Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Castone erősítő javítás
 
Témaindító: xray, idő: Ápr 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   20 / 23
(#) Hegedüs Béla hozzászólása Jan 13, 2020 /
 
Szia.
Igen castone cpa 100h 100w. Most egy tl082- vel hejettesitettem de a lábakat át kellet cseréljem ,hogy működjön. Az eredeti jobb lenne bele, de nem lehetett leolvasni mert lekaparták a tetejét.
(#) norbbie hozzászólása Feb 22, 2020 /
 
Üdv!

Castone cpa 400b hez van valakinek rajza vagy esetleg kd503 tranyói (8db) ?
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) csoxi válasza norbbie hozzászólására (») Feb 23, 2020 /
 
Szia,

Nekem úgy rémlik, hogy ez az. A kapcsolási rajzon a pirossal bekeretezett rész nélkül 400W.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2020
(#) norbbie válasza csoxi hozzászólására (») Feb 24, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) norbbie hozzászólása Feb 24, 2020 /
 
GOndolom a sima cpa 400 is ugyanez lehet...
(#) norbbie hozzászólása Feb 26, 2020 /
 
Üdv!
Erről kellene rajz nekem....
(#) djjoseph hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
Sziasztok. Van egy Castone CPA1200B végfokom. Feszültség alá helyezve bekapcsol. Szóval működik is. Relé kattan. Reflex R400 hangfalakkal kötöttem be,és egy Pioneer DJM700 keverővel. A cd lejátszót elindítva a végfok csúcs hangerőn is kb 2x100 watt körül jön ki a kimenetein.Elég gyengén szól.Van egy Fisher hifi erősítőm az megveri hangerőben. Pedig az csak 2x 150 watt.Mi lehet a gond? Amire gyanakszom azok a puffer kondik. Lehetséges,hogy kiszáradtak.kb Mennyi lehet ezeknek a kondiknak a cseréje?
(#) vipera1997 válasza djjoseph hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Kb 10ezer Ft, de clippel is az erősítő amikor "elfogy"?
Igazából ha ki is van száradva nem okozhatna ilyen hibát.
(#) djjoseph válasza vipera1997 hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia.Talán egyszer láttam clippelni de az is akkor mikor 2 pár R400 Reflexet kötöttem be 4 ohm imp.A hangerő viszont a 2x 600 watthoz képest nagyon kevés.Van egy RX500 végfokom az sokkal erősebben szól.Valami más probléma lehet?
A hozzászólás módosítva: Jún 4, 2020
(#) levaitamas válasza djjoseph hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia!
Ha a keverőt pl. 7dB-ig kivezérled, ott már be kellene villannia a Clip LED-nek a végfokon. Ezt próbáltad már? Amíg nem győződsz meg arról, hogy teljesen ki van vezérelve az erősítő, addig az elég gyenge kifejezés relatív.
(#) reloop válasza djjoseph hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia! A ventilátor mindent tele fúj porral. A hangerő poti meg szokta sínyleni, nem megy át rajta a jel maradéktalanul. Mérés, tisztítás, átkötés, csere - melyikhez lenne affinitásod?
A pufferkondi hibája honnan jutott eszedbe? Hogyan függhet össze a teljesítmény jelentős hiányával, pláne feltűnő kísérőjelenségek nélkül?
(#) Szpidi07 hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Üdv. Aodot egy castone cpa500b kis hangerőn szépen szól ha följebb veszem a hangot eltorzul a kis tornyok újak át lett mérve.
Arra jöttem rá, hogy kis hangerőn jó, nagy hangerőn mindenhol torzít. Próbáltam kikötni a tranyóknál a visszacsatolást, de akkor is betorzít nagyobb hangerőnél. Ha a bemeneti jelet nézem a testhez, még az is.
(#) Szpidi07 hozzászólása Júl 8, 2020 /
 
Arra jöttem rá, hogy kis hangerőn jó, nagy hangerőn mindenhol torzít. Próbáltam kikötni a tranyóknál a visszacsatolást, de akkor is betorzít nagyobb hangerőnél. Ha a bemeneti jelet nézem a testhez, még az is.
(#) Beringer 600 hozzászólása Okt 7, 2020 /
 
Üdv!
Tudnátok segíteni egy Castone cpx800 kapcsolási rajzzal?
Köszönöm.
(#) jolly joker hozzászólása Nov 25, 2020 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a Castone CPA-400B és 500B (2007év) milyen tápfeszültségről mennek?

Előre is köszönöm a válaszokat!
(#) StMiklos válasza jolly joker hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Szevasz!
Az egyiket megkerestem: https://castone.hu/index.php?page=shop.product_details&product_...emid=1

A másikat meghagyom Neked, legyen sikerélményed.

Üdv: StMiklos
(#) jolly joker válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
Hello!
Köszönöm a válaszod de én arra lenék kíváncsi, hogy a végfok panelok milyen tápfeszültséggel mennek. Mert ami most nálam van, egy CPA-400B (2007.01.16.) azok 64volt+- kapnak.
A meghajtó tranzisztorok 10perc alatt úgy felforrósodnak, hogy kézzel nem lehet őket megérinteni.
A trafó Typ .

Üdv:Attila
(#) jolly joker válasza jolly joker hozzászólására (») Nov 27, 2020 /
 
A trafó Typ : D
(#) jolly joker válasza jolly joker hozzászólására (») Nov 28, 2020 / 1
 
Erről a változatról lenne szó.
(#) jolly joker hozzászólása Dec 10, 2020 / 2
 
Vissza rajtoltam a fentebb látható végfok panelt, ha valakit érdekel itt pdf-ben letudja tölteni.

Üdv:Attila
(#) jolly joker hozzászólása Jan 28, 2021 / 1
 
Hello!
Ismerős áthozta a Castone CPA-300B erősítőjét potméter cserére meg, bekapcsoláskor az egyik oldalon 2mp világit a clip led és nem igazán szól szépen. Az egyik 2,2µF kondenzátor volt zárlatos.
Mivel volt időm így vissza rajzoltam a végfok panelt. Ha valakinek szüksége lenne rá itt le tudja tölteni,
másrészt ami itt a fórumban megtalálható abban amúgy is található hiba.
(#) Mate78 hozzászólása Feb 11, 2021 /
 
sziasztok,

100V-os kimenettel rendelkező Castone CPA 100H 200W-os erősítőt át lehet alakítani 4 vagy 8 Ohmosra?Ezekben kimenőtrafó van? Valakinek van hozzá kapcsolási rajza?

köszönöm
(#) reloop válasza Mate78 hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Szia! Nincs bennük kimenő transzformátor. A 100 V kimenti feszültséget hídkapcsolással állítja elő.
A 240 W-os névleges terhelhetősége 50 Ω, tehát a fél hidat 25 Ω-mal terhelheted.
Az 1000 W-os viszont már 10 Ω-os, azaz a fél hídra 5 Ω ( neccesen 4 Ω, kényelemese 8 Ω) hangsugárzó köthető.
(#) Mate78 válasza reloop hozzászólására (») Feb 11, 2021 /
 
Szia

Köszönöm, akkor úgy néz ki felejtős lesz a dolog.
(#) alita hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Tisztelt Fórumtársak !

Keresem a Castone F1 D/2014/ kapcsolási rajzát.A beültetési rajz már csak hab a
tortán lenne.

Segítségeteket köszönöm.
(#) alita hozzászólása Feb 13, 2021 /
 
Az előző kérésemhez:A pontos neve Castone CPA-600B
(#) Karesz 50 válasza alita hozzászólására (») Feb 13, 2021 / 2
 
Tessék...
(#) alita válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Szervusz Karesz !

Nagyon köszönöm a segítséged.Amit még vártam pluszban a hab a tortán is megvan.

Üdv:Alita
(#) Karesz 50 válasza alita hozzászólására (») Feb 13, 2021 /
 
Szia!
Nagyon szívesen! Örülök, hogy segíthettem.
(#) jolly joker hozzászólása Márc 11, 2021 /
 
Üdv Mindenkinek!
A mellékelt fotón látható CPA-500B erősítő, transzformátor kimeneti feszültségei érdekelnek.
Zárlatos a trafó, így nem tudom kimérni, és jó lenne tudni az értékeket, hogy tudjak egyet késztetni.
A kapcsolási rajz is jó lenne, arra az esetre ha meghibásodtak a végfok panelek.
Kb, 2000 környéki lehet, a hátlapon 8db-6,3mm jackaljazt van.

Előre is köszönöm.
Következő: »»   20 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem