Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hiba
 
Témaindító: nagysusu, idő: Júl 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   86 / 92
(#) Moderátor hozzászólása tothgyula hozzászólására (») Máj 20, 2020
 
Ismét figyelmeztetünk, hogy nyilvános oldalra SOHA, SEMMILYEN OKBÓL ne írd ki az e-mail és lakcímedet, illetve a telefonszámod!
(#) antikzsolt hozzászólása Máj 20, 2020 /
 
A hozzászólásom miért lett törölve?
(#) fery45 válasza antikzsolt hozzászólására (») Máj 20, 2020 /
 
Kedves antikzsolt!
Nekem is töröltek hozzászólást más oldalakon, és senki se indokolta! Csak szakirodalmi adatok alapján más valótlan véleményével nem értettem egyet. Külön vigyáztam arra, hogy sértő megjegyzés ne legyen. Hivatkoztam a "szólás szabadságra" és "szabad vélemény nyilvánításra". Talán megérdemelhetnénk egy indoklást!
Tisztelettel: H.F.
(#) mraulajos hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Hali!
Van egy ilyen telefonom . Külső antennát szeretnék hozzá. Egy külterületi házamban a térerő nagyon labilis, változó. Ajánlatot szeretnék kérni. Mit javasoltok? Mi a legolcsóbb megoldás?
(#) mraulajos hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Ha pld. ezt berakom a fülhallgató csatlakozóba, az számít/ér valamit?
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Fogsz egy régi fülest, levágod a végét, és örülsz.
Úgy szigeteld le a végét, hogy esztétikus is legyen, de zárlatos azért ne...
(#) mraulajos válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Köszi! Próba.
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Mondjuk nem ismerem a telefonodat belülről, de kizárt dolognak tartom. A fejhallgató kimenet, és az antenna kapcsolatát még soha egyetlen készülékben sem láttam. A rádiótelefon antennái egy nyák lapra vannak integrálva, a külső antenna csatlakozókat már elég régen elhagyták. Mivel az antennák kétirányban (adás, vétel) vannak használva, és elég széles sávban is kellene hogy dolgozzanak, aktív, vagy passzív átjátszó jöhet szóba. De egy ilyen szerkezetnek is jó sok feltételt kell kielégíteni, úgyhogy nehéz kenyér.
Az antennát, amit mutattál, speciális célra készítették, az, hogy négy gyűrűs jack csatlakozója van, az még nem jelenti azt, hogy bedugható egy hangfrekvenciás aljzatba. Pontosabban fizikailag bedugható, de nem ér semmit.
Ez egy GPS vevő külső antennája, amely nagyfrekvenciás erősítőt tartalmaz, aminek táp is kell. A készülék oldali csatlakozó nem a hangfrekvenciás oldalra csatlakozik, hanem a készülékben levő GPS vevő bemenetére.
A telefonodban ilyen nincs, és ezért hiába is dugnád bele, eltekintve attól, hogy az antenna működési frekvencia sávja sem passzol egyik mobiltelefon frekvencia sávjához sem.
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Ez a fülhallgatós játék azoknál a telefonoknál működött, ahol a telefon alkalmas volt az URH műsorszóró adók vételére, közvetlenül. A 100 MHz -es sávra készült antennákat semmilyen módszerrel nem lehetett a készülékbe belegyömöszölni, ezért választották ezt a módszert. Egyébként is csak vételre voltak használva, így a méretek sem kritikusak.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Gafly válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Az lemaradt, hogy telefonálni akar vele, nem rádiót hallgatni.
Akkor hülyeséget mondtam.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) sany hozzászólása Máj 24, 2020 /
 
Miért nem tudják, illetve miért nem akarják a gyártok beépíteni a műsorvevő antennát az okos telefonjaikba? Lehet, hogy van olyan gyártmány, de legtöbben biztos vagyok benne, hogy nincs, amit mostanában a kezembe fogtam újabb modellekben sem lehet fejhallgató nélkül rádiót hallgatni. Nekem az előző telefonomban FM sávra beépített antenna volt, fejhallgató nélkül lehetett hallgatni a rádiót rajta, de nem volt felső kategóriás mobil. Van ennek valamilyen műszaki oka?
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Van műszaki oka is, de legfőképp marketing.
A műszaki oka az antenna kérdés, a marketing, van internetes rádió, zene, stb, azt is el kell adni.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
GPS, giroszkóp, stb.. Pont egy kis drótot hagynak ki. Habár valakinek az számít milyen gyors a proci benne.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Az a kis drót, nem is olyan kicsi. Ráadásul még csak feltekerni sem lehet, ahhoz túl nagy a frekvencia.
Az URH műsor 100 MHz, a GPS 1500 MHz. giroszkóp meg más dolog, nincs köze az elektromágneses hullámokhoz.
az meg mindenkinek érdekes, hogy milyen proci van benne. Nem mindegy, hogy egy bökögetésre mennyi idő múlva reagál. Eddig olyan telefonok voltak, amikkel a telefonálás mellet mást is lehetett használni, a mostani "okos telefonok" olyan számítógépek, amikkel telefonálni is lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 24, 2020
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Igaz, a giroszkópnak nincs, csak arra akartam kilyukadni, hogy mindent bele raknak, csak antennát nem FM sávra.
(#) pucuka válasza sany hozzászólására (») Máj 24, 2020 /
 
Az FM antennát nem lehet fél cm magasságúra/vastagságúra, és 1 - 2 cm hosszúságúra készíteni.
(#) Udvari Zsombor válasza sany hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Én kifogtam egy olyan Samsung okostelefont, amiben még rádió sincsen, vagyis egyáltalán nem lehet vele rádiót hallgatni. Sajnos manapság már bármi előfordulhat...
(#) pucuka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Nem kellett kifognod, a mai "okostelefonokban" egyikben sincs.
(#) sany válasza pucuka hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Szerintem nagyon igény sincs rá.
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
+Udvari Zsombor
Töltsd le az áruházadból a Spotify programmot, a rádió állomásoknál keresd meg a hallgatni kívánt adót, és hallgathatod, örülés lesz. Ha előfizetsz, reklám se lesz.
A T -nél az adatforgalmadat sem fogyasztja. (nem a reklám helye)
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2020
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Máj 25, 2020 /
 
Nekem nem rádió hallgatásra kellene az antenna, hanem telefonálásra.
(#) morgo válasza pucuka hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Az előző telómban nem volt. Az újban megint van. Gondolom csak van rá igény, másképpen nem rakták volna bele. Mindkettő Xiaomi.
(#) Udvari Zsombor válasza pucuka hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Köszönöm, nem. Csupán azt akartam jelezni, hogy míg az előző telefonommal még lehetett FM rádiót is hallgatni, a mostanival már nem csak hogy nem lehet, hanem eleve be sincsen építve a lehetősége.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Hali!
Folytatva a lentebb indított kérdésem. Valami ilyen dologra gondoltam. Erről kinek mi a véleménye, esetleg tapasztalata.?
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Jó lehet, ha a kültér, és a beltér egymástól jól árnyékolva vannak. Ez, ahogy írja is, pincében, földalatti garázsban, liftben használható eredményesen.
Ez mind azért van, mert ez egy azonos csatornás átjátszó, ami azt jelenti, hogy a beltér adója ugyanazon a frekvencián sugároz, ahol a kültér érzékeny vevője dolgozik. A másik irányban úgyszintén, bár az szokott a kisebb probléma lenni.
Azonkívül csak az EGSM (890 - 960 MHz) sávot játssza át, semmi többet, de ez telefonhívásokra elég lehet.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Idézet:
„Jó lehet, ha a kültér, és a beltér egymástól jól árnyékolva vannak.”
Ezt valahogy nem értem. Elnézést, ha értetlen vagyok. A képen én úgy látom, van egy dobozka, aminek egyik oldalára csatlakozik a külső antenna, ami az épület tető csúcsán van, esetleg padláson, a másik oldalára, a kis bot antenna. Mint ahogy írtam, egy külterületi házban lakom, aminek a fala, 60-70cm es vályog tégla, magyarul, föld. Semmi egyébre, csupán telefon beszélgetésre szeretném. Sok esetben hiába hívnak, a telefonom azt mondja, a hívott szám, pillanatnyilag nem kapcsolható. Ebben az esetben jön a vezetékes telefon, már aki tudja, mert az is van.
A hozzászólás módosítva: Jún 7, 2020
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
A vályog falon vannak ajtók, ablakok. Az a kérdés, hogy ezeknek mekkora a csillapítása. Ez a csillapítás adódik hozzá az antennák elhelyezkedéséből adódó csillapításokhoz, és ennek nagyobbnak kell lenni, mint az átjátszó rendszer erősítésének. (ezért mondtam, hogy az átjátszók használata elég nehéz kenyér) Ha nem elég ez a csillapítás, akkor mivel az adó, és a vevő is ugyanazon a frekvencián dolgozik összegerjed, és használhatatlan lesz, ráadásul a hálózat felé zavarást fog okozni, amivel rögtön le is bux. (az ilyen berendezések használata jogilag sem engedélyezett, és ebben a sávban a szolgáltatónak kizárólagos frekvencia használati jogai vannak)
Egy jól árnyékolt pincében ezek a feltételek többnyire teljesülnek, de egy lakószobában egyáltalán nem biztos. Térerősségeket kellene méricskélni, és ennek alapján antenna pozíciókat állítgatni, hogy az átjátszód használható is legyen.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Köszönöm az infót. Meg sem fordult a fejemben, hogy ez nem legális. Ha jól értem, tulajdonképpen, a két antennának kellene egymástól (el)árnyékolva lenni?
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Jól érted. Hasonló a helyzet ahhoz, amikor egy erősítő mikrofonját szembefordítod a hangszóróval.
Következő: »»   86 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem