Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   23 / 25
(#) beber.endre hozzászólása Dec 31, 2019 /
 
Sziasztok !
Ha kézzel óvatosan a fogaskerék tekerésével továbbítom a továbbító motort lejátsza a lemezt . Indításnál pozicionálja magát, mintha a motorral és a pályával nem lenne baj . Ha nem léptetem tovább, error jelzéssel megáll . Mi lehet a baj ?
(#) gépromboló hozzászólása Jan 11, 2020 /
 
Bő két hónap után végre megjött Kínából a Sony lejátszómhoz a lézer kocsi. Megy szépen, de meg sem közelíti egy eredeti teljesítményét. Mire gondolok: végigpróbáltam vagy ötven lemezzel, ugráltattam előre-hátra, szépen, gyorsan reagál, de ha gyengén megírt lemezt talál, azzal meggyűlik a baja (nem bírja beolvasni, vagy egy adott ponton elveszti a sávot), illetve a karcosokkal sem mindig tudja, mihez kezdjen. Az elnyűtt Philips lézeres Technics is jobban veszi ezt az akadályt. Hiába rajta a három trimmer, jobb nem lesz, csak rosszabb, szóval úgy tűnik, hogy eleve hangolva küldték. De legalább olcsó volt!
Hamarosan veszek a fentebb említett Technicsbe is VAM-1201-est, kíváncsi vagyok majd az eredményre.
(#) laczika hozzászólása Jan 19, 2020 /
 
Sziasztok! Van egy lineáris motoros Technics sl-p250 gépem. Ezek a soad70a mechanikás gépek számváltáskor szinte a gombnyomással egyidőben már játsszák is a zeneszámot. Volt már nekem több ilyen gépem soha nem volt velük baj. Most viszont van egy példányom ami minden lemezt pöccre beolvas, de nem mindegyiket indítja el, vagy csak nagyon nehezen szólal meg. Ha sokáig nem szólal meg akkor a gép elveszti a fonalat és teljes erejéből pörgeti a lemezt. Vannak lemezek amik viszont tökéletesen működnek. A szán szépen siklik, egy tüsszentés elég volna hogy végigszaladjon a pályán a fej. Ha minden lemezzel bizonytalan lenne akkor azt mondanám hogy gyengül a lézer de így?
(#) doktor válasza laczika hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Idézet:
„Ha minden lemezzel bizonytalan lenne akkor azt mondanám hogy gyengül a lézer de így?”
Szia!
Biztos, hogy gyengül.
Ezenkívül, ha van lehetőséged érdemes méregetni,mechanikai beállításokat, elektromos jellemzőket, lehet még hibás, vagy gyengülő alkatrész.
(#) laczika válasza doktor hozzászólására (») Jan 21, 2020 /
 
Van még egy ugyanilyen gépem ami tökéletes. A komplett mechanikát a 7 potis panellal együtt át fogom tenni egy próba erejéig a másikba hogy a nagy panelt kizárjam. Manualt nézegettem már, szkópom is akad, de tesztlemez híján nem igazán vagyok vele előrébb. Lehet hogy a 7 poti közül az egyiken kéne állítani egy kicsit és jó is lenne. "Tracking balance", "Best eye","focus offset","focus gain","tracking gain","tracking offset","pll".
(#) djhans hozzászólása Jan 22, 2020 /
 
Sziasztok. Van egy Yamaha CDX-E100 cd lejátszóm. Írott lemezeket most már nem akarja lejátszani. Gyáriakkal nincs gond. Írott lemez tartalomjegyzékét még beolvassa. 1 számot van amikor elindítja. Ha léptetek a következő számra akkor elveszíti a fonalat. Hallatszik ahogy a fej kattog. Szerintetek fej csere? KSS213C van benne ami nagyon olcsó ahogy nézem. De lehet hogy ezek emiatt gagyik is.
(#) djhans válasza djhans hozzászólására (») Jan 22, 2020 /
 
Ja és gyári lemeznél lejátszás közben a fejből sercegő hang hallatszik. Kb. mint amikor egy kapcs. üzemű tápnak a trafójából zaj hallatszik.
(#) doktor válasza djhans hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Tisztításon túl vagy már gondolom,nagy valószínűség szerint laser csere lesz.

KSS213C -nagy szériában gyártották, még mostanában is előfordul eredeti belőle a piacon.
(#) doktor válasza laczika hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Tekintve, hogy jelenleg egy általad jónak ítélt mechanikai egységed van, és nincsenek meg a korrekt mérés feltételei, valamint a gyakorlatod, nem javaslom, hogy neki állj tekergetni.
Időd és kedved van az áthelyezést, ki lehet próbálni, de ezenkívül a kísérletezéshez, nagyon drága és nehezen beszerezhető.
(#) djhans válasza doktor hozzászólására (») Jan 23, 2020 /
 
Nagyon olcsón, 2000 forintért már van lemez forgató motorral és fej továbbító motorral. Érdemesebb úgy venni. Szerintem sokkal hitványabb mint a jó öreg KSS150A.
(#) elektrorudi hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Sziasztok!
Technics lejátszóm egyik-másik lemezt nem- vagy csak nehezen olvassa. Ez ugye vagy gyengülő lézer, vagy piszkos lencse lehet. Ha fejcsere, akkor kuka. Ha tisztítással megúsznám, akkor az még belefér. Láttam tisztító CD-t is, de el sem tudom képzelni, hogy az hogy működhet?
Milyen tisztítót ajánlanátok? Első sorban valami folyadékra gondolnék.
(#) djhans válasza elektrorudi hozzászólására (») Máj 25, 2020 / 1
 
A lencse műanyagól van. Desztillált vízzel megnedvesített fültisztítóval óvatosan meg lehet takarítani.
(#) elektrorudi válasza djhans hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Köszönöm, kipróbálom, hátha bejön.
(#) vmsgrg hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
Sziasztok,

Van egy Sony CDP-EX77-es CD lejátszóm, ami nagyon sokáig állt. Természetesen a két szí elöregedett, lecseréltem őket. A CD mechanika tökéletesen működik. Egy baj van, nem érzékeli a lemezt. 3 tálcás ketyere, van benne disc sensor, tehát nem a lézer próbálkozik először. A szenzor ugye IR led és fogadó. Csak szimplán megnéztem az infrát kamerával, világít, a fogadót kimértem, lecsökkeni a feszt. Szalagkábelek rendben. Van esetleg valakinek ötlete, hogy tovább, mi lehet még a baj? Kicsi lenne a feszültség kilengés?
(#) macsi01 hozzászólása Aug 17, 2020 /
 
Üdv
Adott egy minihifi cd - je ami nem forgatja meg a lemezt a tálca behúzza a mechanika felemeli az optikát kattan az optika lencse le fel majd kiírja no disc .
A fej pozicionáló motor megy a tálcamozgató megy de nem forgatja meg a lemezt .
Mi lehet a gond ?
(#) kiszebra válasza macsi01 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Sajna azért nem forgatja meg, mert nem látja, hogy ott van.
(#) Udvari Zsombor válasza macsi01 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Nálam is van egy "aiwa" hifi, ami szintén nem látta a lemezt. Behúzta, forgatta, de egyáltalán nem ismerte fel. Esetemben a leolvasó fejben gyengült el a lézer, tehát javíthatatlan lett. Úgyhogy kiszereltem a CD részt a hifiből és két drótkötegelővel zárt pozícióban fixáltam a tálcát. (A hifi többi része (rádió, aux, kazetta) továbbra is működik.)
Egy másik "Roadstar" mini hifi esetében pedig valahol az elektronika hibásodott meg, ugyanis nem pörgette fel a lemezt annak ellenére, hogy a leolvasó fej jónak tűnt (a pörgető motor "hibátlan" volt). CD részt kiszereltem és egyszerű analóg aux bemenetet kötöttem a helyére (funkció váltás tulajdonképpen bemenetet vált a beépített erősítőn).

Ahem... A te esetedben vagy meghibásodott a lemezpörgető motor, vagy elgyengült a leolvasó fej ezért nem látja a lemezt így meg se mozdítja. Motor cseréjével még lehet próbálkozni (bár a lemeztartó pozícoiója a tengelyen kritikus), viszont ha a leolvasó fej hibás, akkor annak annyi.
(#) macsi01 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Ez az aux építés érdekelne ha már úgy tűnik a cd kuka .
A típus Sony hcd -h51 .
Egy rca jobb /bal bemenettel elégedett is lennék .
Sajnos ezen nincs csak egy phono azaz lemezjátszó bemenet ami csak arra alkalmas hogy lemezjátszót fogadjon .
A lézerfej hiba egyébként száz % ban hogyan állapítható meg ?
(#) macsi01 hozzászólása Aug 18, 2020 /
 
A lézer típusát sikerült kideríteni
KSS 240 A
Ha ez rossz ennyit még megérne .
https://www.ebay.com/itm/KSS-240A-Optical-Laser-Lens-CD-DVD-Replace...813447
Ennek a hibája miatt nem forgatja meg a lemezt ?
(#) VJ72 válasza macsi01 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Üdv.
Az optikát azért előtte megtakarítanám.
Vigyázni kell ezekkel az utángyártott lézer fejekkel, mert sok hamisítvány van közöttük.
Vagy működik egy darabig vagy egyáltalán nem lesz jó, garancia meg nulla rájuk.
(#) VJ72 válasza macsi01 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Egy kis összefoglaló a CD lejátszó hibáiról.
Bővebben: Link
(#) macsi01 válasza VJ72 hozzászólására (») Aug 18, 2020 /
 
Köszönöm
Ez egy nagyon profi leírás ezt még végigjátszom .
Persze tudom mi a buktató a kínai cuccban .
Igazából lehet nem is lesz benne sokszor cd csak zavar hogy nem megy és ennyit még talán megérne invesztálni .
Nemrég dobtam ki egy számítógép meghajtót abból most lehet hogy lehetett v.na valamit felhasználni .
(#) macsi01 hozzászólása Aug 22, 2020 /
 
Na ez nem sikerült olyannyira nem hogy most már semmi nem működik se tuner se magnó be sem lehet kapcsolni az óra villog rajta majd power megnyomása után elalszik és ennyi .
Ower sony hcd - h51 !
(#) Almasi777 hozzászólása Nov 20, 2020 /
 
Üdv!

Sony CD lemezjátszókat melyik szervizben javítják a legprofibban Budapesten? Köszönöm szépen a válaszokat!
(#) papacica hozzászólása Dec 17, 2020 /
 
Hali szerintetek milyen márka az smg kondi egy pio 839 es gépet újítanék fel belűről,persze 20 db elna van benne. Az SMG inkább kuka kondi?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2020
(#) RockFonok hozzászólása Ápr 4, 2021 /
 
Sziasztok!

Azt mondák egy elektronika oldalon hogy kisebb szíjat vegyek mint az eredeti, vettem kisebbet ami majdnem akkora mint az eredeti de vettem még kisebbet is ami jól rá tapad de semelyikkel se lett jó, hiába vettem 4db-ot.

Továbbra is nem akar teljesen ki jönni a CD tálca csak meg áll és Dorr errort ír, de van valamikkor teljesen ki jön de van néha hogy nyomom a gombot csukódjon be is megy de inkább olyan szokott lenni becsukáskor már jobban kel neki hogy meg toljam de van hogy elkezd ki be járkálni magától, vagy ha majdnem be megy akkor vissza ki jön és meg áll.

Új szíjjal is azokat csinálta mint a régivel így inkább vissza raktam a régi szíjat.

Mi lehet a hiba ha nem a szíjjal van gond?

Szervizbe is volt de azt mondták nincs alkatrész hozzá csak szenvedtek vele.

Millenium MN 9644 Hifiről van szó.

Ha érdekel hogy néz ki külsőleg akkor itt megtekinthető:
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Millenium_MN9644_Hifi_torony_CD_...37.htm
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2021
(#) ftirius hozzászólása Máj 1, 2021 /
 
Sziasztok!
Van egy LG kombinált lejátszó, aminek a CD lejátszó része azt produkálja, hogy elkezdi lejátszani, aztán egy idő után, jellemzően a második felénél a lemeznek elveszíti a fonalat, próbálkozik-kattog, de nem tudja folytatni. Amit találtam eddig, hogy a gumibakok mintha gyengülnének, van egy mm luft ha megmozgatom. Ez okozhatja vajon a hibát?
(#) XND hozzászólása Jún 4, 2021 /
 
Sziasztok.
A Sony CDP 790 CD játszót ritkán használom,de legutóbb még tökéletesen működött.

Most viszont az a probléma,hogy az ajtó kinyílik de be nem zár.Óvatosan kézzel betolva bezár, de a lemezt nem forgatja. Gondolom nem érzékeli,hogy van lemez. Az optikát már megtisztítottam,de ettől nem javult meg. Köszönöm ha tudnátok segíteni.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) kistee válasza XND hozzászólására (») Jún 4, 2021 /
 
Én első körben a tálcamozgató hajtószíjat ellenőrizném és cserélném: ha nem elég feszes és megcsúszik, csinálhat ilyent. Ugyanis nincs elég ereje ahhoz, hogy bezáráskor eléggé megemelje a fejegységet, nincs fókusz, nem olvassa be a lemezt.
(#) XND válasza kistee hozzászólására (») Jún 5, 2021 /
 
Megnéztem,de megemeli. Megpróbáltam jó párszor,úgy gondolom,hogy rendben van. Nagyon nem bontottam meg,de nem látok szíjat,nem lehet,hogy fogaskerekes mechanika működik?
Következő: »»   23 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem