Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Akkumulátor töltő
 
Témaindító: josephx, idő: Jan 18, 2006
Lapozás: OK   266 / 298
(#) kaqkk válasza btamas81 hozzászólására (») Márc 7, 2020 /
 
Akkor ellenőrizd amit Proli írt
Idézet:
„Ellenőrizni kellene hogy a zéner nincs-e fordítva bekötve. Illetve a zénert kivéve, ki kellene hogy aludjon a Led.”
(#) torokb válasza nagysasy hozzászólására (») Ápr 14, 2020 /
 
Szervusz!

Ha esetleg mégsem jön össze az UTTA töltő projekted, szólj és szívesen megveszem a készüléket. Foglalkozom ilyenek javításával, és kell az alkatrész.
(#) kissattila88 hozzászólása Ápr 21, 2020 /
 
A képen látható kapcsolás ugye nem szulfát oldó kapcsolás?
(#) pipi válasza kissattila88 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Szerintem felejtős, semmi védelem nincs benne, rácsapja a 15V-ot az akksira. Se fesz, se áramfigyelés/korlát, se idő.
(#) kissattila88 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Tudsz nekem ilyen egyszerű kapcsolast ajálani?
(#) kivancsi4 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Szerintem egy próbát megérne.Van benne feszültség és áramkorlát is, viszont elveszik a lényeg a maximális 15V-tal, illene 16 Volt közelébe vinni a betáp feszültségét. A maximális 6x2,75V=16,5 Voltot azért ne haladja meg. A feszültség korlátot maga a betáp 15 Voltja adja, az áramkorlátot pedig a fet nyitott állpotú ellenállása és az akkumulátor belső ellenállásának összege állítja be. Ami ajánlott az az, hogy a fet hűtőbordája túlméretes legyen, és legyen türelme a használójának... Ha tévednék majd jelzitek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) ferci válasza kivancsi4 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Lehet, hogy lesz a felhasználójának türelme feteket cserélni több esetben, főleg egy üresebb akku esetén?
Azért nem úgy megy ám, hogy összerakod, aztán ahogy esik, úgy huppanik..
(#) kivancsi4 válasza ferci hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Mekkora lehet a belső ellenállása egy pl 55Ah-ás akkunak?
(#) ferci válasza kivancsi4 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Az nagyon sok mindentől függ....- de ha arra célzol, hogy az fog "áramkorlátozni", akkor rossz úton jársz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2020
(#) kokozo válasza kivancsi4 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
5-10mOhm körül ha jó.
(#) kivancsi4 válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Köszönöm, többre gondoltam, most már csak ha nem az igazi az érdekelne, de ez nem is mérvadó.
(#) kokozo válasza kivancsi4 hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Ha nem jó akkor akár végtelen is lehet. Pl ha szakadt . De ha belegondolsz van olyan akku amit lehet tölteni, de ha ráakasztasz egy 5W-os izzót, akkor is lemegy a feszültsége szinte nullára, annak már elég magas szokott lenni.
(#) kivancsi4 válasza ferci hozzászólására (») Ápr 21, 2020 /
 
Megépítettem proli007 cikke alapján ezt és így el vagyok bizonytalanodva, nem-e kéne nagyobb kapcsolóelemet beletenni? A rajzon szintén IRF540 a kapcsolóelem, van még egy 0,51 ohm ellenállás, de nagyobb akkumulátoroknál már a cikk végén leírtak szerint elhagyható. A cikk szerint jóval nagyobb feszültség kell az itt említett 15 Voltnál, több mint duplája. Kipróbálva még nem volt, ahogy időm engedi meg fogom tenni, de előtte elolvasom ezt alaposabban .
(#) ferci válasza kivancsi4 hozzászólására (») Ápr 22, 2020 /
 
Ha nagyon félted a fetet, tesztelj először maximális szünetekkel ( 500 ms ) és 20 voltos pufferrel.
Ebben az esetben a 0.51 ohmos ellenállás pl. 12 amperes csúcsáramnál is eléggé bekorlátoz és számítsd bele még az összes áramköri elemet egészen a trafó szekunderig.
A fet megengedett maximális árama ebben a behatárolt impulzus üzemben bőven sok ( adatlap ), de a biztonságos hűtésről se feledkezz el.
Látom, a szulfátmentesítőben már elég sok beírásod volt, nem értem, miért kérdezel az "akkutöltőben" is - a kettő azért nem ugyanaz.
(#) küzmös Gergely válasza ferci hozzászólására (») Máj 3, 2020 /
 
Nekem most is ketyeg egy akkumlátoron. Lassan tölt, a legkisebb frekvencián, és mivel 0,51 ohm nem volt, ezért 0,68 ohm van benne. Ütemesen kattog a trafó, és az ellenállás is meleg. A trafó egy böhöm nagy darab, kéz meleg. Az ellenállás 5W.-os. Olyan 40-45 fok körül lehet. Kezem, ujjbegyem néha alig állja. Az egész mindenség egy nagy alumínium lemezen van, ami szintén kéz meleg, úgyhogy nem merem kivenni az ellenállást (kisebbre kellene cserélni, olyan 0,22 ohm.-ra) Így ezen a legkisebb frekvencián, és ilyen beállításban általában igaz az a készülékre hogy egy akkut kb annyi idő alatt tölti fel 14,5V.-ra amennyi az amperóra értéke. Tehát egy 35 Ah.-sat 35-40 óra, míg egy 55-60Ah.-sat 55-72 óra alatt. Átlag töltőáram 1A körül van így. Idő kel neki. Én 15,6V-ig, vagy az akku melegedésének kezdetéig töltöm, ekkor már minimális áram folyik, ezt kiegyenlítő töltésnek hívják. Még egy sem jött vissza, hogy bekrepált volna, pedig már vagy 5 problémás, csontra lemerült, kapacitását vesztett akkut lekezeltem vele.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2020
(#) Alkotó hozzászólása Máj 3, 2020 /
 
Vásároltam egy új Banner 12V 55Ah 450A paraméterű akkumulátort. Ebben a teljesítményben ez a legdrágább típusok egyike. Kíváncsi voltam mit adnak ennyi pénzért, ezért megmértem a kapacitását ezzel az eszközzel.. Az eredmény jó közelítéssel 50 Ah lett, ami szerintem tisztességes közelítés a névleges értékhez.
Utána feltöltöttem az akkumulátort ezzel a töltővel (pontosabban az elődjével).
A kapacitás méréskor 2 A-es kisütő áramot használtam, és így közel 25 óráig tartott a mérés. Utána a töltéshez szintén pontosan 2 A-t állítottam be (a végső fázisban ez harmadáig csökkenti a készülék), és így kb. 30 óráig tartott a mérés.
Nem tudom a kisütéshez és a töltéshez szükséges időnek azonosnak illik-e lennie, de nálam 20%-al több idő kellett a töltéshez.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 3, 2020 / 2
 
Idézet:
„20%-al több idő kellett a töltéshez.”
Ez a normális, az akkumulátor töltése veszteséges folyamat.
(#) lecram_- hozzászólása Máj 10, 2020 /
 
Sziasztok,


kaptam egy matuzsálem korú Elkis 12v-os akksitöltőt, és csak sejtek pár "funkciót" rajta, ezért vagyok itt.
itt egy fotó is.
Ha jól gondolom, max 10A-el tud tölteni 8 és 12v-ra (ezt a kis fekete "patch-el" tudom választani.?
És a jobb alsó "benyomva kapcsolható 0-4 fokozatkapcsoló pedig a töltőáram-erősséget állítja?? A 4-es állás gondolom 10A(?) Autóakkut töltenék vele, de nincs még teljesen lemerülve, mert azt, gondolom ez a ketyere nem is tudná feléleszteni. egyébként belül épnek tűnt, a forrasztások rendben és nem láttam, hogy gányoltak volna vele stb. köszi

IMG_1358.JPG
    
(#) Hutty válasza lecram_- hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Háló!

Minden úgy van ahogy leírtad, kivéve, hogy a nyolcas az hatos.
A kisebb beállítással megnézzük a töltőáramot, majd emelünk. Azért kezdjük a kis értékről közelíteni, mert egyből a maxon túlléphetjük a biztosítási értéket.
(#) sector99 válasza lecram_- hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Legelőször nézd meg a feszültségváltó dugasz fölötti biztosítékot. ( töltő fénykorában sokan a szikráztatásos módszerrel nézték meg, hogy működik-e... )
(#) lecram_- válasza Hutty hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
Szuper, kösz a segítséget!
(#) lecram_- válasza sector99 hozzászólására (») Máj 11, 2020 /
 
oks, köszi!
(#) fityiszkukac hozzászólása Máj 14, 2020 /
 
Üdvözletem.
A következő képeken látható kapcsolóüzemű tápegység (230V -> 13.8V,12A) kimeneti oldalán kiment egy háromlábú alkatrész, az égés következtében a felirat olvashatatlanná vált.
A megsemmisülés oka 12V oldalon fordított polaritással való bekötés...
Segítségeteket szeretném kérni, mit lehetne berakni helyette.
Előre is köszönöm a válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
(#) djhans válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 14, 2020 / 1
 
Szia. Az egy kettős gyors egyenirányító dióda. PC tápból lehet bontani. Legalább 20A-es és 100V-os kell.
(#) fityiszkukac hozzászólása Máj 14, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm a gyors választ.
Esetleg valamilyen típust tudnál írni ?
(#) Zsolt 73 hozzászólása Máj 14, 2020 / 1
 
(#) fityiszkukac hozzászólása Máj 14, 2020 /
 
Esetleg EZ jó lenne ?
Helyettesíthető két különálló diódával is ?
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
(#) fityiszkukac válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
Igen kedvező árfekvésű
(#) Zsolt 73 válasza fityiszkukac hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Az is jó, de egy mérettel nagyobb, macerás a beépítése. Különálló diódával is megoldgató, de nem szerencsés.
(#) fityiszkukac válasza Zsolt 73 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Köszönöm.
Következő: »»   266 / 298
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem