Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   887 / 1116
(#) Szasza9668 válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Én power over ethernet adaptert használok. 20 mbit a max. Nagyon zavarja az elektronikus fénycső előtét. Netezni azonban megteszi.
(#) Doky586 válasza veroka hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 1
 
Hibás tanácsot pedig ne adj.
Az USB2 480Mbps, de a 300Mbps biztos összejön. Ha ez kevés akkor már feltalálták az USB3-at..
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) veroka válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 1
 
Vadász, vadász...

PCI E, 3.0, 2010-ből:
1x: 984.6 MB/s
2x: 1.969 GB/s
4x: 3.94 GB/s
8x: 7.88 GB/s
16: 15.75 GB/s
(#) Doky586 válasza veroka hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Mutasd ahogy 15 GB/s -el másolsz WiFi sticken..! Mert arról van szó..!
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) Epu2 válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Ez elméleti érték. Az enyém, (pici oco) 2,5 Gbps-ot visz. Lehet elírtad a B-t, ami bps?
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) Epu2 hozzászólása Máj 28, 2020 /
 
Új felvetés! Ha sorbakötök hardveres tűzfalas routereket, azzal növelem a biztonságot? Az éjjel lehúztak 140 $-ral, az üres PayPal fiókomon keresztül. Nem tudom hogy érték el a Pay jelszót.
(#) Doky586 válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 1
 
Eggyel előttem veroka hivatkozott a 15 GB/s értékre, tőle kérdezd..
(#) Kovidivi válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Ez a paypalos dolog nem a tűzfaltól függ. Ha kiadtad valahova a jelszavad, attól a tűzfal sem véd meg.
(#) Bakman válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Sőt, az ilyen lopások/feltörések melegágya ugyanazon jelszavak többszöri felhasználása. Minősített eset az, amikor valaki mindenhova egy jelszót használ.
(#) Epu2 válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Nem adtam. Lenyúlták valami trükkel.
Azért csináltam a Pay fiókot, mert akkoriban azt mondták biztonságos. Addig húzható le, ameddig van rajta lé. Pedig nem.
Amúgy tele van a zoknim a W10-el. Ez sem képes kétszer ugyan úgy működni. A levelezésemet nem tudom használni, mert a levelező mappám mellé két újat is csinál és nem hajlandó az eredetibe gyűjteni.
(#) Bakman válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 1
 
Idézet:
„Addig húzható le, ameddig van rajta lé.”
Nem jó. Addig, amíg van a mögötte álló kártyán pénz vagy az azon lévő limit engedi. Ilyenre kell tartani egy olyan, virtuális kártyát, amin csak annyi pénzt tartasz, amennyi az adott tranzakcióhoz kell. Kb. minden banknál elérhető ilyen bankkártya.

Az, hogy a jelszavad egyszerű, ismétlődő, a gép nincs védve nem a PayPal hibája.
(#) bbb válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 28, 2020 / 1
 
Minden bántás nélkül. Ez inkább user error, mint rendszerhiba.

Gondolom az esemény óta azért a paypal fiókod jelszavát módosítottad és jelezted is náluk, hogy ez így nem kerek, gond van a fiókoddal.
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Szerintem ez feszegeti a téma határait....
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Az mitő lehet, hogy a HDMI→VGA aktív adapterem elég gyakran "elveszti" a képet és a tévéktől megszokott "hangyaháború" áll be helyette?? Ilyenkor a felbontás átállítása és visszavonása rendbeteszi a dolgot, de elég boszantó tud lenni, ha akkor csinálja mikor éppen csinálok valamit vagy éppen nem vagyok a gép előtt!
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2020
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Hibádzik az adaptered...

Nekem ilyen van: nem fogsz benne csalódni.

(előtte volt kétféle 3000 Ft-os, mindegyik a kukában végezte...)
(#) Szasza9668 hozzászólása Máj 29, 2020 /
 
Sziasztok!

Hp t620 gépbe tettem egy hynix és egy samsung ramot.
Mindkettő ddr3 sodimm 1600 mhz.Mégis 1333 mhz fut single chanel ként jelzi.
Miért nem dual chanelben üzemelnek?
Minden érték egyforma csak a gyártó más.
Ez nem szokot gondot okozni mert más gépben remekűl megy két külön gyártó ramja.

Kérek ötleteket!
Köszönöm!
(#) bbb válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Az időzítések is megegyeznek, amiket tudnak? El kellene olvasni melyik mit tud és a közös nevezőt megtalálva kézzel lehet állítani a BIOSban - ha szerencséd van még működhet is. Nekem keserű tapasztalat volt, amikor 2GB kingston ddr2 memóriát akartam még kettővel megtoldani, s csak nem akarta szeretni egymást, lassabbra álltak be, mint lehetett volna (szintén kingston gyártmány volt, csak pár évvel későbbi). Ekkor eladtam a régi kettőt, majd vettem még kettőt ott, ahonnan az újakat, s láss csodát, remekül ment. Szerencsére párszáz forint difivel betudtam ezt a második cserét annakidején.
(#) Skori válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Mindkettő RAM kétoldalas (vagy mindkettő egyoldalas)? Némelyik PC elég háklis, és csak egyforma memóriák mennek dual-ban. Ha ez a helyzet akkor csak az egyik modul lecserélése tud segíteni. A kevésbé érzékeny alaplapokban ugyanakkor persze semmi problémát nem okoz ugyanez.
Brand gépek (DELL, HP, stb...) általában érzékenyebbek ilyesmire.
(#) Szasza9668 válasza bbb hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Skori, Bbb!

Időzítés és minden egyéb adat megegyezik. Mindkettő két oldalas.
Az egyetlen különbség a gyártón kívül még a gyártási év.

Valószínűleg akkor veszek még egy samsungot hátha ez mogoldja a gondomat, a hynixet meg eladom.

Biosban semmiféle állítási lehetőség nincs sajnos.

Köszönöm!
(#) Epu2 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Próbáld megcserélni. Az Intel proci elég hisztis. AMD megenné.
(#) Szasza9668 válasza Epu2 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Amd a drága.
(#) Ragathol válasza Szasza9668 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
T620/T620 Plusz nem támogatja a dual chanelt.
(#) Szasza9668 válasza Ragathol hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Nekem nem kell audio, elég, ha a képet átviszi. A "HDMI audio" nálam le is van tiltva, az összes hang csak a hangkártyán keresztül távozhat (úgysincs hangszóró a monitorokban). Nekem egy ilyen van: "GEMBIRD HDMI VGA/D-Sub Átalakító Fekete 15cm A-HDMI-VGA-04" - 2990 Ft.
Ismételten kétszer "bezizült", mialatt megírtam ezen hozzászólásomat. Az eredmény a képen látható.
Érdekes módon a DVI→VGA aktív adapterem teljesen masszív, pedig az csak 3390 Ft volt.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020

IMG_4958B.JPG
    
(#) pittti válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Úgy látom, két malomban őrölünk, vagy nem érted az egészet. Ennél a konverternél nem a hang a lényeg, az csak plusz - egy kis hab a tortán.
Ebben van egy HDMI konverter chip, és egy transmitter - nem véletlenül igényel saját tápegységet. Tehát bármilyen szabványú és felbontású HDMI jelet tud fogadni, konvertálni és bármilyen felbontású és frekvenciájú monitorra ki tudja adni. Tehát pontosan, korrektül azt teszi amire tervezték.

Nekem teszteléshez kellett, a régiekkel az volt a gond hogy három gépből, háromféle videokártyánál egyiknél biztosan nem tudott jelet kiadni. Namost, háromból egy hiba az ugye nem tekinthető normális működésnek. Amióta ezt megvettem, megszűntek az ilyen gondok.

Az egyik régit kidobás előtt szétszdtem (mondom megnézem mi van benne) hát - az is csoda, hogy egy kártyánál is tudott jelet fordítani. Pár ellenállás, egy frekvenciaosztó, néhány kis tekercs, pár vezeték - ez volt az egész belső tartalom...
(#) FAZ1 hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Melyik lenne az a mostanában még kapható Pentiumos alaplap, ami még talán "modernnek" mondható, viszonylag gyors, de már nem túl drága - és persze még elmegy DDR3 memóriamodulokkal?
Ja és miféle Intel processzorral? P4 Dual-Core, vagy a I5 - I6 valamilyen?
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) SzervízMacska válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Egyik pentiumos alaplap sem gyors, és egyikbe sem jó a ddr3-as ram. Az általad sorolt processzorok meg végképp nem...
(#) Skori válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Core2Quad, vagy i3, i5 -re épülő használt PC-t érdemesebb venni. Meglevőt bővíteni macerásabb, és esetleg drágább is. Az alkatrészek (alaplap + proci + memo) külön mindig drágábbak, mint komplett használt PC-ként egyben megvenni. Ráadásul így biztos lehetsz hogy kompatibilisek egymással az alkatrészek.
Core2Quad-ra épülő PC-ket fillérekért lehet kapni,a 3. és 4. generációs i3, i5 ára is közelíti a gödör alját, pedig ez utóbbiak még egész erősek.
Tavaly használtban vettem, viszonylag jó áron, 4. generációs i7-4790 procira épülő használt PC-t. Elméletileg már rég eljárt az idő felette, az intel ha jól tévedek a 11. generációs i7-nél tart , de ez még most is kimondottan gyors, legfeljebb kicsit több áramot eszik mint a modernebb társai.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) Szasza9668 válasza Skori hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Nekem jó pár éve van egy 2. gen i7 cpu laptopom. Vígan elvisz bármilyen feladatot. Egyszerre mehet a win alatt 2 virtalbox pc is. A háttérben meg elröfög a házi játék szerver is. Semmi lassulás vagy komolyabb fújtatás. Ha videót kódolok az egy kicsit megdolgoztatja de nem vészes.
(#) Udvari Zsombor válasza pittti hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
A mostani mindkét aktív adapterem nem igényel külső tápot, kizárólag a videokártya kimenetéről üzemelnek. A HDMI→VGA adapterem csak a másodlagos képernyőmért felel, arra pedig nem érzem úgy, hogy sokkal drágább adapter kellene a feladatra (másodlagos tartalom megjelenítés miközben az elsődleges képernyőn csinálok valamit, valamint időnként plusz hely az ablakok helyezgetéséhez)...
A fotóval pedig azt mutatom, hogyan "veszti el" a képet az adapterem. Semmitől se függ. Van, hogy egy-két napig jó, viszont van, hogy egy nap alatt többször is "bezizül".
Következő: »»   887 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem