Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szovjet TV-k áthangolása
 
Témaindító: Endiman, idő: Jún 22, 2020
Lapozás: OK   1 / 1
(#) Endiman hozzászólása Jún 22, 2020 /
 
Sziasztok! Nem találtam hasonló topicot, ezért nyitottam ezt. Szojvet, orosz, ill. bármilyen keleti hordozható TV keleti normás hangját "elővarázsolni" a cél. Hobbi szinten űzöm az elektronikát, nem vagyok TV szerelő.... Az alany egy Elektonika 409d, ennek szeretnék hangot adni, mert digi koaxot rádugva szépen veszi a csatornákat. Ha jól tudom ez OIRT norma és nekem CCIR kellene. Át lehet-e hangolni a tv hang-egységét vagy egy konvertert kell beleépiteni, ha igen akkor hol tudok olyat venni. Van egy VL100 is de az nem érdekel mert nem is működik megbízhatóan Köszönöm, ha segítetek

409d
(#) Gafly hozzászólása Jún 22, 2020 / 1
 
1 MHz-es oszcillátor kell hozzá és nem igazán kell nagyon belenyúlkálni. Kis szerencsével tud is adni valaki a fiókból.
(#) rectamas hozzászólása Jún 22, 2020 / 1
 
(#) Endiman válasza rectamas hozzászólására (») Jún 22, 2020 /
 
Köszönöm! A beépítésnél is tudnál segíteni majd nekem? (mit hova forrasztani)
(#) rectamas válasza Endiman hozzászólására (») Jún 22, 2020 / 1
 
A panelon rá van szitázva a bekötése. Valószínüleg az A1.3 modul E1 IC-jének 1-es kivezetésére (Elektrotanya kapcsolási rajz) kell kötni az in/out-ot és földet valamint 12V tápot kell adni.
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2020
(#) Endiman válasza rectamas hozzászólására (») Júl 13, 2020 /
 
Tamás, megjött az oszci, ha nem túl nagy kérés paintbe lerajzolnád nekem a bekötést?
(#) rectamas válasza Endiman hozzászólására (») Júl 13, 2020 / 2
 
Szia,
a földet és a tápot az E1 hibrid IC 2-es és 5-ös lábairól veheted (világoskék nyilak), a keverő panel RF be-kimenetét elősorban az E1 1-es bemenetére kötném.
Ha nem működik ott, mert pl. a Z1 szűrő kiszüri az 5,5MHz-et, akkor az R5-nél piros nyillal jelölt pontba kötném, esetleg a zöld nyilakkal jelölt pontokba.
Üdv.: Tamás
Következő: »»   1 / 1
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem