Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   965 / 1154
(#) Egri Frédi hozzászólása Jún 5, 2020 /
 
Üdv mindenkinek ! Tudja valaki mi ez a képen látható 3 lábú valami ? A felírat rajta: 413S, alatta05L ...
(#) Hp41C válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Talán A3144S Hall érzékelő.
(#) Egri Frédi válasza Hp41C hozzászólására (») Jún 5, 2020 /
 
Hasonlít egy másféle lineáris Hall érzékelőre, de honnan ez az azonosító ?
(#) holex hozzászólása Jún 7, 2020 /
 
Sziasztok, egy autórádióban találtam a következő alkatrészt, elég viharvert (púpos és repedt), bár maga a rádió még működik... Valakinek van ötlete, hogy mi lehet ez? EVP 91 van ráírva.

IMG_3071.jpg
    
(#) pipi válasza holex hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Hali!
Szerintem dióda. Ha a betáppal sorban van és zárlatos lett, akkor sok vizet nem zavar.
Ha a betáppal párhuzamosan van valami védelm funkcióval, és megszakadt, akkor sem.
De érdemes kicserélni, az áramköri környezet függvénye mi jó helyette, rövid guglizásra nem láttam találatot a tipusra.
(#) nedudgi válasza holex hozzászólására (») Jún 7, 2020 /
 
Ez a képrészlet nem mond semmit. Első tipp, hogy TVS. Mérj rá, ha tápfeszültség mérhető, akkor nyertünk.
(#) menyus válasza holex hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Valószínűleg supressor dióda (TVS) ahogy előttem már írták, esetleg egy gyors schottky ami zárlatba megy fordított táp esetén, ennek viszont előfeltétele hogy legyen előtte egy biztosíték, multifuse vagy olvadó. A mutifuse melegszik mint az állat ha zárlatban van, az olvadót ki tudod mérni szakadásra. Nem hinném hogy mezei soros dióda lenne, nem szokás már ezt alkalmazni összetettebb áramkörök esetén mert még a schottky nak is jelentős ellenállása van, azaz feszültség esést okoz ezért melegszik.. stb. A mérete alapján én is egy izmosabb TVS re tippelek.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) holex hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Köszönöm a válaszokat, rámértem, tápfesz van rajta, TVS lesz ezek szerint.
(#) pompidu hozzászólása Jún 8, 2020 /
 
Sziasztok.
Egy mercedes clk műszerfalában található ez a kis alkatrész amit sajnos nem tudok beazonosítani. Esetleg valaki tudna segíteni mi lehet ez, nagy a gyanúm, hogy ő lesz a hibás alkatrész mivel az egyik lábán még meg van az 5v de a másik oldalán ahol egy 470uf os kondi van ott ugrál illetve, ha kiveszem a kondit akkor 0,3v ot mérek csak.
A segítségeteket előre is köszönöm

(a kis 6 lábú alkatrészről lenne szó amire 642 van írva)
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) proli007 válasza pompidu hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Hello! Szerintem ez egy P-csatornás MOS-Fet lesz, ennek a bekötésének megfelelő. Ha így van, akkor az 1-2-5-6 a Drain a 3-as a vezérlő Gate láb, és így a 4-esen lesz az 5V. A 3-ast a GND-re húzva kapcsolná a Drain-re az 5V-ot.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2020
(#) pompidu válasza proli007 hozzászólására (») Jún 8, 2020 /
 
Köszönöm a segítséget, valóban így stimmelnek a lábak.
(#) moderboy hozzászólása Jún 11, 2020 /
 
Hello!

Tungsram szelénekkel kapcsolatban szeretnék érdeklődni, ami most előttem van az 43x43mm bordákból van összerakva, 4 fél graetz van egy tengelyen. A feliratok rajta Tungsram 70 01 (gyártás?) 25|60. Amit eddig sikerült felkutatnom az alapján 25V 60mA maximumokra tippelnék. Tudva valaki a jelöléssel kapcsolatban segíteni? Esetleg egy Tungsram Szelén eszközök katalógust mutatni?
(#) proli007 válasza moderboy hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Hello! Hu-hú!! Szelénlapokhoz katalógus? Emlékeim szerint mikor ilyesmit használtunk, nem volt katalógusunk semmihez. Amikor meg volt, már nem használtunk szelént. Talán egyről láttam adatlapot, ami nem ilyen lemezes volt, hanem fém kabátba volt sajtolva.
De anno egy 100*100-as szelénnel, 5..10A áramot lehetett egyenirányítani. Egy lap maximális zárófeszültsége 20V volt. Tehát felület szerint ez sokkal többet bír mint 60 mA, hiszen kb. 50..100mA/cm^2 lehet a terhelhetősége. De a 100*100-asnál kisebbekkel nem is foglalkoztunk. Azzal anno sokat, mert a hosszú sorokból úja egyenirányítókat készítettünk aksitöltőkbe. De manapság ilyesmi mire jó?
(#) moderboy válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Pedig volt katalógus: Bővebben: Link

Én is olvastam, hogy 50mA/cm^2-el érdemes számolni, ezért bizonytalanodtam el.

Idézet:
„De manapság ilyesmi mire jó?”

Egyrészt kíváncsiságból (alkatrész ismeret), másrészt, ha valamilyen perverziónál fogva mégis kipróbálnám őket eredeti szerepükben, akkor biztonsággal tehessem.
(#) lelkes amatőr válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Idézet:
„De manapság ilyesmi mire jó?”

Például a szelénréteg feletti festéket eltávolitva fényérzékelőt lehet csinálni belőle.
(#) ujfalusi válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 11, 2020 / 1
 
Vagy ha megégeted ritka jó bűzbomba.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2020
(#) proli007 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jún 11, 2020 / 1
 
[off]Az már elég rég volt, mikor ilyesmire vetemedtünk, nekem volt egy üvegtokos OC1070 (akkor húzós 20Ft 10 fillér volt a Keravill-nál) ez volt az első tranyóm, aminek később a fekete festékét lekaparva készült a fényérzékelő.[/off]
(#) Rosszmáj válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
[OFF]Utána meg a fém búra tetejét éles tűreszelővel le lehetett vágni ... sőt még tán egy lencsével "irányérzékennyé" lehetett tenni. [/UFF]
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Jún 11, 2020 /
 
Jó hallani, hogy mások is cselekedtek ilyen dolgokat. És bizony az égett szelén előtt szalutált a rohadt káposzta
(#) Egri Frédi hozzászólása Jún 12, 2020 /
 
De finnyásak vagytok ! Ha a kutyasz@r egy kicsit poros lenne, megennétek-e ?
Állítólag a szelénlapoknak volt/van egy olyan tulajdonsága, hogy "meggyógyítja" magát. Én nem találkoztam vele, de van valakinek tapasztalata erről ?
(#) Epu2 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Jún 12, 2020 /
 
Ha a hordozója nem volt nagyon meleg, képes volt arra, hogy kiégjen a zárlat helye és ment
egy bűzfelhő eresztése után.tovább. Ha nagyon kimelegedett és megfolyt akkor úgy is maradt.
(#) djuice hozzászólása Jún 16, 2020 /
 
Üdv!
Nem igazán találtam ennek illő topicot keresve sem (átlátni a teljes fórumot meg talán az üzemeltető sem képes), ezért itt kérdezném:
Van ez a chip a rányomott azonosítókkal, de sehol semmit nem dob rá a google. Igazából az érdekelne, hogy át lehetne-e programozni vagy helyettesíteni valamivel? (Egy elektronikai boltban azt a tanácsot adták, hogy talán valami pici Atmel mikrokontrollert kéne rá keresni... Nem tudom.)
Az ic egy tv beltéri távirányítóban volna és 1-2 kulcs funkciója hiányos vagy rosszul van programozva, mert 2 gombot is nyomva kell hozzá tartani (pl. hangerő állítás) és az adott egyik gomb már visel más funkciót alapból is.
Ebben kérnék segítséget, köszönettel!
(#) mineral válasza djuice hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Szia! Milyen TV? Távirányítónak mi a típusa. Esetleg a panelen lévő felirat is sokat segítene. De ha távirányítóról van szó akkor sokkal egyszerűbb és gyorsabb megoldás, hogy ha veszel egy másik távirányítót.
(#) djuice válasza mineral hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Ez egy T-home beltéri távja. Nem eredeti mert az már tönkrement. Erre cserélték ki. Noname távvez. Kóddal át lehet állítani különböző tv márkák alap funkcióira, de állítólag ezek a kódtáblák eleve benne vannak, szóval nem tanítható, mint a volt régi eredeti. Azt meg már nem adnak. A beltéri amúgy Huawei gyártmány - tehát csájna. Más univ vez nem játszik volt itt nagy tudású, programozható, meg usb-s kódfeltöltésű, de nem jó és 50 ezres Logitech távot meg nem akarok, mert kapásból 3 kéne belőle, csak hogy izgalmas legyen. Szóval nem véletlenül érdeklődöm!
Ráadásul van egy tv input forrásválasztó gomb a távon, ami nincs felprogramozva semmire, a tv-n meg csak azzal lehetne átváltani mit akar az ember látni. Alapból a tv ui. analóg antenna inputra áll be bekapcsoláskor ha pl. áramkimaradás van vagy ki van húzva a hálózatból, aztán a szülők meg nem tudnak mit kezdeni a hangyaháborúval olyankor. A tv távja is elég spec. (Philips), az meg már rég elromlott, szóval ez az all in one lenne még mindig a legjárhatóbb dolog meghackelni, ha lehet.
(#) Patópali válasza djuice hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Első kör, T- home hozzon új távit. Második Távirányító doktort keresd meg a Google -n.

Idézet:
„Atmel mikrokontrollert kéne rá keresni”


Milyen programot tölenél rá?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
(#) Epu2 hozzászólása Jún 16, 2020 /
 
Nekünk is gond a T-home beltéri távirányítója. A gombok gumiján lévő vezető réteg adja meg magát. Átmenetileg megoldás, ha begrafitozom. Van ennél jobb, (tartósabb), megoldás? A rossz helyett egy másik rossz nem igazán megoldás, mert macera a csere.
(#) Patópali válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 16, 2020 / 1
 
Öntapadós alufólia ami nem műanyag bevonatú.
Kis körök kivág (körlyukasztó), kézzel nem érint, csipesszel felhelyez, rányom, örül.
Ennél egyszerűbb nincs és ha romlik cserélhető.
A nyák fóliát összerakás előtt tisztítani kell a kifolyt trutyitól.(Alkohol vagy benzin).
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2020
(#) Epu2 válasza Patópali hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Köszi! Ez nagyszerű ötlet.
(#) janigel válasza Epu2 hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Azért ezek jobb megoldások.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) Patópali válasza janigel hozzászólására (») Jún 16, 2020 /
 
Nem mondtam, hogy nincs jobb megoldás, de ez költség takarékos, gyors, sokáig bírja és cserélhető bármikor.
Következő: »»   965 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem