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Hát nem jutottál messzire az ismerkedéssel, ha a negyedik menüpont se lett meg
(#) aherhof válasza Gránátalma hozzászólására (») Máj 13, 2020 /
 
Nem tudom most pontosan mire gondolsz. Ha a mappahelyekre, azt brnéztem, pedig 3-4szer biztos bementem, mégis valahogy elsiklott a szemem felette, nem is értem. Ha másra, akkor meg nem tudom.
Következő: »»   415 / 441
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem