Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangszóró kültérre
Lapozás: OK   1 / 1
(#) szgabor hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Sziasztok! Remélem nem nagyon off a téma - elektronikai szempontok is vannak benne, és viszonylag sokakat érinthet...
Szóval lom kategóriás hangszórókat akarok tartós kinti elhelyezésre alkalmassá tenni. Esetemben fedett és napvédett helyen lennének, de párának, ködnek így is ki lennének téve. Nyilván a membrán és a pille vízállóvá tétele a legkritikusabb. Csinált már valaki ilyet? Mi vált be a legjobban? Szilikonspray? Ruhaimpregnáló? Érdemes lehet pl. szilikagélt tenni a hangdobozba? Egyéb tippek? Az elkókat nyilván ki kell cserélni a hideg miatt...
(#) Inhouse válasza szgabor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Vannak kint tartott dobozaim, egyiknek sincs semmi baja, ha napfénytől és esőtől védett helyen van. Az egyikben egy S90-es mélye van, az már amúgy is magázható, mégis dörmög, ahogy kell.
Bármit is kensz a membránokra, megváltozik a hangjuk, nem feltétlenül jó irányba. A szilikagél viszont nem árthat.
Erre tényleg nem kell új topic.
(#) szgabor válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Tehát az sem baj, ha egész éjjel novemberi ködben úszik (papír jól megszívja magát), aztán hajnalban megjön a fagy?
Nálam napfénytől és esőtől védve lesz, legalábbis ott, ahova most tervezem.
(#) P_Laszlo válasza szgabor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Nyilván baj, és nem minden hangszóró klímaálló, de ha úgysem értékesek, próbáld ki, aztán majd meglátod.
(#) szgabor válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Gondoltam, hátha van valakinek tapasztalata
A kiszemelt hangszórók egyáltalán nem értékesek, de pont ezért tökéletesek erre a célra, úgyhogy mégiscsak megvan az értékük, szóval jó lenne hathatósan megvédeni őket, amennyire csak lehet
(#) P_Laszlo válasza szgabor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Van. Hangszórót gyártok. Nem lehet. Gyártáskor, anyagában megoldható a páratartalom elleni védelem, utólag nyilván, ha lezárod a felületet az segít, de az sem 100%-os megoldás. És nem csak a membrán, a mozgórészek is ugyanúgy érzékenyek, gyártási módszerektől függően. Néha az autóhangszóróknál sem sikerül a klímaállóság.
(#) szgabor válasza P_Laszlo hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Idézet:
„És nem csak a membrán, a mozgórészek is ugyanúgy érzékenyek, gyártási módszerektől függően.”

Végül is ha a hangdoboz hermetikusan le van tömítve+van benne szilikagél, akkor elég a membrán felületét vízhatlanná tenni.

Értem én, hogy nincs tökéletes, sőt, még csak jó megoldás sem, de mi lehet a legkevésbé rossz, ha a hangszóróknak a kukától eggyel jobb sorsot szeretnék, és az egész projekt max. pár ezer Ft-ot ér?
(#) antiktelefon válasza szgabor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Bővebben: Link
Ismerősöm csinált ilyet, személyesen elég meggyőző volt az eredmény. Mondjuk hosszú távon a pille is el fog vetemedni a párától, de így azért tovább fogja bírni.
(#) P_Laszlo válasza antiktelefon hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
A felületi vízlepergetés más, mint a páratartalom. Azt ugyanúgy magába szívja.
(#) P_Laszlo válasza szgabor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Hát, biztos, jobb, mint a semmi. Nem a vízhatlanságról van szó, nem a felületére locsolod a vizet. Párazáró rétegnek vékony, pár tizedmm-es műanyagréteget hordanak fel, lamináláshoz hasonló módszerrel, szóval nem bevonatként.
(#) Inhouse válasza szgabor hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Én nem tudom milyen köd van nálatok, meg mennyi, de azért ez nem ilyen vészes felénk. Inkább csinálj neki valami huzatot.
(#) szgabor válasza Inhouse hozzászólására (») Jún 9, 2020 /
 
Csak a szokásos, néha az orráig sem lát az ember, és ilyenkor mindenen gyöngyözik a víz. Szóval a te hangszóróid ezt is bírják?
(#) Inhouse válasza szgabor hozzászólására (») Jún 10, 2020 /
 
Lehet, hogy nem mentem ki ilyenkor nézegetni a cuccokat, de még sosem láttam a membránokon gyöngyözni vizet emiatt. Csinálj egy huzatot a dobozra, amikor nem használod húzd rá és ennyi.
Az én kinti helységeimen van ajtó, még nem kellett ködben úgy bemennem, hogy bent is köd volt.
Egy barátomnak egy féltető alatt van a buliládája, 4db autós nagyovállal, köd/fagy még nem bántotta. Viszont az első változatnál a nap az igen, a membránszél pár ponton elengedett. Azóta huzattal takarja és semmi baja.
Illetve egy kisvonatot tudok példának felhozni, abban sem hajóba tervezett hangszórók vannak, de ilyen baj nem volt velük, pedig nem zárt kocsik.
Lehet, hogy az autóba gyártottak membránja alapból impregnálva van valamivel.
Az elektrolit kondenzátorok sem fagytak még szét sosem, az erősítő részben sem. Gondold el, hogy a járművekben, kültéri elektronikákban milyen károkat okoznának a fagyok, ott sem katonai alkatrészek vannak beépítve.
Illetve a raktereket, raktárakat sem fűtik mindenhol.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2020
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem