Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szivattyú (vízszint) vezérlés javítás
Lapozás: OK   24 / 25
(#) VIM válasza proli007 hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Tiszteletem! Hát ez profi megoldás és ennyi pénzért nem is érdemes barkácsolni. Ötletelek itt feleslegesen amikor kész megoldások is vannak bagóért.
(#) proba válasza toggyuri hozzászólására (») Máj 29, 2020 /
 
Gondolnám belelógatod a csövet , fixen rögzíted, és működik. Ha azon az elven működik, milyen magas a vízszint a csőben, akkor az mindegy, hogy a cső kívül van vagy a medencén belül.
(#) toggyuri válasza VIM hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Szia!

Köszönöm szépen! Valóban szóbajött hasonló ötlet, de a medence vízterébe nem tudok tenni semmit, csak kontakt érzékelőt.

A szűrőtartályon gondolkozom...esetleg oda tehetnék hasonló megoldást.
(#) tibibalogh520 válasza toggyuri hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Az miért nem tetszik, amit "Próba" fórumtársunk javasolt? Hogy a mosógép presszosztát csövét bele lógatod a medencébe, és rögzíted a megfelelő magasságban?!
(#) toggyuri válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Nagyon kézenfekvő ötlet, de a tulaj nem szeretné, ha belelógna valami a medencébe. Egyébként megépítettem a Smidt - tiggeres egyszerű áramkört, amit itt közöltetek és tökéletesen működik. Rozsdamentes süllyesztett csavart tetem a medence oldalára,ami nem lóg ki , így nem zavarja senki hátát.Mivel úgy alakítottam ki, hogy csak akkor van feszültség alatt,amikor a keringetés (fűtés) működik, így talán nem fog elfogyni az anód elektróda. Ráadásul módosítottam a bemenő-ellenállást akkorára, hogy éppen bekapcsoljon ha víz éri,így remélem tartós lesz. Ha néha cserélni kell az elektródát, annyi belefér. Köszönöm a segítséget!
(#) janoskiss82 hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
Kedves Szakik,

Egy barátom megkért, hogy segítsek neki bekötni egy úszókapcsolót, amivel szabáloyzva lesz az 1 m3-es kerti tartályát feltöltő szivattyú.
Megnéztem a leírását:
http://gfinder.findernet.com/public/attachments/72/IB72A1.pdf
Mi úgy használnánk, ahogy a csatolt képen látható (01.png)

Két dolog furcsa nekem:
- ezek a vezetékszínek (kék, fekete, barna) eléggé tökön rúgják a szabványt és megkavarják a vasárnapi villanyszerelőt
- miért azt kéri a rajz, hogy kössem be a szivattyúba fixen a fázist, és a nullát szakítsam meg az úszókapcsolóval? A nullaszakadás nem ördögtől való dolog?

Köszönöm

01.PNG
    
(#) Gafly válasza janoskiss82 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Ugyan nem vagyok szaki, de ha igy szinezte a gyártó, akkor ez van.
Egyébként egy váltó kapcsó van benne, azért van három kivezetése, és kétféle bekötése:
- Akkor megy a szivattú ameddig kell tölteni kell a tartályt, vagy
- Addig megy ameddig le nem ürült.

Azt az "ollós szombólumot" olyan értelemben használnám, hogy "nem kell bekötni" a másik végén.

Annak, hogy a nullát viszik bele, az állandóan/üzemszerűen vizben úszó kapcsóba, tulajdonképpen van értelme. Vagy mennyiben lenne jobb, ha a direkt fázis lenne ott?
(#) Mekk_Elek válasza janoskiss82 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
"- miért azt kéri a rajz, hogy kössem be a szivattyúba fixen a fázist, és a nullát szakítsam meg az úszókapcsolóval? A nullaszakadás nem ördögtől való dolog?"

Valószínűleg "hozzáértő" készítette a rajzot. Szerintem "csak" a hálózati vezeték megnevezés cserélődött fel, hiszen a szín jó, azaz nulla megy fixen a motorra, fázis a kapcsolóba és a kapcsolt fázis a motorra. A kapcsolt fázis vezetékszín viszont hiba, oda egyéb szín kellett volna, pl. lila.
(#) pont válasza janoskiss82 hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Fi relé kell, (kültéren kötelező) és a fázist szakítsa meg a kapcsoló, csak a nullát nem szakítunk meg, ez ökölszabály.
(#) 444Tibi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 23, 2020 /
 
Itt gyakorlatilag mindegy hogy milyen modon kotsz, a fazis a szivattyun keresztul mindenkepp ott lesz az uszokapcsolon, pl. egy konnektorba dughato mobil szivattyunal is igy van.
Az hogy a fazist az ustokapcsolora kotod annak elvileg annyi elonye lesz hogy a motor igy feszultsegmentes lesz amikor aa kapcsolo nyitott de epeszu ember nem babral a motoron sohaa igy hanaam leakapcsoljaa aa kismegszakitot vaagy kihuzza a dugot.

A szinek, a szabvany legolcsobb vezetekkel kot a gyarto, kenytelen a keket is felhasznalni, pl. alternativ kapcsoloknal is gyakran a kek van hasznalva fazisnak illetve kapcsoltnak, plane ha utolag lehetetlen behuzni plusz vezeteket.
(#) janoskiss82 hozzászólása Júl 24, 2020 /
 
Közben találtam egy másik bekötési javaslatot hozzá itt:
https://gfinderir.findernet.com/public/attachments/72/HU/S72A1_B1HU.pdf
Itt egy trafóra csatlakozik az úszókapcsoló, ez már barátságosabb megoldás
(#) 444Tibi válasza janoskiss82 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ahogy gondolod de sok helyen felesleges. Nagyon negatív példával, átüthet a relé is. (mint ahogy nálam már volt erre példa, el is vitte magával a fél hifi tornyomat)
Nekem 6 éve lennt van a kútba egy úszókapcsolós szivattyú, és egy ugyanilyen tök (ez az úszókapcsoló hivatalos szakzsargon neve) egy 1m3-es IBC tartályba, közvetlen 230-as tápálással.
Melóhelyemen ugyanez csak több darab.

Ha minden percbe belenyúlkálsz a vízbe vagy urambocsá' a gyereket fürösztöd benne akkor okés de ezen az alapon az összes villanybojlert is el kéne látni leválasztótrafóval meg mágneskapcsolóval.
ÉV. relé mindenképp ajánlott sőt kötelező.
(#) janoskiss82 válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Köszönöm az infókat.
ÉV. relé kapcsán: ha már van az óránál, akkor is érdemes tenni ide egyet külön?
(#) 444Tibi válasza janoskiss82 hozzászólására (») Júl 24, 2020 /
 
Ha igenyled akkor igen, de nem sorba a kettot annak nem sok ertelme van hanem a betaprol leagazni a masodik EV relehez, a bejovo PEN sinrol es fazisrol. A fazis-nulla ertelemszeruen az EV relen keresztul, a fold mellette vive.
Es innen kiallni a szivattyuhoz meg az uszokapcsolohoz.
(#) ksanyi52 hozzászólása Jún 29, 2021 /
 
Sziasztok! Úgy látom nem igen él ez a topik, még is megpróbálom hátha valaki mégis benézne. Hoztak hozzám egy " EINHELL GE-DP 7935 N-A ECO SZENNYVÍZ SZIVATTYÚ 790 W" . Esetleg valaki ismeri, vagy szedett már széjjel ilyet vagy hasonlót. Hiba: nem kapcsol be. Nem ismerem ezt a cső érzékelős megoldást. Lehet akár kapcsoló hiba is. Jó lenne ha valaki tudna segíteni először is a szétszedésében. Előre is köszi.
(#) Gafly válasza ksanyi52 hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Idézet:
„Úgy látom nem igen él ez a topik, még is megpróbálom hátha valaki mégis benézne.”

Olyan nincsen, mert ha hozzászólsz, akkor felülre kerül.
(#) ksanyi52 válasza Gafly hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Csak azért írtam, mert 2020 óta nem írt bele senki.
(#) Gafly válasza ksanyi52 hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Látod, és máris irtak bele többen.
Ha nyitsz egy új topic-ot (amit köszönünk szépen hogy nem tettél ), akkor sem kapsz több értelmes választ...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2021
(#) VIM válasza ksanyi52 hozzászólására (») Jún 29, 2021 /
 
Szia! ITT 11016 találsz róla robbantott ábrát de a szétszedés módjáról semmit. Szerintem a szintkapcsoló rúdjai vagy azok mozgása van akadályoztatva mi a főkapcsolóban rejlik, azt kellene megnézni mint hibaforrást ha nem indul be a motor. Ha beinul és kis idő múlva leáll, az a vízhiány kapcsoló miatt van (ha vízbe merül működni fog).
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2021
(#) ksanyi52 válasza VIM hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Köszi az infót, 3 szint lenne és egy folyamatos, de egyiken sem indul. Próbáltam hordóba meríteni de úgy sem. Úgy hogy bontom tovább. Még egyszer köszi, szia.
(#) szines hozzászólása Jún 30, 2021 /
 
Sziasztok!
Szivattyú csere előtt állok és jó lenne tudnom hogy 2 bar nyomásnál hány liter víz megy ki egy 3/4-es
golyóscsapon percenként.
(#) ksanyi52 válasza ksanyi52 hozzászólására (») Jún 30, 2021 /
 
Sziasztok! Sikerült életre kelteni. Hátha más is találkozik hasonló szivattyúval, pár mondatban leírom mit tapasztaltam. Az Einhell címkét lefejtve előbukkan 2 db csavar, melynek kicsavarásával az érzékelő burkolata eltávolítható. Előtűnik egy műgyantába öntött elektronika, mely 3 db vezetékkel kapcsolódik a motorhoz. Ebből 2-őt összezárva a motor elindult. Innen a motor úszókapcsolóval, vagy bármilyen kapcsolóval működtethető. ( A víztől való elszigetelésről gondoskodni kell!). A burkolatok 4, a motornál 3 élű csavarhúzóval bonthatók. A motor egy hagyományos ( tizenpárezerforintos kínai motor), kopótárcsás tömszelencés. No komment.
(#) Zoleeh hozzászólása Júl 17, 2022 /
 
Kedves Szakik!

A mellékelt képeken látható Grundfos darálós WC vízszintkapcsolójának (Beck Typ911) megjavítására keresnék szakember! Sajnos az állítócsavar teljesen ki lett csavarva és bár minden alkatrész (2 db rúgó és egy rézsapka) vissza lett helyezve, jelenleg nem kapcsolja a szivattyút
Esetleges válaszokat privátban is várom.
Köszönöm
(#) 444Tibi válasza Zoleeh hozzászólására (») Júl 18, 2022 /
 
Szia, elég pontosan oda kéne állítani a rugós csavart ahol volt, nincs festésnyom?
Majd nagyon finoman belefújni a lukon. Halk kattanás, ez azt jelenti mechanikusan működik. DVM, csipogó állásba, amikor kattan akkor a két pontján rövidzárnak kell megjelenni.
Ha nem akkor meghalt a mikrokapcsoló benne, ha fújásra nem kattan akkor eseleg átszakadt a membrán. Nem javítható.
Ha jó, bennt a helyén még valahogy finomhangolni kéne, mekkora vízszint emelkedésre kapcsoljon.
A eszerelése a daráló üres, vízmentes állapotába történjen, ha félig van akkor már nem fog kapcsolni.
Elvileg mosógép vízszinérzékelővel helyettesíthető de ha az nem állítható, akkor lutri mert azok magasabban vannak, nagyobb nyomásra kapcsolnak. meg mechanikusan nem fér be esetleg.
(#) Zoleeh válasza 444Tibi hozzászólására (») Júl 20, 2022 /
 
Szia!
Köszi a választ!
Festésnyom látszik, de nem egyértelműen megállapítható mégse, hol állt eredetileg. Ahogy én próbáltam tesztelni összerakás után. Visszaszereltem a helyére a vízszint kapcsolót, beállítottam a bekapcsolási vízszintet (a vízkövesedés elárulta, hol volt ez), majd a teljesen kitekert nyomásállító csavart fél fordulatonként beljebb csavartam. és próbáltam rövidzárat mérni, de ez nem járt sikerrel. Ez a módszer rossz volt?
(#) 444Tibi válasza Zoleeh hozzászólására (») Júl 21, 2022 /
 
Jó a módszer de ha döglött akkor eredménytelen. vagy ha nagyon el van baltázva a beállítási érték.
A fujkálós módszerrel meg kéne állapítanod egyáltalán működik-e.
Millibar eltérésre kapcsol, ezt tüdővel simán lehet produkálni, ha így sem akkor sajnos halott.
Ha fújásra kattan és kapcsol, akkor mehetünk tovább.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2022
(#) elactrofan hozzászólása Aug 29, 2023 /
 
Sziasztok!
Van egy Grandera kertiszivattyum ami nem akarja a vizet felszivni a furt kutbol kb 4 m melyen van a viz.
Leengedetcso vizben van felvantoltve a szivattyu vizzel, de bizet nem tovabbit.
Most szetszedtem, semmi rendelleneset nem talaltam benne, kiveve egy alkatreszt amit nem tudok, hogy jo e ahogy kinez
Errol csatoko kepet. A szivattyu motor tengelyen van ennek fekszik neki a kerek
Ha tudtok segiteni megkoszonnem.
(#) meslac válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 29, 2023 /
 
Ez egy kerámia betétes csúszógyürüs tömítés, a másik fele bent van a szivattyú házban. Amennyíben törött, vagy repedt akkor nem szív a szivattyu, mert levegöt kap.

töm.jpg
    
(#) Bakman válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 29, 2023 /
 
Nézd meg a gumi részeket is. Ha pármelyik szakadt, lyukas, akkor is cserélni kell. Különösen az a rész szokott kilyukadni, amelyiket fogod. A gumi tömít a tengely oldalon, a kerámia a csúszórész, az a szivattyúház felé biztosítja a mozgó tömítést.
(#) btamas81 válasza elactrofan hozzászólására (») Aug 30, 2023 /
 
A leengedett cső nálad mit jelent?
Ha csak egy ledugtál egy darab csövet a kútba, úgy nem jó. A kútnak és a szivattyúnak légmentesen kell csatlakozni, különben nem fog szívni.
Következő: »»   24 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem