Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alkatrész ajánlás, avagy: Milyen alkatrész lenne jó ehhez?
Lapozás: OK   13 / 17
(#) Directors hozzászólása Feb 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Adott egy LCD TV kapcsolóüzemű tápegysége amiben a varisztor ami tönkrement az egy S14K320.
Ezt tudom helyettesíteni egy 14k561 varisztorral , vagy egy 20D471-el ?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Szia!
Keress egy másik 320V RMS, 510V DC típust.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Feb 27, 2020 /
 
Az FNR-14K561 már nagyon eltérő lenne ? Csak azért kérdezem mert ez van is itthon is.

Varrisztor feszültség 560V
Üzemi feszültség 350V AC
Üzemi feszültség 455V DC
(#) Bakman hozzászólása Márc 6, 2020 /
 
Estét!

Egy teremben, amiben időnként 60 - 70 °C is lehet, kell hőmérsékletet mérni. Bizonyos okok miatt csak falonkívüli kábelezés jöhet szóba. Mivel rögzítsem a hőálló kábeleket? A kábelek átmérője kb. 6 mm. Fém kábelcsatorna lenne jó de vagy nem létezik vagy én nem találtam 20 x 10 mm keresztmetszetűt. Attól félek, a műanyag előbb-utóbb lefolyik a falról.
(#) kalmi.kalmi válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2020 / 1
 
Valamilyen fémcső ?
(#) Bakman válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Márc 6, 2020 /
 
Nem mondasz hülyeséget, köszönöm! Ez az opció nem jutott eszembe.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2020 / 2
 
5 rétegű fűtéscső (az bírja a hőt 80-90 fok felett is ) van 16 -20mm es és még jól is néz ki . Ugyanúgy bilincselhető mint a normál villanyszerelő cső (2 alumínium és 3 műanyag réteg van benne)
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2020
(#) nedudgi válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2020 / 1
 
Ilyesmi biztosan kapható olcsóbban is, különben nem vettem volna meg 5-6 éve.
(#) braner hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Helló Mindenkinek!
Szeretném megkérdezni, hogy valaki találkozott-e már ilyen autó elektronikával?
A panelon van egy 16 lábú smd ic, ami szét van égve. Nem tudom beazonosítani, mert nem találok hozzá semmilyen rajzot.Tudna esetleg valaki valami tanácsot adni?
Köszönöm. Szép estét.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) VIM válasza braner hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Szia! Ez az alkatrész lehet, hogy távvezérlő vevőjéhez tartozik ami a motorvezérlőt működteti (a6585). Talán ilyen vagy ehhez hasonló vevő lehet benne. Egy kis (OOOO) négykarikás volt nekünk is de ezzel a részével nem volt probléma.
(#) braner válasza VIM hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Elvileg igen ez vezérli. Hiába nyomkodták a távirányítót, nem reagált. Amikor ránéztek a panelra látták, hogy az ic kissé odavan és elhozták nekem a panelt, hogy cseréljem ki az ic-t. Sajna én így nem tudom beazonosítani.Reménykedtem, hogy talán a panelon lesz valami ic tipus feltüntetve ha kiforrasztom. De mindegyik alkatrésznél csak a szám található.
Köszi a tanácsot.
(#) nedudgi válasza braner hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Én megnézném a távirányítót is, hátha van a benne levő IC felirata olvasható. Akkor talán meg lehet találni a párját.
(#) braner válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Helló. Sajnos próbáltam, de azon sincs semmi felirat. Valószínű lecsiszolta a gyártó.
(#) FAZ1 válasza braner hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Kérdésem
- ez most valami kisméretű gyerekjáték autó - távvezérlő elektronikával,
vagy egy kissé már nagyobbacska játékautó, amibe a gyerek maga bele is ülhet?

A képről sajna nem derül ki.
(#) braner válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Helló. Ebbe a gyerek bele tud ülni.Elvileg 30Kg súlyhatár van megadva a kocsinál.
(#) braner hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Helló.
Közben nyomoztam kicsit, és felvettem a kapcsolatott a gyártóval kínában.Tudna küldeni új panelt hozzá.Bemásolom a válaszát amit írt.Hátha valaki jobban értelmezi.Bár a Gmail fordítója nemtudom mennyire pontos a kínai nyelvről.

"Kedves barátaim:
A képen a piros nyíl a következőket írja le: A 4 tűs alkatrész neve: 1117 feszültségszabályozó chip ( annak feladata, hogy megvédje az IC fő chipjét, és lemenjen, és a fő chipet táplálja egy 3,3 V működési feszültséggel.) A másik 16 tűs IC IC chip CPU-nak is nevezik. Középpont ( annak funkciója, hogy 2.4G funkcióval rendelkezzen, és különféle programozott programokat képes égetni). A 4-tűs feszültségstabilizáló chip 1117, a 16-tűs pedig 2,4G6800 kombinált tömítőfóliának nevezik, amely egy "üres film", amelyet el kell égetni. Írjon gépet a programozásba, ez határozottan nehéz,
Ezenkívül megkérdeztem az UPS Express-t, egy körülbelül 130 g expressz vezérlőt , amelynek költsége körülbelül 35 USD, és nem tudom garantálni a határidőt, de kézbesíthető, köszönöm"

Esetleg lehet pótolni házilag valamivel?Ahogy olvastam ez fel van programozva.Köszi
(#) nedudgi válasza braner hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Próbáld meg kínairól angolra fordíttatni - a Bing fordítójával. Ha az sem megy, akkor jöhet a Google fordítója, angolról magyarra.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) Patópali válasza braner hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia!
A1117 feszültségszabályzó IC. A kimenetén mérj feszültséget, itt 3,3 Volt -nak kell lennie testhez képest.
A másik ic (2,4G6800) CPU. Ez egy üres áramkör amibe a megfelelő programot be kell égeti (írni).
A programot nem valószínű, hogy meg tudod szerezni, ha csak nincs valakinek ugyan ilyen panelja és hajlandó lenne kiírni a programot a saját ic -jéből.
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Idézet:
„A kimenetén mérj feszültséget, itt 3,3 Volt -nak kell lennie testhez képest.”

De most néztem a katalógust, lehet 1,2 -5 Voltig a kimenet. Lehet rajta van a kódja is.
(#) nedudgi válasza Patópali hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Helyes tipp volt a 3,3V, mert rá van írva a tokra : ez 3,3V változat.
(#) Patópali válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Igen, későn vettem észre a tok sarkán.
(#) braner hozzászólása Jún 3, 2020 /
 
Helló Mindenkinek.
Köszönöm a tanácsokat.Közben írtam a kínai gyártónak.Ő egyből azt válaszolta, hogy küld 1 panelt helyette, de a postaköltséget nekem kell állnom.Ami minimum 35 dollár.Közben leírta azt is, hogy ez 1 cpu amiben program van.És hiába küldene üreset, nembiztos, hogy fel tudnám programozni.Most abban maradtunk, hogy levélben fog küldeni csak felprogramozott cpu-t.Így nemsok költsége lesz.A 1117 valóban 3,3V.Erről is írt.Azt is küld az ic-vel együtt.Nagyon segítőkész volt az Illető az első pillanattól kezdve.Meg is lepődtem.Felkerestem 3 Magyar helyet ahol szervizelnek ilyen kisautókat, és mondhatom, hogy elhajtottak a sunyiba, mert "nem tudnak segíteni" sajnos.De konkrét eredményt csak akkor tudok mondani, ha már beforrasztottam az újat, és beindult a járgány.
Köszönöm Mindenkinek a segítséget.Szép napot kívánok
(#) adapter hozzászólása Aug 12, 2020 /
 
Sziasztok!
Keresek Zanussi ZOB 482 XQ villanytűzhelyhez alkatrészt magyarhonból: hűtő ventillátor hőkapcsolót
A gugli nem segített, csak régi bejegyzéseket találtam. Esetleg ha valakinek lenne ilyen meg is venném. Vagy, ha van ötlet kiváltására azt meghallgatnám....
Üdv!
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2020
(#) Firefighter1 hozzászólása Szept 27, 2020 /
 
Sziasztok!

Keresnék 12-24v betápos pc tápegységet.. de olyat ami kicsit erősebb..
Tudnátok javasolni?
(#) Patópali válasza adapter hozzászólására (») Szept 27, 2020 / 1
 
Szia!
Esetleg az Orczy alkatrészáruházra keress rá. Ha nincs eredetijük segítenek a helyettesítésben.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2020
(#) adapter válasza Patópali hozzászólására (») Szept 27, 2020 /
 
Köszi!
Már találtam is valamit...
(#) szepi003 hozzászólása Okt 1, 2020 /
 
Sziasztok Keresek bor hűtőbe lévő elektronikába 2db tranzisztort tip D13005d vagy mje13005d,hol tudnám beszerezni.
(#) pucuka válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 1, 2020 /
 
Ha nem találsz beszerzési forrást, nézz körül TV sorfrekvenciás tranzisztorai között, BUxxx, BUYxx.
Vagy PC tápok nagyfeszültségű kapcsoló tranzisztorai is szóba jöhetnek. (a HEStoréban is van kettő, ami végsősoron szóba jöhet)
(75 W, 800 - 1000 V, 4 - 10 A, 3 - 10 MHz)
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2020
(#) Patópali válasza szepi003 hozzászólására (») Okt 3, 2020 /
 
Szia!
Arwill -MJE13005
HQ -ST13005
Következő: »»   13 / 17
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem