Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Death of Zen (DoZ) 20W-os A osztályú erősítő
Lapozás: OK   71 / 72
(#) reloop válasza Lightblue hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Attól, hogy a kolléga később toroidra váltott, még maga a tanács mások számára hasznos lehet. Az EI, M magos trafók irányonként eltérő szórása miatt a beszerelt készülékházban érdemes megnézni mikor kevesebb a zaj és úgy lefogatni a trafót.
(#) Petyka79 válasza gzu hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Pontosan nem tudom. A nagy molyolgatásban, teljesen véletlenül jöttem rá, hogy csak az egyik oldal búgott, meg közben valamiért mértem megint nyugalmit és azon az oldalon 2A felett volt. Ahogy vettem visszább, úgy halkult a búgás. Aztán megjött a toroid, kicseréltem és újra állítottam a nyugalmit, azóta teljesen jó.
(#) gzu válasza Petyka79 hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Köszönöm a választ!
(#) dara válasza Lightblue hozzászólására (») Márc 18, 2019 /
 
Igen,a höfok a búgást mutatja.A jhl meg DOZ.A bölcsesség szó helyett meg talán valami magyarázat ha félre értettem.
(#) gzu válasza dara hozzászólására (») Márc 19, 2019 / 1
 
Kedves Sándor! Nem mondta neked még senki, hogy a HE fórumain inkább segíteni
szokás. Nem pedig sz@rakodni a másikkal
(#) Petyka79 hozzászólása Máj 4, 2019 /
 
Üdv.! Építettem egy doz-t. Amióta elkészült, szó szerint, minden nap hallgatom, nagyon tetszik a hangja. A jelforrás laptop, meg egy dac, ezekről számomra tökéletes a hangja. Mégis van egy problémám, mégpedig az, hogy lemezjátszóról hallgatva keveslem egy kicsit a mélyeket. Valaki sejt esetleg vmi megoldást? Hangszedő vagy esetleg a riaa lehet megoldás? Vagy az erősítővel kellene csinálni valamit? Köszi
(#) dara válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Az erősitővel semmit ne csinálj,lemezjátszórhoz mint irtad riaa kell a jó hangzásért.Mondjuk az sem mindegy milyen tranyos ic elmegy de egy csöves riaa mindent visz hallottam.A haver Hiragát csinált keresed megtalálod.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Szia! Az nem lehet, hogy a lemezt kevés mély hanggal vágták és ez tűnik fel a DAC után?
(#) Petyka79 válasza dara hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Ic-s riaa-m van, azt is én csináltam. Csövest nem akarok csinálni, az már nekem sok, úgy érzem. Lakatos vagyok, nem műszerész! Csinálok akkor egy tranisztorost, hátha jobb lesz.
(#) dara válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Megvágták azt,csak kopik vagy koszolódik.Vagy lemez mosás alaposan,de inkább riaa.
Meg aztán a lemezt préselik,1000Db után cserélik a masterst,mert a préselés alatt is kopik az anyag.
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Mindegyik lemezemmel ugyanolyan. Vannak régiek is, újak is, egyik sem az igazi.
(#) dara válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Marad egy jó minőségű riaa.Egyébként a csöves egyszerübb mint egy tranyós.Nézz utána.
(#) Petyka79 válasza dara hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Oké. Körbejárom a csöves témát.
(#) reloop válasza Petyka79 hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Gyere a korrektorod rajzával a RIAA témába! Itt OFF lenne.
Szerk.: Lehet pár alkatrész cseréje megoldja.
A hozzászólás módosítva: Máj 4, 2019
(#) Petyka79 válasza reloop hozzászólására (») Máj 4, 2019 /
 
Rendben
(#) CIROKL hozzászólása Ápr 28, 2020 / 4
 
DoZ ,képek
Kéresre ,
(#) Kicsa válasza CIROKL hozzászólására (») Máj 4, 2020 /
 
Köszönöm szépen a képeket még egyszer!

Én is nekiláttam a DOZ elkészítésnek,a nagyobb kiadásokat talán meg tudom spórolni az itthon lévő alkatrészek felhasználásával.
Saját Nyák tervet készítek a tápegységhez is és a végfokokhoz is,a rendelkezésre álló alkatrészek illesztése miatt.
Néhány adat a rendelkezésre álló alkatrészekről :
Trafó : 230/42V 350 VA. Toroid kivitel,a szekunder tekercsről pár menetet tervezek letekerni majd,hogy a tápegység rész ne fűtsön annyira.
Szeretném megépíteni a Zéneres stabilizált tápegységet és a két oldalt egy táprészre kötni,mivel csak egy szekunderes a trafó. Tervezett puffer : 6x4700 µF és 35A-es hűtött graetz kocka.
Mutatnék is egy képet a tervezett tápegység nyákjáról,ez még csak terv,nincs megépítve. Ha valaki szeretné,Sprint Layout file-t is tudok majd adni hozzá.

Az eredeti tápegység rajzához képest annyi a változás,hogy biztosítékok kerültek be a kimeneti ágakba és a bejövő oldali váltakozó feszültség egyik ágába is. A puffer rész peidg 10 Ohm 5W ellenálláson keresztül kapja meg a tápot 100 nF szűréssel,a hullámosság csökkentése miatt.

A panelt igyekeztem a lehetőségekhez képest minél szimmetrikusabbra készíteni,terveim szerint a kész erősítőben látszódni fognak a panelek.

Észrevételeket,javaslatokat szívesen fogadok. Elkezdem a végfok paneleit megtervezni,ott az eredeti rajz szerinti változás a végtranzisztorok típusában lesz : MJ15022 van itthon 8-10 db,abból építkezem majd.

Köszönöm szépen!

1.jpg
    
(#) black1989 hozzászólása Máj 14, 2020 / 1
 
Sziasztok!

47v sok lenne a d.o.z erősítőnek??
(#) latyakosa válasza black1989 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Milyen nyugalmi áram mellett kérdezed ? A nyugalmi áram mértéke a hangszóró impedanciától függ.
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2020
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Szia! Technikailag csak nagyobb hűtőbordát igényel. Amúgy esztelen energiapazarlás.
(#) black1989 válasza reloop hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Köszönöm!

Arra lettem volna kíváncsi , hogy alkatrészek értékeinek változtatása nélkül üzembe helyezhető e 47voltal! Természetesen, ha nem ajánlott akkor letekerek a trafókból! Akkor kb 27 Vac-nak kellene lennie a szekundernek?
(#) black1989 válasza latyakosa hozzászólására (») Máj 14, 2020 /
 
Az az igazság , hogy nem tudom pl , hogy hány ohmos hangszóró az amit elvisel az 1.7amper nyugalmi áram mellett? Gondolom , hogy jócskán csökkenteni kell a végfok tápfeszültségét , ahhoz , hogy mondjuk 4 ohmos hangszóróval használjam...
(#) reloop válasza black1989 hozzászólására (») Máj 15, 2020 /
 
A DoZ esetén az általam felállított képlet szerint a nyugalmi áram Iq=0,34Ut/Zh, ahol Ut a tápfeszültség és Zh a hangsugárzó névleges impedanciája.
(#) pcmaster90 hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Egy kérdés!Szerintetek az alábbi hűtőborda elegendőnek bizonyulna egy csatornához 40V és 1,7-1,8A nyugalmi melett?

Hűtőborda
(#) reloop válasza pcmaster90 hozzászólására (») Ápr 4, 2021 /
 
Szia! 40 V * 1,75 A = 70 W-ot fűtesz el. A borda termikus tényezője 0,31 °K/W, ebből az következik, hogy a borda 70 * 0,31 = 22 fokkal lesz melegebb a környezeti hőmérsékletnél.
Tapintásra forró lesz a borda, de ennyi hűtés elegendő.
(#) gyurasits hozzászólása Jún 22, 2021 /
 
Sziasztok

Az erősítőnek ezen verziója, amit az első oldalon és itt is látok, egy teszt verzió, nem a végleges.

Forrás:
Death of Zen (DoZ) - A (Not So) New Class-A Power Amp - Rod Elliot
(#) neviga hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Sziasztok,
Ha a jó hanghűség a cél, a 2n3055 régi változatai mennyire alkalmasak a DoZ-ban erre a célra ?
8 ohm, 15-20w közé szeretném kb 1.5-1.7A nyugalmi árammal.
Köszi!
(#) keszeg01 válasza neviga hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
Jó napot.
DoZ még nem építettem JLH-t már több darabot és ahoz többek szerint jobban ajánlott a régi gyártású tranyó .
(#) neviga válasza keszeg01 hozzászólására (») Ápr 18, 2022 /
 
Tiszteletem, Köszönöm ezt magam is olvastam
(#) CIROKL válasza neviga hozzászólására (») Ápr 19, 2022 /
 
Kicsit alacsonyabb táppal ,kevesebb nyugalmi árammal simán mehet a 3055 .
Anno sokat nyúztam ezt az erősitőt ,csak halkan mondom már 700mA nyugalmi áram bőven ok neki kevesebb hő kisebb hütőborda ,stb
Következő: »»   71 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem