Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 433 MHz adóvevő modul tapasztalatok
Lapozás: OK   10 / 11
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Tényleg becsúszott egy plusz bit. Legtöbbnél egyforma volt. Most próbáld.
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Köszi, jó étvágyat
Én csak este 10 után vagyok mert dolgoznom kell
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Végül csináltok majd egy összefoglalót? Hogy mik voltak a buktatók?
Gratulálok a kitartáshoz! Csak összejött ez. Mondjuk nem lenne egy piacképes termék a rászánt idővel, de én is ilyen vagyok, ha elkap a gépszíj, akkor addig, amíg kész nincs...
(#) usane válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
Nem volt sok a ráfordított idő, csak nem tudtam vele foglalkozni egy darabig. Igazából elírtam a kódot (invertáltam a biteket) , de amint összeraktam ez egyből kijött a debuggal, meg a tűrésre kell figyelni a bitszélességnél. A vevőnek van kb 15%-s szórása, de úgy írtam a kódot, hogy az egy változóval állítható még ha kell. Gyakorlatilag a javítással és debuggal együtt kb 3 óra volt összesen amit az Arduino kóddal eltöltöttem, meg mondjuk ugyanennyi a jelek dekódolása, de csak azért mert még nem használtam az Audacity-t, egyébként az is meglett volna max. fél óra alatt.
Ami még hátravan az a kapcsoló kód, de azt szerintem meg tudja írni, de ha nem akkor sem sok idő. Plusz 5-10 sor.

Szerk.: Az RF kódnál arra kellett fiyelni, hogy a nem kellő biteket figyelmen kívül hagyva összesen 53 bit. Az Atmega328-ban nincs 64 bits változó tehát szét kellett szedni, mert egyszerűbb mint ha 53 elemű bittömbbel dolgoznék. Mivel van 1 és 2 bit szélességű idő a dekódolásban (élvezérelt) ezért nem lehet akármelyik bitnél szétválasztani, csak ott ahol él azaz megszakítás van. Ehhez össze kellett hasonlítani pár RF kódot, hogy hol van olyan közös pont az összesben ahol ez megtehető. Nagyjából erre kellett figyelni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2020
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Ápr 27, 2020 / 1
 
Na meg az elején egy meglevő libet akart használni, abba próbáltam beilleszteni, de az teljesen másképp működött, és sehogyan sem tudtam beleilleszteni ezt a kódolást.
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Grat! Akkor végülis azt az első egyező bitsort figyeled, ami egyformának látszott Audacityben? Az a hosszabb szünet is detektálható, hogy onnan ismétlődik? Mi okozta, hogy az Audacity-s és a logikai analizátoros azonos kódok nem egyeztek, csak hasonlítottak?
(#) usane válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Igen, azt figyelem. A szünet adja az indítást. Az elvileg szinkronizálási szünet. Az minden RF kódban benne van valamekkora. Tapasztalatom szerint minél újabb annál rövidebb. Ahogy javult a technika. Legalábbis amiket eddig láttam mindben volt.
Megvolt az a jelsorozat az analizátorban is, csak az egy hosszú felvétel, és én sem láttam először hol keressem. Ha visszaolvasol láthatod, hogy ott ahol az 1-es csatornán van adás, ott kell figyelni a 0-ást, akkor stimmel a kód. Összehasonlítva majdnem azonos a hossza is, a vevőnek van egy kis túlfutása. Ott mindig kicsit pluszos a jel.
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Ápr 27, 2020 /
 
Az invertálást én is akartam írni, hogy nem lehet-e...egyáltalán honnan lehet meglátni, hogy invertált, vagy nem? A szünet mindig alacsony szint?
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Szia,
Most már nem csak 1 hangszínnél működik, hanem 4-nél, de további 4 hangszínnél még mindig nem akar működni.
(#) usane válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Ehh. Na jó. Azt hittem ha 4-et megnézek elég lesz, de ezek szerint nem. Megnézem mind a 8 mintát.
(#) usane válasza usane hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Na. Ennek már jónak kell lennie.
Tettem bele még egy biztonsági ellenőrzést is, a zaj ellen.
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Hát őőő most egyik hangszínen sem működik
(#) usane válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 1
 
Idézet:
„A szünet mindig alacsony szint?”

Nem feltétlenül. Bár ami eddig a kezembe akadt annál alacsony volt, de tudok olyanról ahol magas. Bár ez nem teljesen így működik, mert 2-3 vagy 4 bites kódolások vannak általában.
Pl. egy lehetséges 4 bitesnél az "1" bit az 3bit magas 1 bit alacsony, a "0" meg 1 magas 3 alacsony jel. Szünet esetén is általában magas és alacsony is van a szinkronjelben, de ezt egy egyszerű vevőnél nem szoktam figyelembe venni. Ez a horgászcucc például 2 bites. Egy magas egy alacsony az "1" és egy alacsony egy magas a "0", vagy fordítva.
Idézet:
„egyáltalán honnan lehet meglátni, hogy invertált, vagy nem?”

Az alapadat hiányában sehonnan. Választasz, hogy az vagy nem az.
Amit én írtam, hogy invertáltam véletlenül az a bejövő jel invertálása volt. Eldöntöttem, hogy a magas az "1" és mégis "0"-nak dekektáltam a programban.
(#) usane válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 1
 
Ok. Most nincs időm vele foglalkozni, a plsuz zajbiztosítást kivettem. Majd még ránézek, de elvileg így is elég zajbiztos.
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Most teljesen jól működik minden hangszínen
Nagyon szépen köszönöm a türelmed és a segítségedet!!
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2020
(#) usane válasza roland9 hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Nincs mit.
A többi menni fog?
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Ápr 28, 2020 /
 
Igen, a többivel már boldogulok
Nagyon szépen köszönöm még egyszer
(#) Inhouse válasza usane hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 1
 
Köszi! Jó látni egy olyan projektet, ahol összejön a dolog!

Illetve roland9 még "adós" a végeredményről készült beszámolóval, ha teljesen elkészült.
(#) roland9 válasza Inhouse hozzászólására (») Ápr 28, 2020 / 1
 
Ahogy megcsináltam mindenképp írok róla, illetve teszek fel egy vidit is.
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Máj 12, 2020 / 1
 
Sziasztok,

Elkészültem a sátorvilágítással amit usane fórumtárs nélkül nem tudtam volna megcsinálni, még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítsége a türelmed és a kitartásodat.
A kérés az volt, hogy egy olyan sátorlámpát kellene csinálni ami akkor kapcsol fel mikor a vezeték nélküli kapásjelző jelez, majd egy bizonyos idő után lekapcsol. A probléma ott volt, hogy nem nagyon foglalkoztam RF dolgokkal, ezért is fordultam a fórumhoz ahol usane kollega megfejtette a jelzők által küldött kódot, és írt egy arduino kódot amit még ki egészítettem annyival, hogy a lámpa le is kapcsoljon.
A sátor láma egy napelemes 1500ft-os ebay-es tétel amiben vagy egy 3,7V 2000mAh li-po aksi erre van kötve egy dc-dc converter ami 5V-ot csinál az arduino nano-nak ami npn tranzisztorokon keresztül kapcsolja a fehér világítást és a jelző színének megfelelően 5db RGB led-et kapcsol.

Még egyszer nagyon szépen köszönöm a segítséget!
(#) usane válasza roland9 hozzászólására (») Máj 12, 2020 / 1
 
Még az adót is megkülönböztetted. Gratula.
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Az te voltál én csak a kiegészítettem
(#) usane válasza roland9 hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Ha már így kiszinezted a lámpát, az adókat is meg kellene jelölni, ha összekeverednek is megkülöböztethető legyen
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Ezt most nem értem mire gondoltál?
(#) usane válasza roland9 hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Az adók egyformák. Kellene rájuk egy festék pötty az RGB LED szine szerint.
(#) roland9 válasza usane hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Az adók meg vannak különböztetve, piros, zöld, kék, narancssárga színben világítanak a led-ek ha kapás van, ezekkel a színekkel világít a lámpa is a vidin amit csináltam ott látni lehet.
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2020
(#) usane válasza roland9 hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Ja. Azt azt nem figyeltem, hogy az adó is szinesen világít.
(#) Inhouse válasza roland9 hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Gratulálok! Méltó lett a kivitel a bele fektetett energiához. Ez egy eladható termék lenne a bojlisoknak, ott van pénz. Jut eszembe, ez baráti fejlesztés volt, anyagárban?
(#) roland9 válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 12, 2020 /
 
Köszi bár a nagyobb érdem nem engem illet
Igen ott van pénz, etetőhajókat gyártok nekik
Igen baráti fejlesztés volt anyagárban
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2020
(#) lelkes amatőr hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Sziasztok,
Van ez a modulom, jól működik adatátvitelre.
Ami a gondom, hogy az adó minden irányba sugároz elég erősen és a közelben lévő motoros kapuk vevőjét blokkolja.
Szeretném ha csak a megadott irányba küldené a jelet (arra biztos, hogy nincs semmi amit zavarna).
Megoldás lehet ha egy hosszában félbevágott sörösdobozt helyezek leföldelve a nem kívánt irányba? Vagy mindenféleképp valami írányitott antenna kell hozzá?
Következő: »»   10 / 11
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem