Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mobiltelefon hiba
 
Témaindító: nagysusu, idő: Júl 12, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   87 / 92
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Pont erre gondoltam, csak nem volt bátorságom így megfogalmazni. Akkor inkább ejtsem a témát?
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Nem feltétlen, de vigyázni kell, nehogy összegerjedjen. Nem tudom, hogy az erősítéseket (uplink, downlink) lehet-e külön külön állítani, ha lehet, akkor be lehet állítani próbálkozással is.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Miből tudom megállapítani, hogy összegerjed? Amikor telefonálok.? Lehet csak veszek egyet. Ki próbálom. Ahová elképzeltem hogy elhelyezem, szerintem elég jól ellesznek árnyékolva.
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Ez is egyik gond, hogy nincs eszközöd, amivel észrevehetnéd. Ahhoz egy térerősség mérő kellene.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Mi az, ami megfelelne? 20$ körül szánnék rá. Az Alin nézegettem. Vagy az semmit nem ér?
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Nem tudom. Annakidején volt a hatáskörömben egy azonoscsatornás átjátszó (450 MHz -es) egy bodegás utánfutóba építve, 6 féle antennával, két pneumatikus árbóccal, térerő mérővel, spektrum analizátorral. Sokat bűvészkedtem vele, még így sem volt egyszerű a beállításokkal. Az átjátszón is mindent lehetett állítani. Szóval, nem egyszerű a dolog. A GSM átjátszóknál is az vált be, amelyik csatornákat is váltott, tehát nem azonos csatornás átjátszók voltak, ezekkel szüntettük meg a lokális ellátottlanságot. Ezek a szerkezetek nem 20 $ kategóriák voltak, ezért kizárólag nagyforgalmú helyekre szereltük. Ha rászánod, lehet kísérletezni azzal amit kinéztél, Lehet, hogy jó lesz, lehet, hogy nem. Ha vállalod rajta. Ha gerjed, úgysem tudod használni, ne hagyd így hosszú ideig.
Szóval nem egyszerű.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Köszönöm a kimerítő információkat!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Jún 12, 2020 /
 
Van egy doogee x11 es telefonom, kellene bele egy akku. Néztem webáruházakban de nem rendelhető. Gondoltam teszek bele egy hasonlót.
Tudnátok ajánlani valamilyen aksit aminek a mérete 54mm x 75mm x 4mm között van !
A hozzászólás módosítva: Jún 12, 2020
(#) Kovidivi hozzászólása Júl 5, 2020 /
 
Helló.
Átléptem a határt, a telefonom pedig megkérdezte, hogy mi az országban használatos előhívószám. Beírtam. Azóta visszajöttem, viszont minden telefonszámot, ami előhívó nélküli, ezzel akar hívni. Így nem tudok egyes számokat sehogy sem hívni. Sehol sem találom, hol lehetne beállítani. Tudja valaki? Köszi.
(#) Gafly válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Idézet:
„Tudja valaki?”

Igen.
Ámbár lehet valamennyit segitene, ha tudnánk a telefon tipusát/nevét.
Másként fogalmazva, szerintem ez pont olyan dolog, amit a telefonba kódolnak bele, nem pedig hálózat/szabványok miatt van.
Imformatikusok, pfff...
(#) Kovidivi válasza Gafly hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Jogos.
Miui global 11.0.2, Redmi Note 4, android 7.0, ámbár ez szerintem az android része és nem a telefoné.
Valószínűleg nem is létezik ez a menüpont, csak speciális feltételek esetén jön elő. Attól tartok, telefon újratelepítés fogja csak a problémám megoldani. Még a google se dob ki semmi találatot.
(#) pucuka válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Jó lenne megszokni, hogy a névjegyzékbe minden telefonszámot normál alakban (+, országhívószám, körzetszám, telefonszám (természetesen vessző nélkül)) alakban írnád be. Ez minden körülmények között működik. A 06, 00, nem minden országban jelenti ugyanazt, a telefonszám önmagában csak hálózaton belül használható, de ott sem mindig. A rövid hívószámok csak országon belül.
A "+" azért kell, mert nem minden országban "00" a külföldi előhívó szám, pl Spanyolország, vagy Finnország.
Attól tartok, esetedben nincs más megoldás, mint a névjegyzékben minden tárolt telefonszámot átírni a normál alakra.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2020
(#) Kovidivi válasza pucuka hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
A rendőrség telefonszámát hogyan írnád be? Nem a privát telefonszámaimról van szó, hanem a rövid hívószámokról. Minden telefonszám +36 vagy +43 előtaggal van tárolva egyébként, de jelen esetben semmi rövidített hívószámot nem tudok elérni, mert eléböki a +36-ot... Mindegy. Újratelepítés lesz a vége, már látom.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2020
(#) pucuka válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Feltételezem, van benne tárcsázó alkalmazás. Oda beírod a 112 -őt, vagy bármelyik rövidszámot.. De a vészhívás esetén ez csak Magyarországra érvénes. Külföldit nem tudom hogyan ismeri fel, ha felismeri egyáltalán.
Ha a rövidszámok eléböki az országhívó számot nem tudom, hogy lehet-e visszatörölni, bár azért az is elég babrás.
(#) bbb válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Bővebben: Link
Valami segített tárcsázás opciót keresgélj!
(#) Kovidivi válasza bbb hozzászólására (») Júl 5, 2020 /
 
Csak meg lett: rendszeralkalmazásbeállítások -> telefon->tartózkodási hely->országkód hozzáadása - ki kell kapcsolni. Azért ez szép kis kiszúrás a felhasználóval
(#) nagym6 hozzászólása Júl 16, 2020 /
 
Üdv. Emlékszik még valaki a Nokia telefonok Win10 kezelésére? Gyakran, kb. naponta önmagától átvált repülő üzemmódra, amikor nincs hívás fogadás. Nem tudom véglegesen kikapcsolni a repülő módot, nekem sosem kell, de hívás fogadás mindig kellene munka miatt. Ez már komoly probléma, nem boldogulok ezzel a döggel.
Hogy tudnám elérni, hogy önmagától ne kapcsolgasson?
Köszönöm.
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Nem tudom miért, Hatáskörömben van kettő is, egy 930 W8 -ról upgradelve, és egy 950 W10 -el, egyik sem tesz ilyesmit. Legalábbis eddig.
(#) nagym6 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 16, 2020 /
 
Enyém 635, talán a hardver tehet ilyet.
(#) lacika1 hozzászólása Júl 19, 2020 /
 
Sziasztok lenne egy olyan kérdés hogy van nekem itthon egy olyan telefonom aminek nem jó a kijelzője vízkáros lett de elméletileg a többi része jó és az a ötletem támadt hogy ha szétszedem és lecsatlakoztatóm a lcd kijelzőt és otg kábelal csak simán rákötnék egy tv meg egy egeret és egy
billentyűzetet lehetne így használni? vagy ez lehetet len?
(#) bbb válasza lacika1 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
Ha a telefonod támogatja ezt a funkciót, akkor tudod úgy használni.
(#) pucuka válasza lacika1 hozzászólására (») Júl 20, 2020 /
 
De a kijelzője szokott legkevésbé elázni, az egy meglehetősen zárt alkatrész. Sokkal inkább a meghajtója, ami egy mikrovezérlő, és ha az károsodott, akkor más funkciók is valószínűleg károsodtak.
Azért próbálkozhatsz. Ahhoz, hogy kijelzőt, egeret, billentyűzetet ráköthess az OTG csatoló felületre, többnyire kiegészítő áramkörre (dobozka) lesz szükséged. Nézz körül a telefonodhoz tartozékként megvásárolható eszközök listájában.
(#) lacika1 hozzászólása Júl 23, 2020 /
 
szervizbe azt mondták kijelző ázzot el akkor is megy hdmi vel a telo ha teljesen lekötöm a lcd kijelzőt?
(#) Udvari Zsombor válasza lacika1 hozzászólására (») Júl 25, 2020 /
 
Valami hasonlóra gondoltál? A videóban ugyan egy komplett "laptoppá átépítés" van, de meríthetsz ötletet ebből is.
(#) gyök2 hozzászólása Aug 25, 2020 /
 
Sziasztok!

Tudtok mondani olyan webhelyet, webáruházat, ahol mobiltelefon alkatrészeket, nem kiegészítőket lehet vásárolni?
Egy Acer Liquid Z6 plus telefonhoz kellene az a panel, amin a töltőcsatlakozó mikro USB aljzat van.
(#) bbb válasza gyök2 hozzászólására (») Aug 25, 2020 /
 
Pl. speedshop (ez magyar), aliexpress, banggood, ebay, ...
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Hali!
Visszatérve a lentebbi kérdéseimre. Megvettem ezt a berendezést. Mivel mind a kettő antenna csatlakozó egyforma, nem egyértelmű számomra, melyiket hová kell.?
A hozzászólás módosítva: Aug 28, 2020
(#) antikzsolt válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
NIncs felírat a csati felett?
(#) pucuka válasza mraulajos hozzászólására (») Aug 28, 2020 /
 
Idézet:
„Megvettem ezt a berendezést”

Melyiket? Egy link, vagy fénykép jó lenne.
(#) mraulajos válasza pucuka hozzászólására (») Aug 29, 2020 /
 
A linkelt, visszáb lévő hozzászólásomba ott van a link, amibe az van.
De itt van erről lenne szó.
Azért Neked céloztam a kérdést, mer tartalmas, megértő magyarázatot adtál róla.
Következő: »»   87 / 92
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem