Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   145 / 180
(#) gyulank válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
És ott lehet akkor fémet is hajlítani? Melyik kerül többe? Időnként cserélni a nem fémet, vagy egyszer csináltatni egy fémet?
(#) madzagos válasza gyulank hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Nekem 5 éve fémcső van és nincs vele gondom.
(#) gyulank válasza madzagos hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Jó, hát ez minimum 10 éve lett összerakva, maximum nem tudom, és eddig nem volt gondja.
(#) BarnaPili válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 26, 2020 /
 
Előző hsz.
Sziasztok!
A linkben bemutatott kompresszorral tivábbléptem.Sikerült szert tennem egy 2,2kW-os frekiváltóra.Tegnap ki is próbáltam. 4 Bar környékén még elindítja a kompresszort a berendezés,de 8 Bar már feladja a leckét. A frekiváltó kijelzője mutatja az áramfelvételt,ami a lefúvás előtt 10-11 A. Úgy gondolom,hogy érdemes továbbmennem a kompresszor fejlesztésében,és egy vízhűtőt kiépítenem rá. Melyik út lenne a járhatóbb? Hagyjam így lefúvószelepesre,vagy egy nyomáskapcsolót beépítve vezéreljem a frekvenciavátót?
A frekiváltót milyen gumiágyba érdemes tenni,hogy ne vegye fel a kompresszor rezgéseit?
(#) BarnaPili hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok!
Az IFA kompresszoron a komplett hengert el lehet fordítani 90 fokkal? Jobban tudnám úgy vezetni a levegőcsövet. Bontottam egy páramentesítőt, amiben a két hőcserélő ép. Érdemes ezt bekötni a nyomóágba hűtőnek? Van 2 db belőle. Az egyik a TK200 után menne, a másik pedig erre az IFA komprira.
(#) dB_Thunder válasza BarnaPili hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
El lehet! Én is elfordítottam.
(#) BarnaPili válasza dB_Thunder hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszi!
(#) dB_Thunder hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
2 hengeres vizes hűtésű Zil kompresszorhoz keresek alkatrészeket! Furat 60..
Dugógyűrűt biztos cserélni kell mert 2 mm is megvan a hézag, de lehet hogy fúratni is kell.
Szóval a gondom az, hogy az alapméretes gyűrű szett 2500/dugó.
Itt: http://kamaz.unas.hu/spd/00018/Kamaz-kompresszor-gyuru-1-dugora

De ha túlméretes dugót is vennem kell az már kezd igen költséges lenni!
Dugó: https://veteran-autoalkatresz.hu/zil-kompresszor-dugattyu-6000-mm-8719
Gyűrűk: https://veteran-autoalkatresz.hu/kamaz-kompresszor-dugattyugyuru-13942
Ez így alsó hangon 25 ezres, ennyi "kedvem" nincs rá.

Valakinek valami jó beszerzési forrás??
(#) kocsora válasza Payne09 hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Köszönöm!
(#) dB_Thunder válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Esetleg ezt a szettet megvenni, ha jó hozzá:
https://adveszkft.hu/id/03539-KOMPRESSZOR-JAVITO-GARNITURA-2-HENGERES
(#) Matócza hozzászólása Jún 2, 2020 /
 
Sziasztok! Új vagyok a témában így érdeklődnék hogy házilagosan hogy lehet kompresszor tartályt nyomáspróbázni?
Azt tudom hogy vízzel de a hétköznapi rendszerben nincs elég nyomás. Valakinek valami ötlete?Előre is köszönöm!
(#) VIM válasza Matócza hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Szia! Van hozzá egy speciális szerszám ami ezt a nyomást előtudja állítani. például
(#) Pali79 válasza Matócza hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Ha fullra töltöd vízzel és úgy nyomsz rá levegővel az is jó lehet, de azért ne állj közel hozzá amikor csinálod.
(#) Kinka István válasza Matócza hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szia!
Valahol a topik elején írta valaki, hogy az autókhoz használt kézi zsírzópumpával nyomatta meg.
(#) merlingerin válasza Matócza hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Szia!

Magas nyomású mosó a megoldás...

Bővebben: Link
(#) BZS válasza Matócza hozzászólására (») Jún 4, 2020 /
 
Szia!
Alkalmas szerelvényekkel kell ellátni, aztán vízzel teletölteni. Kell egy nyomásmérő és egy feltöltőcsonk a tartály legmagasabb pontján és onnan kell sűrített levegővel megnyomni.
Én egy hűtőgép-kompresszort használtam. Azzal 16 bar nyomásra tudtam megnyomni.
A képen azért mutat 14 bart, mert a golyóscsap elengedi a nyomást.
(#) gruppenfamily hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Üdv mindenkinek új vagyok még itt meg a témába is.
Röviden tömören csak annyit hogy nagyon szerettem volna rendes nagy komoly házi készítésű kompresszort több mint 10 évig volt egy 50 literes gyári Güde jó volt de kicsinek bizonyult. ezt elcseréltem egy 100 literes épített kompresszorra. Vannak voltak hiányosságai még építés plusz felújítás alatt. Csak az volna a kérdésem hogy nyomáskapcsolót szeretnék rátenni meg is vettem a 3 fázisút, van rajta egy lefújószelep is de ez helyett szeretném. Na most annyi van hogy nekem nem a közvetlen a tartályba van beletekerve, hanem a fémcsőre ami összeköttetésbe van a tartály két végével. Vettem rá még visszacsapót is mert anélkül folyamatosan szökött a levegő. Belinkeltem pár képet hogy mi az elképzelésem, és hogy lássátok miről is beszélek. A kérdés hogy jó e ez így vagy tegyem a lefújószelep helyére? Köszi mindenkinek a segítséget!
(#) Desitamas hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Van egy einhell 190/80 táskakompresszorom amit átszeretnék alakítani tartályos kompresszorra.van hozzá egy nyomáskapcsolóm és egy puffertartályom.Hogyan kössem össze őket?
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) Desitamas hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
A nyomáskapcsoló alján lévő hollanderes tehermentesítö szelepre mindenképp rákell hogy kössek?
(#) ati790731 válasza Desitamas hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Üdv! Tartályra raksz egy T idomot aminek egyik ágára egy másik T-t, ide jön az egyik ágra a nyomó ág, a másikra a nyomáskapcsoló, a harmadik meg a kilépő ág lesz csappal, gyorscsatival vagy amit akarsz! Nem tudom, mekkora nyomást akarsz, de ez a puffer (tágulási tartály) nem túl nagy nyomást bír szerintem! Nem árt utána nézni! (amit én találtam a neten max 6 bar) Ettől inkább kevesebbel kellene használni!!
(#) ati790731 válasza Desitamas hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Tehermentesítőre nem feltétlen kell rákötni. Kérdés, hogy el bír -e indulni majd nélküle a kompresszor. Ha rá akarsz kötni kell egy hozzávaló háromágú visszacsapó cselep is!
(#) ati790731 válasza Desitamas hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Van ilyen visszacsapó szelepem 1db, de azt privátban!
(#) VIM válasza ati790731 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Szia! A kérdezőnek a nyomáskapcsolója, nyomásszabályzója magában foglalja a kimeneteket. Van egy direkt és egy szabályozható a hozzájuk tartozó feszmérőkkel plusz a biztonsági szelep. A "T" idom az jó megoldás lesz a csatlakozáshoz. Ha elfordítjuk a "T"-t 90 fokkal, akkor az oldalsó ágba csatlakozhatna a visszacsapó szelepen keresztül a kompresszor a té "teteje" pedig mint egy átmenetet képezne a tartály és a nyomáskapcsoló között. A tartály az mindenképpen meggondolandó, hogy elbír e akkora nyomást amekkorát szeretne a felhasználó.
(#) ati790731 válasza VIM hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Szia! Amikor írtam akkor rakta fel a nyomáskapcsolóról a képet!
Néztem a neten, ilyet tartályokat 3-99 literig 3 Bar-t írtak rájuk 100 liter felett 6 Bar Szerintem nem jó ötlet!
Nem tudom mindegyikkel így van -e, de mivel ez fűtéshez való, gondolom, igen.
(#) VIM válasza ati790731 hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Szia! Én is csak egy amatőr vagyok, csak ezt vettem észre a nyomásszabályzós nyomáskapcsolóról. A tágulási tartállyal szemben nekem is vannak fenntartásaim de inkább kihagynám az ötletekből, helyette tűzoltó palack, kemping gázpalack vagy ehhez hasonló nyomásálló tartályokat kellene nézni.
(#) csavarkulcs válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Szia! Egy korábbi hozzászólásomban összegyűjtöttem a kapható alkatrészeket a neten ehez a gephez, keress rám a fórumban.
Én vettem egy fejukito készletet 7000 ért ha jul emlékszem, de a zilről tudni kell hogy minden sűrítő legyártása után az etalon dugattyuatmero egy századot kopott, szoval elég sok átmérő létezik ebből a típusból.
(#) dB_Thunder válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Szia!

Köszi!
Nagyjából ezeket találtam meg én is! A mit te vettél abba volt kivágott tömítés készlet?
Én most a advesz kft-től rendeltem meg abba van, a csapágakat már összeszedtem.


https://www.hobbielektronika.hu/forum/?q=*+user%3Acsavarkulcs+topic%3A7979&h=h&c=0
(#) dB_Thunder válasza csavarkulcs hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Még 1 kérdés, ha megengeded!
Mekkora fordulaton járatod a Zil-t??
(#) VIM válasza gruppenfamily hozzászólására (») Jún 10, 2020 /
 
Szia! Szerintem túl sok a felesleges csőcsatlakozás ebben az összeállításban. A tartály két végét felesleges összekötni azzal a hosszú csővel. A nyomáskapcsolós nyomásszabályzót a tartály motor felőli végére tedd az elzáró csappal együtt de ne legyen hosszú a bekötő csőszakasz, mert a vibráció miatt könnyen elrepedhet a menetes részek csatlakozásainál, vagy kellőképpen ki kell merevíteni ha a motor magasságáig felhozod a kimeneteket. A tartály másik végébe csavard be a visszacsapót, hogy a tehermentesítő kimenete felül legyen így utólagosan lehetőség lesz ennek a bekötésére és így hozd össze a kompresszor nyomó csövével. A levegő hűlése és a páralecsapódás így távolra kerül a kimenettől. A tartályon lévő lefújó (biztonsági) szelep csak akkor fogja jól betölteni a funkcióját ha a tartály nyomástűréséhez van igazítva, mert a nyomásszabályzón ott van a gyári biztonsági szelep és arra rá van írva a leoldási érték. A motor forgásiránya ha a hajtás felől nézzük balra forogjon, hogy ne a karterszellőző felé verje fel az olajat a hajtókar.
(#) kocsora hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
Urak!

Liaz kompresszoron milyen a levegő csatlakozás menete? Olyan, mintha 1/2" menet lenne, de elég szoros, nem akarom eröltetni.
Köszönöm!
Következő: »»   145 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem