Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elfogadnám, ha ingyen elvihető
Lapozás: OK   25 / 111
(#) Rosszmáj hozzászólása Máj 27, 2020 /
 
1. Kösz és bocs, péntekig nem leszek itthon.
2. Korrekt átmérő. 20 centi deró kiegyengetése meg csak belefér egy munkanélküli nyugger idejébe.
3. Majd lefestem. Az a nyers fa 15 évig nem örült a párának. Ha az elszabadult töltőcső nem csapja le róla az úszót, még évekig senyvedhetett volna

Mindenkinek kösz.
(#) veroka válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Régi, törött horgászbot? Én ősszel hordtam ki egyet a lomtalanításkor.
(#) Gafly válasza veroka hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Menetet akar rá vágni.
(#) veroka válasza Gafly hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Az más, arra tényleg vékony az üvegszálas cső.
(#) nedudgi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Máj 28, 2020 /
 
Kertészek használnak ilyesmit mikroöntözéshez: kiemelőpálca. Gyakran törik, tőben. A maradék elég lehet Neked, ha van olyan ismerős. Én is adnék, de messze vagyok.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2020
(#) szs hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Néha álmodom arról, hogy sikerül találnom ilyen kombinációs árammérőt, ehhez a készülékhez, mint a képen van.
(5-50-300 mA mérése + és - )
Ha valakinél hányódik kihasználatlanul, nagy örömmel fogadnám.
Ha valaki magyarországi beszerzési helyet tud, azt is szívesen fogadom, csak két helyre nem tehetem fel ugyanazt.
(#) FAZ1 válasza szs hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Hááát - ez a képet elnézve - bizony valami régi gyárias cucc, vagy valami ügyes barkács-áru, ami egy kissé fel lett tuningolva szép új banándugó hüvelyekkel, és persze a szines (piros, zöld) LED diódákkal. Viszont maga az alapműszere simán és alapból egy kőkorszaki Deprez.
Ami manapság nem igazán divatos - a kissé régebbi Nixie csőves, majd az újabb (piros vagy zöld) LED-es, avagy egyből a kék háttár-világításos LCD-s kijelző-panelok idejében.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2020
(#) Patópali válasza szs hozzászólására (») Máj 30, 2020 /
 
Tedd fel a műszer képét a hirdetés -keresem- címszó alatt.
Többször láttam ilyen régi típusú műszer hirdetést. Hátha szerencséd lesz.
(#) mnyugger hozzászólása Máj 30, 2020 /
 
Valakinek lenne e felesleges videó kártyája PC-be?
Amit tudnia kéne:
PCI expres 2.0
OpenGL3, vagy magasabb
Hardveres gyorsítás.

Adnék érte HD3450 256MB videókártyát. 2 db-ot.
(#) 444Tibi hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Keresnék UHF yagit, 5-6 elemeset. Ha nem 240ohm szimmetrikus a kimenet az még jobb lenne, nem kellenen balunt is keresgélnem.
Mindig TV-re kéne, az ingyenes műsorokra, összeütöttem egy egyszerű szalagdipólt fa kereten de szakadozik a jel, kicsike többlet már elég lenne a jó vételhez.
Építeni is tudnék de úgy érzem nem érdemes vacakolni vele.

Pest megye pesti részén elmennék érte.
(#) mnyugger válasza mnyugger hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Úgy néz ki megoldódott.
(#) lazsi válasza 444Tibi hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Nekem van egy, de nem tudom olyan-e, ami neked kell... Holnap lefényképezem.
Pest megye, de nem a pesti és nem a budai oldalon... (Csepel-sziget)
A ház tetején volt, az előző tulaj használta valamikor, de én kábel TV-t használok. Azt hiszem, koax-on ment le a jel a lakásba, de ez nem biztos.
(#) lazsi válasza szs hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Ha nem sikerül pont ilyen skálájút találni, akkor "B" terv:
Szerzel egy megfelelő végkitérésű középállásos műszert (gondolom az 5-50-300 mA-es végkitérést belül megfelelő sönt-ellenállással oldják meg, így 5 mA-nél érzékenyebb végkitérés esetén kicsit számolni kell...) és nyomtatsz hozzá megfelelő skálát. Nem lesz olyan profi, mint az eredeti, de tökéletesen használható.
(Maga a műszer könnyen szétszedhető és a skálalapot is csak 2 csavar tartja, így a megfelelő lap behelyezése nem okozhat gondot.)

(Lehet, hogy divat kérdése, de jobban követhető és könnyebben értelmezhető a gyors változás egy mutatós műszeren, mint bármilyen számkijelzősön...
És szerintem nem lett feltuningolva: a LED és ez a típusú banánhüvely simán belefér abba a korszakba, amikor ez készülhetett - '70-es, '80-as évek.)
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) szs válasza lazsi hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Köszönöm. Valóban, ez egy házi gyártmányú készüléknek tűnik, amit az örökösök nem értékeltek, kidobták. Elektronikai hulladékból mentettem.
Működik, 12,6-15,4V közt változtatkató feszültséget ad, eleinte az árammérő csonkja is mozgott, ha bekapcsoltam a hozzátartozó gombot, aztán amikor szétszedtem, hát már azt a csekély mozgását is elrontottam. Szánom-bánom (valóban), de a csonkkal nem sokat értem.

Az árammérő 5mA-es része van a két nagy csavar alá, az 50 és a 300 mA-es felette két kis kivezetésre forrasztva, belül vannak tekercseik.
Azért csak az volna az igazi, ha pont ilyent tudnék szerezni, de a tanácsod megfogadom -ha másként nem, hát úgy lesz megoldva.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2020
(#) 444Tibi válasza lazsi hozzászólására (») Jún 1, 2020 /
 
Köszönöm előre is.
Nem kell fénykép, a tartó hossza ha 5-6 elemes, 500-600mm körül van, a kereszt elemek mérete 250-300mm között kb.
Ha sokkal nagyobb minden méret, akkor az FM rádió vagy a régi oirt/ccir alsó TV sávokra való.
(#) jani1987 hozzászólása Jún 1, 2020 /
 
A két darab párhuzamos 3k-s szén ellenállást szeretném kiváltani egy darab 1,5k-s minimum 4 wattos ellenállattal. Nincs nagyobb fél wattnál itthon.
(#) lazsi válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Mivel jóval több, mint 5-6 elemes, ezért inkább mégis fényképezem.
A mérete alapján biztos nem rádió. Az aszimmetrizáló szerint 21-69 közötti TV csatornákhoz való.
Ha ilyenre gondoltál, keress magánban!
(#) Kera_Will hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Szeretnék egy 24V / 3 A körüli dc tápegységet .Analog / kapcsolós ... mindegy
Akár régebbi laptop nyomtató stb táp is lehet.
Budapest vagy környékén.
Köszönöm
(#) 444Tibi hozzászólása Jún 6, 2020 /
 
Keresek 220/110 régebbi, vagy 230/115 volt átkapcsolható primer feszültségű 30VA körüli transzformátort.
Szekunder mindegy, autotrafónak kéne egy amerikai 120 voltos picike motorhoz.
(#) Gafly válasza 444Tibi hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Gyakorlatilag "bármilyen Puskás" trafó megfelel neked...
Mivel adatlapodból nem derül ki, hogy az ország melyik részén vagy található, igy én biztosan nem vállalom be, hogy viszek/küldök neked ajándékba.
(#) 444Tibi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Jogos...
Pest megye Pécel.
(#) Rosszmáj hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
230/12V 20W táp 0,1µF/50V elkója elszállt. Illetve megpróbálta, de kevés volt a hajtóerő.
Ha valakinek lenne egy felesleges a 18. kerületben, vagy a szomszédban, érte mennék.
Kösz.

P1020973.JPG
    
(#) proli007 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Hello! Sosem értettem, hogy egy 100nF-os elkónak mi értelme van. Egy 50V-os sima 100nF-nak még a mérete sem nagyobb igazán.. Miért nem teszel bele azt?
(#) Rosszmáj válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Kösz a tanácsot. E szerint pontosítok:
Ha valakinek lenne egy felesleges bármilyen 100 nF/50V kondija a 18. kerületben, vagy a szomszédban, érte mennék.
47n-ig és 150n felett van mindenféle. Pont százas nincs.
(#) jani1987 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Nemrég mértem a 100n feliratú kondikat. Az értékük 60 és 120 nano között mozog.
(#) szalamandra válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
2 db 47 nF párhuzamosan?
De szerintem egy 150 nF sem fog bajt okozni.
(#) tibibalogh520 válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Pedig az a leggyakoribb érték!
Azt ugye tudod, hogy "104"-ként is jelölik?
Főleg a kerámia tárcsa kondikon.
(#) janigel válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Ez mind a tiéd lehet, ha eljössz érte.
Bp. 10 ker. kőbánya
(#) Rosszmáj válasza janigel hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Kösz, kettőt köszönettel elfogadok.
Ránézésre két egyforma áramkör dolgozik a trafóra, cserélem mindkét kondit. Gondolom, az egyforma áramkör megköszöni az azonos értékű alkatrészeket.

P1020977.JPG
    
(#) pipi válasza Rosszmáj hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Azért a diódákat is ellenőrizd, nem-e zárlatos valamelyik, az elkók kalapja fordított polaritástól szokott kedvet kapni a repkedéshez.
Következő: »»   25 / 111
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem